Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze szukałem po kluczach-kamera i mi jakieś bzdury wywalało - nadal nie znajduję

 

Jednak nie w tym wątku ale....

 

 

 

Co konkretnie chcesz wiedzieć?

Początkowo korzystalem ze zwykłej kamerki internetowej, ale był problem z jej uruchomieniem po wrzuceniu wstecznego, a właściwie to z programem - za długo sie włączał. Teraz mam zwykłą kamerę cofania z sygnałem video połączona przez easy cap'a i program easycap. Zasilanie na easycapa przez usb jest przerwane przekaźnikiem, a ten włącza sie z biegiem wstecznym. I tyle - wszystko działa juz dłuższy czas. Kamere mam najtańsza, za ok 35zl, mimo to obraz jest b dobry, nawet ma podświetlanie IR i linie pomocnicze do cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do CD, radia FM i jako "łącznik" pomiędzy nimi a tabletem.

Do niedawna miałem jasno określone plany, chciałem zamontować w schowku 9860r lub 9861ri a panel wyciągnąć na taśmie i wstawić pomiędzy fotelami. Wczoraj trafiłem na artykuł dotyczący aplikacji ARC, która umożliwia sterowanie poprzez BT radioodbiorników firmy Pioneer. Czyli mógłbym je mieć zamontowane w bagażniku, a sterowanie odbywałoby by się poprzez tablet = mniejsza rzeźba. Całość i tak byłaby podłączona pod H701, więc w tym wypadku kwestia radia jest chyba bez znaczenia. Do volume służyłby rux, który jest mi łatwiej zamontować od panelu z 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj trafiłem na artykuł dotyczący aplikacji ARC, która umożliwia sterowanie poprzez BT radioodbiorników firmy Pioneer.

Przez bt możliwy jest jedynie streaming dźwięku tablet-radio, by móc obsługiwać radio z poziomu aplikacji wymagane jest połączenie usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebuję ? A CD, radio FM ??

Radio w cyfrowej jakości masz przez internet - chyba, że nie masz w tablecie netu...

 

 

Co do CD - przy okazji zapytam - czy odpalał ktos zewnętrzny napęd CD / USB pod Androidem jako transport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki laptopowy zewnętrzny napęd pójdzie na pewno bez problemu. Tylko po co mając możliwość podłączenia dysku twardego czy dużego pena.

 

Też tak uważam, że mając serwer plików w samochodzie - CD jest niepotrzebny...

 

Jest inna kluczowa kwestia, posiadając procesor z wejściem optycznym konieczne jest, aby nowe radio także wypuszczało sygnał cyfrowy,

ponieważ w przeciwnym wypadku - sygnał z CD będzie szedł po analogu.

Takie rozwiązanie jest nie korzystne z punktu widzenia jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth:

Specjalnie kupiłem wersję z LTE, więc net nie będzie problemem.

 

Powiem wam chłopaki, że niepotrzebnie kombinowalem z tymi radiami. Macie rację, podłącze sam tablet. Na pewno obejdzie się bez rzeźby. A to jest dla mnie dosyć istotna zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barth:

Specjalnie kupiłem wersję z LTE, więc net nie będzie problemem.

 

Powiem wam chłopaki, że niepotrzebnie kombinowalem z tymi radiami. Macie rację, podłącze sam tablet. Na pewno obejdzie się bez rzeźby. A to jest dla mnie dosyć istotna zaleta.

To ja do znudzenia powtórzę:

Teraz czas na lepszy konwerter USB/SPDIF na XMOS. Ten terratec to niestety nic specjalnego, a w tej konfiguracji to konwerter jest transportem (źrodłem) i od niego zależy jak to zagra (tablet jest tylko serwerem plików dla konwertera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na przykład taki... ale testowałem nostromo i mi nie podszedł ten konwerter chociaż z punktu widzenia rozwiązań technicznych jest ok.

 

Ja teraz będę testował ten model:

http://allegro.pl/przetwornik-asynchroniczny-usb-spdif-xmos-u-8-i7202191993.html

 

Przydałoby sie do pełni szczęścia tylko zasilanie osobne, a nie z usb, ale to da sie zrobić na tej zasadzie:

http://allegro.pl/adapter-usb-nostromo-wtyk-microusb-i7073947068.html

 

 

Ten z allegro troche drogi - na Aliexpress

są po 73$:

https://m.aliexpress.com/item/32781669080.html?pid=808_0000_0109&spm=a2g0n.search-amp.list.32781669080

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie strasznie użycie tabletu w aucie i nawet żona mnie namawia, ale to kolejne rzeźbienie ... Jak znajdę fotele z masażami i i zainstaluje  to może pomyślę nad tabletem

Jeszcze mi pytanie się nasuwa. Czy jest opcja rozwiązania zasilania/ładowania  tabletu przez ten konwerter ???

 

Tak przed zakupem wygląda wszystko wspaniale, ale jak złożyć to do kupy to już robią się schody 

- ładowanie

- rozszerzenie jednego usb na kilka, plus dodatkowo slot na karty coby pod ręką były

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hub aktywny masz na myśli taki do którego podłączasz zasilanie osobno zasilaczem ??? Czy taki w który wpinasz zasilanie po usb powiedzmy z zasilacza gniazda po zapalniczce ???

 

Zabudowując tableta w desce pozostaje jeszcze rozwiązać włącznik zasilania, które zazwyczaj są z któregoś boku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabudowując tableta w desce pozostaje jeszcze rozwiązać włącznik zasilania, które zazwyczaj są z któregoś boku

Soft jest taki co tym steruje , a telefon możesz np wybudzać jak 2x klikasz w ekran tablet np jak właczysz ładowanie czyli stacyjkę 

 

 

podłączasz zasilanie osobno zasilaczem ???

zwykłe 5v ja kożystałem z takiego w schowku zasili ci i huba i tableta 

https://www.pro-fitparts.com/pub/media/catalog/product/cache/small_image/350x350/beff4985b56e3afdbeabfc89641a4582/h/t/httpspro-fitparts-cdn.ebizcdn.comfullnew-pf11499.jpg

https://e.allegroimg.com/s512/01b1c3/e74a961a42b491e5e3fe4b85032e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już przy androidach jesteśmy to jest beta Powerampa w której pojawiają się opcje wsparcia audio w hi res w przypadku wyjścia na USB dac.

 

 

I co mi się spodobało można zmienić regulacje głośności z androidowych 16 poziomów na 100 czyli można wreszcie płynnie regulować głośność z poziomu urządzenia

f8d4337b8593cb3f744b3e6ad66bb282.jpg6e33f9db79ffef8bdf834ac31aebbdc6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...