Skocz do zawartości

Podłączenie subwoofera dwugłośnikowego pod wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie kolegów. Drodzy koledzy, dostałem od znajomego "tubę", niestety nic o niej nie wiem. Wygląda na tubę typowo basową, są zamontowane dwa głośniki, nie mam pojęcia jakiej są one mocy, ale każdy głośnik ma osobne gniazda. Prawy po prawej, lewy po lewej stronie skrzyni.

 

Jaki do tego wzmacniacz? Domyślam się, że to jest skrzynia prosta i nie jest górnej półki ani nawet średniej, ale jest i to za darmo. Nagłośnienie mam fabryczne więc nie chcę wchodzić w znaczne koszty.

 

Wzmacniacz jednokanałowy i sygnał rozdzielić na dwa głośniki?

 

Widząc jaka to tuba, to może wzmacniacz VK1201 wystarczy?

 

Bardzo proszę kolegów o nie pisanie odpowiedzi, żeby wyrzucić tubę i inwestować tylko w markowe drogie sprzęty jeśli to dosłownie ma tylko sobie grać

 

post-23937-0-69634600-1592125874_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @SebekDS napisał.

Wyjmij tego szeroko pasmowca - bo raczej taki do 5 ... 6 kHz przenosić będzie.

Jak da radę znaleźć nazwę, to będziesz jedna nogą w domu :)

Wysoko tonowe trzeba będzie wyrzucić i dać elegancką zaślepkę, lub stosownie do parametrów szeroko pasmowców sklepać nową budkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bardzo proszę kolegów o nie pisanie odpowiedzi, żeby wyrzucić tubę i inwestować tylko w markowe drogie sprzęty jeśli to dosłownie ma tylko sobie grać

Nie odbierz tego źle ale ta tuba to tylko na śmietnik się nadaje. Głośniki pewnie no-name, w przypadkowej obudowie i wysoko-tonowe bez zwrotnic to nie jest dobra mieszanka.

Żeby nie było że wydziwiam, dostałem ponad dziesięć lat temu podobny wynalazek, finalnie skończył na śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wsadzić tam dwa inne głośniki? Np. jakieś Dibeisi, Blow, Peiying, obecnie jest 20cm i do tego jakiś mały wzmacniacz?

 

Czy kupić coś "akthywnego"? Auto to zwykły VW Lupo, jeżdżę nim na zmianę z żoną, radio - nie mam auta przy sobie - Sony jakieś 4x55W z bluetooth i wejściem na subwoofer.

 

Bo jak nawet aktywny to tylko 250zł-300zł i najlepiej z naszego portalu aukcyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A moim zdaniem, zdało by się na początek zainwestować w przewody.. Jak już instalacja będzie gotowa nie problem zmieniać "komponenty" Co do kabli to zestaw lub oddzielne to koszt jakiś 50-100zł. można czasem używaną skrzynkę plus wzmacniacz trafić w okolicy 200zł..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najtańszy subwoofer aktywny z Alle... Który mógłbym wziąć sobie na raty 0%? :) Jaki, będę wdzięczny za dobór czegoś taniego, ale nie najgorszego, tak do 400 chyba coś się znajdzie lekko grającego - chyba, że w takiej kwocie coś osobnego czyli wzmacniacz + tuba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz je.

Zobacz ile mają Ohm - czy 4, czy 8... a konkretnie w okolicach 3.2/3.3 Ohm lub 6.2/6.8 Ohm mierzone omomierzem.

Zawsze można coś sklecić, wizualnie nieźle wyglądają, magnesy solidne, miękkie górne zawieszenie, mogą przyjąć teoretycznie po 80/100W na sztukę.

Kwestia jak je spiąć i w jakich omach będzie możliwa praca ze wzmakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miernik skacze między 3.5 a 4.2. Mam miernik UNI-T M890G, ustawiłem na nim na 200 Ohm i połączyłem na głośniku + z -.

Podłączyłem głośnik do kina domowego - też 4Ohm - powiem tak, bass jest głośny, bardzo głośny. Grają czysto nawet na wysokim ustawieniu dźwięku. Jednak w przeciwieństwie do głośnika basowego od kina - tam jest mnieejszy głośnik - tutaj bass się wyróżnia, jest ostry, brakuje takiego pomostu między basem, a wysokimi tonami. Jednak jestem w małym pomieszczeniu, a tuba jest obok mnie. Nie wiem jakby się zachowała w bagażniku przy normalnym wzmacniaczu. Być może kino domowe nie odcina wysokich tonów do subwoofera - stare kino - i teraz tuba próbuje grać wszystkie tony, a że głośnik większy to mu łatwiej niż temu mniejszemu?

..

W sumie to się zastanawiam czy do Lupo coś wkładać... Włożyłbym do swojej Mazdy Xedos 9, nagłośnienie fabryczne na wysokim poziomie . Basy które są, są odpowiednie, ale lekkie wzbogacenie byłoby dobre. ALPINE SWT-12S4 i do tego wzmacniacz VOICE KRAFT VK 1302 na mostku. Chciałbym koniecznie coś w ratę sobie wziąć w tym przedziale cenowym. Radio jakie mam to chińczyk 7880S ale nie narzekam na niego bo gra naprawdę czysto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...