Skocz do zawartości

Jaguar XE- połączenie high input, prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Planuje poprawę standardowego systemu audio w XE (nie załapałem się na system Meridiana, takie uroki zakupu "prawie nówki" :/), a ponieważ spędzam w aucie sporo czasu i lubię posłuchać muzyki, więc odczuwam niedosyt przy obecnej konfiguracji. O ile jakość fabrycznych głośników po rozegraniu mnie zaskoczyła, to wzmacniacz fabryczny jest po prostu słaby i efekt końcowy wychodzi taki sobie.

 

Zaznaczam od razu, że nie zależy mi na budowie high-endowej instalacji i mocnej ingerencji w auto, po prostu chcę dodać trochę życia i dynamiki do obecnego brzmienia.

 

Na tą chwilę dysponuję wzmacniaczem Audison SR4 + skrzynia basowa na Intertechniku MDS08 i chciałbym wykorzystać te komponenty. Planuję podłączenie frontu z jednostki centralnej poprzez high-input do audisona i zasilenie nim z dwóch kanałów przodu + sub w mostku, a tył niech sobie chodzi z oryginalnej końcówki. Na dalszym etapie rozważam dołożenie jakiegoś rozsądnie kosztującego DSP i wymianę głośników w drzwiach na Focal IS-165.

 

Podstawowe pytanie jest takie czy tego typu konfiguracja na początek się sprawdzi, nie mam doświadczenia z high-iput, łączyłem wcześniej tylko poprzez RCA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany... wymieniony Focal IS-165 standardowo ma zintegrowany z tweeter'em crossover 6dB - nie jestem pewny, czy można go ustawić na 0dB i ciąć procesorem.

Patrząc na manual'a Audison'a SR4 jest możliwość zastosowania jego filtrów zamiast standardowej zwrotnicy.

Tweeter można ciąć do 5000Hz przy 12dB.

Konfiguracja nr 6 na str. 10 przy ustawieniu zakresu cięcia 'x10' dla kanałów A.

Manual Audison SR4:

https://www.audison.eu/wp-content/uploads/2018/01/p_1315389322_audison_SR4_Advanced_manual.pdf

Brakuje tylko regulacji czasów...

Edytowane przez grzeczny_52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Focale sobie odpuść, miałem i nie polecam, basu mało zwrotnica na kablu i bez regulacji.

 

Problemem jest głębokość montażowa głośników w tym aucie, która bardzo ogranicza wybór, maksymalnie 53 mm głębokości i w tym przedziale te focale wydawały się dość sensowne. Polecano mi jeszcze Audio System X 165 Flat. Jeżeli macie inne propozycje, chętnie wysłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z pewnością początkująca osoba która sama tak przeprowadzi filtracje przetworników że zrobi to lepiej niż producent uwzględniając parametry i założenia danego zestawu. No trzymajcie mnie [emoji38]

już od dłuższego czasu obserwuje twoje "fachowe" porady i co kolejna to lepsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie kłóćcie się, DSP na razie nie jest priorytetem, a już w ogóle z tej półki cenowej. Bardziej zależy mi na poradach, które pozwolą zgrać zestaw w miarę sensownie, z komponentów które mam aktualnie pod ręką i dobrać do drzwi takie przetworniki, które wejdą bez rzeźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało wiesz co lepiej zrealizować aktywnie a co pasywnie

 

No co ty , są na to jedynie słuszne stwierdzenia :wink2:

Ale jak ktoś się na coś uprze , to można nawet światłowód upalić w instalacji CA :rotfl:

 

 

Chłopaki, nie kłóćcie się, DSP na razie nie jest priorytetem, a już w ogóle z tej półki cenowej. Bardziej zależy mi na poradach, które pozwolą zgrać zestaw w miarę sensownie, z komponentów które mam aktualnie pod ręką i dobrać do drzwi takie przetworniki, które wejdą bez rzeźby.

 

Jest bardzo rozsądnym dla Ciebie wyjściem , bo pozwala rozwiązać większośc problemów na dziś i ew tych w przyszłości , do tego radykalnie wpłynąć na brzmienie nawet bez wymiany fabrycznych głośników . Poświeć trochę czasu na zapoznanie się z możliwościami tego rodzaju rozwiązań , potem z chłodną głową podejmuj decyzje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany... wymieniony Focal IS-165 standardowo ma zintegrowany z tweeter'em crossover 6dB - nie jestem pewny, czy można go ustawić na 0dB i ciąć procesorem.

Patrząc na manual'a Audison'a SR4 jest możliwość zastosowania jego filtrów zamiast standardowej zwrotnicy.

Tweeter można ciąć do 5000Hz przy 12dB.

Konfiguracja nr 6 na str. 10 przy ustawieniu zakresu cięcia 'x10' dla kanałów A.

Manual Audison SR4:

https://www.audison.eu/wp-content/uploads/2018/01/p_1315389322_audison_SR4_Advanced_manual.pdf

Brakuje tylko regulacji czasów...

IS jest do vw, podejrzewam ze autor chce iss lub isu który jest uniwersalny, zwrotnica jest dołączana na kablu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty , są na to jedynie słuszne stwierdzenia :wink2:

Ale jak ktoś się na coś uprze , to można nawet światłowód upalić w instalacji CA :rotfl:

 

Podobno jak się zmieni kolor z czerwonego na niebieski to lepiej gra [emoji38]

 

Btw. Widzę że kolega khazar już edytował post hehe

 

 

Wysłane gołębiem za pomocą kurniknadachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


IS jest do vw, podejrzewam ze autor chce iss lub isu

Wkleiłem link nie z tej karty - miałem ich kilka otworzonych i zamiast Audison'a wkleiłem Focal'a - jest poprawione :wink:

Też mi nie pasowało, ale któż to wie :)

Natomiast odpalenie Audisona w wymienionej przeze mnie konfiguracji da możliwość strojenia (aktywnie, bez zwrotki) przodu, natomiast pozbawi @majki_88 obsługi suba... zabraknie kanału/ów do jego obsłużenia.

Jak będzie musiał go mieć, to potrzebna co najmniej dwu kanałówka lub mono zasilająca sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem systemów multimedialnych w nowych Jaguarach, ALE wydaje mi się, że zestaw głośników za 850 zł nie powinien być wyraźnie lepsze, niż seria z takiego auta.

Zacznij od przygotowania warunków pracy wooferom, potem zamontuj ten subwoofer i wzmacniacz, co masz.

Potem... Sam się przekonasz :) Może jakieś proste DSP z wbudowanym wzmacniaczem, z którego zasilisz głośniki w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jak się zmieni kolor z czerwonego na niebieski to lepiej gra [emoji38]

 

Btw. Widzę że kolega khazar już edytował post hehe

 

 

Wysłane gołębiem za pomocą kurniknadachu

 

Nic nie edytowałem, nadal uważam, że zabieracie się do tego od złej strony. Osobiście mając modyfikować audio w takim samochodzie postawiłbym prawdopodobnie na wzmacniacz z wbudowanym DSP, bo tak jak pisał Nakamichi, rozwiąże to dużo problemów tych obecnych i w przyszłości. A wybrałbym opcję wbudowanego DSP, bo wychodzi to w miarę tanio a sam wzmacniacz w nim nie jest zły i oszczędza się na miejscu, okablowaniu i pracy. Kupujesz raz i masz spokój na naprawdę długo (w miarę dalszej zabawy). No ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie edytowałem, nadal uważam, że zabieracie się do tego od złej strony. Osobiście mając modyfikować audio w takim samochodzie postawiłbym prawdopodobnie na wzmacniacz z wbudowanym DSP, bo tak jak pisał Nakamichi, rozwiąże to dużo problemów tych obecnych i w przyszłości. A wybrałbym opcję wbudowanego DSP, bo wychodzi to w miarę tanio a sam wzmacniacz w nim nie jest zły i oszczędza się na miejscu, okablowaniu i pracy. Kupujesz raz i masz spokój na naprawdę długo (w miarę dalszej zabawy). No ale co kto woli.

Czytaj całość ze zrozumieniem , chodziło o pozostawienie podziałów pasywnych pomiędzy midwooferem a gwizdkiem , reszta "prockowania " tradycyjna, czyli proc do wyrownania czasowegp L do R i podział aktywny na dole ( czyli linia podziału woofer - sub ).

Rozdzielność procka i amplifikacji to kwestia wpływu na kształtowanie indywidualnego profilu brzmienia , ew zakresu dynamicznego zestawu . Razem taniej /prościej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym co napisał TomoMadej, a co i sam napisałeś, dołóż wzmacniacz pod przód (przygotuj drzwi jak możesz) i suba, pograj trochę, może akurat wystarczy? 

Jeśli nie wystarczy to przynajmniej będziesz wiedział w którym kierunku iść, czego Ci brakuje, czego potrzebujesz =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...