Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie liczyłbym na to, że Mirek będzie się bawił w takie wynalazki. Jak już coś to kup to i mu podeślij, wtedy możesz oczekiwać jakiejś recenzji.

Ja niestety nie uznaje jakość dźwięku po transmisji WiFi czy tym bardziej BT.

Natomiast trzeba przyznać - interesująca propozycja i zastanawiam się tylko czy Ty na serio

jak kupujesz sprzęt to wysyłasz go najpierw "panu Mirkowi z forum" do oceny czy ma Ci się podobać czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


no to czekamy Mirku

Czy ja nie napisałem że jestem zadowolony  z tego co mam królika złapałem .


 

 


Ja niestety nie uznaje jakość dźwięku po transmisji WiFi

Ci co słuchali mieli inne zdanie ale co tam każdy ma swoje i nawet bez słuchania :)


 

 


jak kupujesz sprzęt to wysyłasz go najpierw "panu Mirkowi z forum" do oceny czy ma Ci się podobać czy nie?

Odpal sobie coś w końcu bo robisz się upierdliwy , a na początek sprawdź czy jest różnica  tidal vs spotyfi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja nie napisałem że jestem zadowolony z tego co mam królika złapałem .

Zaproponowałeś, żeby ktoś kupił i testował, więc pomyślałem, że jednak jesteś zainteresowany...

 

Ci co słuchali mieli inne zdanie ale co tam każdy ma swoje i nawet bez słuchania :)

Mirku, bardzo się cieszę - ja niestety należę do tych nieszczęśników co słyszą różnicę.

Serio - czasem wolałbym nie mieć takich problemów.

 

Odpal sobie coś w końcu bo robisz się upierdliwy , a na początek sprawdź czy jest różnica tidal vs spotyfi .

Nie wiem, gdzie moja upierdliwość - to raczej szukanie "idealnego" rozwiązania - po to jest ten temat.

 

Co do odpalania i słuchania to przecież nie wygłaszam opinii na podstawie bajek forumowych tylko na podstawie

własnego doświadczenia.

 

 

Jeśli interesuje Cię moja opinia w kwestii Tidal vs Spotify - to Tidal nawet w podstawowej wersji jest lepszy od Spotify.

Spotify grał płasko... Tidal miał lepszą głębię sceny (w ogóle miał jakieś bliższe i dalsze plany), chociaż też bez szału.

 

Podejrzewam, że Tidal i Spotify cały czas to zmieniają aktualizując aplikacje - test robiłem rok temu, więc też warto co jakiś czas porównać,

żeby wyrobić sobie własne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie moja upierdliwość - to raczej szukanie "idealnego" rozwiązania - po to jest ten temat.

Z tego co pamiętam miałeś już testować .

 

 

Ja teraz przetestuje trzy opcje:

- konwerter XMOS ten z Aliexpress

 

- tanią karte behringer UCA202 z wyjściem Toslink (chip PCM2902)

https://m.muziker.pl...ASABEgI72PD_BwE

 

- tani konwerter z allegro (30zł) chip PCM2704

http://allegro.pl/mo...97.html#thumb/2

 

Dam znać...

Tylko XMOS z tych trzech jest asynchroniczny wiec w teorii powinien zagrać najpoprawniej.

 

 

 

Można kupić z neta na testy i zwrócić te co się nie spodobają 14 dni :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam miałeś już testować .

Tak, ale to dla zabawy, chciałem tanie rozwiazania porównać i narazie nie mam na to czasu. Ja u siebie mam już inną opcje.

 

Oczywiście podzielę się swoją subiektywną oceną jak już przetestuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A YouTube / Tidal / Spotify w komputerze gorzej gra jak się łączymy z routerem po WiFi zamiast skrętki? :hyhy:

Bystry chłopak jesteś, ale jednak dalej tylko Ci się wydaje, że coś wiesz...

 

Mylisz pojęcia...

 

Streaming dźwięku po wi-fi do DACa, a pobieranie pliku przez WiFi to zupelnie co innego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wtedy korekcji błędów? Do DACa nie doleci co do bita ten sam plik co po kabelku? (bardziej do jakiegoś odbiornika/streamera niż do DACa, bo sam DAC to tylko jakiś tam układ C/A, który siedzi na samym końcu ścieżki i od niego zależy czy finalnie tak przesłany plik zagra "fajnie" czy "niefajnie").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wtedy korekcji błędów? Do DACa nie doleci co do bita ten sam plik co po kabelku? (bardziej do jakiegoś odbiornika/streamera niż do DACa, bo sam DAC to tylko jakiś tam układ C/A, który siedzi na samym końcu ścieżki i od niego zależy czy finalnie tak przesłany plik zagra "fajnie" czy "niefajnie").

 

No właśnie "do DAC'a nie doleci co do bit'a ten sam plik co po kabelku" bo w BlueTooth jest "kompresja" więc zmienia dźwięk.

a po WiFi - tu też decyduje układ, który będzie tworzył z odebranego pakietu danych strumień SPDIF dla DAC'a - i tu jest problem...

Dostępne AirPlay'e i inne cuda są w większości na kiepskich kościach, mają zegary jakie mają itd...

i dlatego nie bawię się w wifi na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po WiFi - tu też decyduje układ, który będzie tworzył z odebranego pakietu danych strumień SPDIF dla DAC'a - i tu jest problem...

Kwestia użycia odpowiedniego do posiadanego sprzętu , z gówna bata nie ukręcisz

 

 

BlueTooth jest "kompresja" więc zmienia dźwięk.

No niby bezstratne jest atpx ale i tak konwertuje do wysyłki

Stawiam flaszkę jak usłyszysz co gra czy po wifi czy hdd w moim systemie w ciemno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie "do DAC'a nie doleci co do bit'a ten sam plik co po kabelku" bo w BlueTooth jest "kompresja" więc zmienia dźwięk.

a po WiFi - tu też decyduje układ, który będzie tworzył z odebranego pakietu danych strumień SPDIF dla DAC'a - i tu jest problem...

Dostępne AirPlay'e i inne cuda są w większości na kiepskich kościach, mają zegary jakie mają itd...

i dlatego nie bawię się w wifi na razie.

 

Co do Bluetooth to zgadzam się, występuje tam kompresja/konwersja na inny kodek i dlatego go "nie ruszałem" w mojej wypowiedzi. Odnośnie WiFi to nie samo WiFi jest "winne" słabego grania tylko producent samej zabawki i zamontowanego w niej DACa lub konwertera na S/PDIF i niezależnie czy do takiej zabawki podamy dane przez WiFi czy USB to tak samo schrzani dźwięk na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam chińszczyznę od xiaomi producent nie robi problemów żeby odblokować telefon .


Co do Bluetooth to zgadzam się, występuje tam kompresja/konwersja na inny kodek i dlatego go "nie ruszałem" w mojej wypowiedzi. Odnośnie WiFi to nie samo WiFi jest "winne" słabego grania tylko producent samej zabawki i zamontowanego w niej DACa lub konwertera na S/PDIF i niezależnie czy do takiej zabawki podamy dane przez WiFi czy USB to tak samo schrzani dźwięk na wyjściu.

To wg Ciebie jaka jest alternatywa ?Skoro wszystko beee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...