Skocz do zawartości

Toyota Avensis T25 - moje boje z CA


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 580
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie ma takiej opcji :P wlasnie sprawdziłem, dzisiaj juz jest w doręczeniu do mnie :D

 

Dlatego także jestem zwolennikiem zakupów zza miedzy ale tej bliższej a nie zza oceanu.

Czasami kwestia czasu ,że trafi się klocek w podobnych kosztach bliżej a przynajmniej odchodzi kłopot z tym cłem i długim frachtem.

 

Ps. Piotr, to zanim do Ciebie dotrze Twój "Hongkong" to disaster zdąrzy, już może posłuchać i sprzedać dynamo? ;p

Bo przy jego upodobaniu do zmian, to całkiem prawdopodobne, że Esostar będzie do wzięcia z PL :D:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. Piotr, to zanim do Ciebie dotrze Twój "Hongkong" to disaster zdąrzy, już może posłuchać i sprzedać dynamo? ;p Bo przy jego upodobaniu do zmian, to całkiem prawdopodobne, że Esostar będzie do wzięcia z PL :D:rotfl:

 

Powtorze raz jeszcze z poprzedniego posta :P - po tym jak uslyszalem co robi Tweeter na gorze to: "Nie ma takiej opcji :D " żebym tak szybko pozbył sie tego systemu :wink: . Zreszta on jest w kawałkach i długa droga przede mna żeby to wszystko skompletować bo pozostałe klocki (z sygnaturki) te na szaro kosztują nie mało a jeszcze trzeba mieć na montaz itp., itd...... także powolutku, pomalutku bedzięmy kupować kolejne rzeczy. Ten teraz caly zakup byl wymuszony tym ze jest to minimum potrzebne zeby cos gralo , czyli wzmak, woofer, tweeter - teraz niech sobie pierdzą w aktywce, rozegraja sie, nie będą dziewicze a jak przyjdzie do strojenia to już glosniki beda rozegrane i po 2 czy 3 tygodniach nie zmienia swojego brzmienia (w stosunku jakby byly nowe i juz robil zwrotki,stroił itd.) a pozniej robil korekty bardziej wymuszone tym ze glosnik troszke zmienily profil, niż samym osluchaniem po jakims czasie i stweirdzeniu ze tu czy tam mozna by było zrobić korekte (jesli wogle) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz niech sobie pierdzą w aktywce

 

Tak jak mówiłem na żywo - wielu zapewne dąży do takiego "pierdzenia" :wink: Chciałbym żeby moje SS tak pierdziały.

 

Czytam i czytam w necie o tych tw i widzę że wszyscy tak samo zachwyceni. Czy USA czy Singapur (sporo info o tych tw na SGCA) - wszędzie tak samo i nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem na żywo - wielu zapewne dąży do takiego "pierdzenia" :wink: Chciałbym żeby moje SS tak pierdziały.

jeszcze sporo przede mna :)

 

A tak BTW. Wlasnie kurier mi je przywiozl od razu przy nim sprawdzilem zeby nie bylo ryfy (cegla, polamane/powyginane, itd.....) na szczescie wszystko TIP TOP :) Wrazenia: tweetery mnie zaskoczyly ale te tez są pieknie zrobione az zal je wkrecac do samochodu.

Dostalem m.in. Owners Manual do wszystkich produktów Dyna (do samochodu) i co na najlepsze ale cięcia jakie proponuja dla tych glosnikow to normalnie masakra jakas, szczerze na tyle wydanej kasy to nie zaryzykowałbym tak nisko i takim rzędem ciąć tweeter :szok: :

post-1931-0-21895400-1335950582_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcia jakie proponuja dla tych glosnikow to normalnie masakra jakas, szczerze na tyle wydanej kasy to nie zaryzykowałbym tak nisko i takim rzędem ciąć tweeter

To świadczy o wysokiej klasie tych przetworników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówiłeś, że Esotary nie maja średniaka :P jednak maja patrząc na manuala

moze nie tyle ze mają ale są wykorzystywane jako sredniak. Generalnie z tego co Dynaudio rekomenduje to polączenie 110 + 430 + 1200 (czyli 2-way + subwoofer), moze tez byc 110 + 650 + 1200 (czyli tez 2-way + subwoofer ale z wykorzystaniem 16,5'tki) ale oczywiscie ostatnio jak na stronie wyczytałem nie ma nic przeciwko zrobienia 3 dróg 110 + 430 + 650 + subwoofer, została zrobiona dla takiego rozwiązania dedykowana zwrotnica Esotar2 EX3 - 650 gdzie podzial przez Dynaudio zostal okreslony na 650 i 3000 hz (wf/mid i mid/tw) . Tylko w związku z tym ze ten 430 to nie kopułka to wymaga komory i rekomendowana jest od 0,5 do 4L . Rozmiar jego tez nie jest jakis mega wielki bo o ile tweeter wielkoscią zabija 110mm zewn. srednica to ten srednia/woofer 430 ma dokładnie taka samą 110mm .

 

Amerykanie też stosują 3-drogi ale jest sporo dylematów z tym ponieważ wf gra "podobno" pięknie srednicą a tweeter dalej ciagnie swoja partie i pisza ze szkoda dodawać 430 (jako sredniaka) bo zabija to co najlepsze w 650'tce. Dodatkowo jesli juz cos jest sprzedawane na diymobileaudio.com to zwykle wlasnie 430 (lub caly komplet) :D Ale no wlasnie w 3 drogach podobno tez jest super. Najgorsze w tym wszystko jest to ze wlasnie ten 430 midwoofer/sredniak jest tak samo drogi jak tweeter i rozmawiajc z jedna osoba ktora miala z nim stycznosc potwierdza że jest swietny ale chyba troszke zbyt drogi na to co oferuje. I badz tu mądry :P

 

Aha i wracając do 3-dróg to oficjalnie jest to nowy pomysł Dynaudio w sprawie linii Esotar2 (stosowany od jakiegos czasu przez uzytkownikow w USA i nie tylko - u nas praktycznie wogle nie popularne) bo 2 tygodnie temu na oficjlanej stronie Dyna nie bylo o tym wzmianki (pozniej strona byla przez kilka dni out-of-service) poczym sie pojawila i pojawiły sie własnie "nowe" produkty wczesniej nie dostepne tj:

1. info o 3-drogach

2. zwrotnice pasywne

3. ringi pod glosniki

 

Ja jeszcze ten katalog co dostalem do zestawu glosników mam przed modernizacja strony i nowego kierunku (oczywiscie oficjalnie zaprezentowanego) jesli chodzi o samochodówke i w nim nie ma mowy wogle o pasywce, zwrotnicach pasywnych i o 3-drogach. Zresztą zwroccie uwage na informacje ktore pare postow wyzej podwiesilem ze specyfikacją ciec nad tą tabelka jest jasno napisane:

"Since the Esotar2 speakers are meant to use active filtering, Dynaudio recommends following crossover frequencies:"

 

:wink: a to ze ktos to robi to juz inna para kaloszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te cięcia wyglądają jak by były projektowane do domu , a nie samochodu :) , no nic , ciekawe , nie powiem :)

 

no bo wiekszość producentów zrzyna sprawdzone rozwiązania z domówki do samochodu. Wiem ze (bo chwile posiedzialem przy lekturze :D:P) ze protoplasta samochodowego systemy Esotar2 byl system Esotar z domowki i m.in. kultowy glosnik MD330 a pozniej chyba T330 na bazie ktorego powstal Esotar2 110 do samochodu. Cala seria Esotar2 ma opis w magazynach, katalogach, na pudełku jako: "Premium High-End Mobile Component"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno ekscytowałeś się "dziwnym" cięciem Supremo ...

Nie było ekscytacji tylko ździwienie , bo to supremo gralo po prostu słabo ... A to cięcie było "dziwne"

 

Cięcie TW 2khz 1 rzędem to też nowość , chyba że znasz inne takie tweetery które grają przy takim cięciu dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie z innej beczki - moze ktos na szybko ma takie dane (pi razy oko :P ) jakiego rzędu może być wielkość drzwi w takim Avensis'ie lub jemu podobnym (Mondeo, Passat, Accord, itp.) czyli 4 drzwi sedan segment D. To są wielkosci rzedu 15-20 L czy moze 20-25 L czy moze jeszcze wiecej 25-30 L?

 

I mała sesja zdjęciowa dzisiejszego nabytku :D

 

http://img109.imageshack.us/img109/74/imgp4533z.th.jpg http://img210.imageshack.us/img210/2985/imgp4534f.th.jpg http://img593.imageshack.us/img593/2071/imgp4535.th.jpg http://img407.imageshack.us/img407/7385/imgp4536j.th.jpg http://img259.imageshack.us/img259/9132/imgp4537.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster jeszcze troche mnie powkur....j tymi fotkami a nie bedziesz sam z Dyniami na pokladzie :P Pol roku temu byly dwa suby Esostara na ebay-u w dobrej kasie ok1500zl sztuka (w kartonie ,uzywka) nawet pisalem do lklukasza co do paczki pd niego i mi nie odpisal :P ale sie jednak nie zdecydowalem..Teraz zaluje bo pewnie gra tak jak tweeter...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disaster jeszcze troche mnie powkur....j tymi fotkami a nie bedziesz sam z Dyniami na pokladzie :P Pol roku temu byly dwa suby Esostara na ebay-u w dobrej kasie ok1500zl sztuka (w kartonie ,uzywka) nawet pisalem do lklukasza co do paczki pd niego i mi nie odpisal :P ale sie jednak nie zdecydowalem..Teraz zaluje bo pewnie gra tak jak tweeter...

zapraszam do Dynamo Team'u :P :P a tak na powaznie to gdybym widzial te suby po 1500 PLN to 2 razy bym sie nie zastanawial. Kase bym od kogos pozyczyl a w tej cenie bym kupil z marszu. Takze Italiano wiesz jak tam na wyspie coś podobnego rzuci Ci sie w oczy to dawaj znaka "immediately" :D (ba ja to ebay'a nie przegladam tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przegladam bo alledrogo u mnie nima....Przez ok 2-3 lata pojawil sie tylko raz......Ale kupil go ten gosciu od ktorego kupilem swojego Focala ( przynajmniej tak mi napisal jak go zapytalem czemu sie go pozbywa??) takze jakis tam namiar na uzywke jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...