Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem, wątek jest dość obszerny i w wielu miejscach dla zaawansowanych.

Pytam, by nie popełnić prostego błędu przy wyborze źródła.

Jestem dokładnie przed wyborem telefonu i chcę wybrać taki, który pozwoli przesłać mi jak najlepszy sygnał via USB używając Tidala.

Nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, dlatego pytam.

Lg G4 łączył się za pomocą aplikacji ARC Pioneera dając jednocześnie możliwość korzystania z Yanosika w trasie, sterowania z kierownicy prostymi funkcjami typu volume, zmiana utworu.

Próbowałem LG V30, niestety nie łączy się z moim radiem. Iphone Se natomiast bez problemu.

Jeśli nie jest to dla forumowiczów dużym problemem, to proszę o odpowiedź na moje dwa pytania i podpowiedź, w którym kierunku szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A nie łatwiej połączyć te telefony przez bluetooth i sprawdzić który sobie najlepiej radzi? Prawdopodobnie przy takim połączeniu będziesz mógł zmieniać utwory nawet z poziomu radia. V30 co masz to podobno fajny grajek jak na telefon, a iphony również grają spoko.

 

Ja bym poszedł w iphona bo radio go na pewno wspiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT mogę sterować radiem, jednak jakość dźwięku jest wyraźnie gorsza. Przez USB z iphone se dźwięk jest zdecydowanie lepszy.

Porównania przy użyciu Tidala.

LG V30 ma niedługo dostać Oreo, w którym podobno BT ma lepszy codec, ldac, może ktoś z forum porównał już różnice pomiędzy android 7 a 8 w jakości dźwięku przesylanego przez BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT mogę sterować radiem, jednak jakość dźwięku jest wyraźnie gorsza. Przez USB z iphone se dźwięk jest zdecydowanie lepszy.

Porównania przy użyciu Tidala.

LG V30 ma niedługo dostać Oreo, w którym podobno BT ma lepszy codec, ldac, może ktoś z forum porównał już różnice pomiędzy android 7 a 8 w jakości dźwięku przesylanego przez BT.

No to masz odpowiedź. Zostaw iphona i nie kombinuj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałem o tym urządzeniu kilka postów wcześniej ;)

Jest to jedno z lepszych rozwiązań w swojej cenie - przetestowany z iPhonem

(działa bez komunikatu o zbyt dużym poborze prądu)

Lepiej wybrać wersję droższą z lepszymi zegarami.

 

Chwalony jest też SMSL X-USB tylko już chyba ciężko go dostać,

albo M2Tech HiFace 2

lub Nostromo XMOS Konwerter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Z telefonu nie wychodzi żaden format tylko zera i jedynki więc bez różnicy

Gówn... prawda


 

 


Jak radio nie ma wejścia cyfrowego to szkoda zachodu. Nie wykorzystasz plusów cyfrowego sygnału

Dokładnie .


 

 


Myślicie, że ten chiński wynalazek może mieć ręce i nogi?

Kilka testowaliśmy graja do dup... ale jak ktoś potrafi je poprawić to czemu nie , to jest projektowane nie żeby grało a ładnie wyglądało na papierze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka testowaliśmy graja do dup... ale jak ktoś potrafi je poprawić to czemu nie , to jest projektowane nie żeby grało a ładnie wyglądało na papierze .

 

 

Możesz coś więcej napisać...

Które testowałeś?

Podłączałeś to pod telefon czy komputer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które testowałeś?

jedno xcmos i jakieś gówna na cirrus i jedno na burn brown , podejrzenie pada na elementy towarzyszące niskiej jakości mówimy o chińczykach dac typu nostromo (http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac) pewnie tych wad nie posiada ale nie testowaliśmy choć plany były , można zanabyć przez neta i masz 14 dni na testa

 

 

Podłączałeś to pod telefon czy komputer?

A to różnie głównie telefon ale creativ nie chciał i  kompa używałem asusa transormera  a to jak tablet

Wszystkie chińskie grały standartowo szmata na głośnikach creativ już grał lepiej (przestrzeń się pojawiła dynamika takie poprawne granie )  jak na kartę za kilka zł polecam kupić kilka modeli  na znanym portalu i samemu po testować , może nie trzeba majątku wydawać żeby być szczęśliwym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno xcmos i jakieś gówna na cirrus i jedno na burn brown , podejrzenie pada na elementy towarzyszące niskiej jakości mówimy o chińczykach dac typu nostromo (http://projektnostromo.pl/e-sklep/przetworniki-cyfrowo-analogowe-dac) pewnie tych wad nie posiada ale nie testowaliśmy choć plany były , można zanabyć przez neta i masz 14 dni na testa

 

 

 

A to różnie głównie telefon ale creativ nie chciał i kompa używałem asusa transormera a to jak tablet

Wszystkie chińskie grały standartowo szmata na głośnikach creativ już grał lepiej (przestrzeń się pojawiła dynamika takie poprawne granie ) jak na kartę za kilka zł polecam kupić kilka modeli na znanym portalu i samemu po testować , może nie trzeba majątku wydawać żeby być szczęśliwym

Mirek, a co było między XMOSem (konwerterem) a wzmacniaczem?

 

tzn co pełniło rolę DACa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Radziu... Bartuś nie da rady

 

 

Chetnie bym z raz pojawił sie na takim evencie, ale po pierwsze: chciałbym mieć swój system zrobiony do oceny, a druga kwestia że płacze mi w domu 2 miesięczny następca i szanse na wyrwanie się w tym terminie mam zerowe.

...a Ty się nie wymiguj od odpowiedzi Mirek
Jeśli to nie tajemnica to daj znać dla zainteresowanych




Ja teraz przetestuje trzy opcje:
- konwerter XMOS ten z Aliexpress

- tanią karte behringer UCA202 z wyjściem Toslink (chip PCM2902)
https://m.muziker.pl/behringer-uca-202-u-control?gclid=EAIaIQobChMI__uC4-_U2QIV9ArTCh2UqAgwEAQYASABEgI72PD_BwE

- tani konwerter z allegro (30zł) chip PCM2704
http://allegro.pl/modul-konwertera-usb-pcm2704-wyjscie-opt-i-coax-i7067782097.html#thumb/2

Dam znać...
Tylko XMOS z tych trzech jest asynchroniczny wiec w teorii powinien zagrać najpoprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...