Skocz do zawartości

Przeróbka w Volvo S40 II-pomocy


Ujwar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym na forum i potrzebuję pomocy w przeróbce panelu pod nowe radio. Samochód to Volvo S40 drugiej generacji. Chciałbym wymienić radio na coś lepszego wraz z kablami, wzmacniaczem, głośnikami itp. W weekend będę wygłuszał drzwi oraz bagażnik dlatego proszę kogoś o pomoc. Jestem z Krakowa i mogę do 100 km dojechać jeśli zajdzie taka potrzeba. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&P nie będzie jeśli chcesz 1 din, są jakieś Chińskie stacje ale co to jest warte to od dawna wiadomo. Może się okazać ze radio nie działa lub się resetuje co drugi dzień.

 

Może pomyśl nad zabudowa radia 1 din nad nawiewami, mniej ingerencji w desek rozdzielcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&P nie będzie jeśli chcesz 1 din, są jakieś Chińskie stacje ale co to jest warte to od dawna wiadomo. Może się okazać ze radio nie działa lub się resetuje co drugi dzień.

 

Może pomyśl nad zabudowa radia 1 din nad nawiewami, mniej ingerencji w desek rozdzielcza.

szymin89 zabudowując radio nad nawiewami wystarczy tylko wyciąć dziurę w desce rozdzielczej czy tam jest mocniejsza rzeźba? Kto mógłby mi wykonać taką usługę? Czy nie lepiej wyrzucić zmieniarkę do płyt, wyrzucić radio i naciąć ten panel w który jest zamontowane radio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz lub co dokładnie chcesz osiągnąć. W górnej części masz „kieszeń” na CD, tam na pewno na głębokość śmieci się standardowe radio, oryginalna ramkę radia zespolisz w odpowiednim miejscu z panelem widocznym na foto, pomalujesz lub okleisz i po kłopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego gościa to mam :). Koszt 2000 zł. Idąc tym tropem całe audio w samochodzie wyjdzie 10k. A tyle nie chce przeznaczać. Czy ten gość z hotelu forum jest też tak drogi? Ktoś z obsługi w Forum Przestrzenie? Jakieś namiary można dostać?


rozek260 - podeślesz namiary na tego gościa z gliwic? Jak go znaleźć na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak na to patrzę to wygląda to tak że radio da się wyjąć z deski, a to już połowa sukcesu. Można by kupić zepsute radio za grosze i zrobić ramkę pod 1-din albo pod 2-din. Wydaje mi się że będzie to dużo rozsądniejsza opcja niż kombinowanie z radiem nad nawiewami, panelem w dachu radiem w schowku bądź pod siedzeniem albo w podłokietniku. Po co tak sobie utrudniać życie?


Sorki za post pod postem ale czy na tej aukcji ta ramka bez radia nie przypomina wam rozmiaru 1-din? https://allegro.pl/oferta/panel-nawiewu-klimatyzacji-volvo-c30-v50-s40-ii-7886237547 druga ramka https://allegro.pl/oferta/panel-nawiewu-klimatyzacji-volvo-c30-v50-s40-ii-7886237547

Widać że to co pisałem wyżej jest jak najbardziej możliwe, chyba jednak lepiej kupić ramkę za 100 czy 200zł i na niej porzeźbić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie jest to taka prosta sprawa. Rozmawiałem dzisiaj z takim gościem z Mielca i po oglądnięciu filmu z demontażu całego panelu i wyjęciem radia stwierdził, że przez moduł wyświetlacza biegnie szyna światłowodowa. Podsyłam film:https://www.youtube.com/watch?v=3ADiJ42unps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po zdjęciach w sieci to na tym radyjku wyświetlają się nastawy klimatyzacji, temperatura, nawiew, bluetooth, telefon etc. W najlepszym wypadku po wyjęciu radia, te parametry będzie trzeba ustawiać na "ślepo", gorzej jak się okaże, że "pół" samochodu przestanie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio może przenieść gdzie indziej, wyświetlacz obniżyć i robi się miejsce na 1din nad fabrycznym wyświetlaczem. Mała puszka szpachli i po sprawie :-)

Tutaj ktoś próbował, ale coś poszło nie tak  :hyhy:  ale widać że dużo nie zabrakło do sukcesu. https://www.primeautosalesllc.com/2005_Volvo_S40_Uniontown_OH_21604091.veh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...