Skocz do zawartości

Strojenie car audio avensis t25


Outlaw1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 141
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pisałem do youtubera (fred sound) który testował zestaw który posiadam I zalecił mi że ciecia wykonać w ten sposób

Woofer 50-7000hz 6db/oct

Tweeter 5500hz 6db/oct

Co o tym myślicie.

Nic nie uszkodzisz, ale dla mnie to jakis kosmos

Zreszta sam porownaj z tym co miales do tej pory a sie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam kondensatora przy dosyć cennych przetwornikach, widziałem już zdjęcie stłuczonego, trzeba będzie to nadrobić, pytanie co tam wstawić.

Kondensator bądź bezpiecznik to element konieczny  jeśli nie chcemy aby tweetery poszły z dymem przy systemie aktywnym , to tylko i aż elektronika nie znasz dnia ani godziny aż zrobi PYK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie uszkodzisz, ale dla mnie to jakis kosmos

Zreszta sam porownaj z tym co miales do tej pory a sie przekonasz.

Ustawiłem I fakt tragedia była wrocilem do poprzednich ustawień no prawie trochę poprawiłem

Suba od 20-70hz

Woofer 80-3000hz

Tweeter 5000hz

Wszystko 12db/oct

Tylko średnicy trochę brakuje pod zwrotnicami od helix competition było jej więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem I fakt tragedia była wrocilem do poprzednich ustawień no prawie trochę poprawiłem

Suba od 20-70hz

Woofer 80-3000hz

Tweeter 5000hz

Wszystko 12db/oct

Tylko średnicy trochę brakuje pod zwrotnicami od helix competition było jej więcej

To sprobuj teraz np wf 2000/12 i tw 4000/12

 

Wiadomo, takie strojenie na odleglosc, to o kant dupy potluc, ale moze cos tam ustawisz, zanim pojedziesz do fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprobuj teraz np wf 2000/12 i tw 4000/12

 

Wiadomo, takie strojenie na odleglosc, to o kant dupy potluc, ale moze cos tam ustawisz, zanim pojedziesz do fachowca.

Jutro spróbuje A do jakie wartości można zejść tym tweetera żeby nic nie spalić czestotliwosc rezonansowa jego to około 700hz.

Fs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zabezpieczania wysokotonówek, to polecam. Mój niezabezpieczony Achtung C25 poległ niedawno w systemie aktywnym.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

RIP

A napisz dla czego....

Tjuningi [emoji16]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jutro spróbuje A do jakie wartości można zejść tym tweetera żeby nic nie spalić czestotliwosc rezonansowa jego to około 700hz.

Nie schodzilbym raczej nizej niz 3200/12, nie dlatego ze nie wytrzyma, tylko po prostu moze zaczac sie wydzierac.

Tak do 2500/12 to spokojnie powinien zniesc, tylko nie ma sensu go tak wysilac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na poc

Nie schodzilbym raczej nizej niz 3200/12, nie dlatego ze nie wytrzyma, tylko po prostu moze zaczac sie wydzierac.

Tak do 2500/12 to spokojnie powinien zniesc, tylko nie ma sensu go tak wysilac.

Miałem na początku ustawiony na 2700hz 12db/od I się nie dar jeszcze nie miałem tak spokojnego tweetera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A napisz dla czego....

 

Ale właśnie do takich losowych i trudno przewidywalnych sytuacji stosuje się tego rodzaju zabezpieczenie , szczególnie na etapie budowy i fazy wstępnej dopracowywania systemu.

W praktyce może się zdarzyć pomyłka wpięcia / zamiany miejscami RCA do wzmacniacza i tweeter " nakarmi " się nie tym co trawi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...