Skocz do zawartości

Alfa Romeo 159 - khazar


khazar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 419
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak, od razu było słychać znaczną poprawę. Mimo to do poprawki będą jeszcze kable głośnikowe, ponieważ ktoś kto montował mi pierwszy raz wzmacniacz, zrobił to na łatwiznę i poprowadził kable ze wzmacniacza do oryginalnej wiązki kabli przy samym radiu, przez co idzie sygnał cieniutkim aluminiowym kabelkiem. Myślę, że w weekend to poprawię i przygotuje od razu kable głośnikowe do trzech dróg. Zastanawiam się gdzie uda się zamontować głośnik średniotonowy, proste zadanie nie jest (10 cm średnicy), tym bardziej że chcę aby wyglądało i grało dobrze. Wstępne pomysły do granie głośników na siebie, a montaż w trójkąty od lusterek bądź słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prace idą do przodu, samochód jest u Michała, który musi niestety poprawiać moje niedoróbki, nietrafione pomysły i inną upierdliwą robotę. 

 

Co obecnie jeździ w bagażniku? Została wykonana zabudowa bagażnika według moich wytycznych przez Radka, którego swoją drogą polecam, jestem zadowolony z jego wkładu z mój samochód. Oczywiście projekt całego samochodu przeciągał się, koncepcje się zmieniały, więc zabudowa została wykonana, a jeździ w niej zupełnie inny sprzęt, niż było to zaplanowane. Na szczęście jest w miarę uniwersalna, więc nie sądzę aby sprawiała problemy w ułożeniu nowego sprzętu. Do zrobienia trzech dróg oraz subwoofera brakło mi jednego kanału, miałem kupić PDX-M12, ale jakoś ciągle mnie męczyło w głowie zestawienie ho Helixem A6 i w końcu zdecydowałem się na wymianę obu wzmacniaczy. Do środka wpadły dwa Helixy C FOUR, co jest dla mnie sporym krokiem do przodu, są to po prostu wzmacniacze z innej półki niż to co miałem do tej pory. No i teraz Helix DSP.2 wydaje się nie odpowiadać swoją klasą do wzmacniaczy, będzie więc wymieniony na coś lepszego, tutaj nie ma decyzji czy będzie to PRO MK2 czy ULTRA, muszę to przemyśleć, ze względów finansowych mam na to trochę czasu, bo obecne działania wiązały się ze sporym wkładem finansowym. Tymczasowo więc zostanie DSP.2. 

 

Tak jak już wcześniej pisałem, przód to będą trzy drogi: Scan-Speak D3004/602010, Scan-Speak 10F/4424G00, MP 5.16 MK2, subwoofer Scan-Speak 30W/4558T00. W kwestii montażu średniaka i tweetera opieram się na doświadczeniu Michała. W między czasie dowiedziałem się o błędach w drzwiach, które zostaną oczywiście poprawione. Niestety okazało się, że maty STP nie wytrzymały trzech lat, łatwo się odklejają, kruszeją, itp. - generalnie nie spełniają swojej funkcji, co mnie trochę zirytowało bo wydawały się solidnym materiałem, co do ich montażu również nie mam zastrzeżeń, robiłem to sam i dokładnie pamiętam ile wysiłku poświęciłem na dokładnie ich położenie, rozwałkowanie, itp. Pamiętam, że świeżo po położeniu mat nie dało się odrywać, mocno się trzymały, myślałem że zerwanie ich będzie horrorem, jednak po czasie okazało się zupełnie inaczej niż to zapamiętałem. 

 

Zanim oddałem samochód w ręce Michała, postanowiłem zmienić również okablowanie głośników. Zastosowałem kable Melodika Gunmetal, co nie było najlepszym wyborem. Kable są skręcane, mają solidną izolację co powoduje ogromną średnicę kabli. Ciężko je układać gdy trzeba zmieścić aż 6 kabli, a i przejście przez kostki nie jest najłatwiejsze. Kable zamawiałem przez internet i nie spodziewałem się aż takiej grubości po zdjęciach. Gdybym wybierał kable kolejny raz, wolałbym użyć czegoś samochodowego. 

 

Więc wszystko w rękach chłopaków w Redzie, oby cierpliwości do moich patentów im starczyło :-) O efekt końcowy jestem raczej spokojny, mam nadzieję zakończyć tym etapem proces zmian i modyfikacji na jakiś czas. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą do przodu, samochód jest u Michała, który musi niestety poprawiać moje niedoróbki, nietrafione pomysły i inną upierdliwą robotę.

 

Co obecnie jeździ w bagażniku? Została wykonana zabudowa bagażnika według moich wytycznych przez Radka, którego swoją drogą polecam, jestem zadowolony z jego wkładu z mój samochód. Oczywiście projekt całego samochodu przeciągał się, koncepcje się zmieniały, więc zabudowa została wykonana, a jeździ w niej zupełnie inny sprzęt, niż było to zaplanowane. Na szczęście jest w miarę uniwersalna, więc nie sądzę aby sprawiała problemy w ułożeniu nowego sprzętu. Do zrobienia trzech dróg oraz subwoofera brakło mi jednego kanału, miałem kupić PDX-M12, ale jakoś ciągle mnie męczyło w głowie zestawienie ho Helixem A6 i w końcu zdecydowałem się na wymianę obu wzmacniaczy. Do środka wpadły dwa Helixy C FOUR, co jest dla mnie sporym krokiem do przodu, są to po prostu wzmacniacze z innej półki niż to co miałem do tej pory. No i teraz Helix DSP.2 wydaje się nie odpowiadać swoją klasą do wzmacniaczy, będzie więc wymieniony na coś lepszego, tutaj nie ma decyzji czy będzie to PRO MK2 czy ULTRA, muszę to przemyśleć, ze względów finansowych mam na to trochę czasu, bo obecne działania wiązały się ze sporym wkładem finansowym. Tymczasowo więc zostanie DSP.2.

 

Tak jak już wcześniej pisałem, przód to będą trzy drogi: Scan-Speak D3004/602010, Scan-Speak 10F/4424G00, MP 5.16 MK2, subwoofer Scan-Speak 30W/4558T00. W kwestii montażu średniaka i tweetera opieram się na doświadczeniu Michała. W między czasie dowiedziałem się o błędach w drzwiach, które zostaną oczywiście poprawione. Niestety okazało się, że maty STP nie wytrzymały trzech lat, łatwo się odklejają, kruszeją, itp. - generalnie nie spełniają swojej funkcji, co mnie trochę zirytowało bo wydawały się solidnym materiałem, co do ich montażu również nie mam zastrzeżeń, robiłem to sam i dokładnie pamiętam ile wysiłku poświęciłem na dokładnie ich położenie, rozwałkowanie, itp. Pamiętam, że świeżo po położeniu mat nie dało się odrywać, mocno się trzymały, myślałem że zerwanie ich będzie horrorem, jednak po czasie okazało się zupełnie inaczej niż to zapamiętałem.

 

Zanim oddałem samochód w ręce Michała, postanowiłem zmienić również okablowanie głośników. Zastosowałem kable Melodika Gunmetal, co nie było najlepszym wyborem. Kable są skręcane, mają solidną izolację co powoduje ogromną średnicę kabli. Ciężko je układać gdy trzeba zmieścić aż 6 kabli, a i przejście przez kostki nie jest najłatwiejsze. Kable zamawiałem przez internet i nie spodziewałem się aż takiej grubości po zdjęciach. Gdybym wybierał kable kolejny raz, wolałbym użyć czegoś samochodowego.

 

Więc wszystko w rękach chłopaków w Redzie, oby cierpliwości do moich patentów im starczyło :-) O efekt końcowy jestem raczej spokojny, mam nadzieję zakończyć tym etapem proces zmian i modyfikacji na jakiś czas. :-)

To jak zniosę 30W w końcu do auta i zamontuje średniaki a to już na końcówce to będę miał zestaw jak ty, pod względem głośników [emoji846]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak zniosę 30W w końcu do auta i zamontuje średniaki a to już na końcówce to będę miał zestaw jak ty, pod względem głośników [emoji846]

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Ja tak samo [emoji854]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież po to się to robi :D

 

Nabazgrane w Note 9

Niestety ale duża część ludzi tego nie rozumie.

Ile jest aut w pl gdzie sprzęty za miliony, a parę zł za strojenie szkoda dać. A ile ludzi upatruje swoje niezadowolenie w wzmacniaczach lub głośnikach i wymienia co chwilę, a nie widzi problemu w strojeniu.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale duża część ludzi tego nie rozumie.

Ile jest aut w pl gdzie sprzęty za miliony, a parę zł za strojenie szkoda dać. A ile ludzi upatruje swoje niezadowolenie w wzmacniaczach lub głośnikach i wymienia co chwilę, a nie widzi problemu w strojeniu.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Czekaj niech ja w końcu urlop dostane to podjade ze swoim sprzętem i taczką. Będziesz miał co robić

 

Nabazgrane w Note 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj niech ja w końcu urlop dostane to podjade ze swoim sprzętem i taczką. Będziesz miał co robić

 

Nabazgrane w Note 9

Podjechać możesz pogadać, spotkać się. Ale ja nie robię nic po ludziach. To moje hobby nie praca. Chyba mnie z kimś pomyliłeś. Ja swoim znajomym czasem coś podpowiem, czy ustawie jak sobie nie radzą. Ale nie stroje aut zarobkowo.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i samochód w końcu odebrany bo Michał musiał sporo naprawić po mnie :-) Szczerze mówiąc jestem bardzo zadowolony, to jak to gra to jedno, a jak wygląda to drugie. Jest kilka zdjęć na instagramie AudioManuFaktura z montażu mojego samochodu, ja nie mam czasu na zdjęcia bo słucham :-) 

 

Zakończył się etap kupowania i sprzedawania sprzętu, nieustannej wymiany. W końcu jestem zadowolony, dla mnie to ogromny postęp. 

 

Żeby nie było, że już nic nie będę zmieniał :-) wymienimy jeszcze DSP.2 na coś bardziej lepszego, bardziej pasującego do reszty sprzętu :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jak jest, trudno aby coś mu się tam stało (ze względu na pozycje fotela itp., jest raczej bezpieczny przy wsiadaniu i wysiadaniu). Na żywo wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.Generalnie jakość roboty Michała, czy to przy tych lusterkach, czy to przy porządkowaniu kabli, tulejki, termokurczki, itp. - na najwyższym poziomie, sam bym nie zrobił w życiu najlepiej, po prostu widać że się tym zajmuje od lat, a mimo to podchodzi do każdej instalacji jakby robił dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Helix DSP.2 znalazł nowego właściciela, a jego miejsce zastąpił Helix DSP Pro MK2, co jeszcze trochę poprawiło jakość dźwięku w systemie. Generalnie system uważam za skończony, spełnia w pełni moje oczekiwania, odtwarza różnorodną muzykę bez żadnych problemów na różnych poziomach głośności. Przyjemnie się go słucha, scena jest taka jak powinna być, równowaga tonalna również, brak wlekącego się basu z bagażnika. Nie mam do czego się przyczepić. Można zacząć słuchać muzyki a nie wczuwać się niuanse systemu, dywagacje na temat sprzętu, ustawień itp. W tym samochodzie to na pewno jest już koniec projektu, nic raczej nie będzie zmieniane, dokładane, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna pogoda, więc zrobiłem kilka zdjęć z instalacji. Tam gdzie widać sprzęt w bagażniku to ten wzmacniacz odpowiada za woofery i suba, drugi wzmacniacz jest zabudowany dalej i trzeba by już ściągnąć całą podłogę aby do niego się dostać, więc już tego nie robiłem.

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/01.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/02.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/03.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/04.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/05.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/06.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/07.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/08.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/09.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/10.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/11.jpg

 

http://www.wearenoir.pl/audio/amf/12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...