Skocz do zawartości

Jaguar XE- połączenie high input, prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

Tak apropo złotych rad na forum, to już zostały chyba wyczerpane, tzn. wchodzenie w polemikę, bez podania własnego rozwiązania sprawy. Ufaj, ile tu postaw napisałeś nie na temat? Pomocni jak na Elektrodzie.

Gość pytał jak rozwiązać problem , jak nie widzisz sposobu za jakim się opowiadam , to nie ja jestem temu winny

 

Edit , większym problemem jest przypuszczalnie to , że ogół  spraw o których piszemy jest dla Gościa absolutnie niezrozumiała : podział , korekcja czasowa , wyrównanie charakterystyki częstotliwościowej to puste stwierdzenia .

Nawet jak coś przeczyta , to jak ma tego doświadczyć ?

To są lepsze lub gorsze argumenty , ale dla nas , jak pokonać tą barierę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za wszystkie informacje. Na dzień dzisiejszy auto jest już okablowane dla pomyślanej konfiguracji, postanowiłem na początek zostawić fabryczne głośniki (jakościowo moim zdaniem nie jest źle, zwłaszcza tweetery dają radę) i zapiąć tego Audisona na przód + skrzynia.

Do tego dojdzie możliwie wytłumienie płatów drzwi i tapicerek boczków, a jak już się trochę osłucham na tym setupie to będę pytał dalej :) Podejrzewam, że samo przygotowanie drzwi bardzo dużo zmieni na plus, robiłem to kiedyś w audi z systemem Bose i system zaczął grać o klasę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za wszystkie informacje. Na dzień dzisiejszy auto jest już okablowane dla pomyślanej konfiguracji, postanowiłem na początek zostawić fabryczne głośniki (jakościowo moim zdaniem nie jest źle, zwłaszcza tweetery dają radę) i zapiąć tego Audisona na przód + skrzynia.

Do tego dojdzie możliwie wytłumienie płatów drzwi i tapicerek boczków, a jak już się trochę osłucham na tym setupie to będę pytał dalej :) Podejrzewam, że samo przygotowanie drzwi bardzo dużo zmieni na plus, robiłem to kiedyś w audi z systemem Bose i system zaczął grać o klasę lepiej.

 

Na takim etapie odwiedź jakiegoś instalatora z głową na karku , dla przynajmniej zgrubnego ustawienia takiego  procka .

Samo jego posiadanie i uruchomienie nic do sprawy nie wnosi . Zainwestowanie 100 czy 200 zl w jego ustawienie powinno/ może być najbardziej celową inwestycją w system . Bez tego rozmowa o prockach takich czy innych jest w zasadzie bezcelowa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, że na tym etapie nie pchasz się w zmianę głośników, bo to nie ma raczej sensu (przy tak małych możliwościach konfiguracji obecnego systemu). Ja bym zaczął od dobrego zrobienia drzwi i dopiero wtedy ewentualnie montował ten wzmacniacz.

 

Na takim etapie odwiedź jakiegoś instalatora z głową na karku , dla przynajmniej zgrubnego ustawienia takiego  procka .

Samo jego posiadanie i uruchomienie nic do sprawy nie wnosi . Zainwestowanie 100 czy 200 zl w jego ustawienie powinno/ może być najbardziej celową inwestycją w system . Bez tego rozmowa o prockach takich czy innych jest w zasadzie bezcelowa .

 

On nie ma procka, tylko wzmacniacz 4 kanałowy... Ale w sumie racja, koszt żaden, a wizyta u instalatora na pewno rozjaśni wiele kwestii, przy okazji ustawi mu ten wzmacniacz, aby jakoś to grało. Jak to nie wystarczy to określą już co i jak działać dalej.

 

Źle zobaczyłem co to za wzmacniacz, myślałem że jego cena jest znacznie wyższa, stąd sugestia o zamianie go na coś z DSP, co zwiększy możliwości ustawienia systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


On nie ma procka, tylko wzmacniacz 4 kanałowy... Ale w sumie racja, koszt żaden, a wizyta u instalatora na pewno rozjaśni wiele kwestii, przy okazji ustawi mu ten wzmacniacz, aby jakoś to grało. Jak to nie wystarczy to określą już co i jak działać dalej.



Źle zobaczyłem co to za wzmacniacz, myślałem że jego cena jest znacznie wyższa, stąd sugestia o zamianie go na coś z DSP, co zwiększy możliwości ustawienia systemu.

 

Wiem , potraktuj dwie moje wypowiedzi łącznie , tam gdzie pisze o tym , gdzie adept tej zabawy czyta o sprawach z którymi nigdy nie miał kontaktu . Przeczyta korekta tego czy innego , ale nie ma żadnego przełożenia czym to skutkuje czy jak on to usłyszy .

A teraz skoro zdecydował ze poskłada system oparty o wzmacniacz i fabryczne głośniki i będzie chciał za jakiś czas  "zaprockować" system to wepnie go pomiędzy źródło a wzmak , odpali i co usłyszy ? Nic się takiego nie stało , nie jest lepiej a może nawet i gorzej , po co mi to , wpuścili mnie maliny . 

Sugeruję aby z autem w tym stanie udać się do profesionalnej firmy i zrobić to co powyżej .  Dopiero wtedy doświadczy jak procek może odmienić jego system . Samo jego wstawienie i odpalanie w nastawach fabrycznych niestety nie da tej odpowiedzi  , ustawiony byle jak tez nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mały update po dłuższym czasie, ale może kogoś zainteresuje. Wszystkie drzwi zostały przygotowane do grania, płaty drzwi i tapicerki wytłumione matą butylową ctek premium 2.3 mm + pianka 6mm- wszystko solidne jak skała i nic nie rezonuje. Kosze wooferów są dodatkowo usztywnione.

Do auta wleciał jakiś czas temu kompletny zestaw głośników z fabrycznego zestawu Meridian, ale bez ich wzmacniacza, za dużo byłoby kopania w kablach żeby to podłączyć. Czekam teraz na DSP ze wzmacniaczem Audison AP8.9 bit i planuję podzielić: przód 3 drogi aktywnie, tył 2 drogi z pasywna zwrotnicą. Procesor ma 8 aktywnych kanałów, więc będzie akurat. 9 kanał z zewnętrznym wzmacniaczem zasili subwoofer i na tym myślę poprzestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...