Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Apki nie doradzę, ale z ciekawości zapytam - do jakiego urządzenia streamujesz?

audison a dalej optykiem do proca

http://www.audison.eu/products/bit-play-hd/

 

 

USB Audio Player PRO .

To jest odtwarzacz tylko tu spokojnie działa bubbleupnp i jakość zadowalająca ale tidala offline czy spotifi nie puści bezpośrednio tylko air audio ale właśnie przez sterownik androida 

A mody jakieś typu   http://repo.xposed.info/module/com.bubblesoft.android.bubbleupnp

Ktoś to łapie co za moda wgrać żeby omijało sterownik androida ? Np do air audio , albo co innego żeby np tidal wysłał to bezpośrednio po wifi oni mają w d... zrobić to dla innych sprzętów niż maja na stronie sama domówka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek_smok - jesteś pewien, że Bubbleupnp nie obsługuje Tidala?

Przed chwilą zainstalowalem Bubble na próbę.

Mogłem udostępnić swoją playlistę z Tidala (zapisaną offline) i później obsługiwać ją z Bubble. 

Nie jestem jednak pewien czy wszystko działa do końca, po pierwsze Bubble widzi część playlisty (być może to ograniczenia wersji darmowej), po drugie kiedy próbuje strumieniować zawiesza mi się wieża  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zawieszanie to najbardziej podejrzewam samą wieżę, to już leciwe urządzenie i stabilność działania nigdy nie była jego silną stroną. Niemniej odtwarzanie przez Airaudio w tej konfiguracji działa. 

 

Internet w telefonie był wyłączony. Wieża i telefon były połączone przez bramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Internet w telefonie był wyłączony. Wieża i telefon były połączone przez bramę.

 

To pewnie dlatego działało. Jak wyłączysz na telefonie WiFI i 3G/LTE to wtedy sprawdź czy BubbleUPnP odtworzy Ci lokalnie muzykę offline z Tidala. U mnie się rzuca, że nie ma połączenia/nie jest zalogowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mały offtop na home audio. Potrzebuję jakiś transmiter Bluetooth -> USB, żeby wykorzystać mojego DACa, który jest podłączony do wzmacniacza, ale się kurzy bo nie wygodnie podłączać kabelek do laptopa. Widzę to tak: Puszczam muzykę z laptopa przez Bluetooth lub WiFi, a USB DAC jest podłączony do jakiegoś BT receivera który pełni rolę kabelka.

Mój DAC - Audinst HUD-MX1 instaluje jakiś sterownik na komputerze, więc nie jestem pewny, czy taki transmiter zadziała. Ciekawy byłby HUB USB, ale prędkości nie powalają. Fajnie byłoby mieć APTX w takim urządzeniu.

 

Chodzi mi o coś jak w linku poniżej, ale wolałbym mieć jeden reciever:

https://www.amazon.co.uk/dp/B072BMF2LP/ref=sspa_dk_detail_2?psc=1

 

Ma ktoś doświadczenie z takimi transmiterami?

Ciężko mi znaleźć coś konkretnego, bo wyszukiwarki pokazują mnóstwo adapterów WIFI, lecz nie to co ja potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać czy próbowałeś używać tego moda "Audio Cast" do BubbleUPNP? Trafiłem na to jakiś czas temu ale nie mam roota i nie miałem jak przetestować, a ten dodatek powinien robić to co potrzebujesz.

szukam czegoś sprawdzonego ne chce eksperymentować z telefonem , gdyby bubbleupnp obsługiwało tidala offline to by problemu nie było można oczywiście poprzez router ale to następne urządzenie ma być prosto na razie sprawdza się air audio . Sprawdza się jako alternatywa zamiast radia .

post-4438-0-60197700-1517745426_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


gdyby bubbleupnp obsługiwało tidala offline to by problemu nie było

Zainstalowanie tego dodatku zajmuje chwilę, a powinien właśnie to robić (odpalisz muzykę offline z oryginalnej aplikacji Tidal, a BubbleUPnP będzie to przechwytywał i słał do playera).

Drugi pomysł jaki mi przychodzi do głowy to jeśli ten player potrafi się podłączyć do punktu dostępowego po WiFi (a nie jedynie jest AP) to utwórz taki punkt na telefonie i podłącz player do niego, będziesz online i jednocześnie połączony z playerem, pytanie tylko czy urządzenia się odnajdą w tej wewnętrznej sieci bo z tym bywa różnie.


Panowie, mały offtop na home audio. Potrzebuję jakiś transmiter Bluetooth -> USB, żeby wykorzystać mojego DACa, który jest podłączony do wzmacniacza, ale się kurzy bo nie wygodnie podłączać kabelek do laptopa. Widzę to tak: Puszczam muzykę z laptopa przez Bluetooth lub WiFi, a USB DAC jest podłączony do jakiegoś BT receivera który pełni rolę kabelka.

Mój DAC - Audinst HUD-MX1 instaluje jakiś sterownik na komputerze, więc nie jestem pewny, czy taki transmiter zadziała. Ciekawy byłby HUB USB, ale prędkości nie powalają. Fajnie byłoby mieć APTX w takim urządzeniu.

 

Chodzi mi o coś jak w linku poniżej, ale wolałbym mieć jeden reciever:

https://www.amazon.co.uk/dp/B072BMF2LP/ref=sspa_dk_detail_2?psc=1

 

Ma ktoś doświadczenie z takimi transmiterami?

Ciężko mi znaleźć coś konkretnego, bo wyszukiwarki pokazują mnóstwo adapterów WIFI, lecz nie to co ja potrzebuję.

 

Takie urządzenie musiałoby umieć wysterować ten konkretny DAC (mieć do niego oprogramowanie/sterowniki), nie spotkałem się z czymś takim. Do czegoś takiego użyłbym Raspberry Pi (np. z oprogramowaniem Volumio). Podinasz do niego DAC po USB, podłączasz po WiFi do domowej sieci i możesz wtedy robić streaming po WiFi z telefonu, laptopa i innych urządzeń potrafiących streamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Co byście polecili typowo pod muzyke. Może być nowy lub używany aczkolwiek preferuje pierwszą opcje. Chciałbym grać z tabletu po bt do modułu bt spiętego optykiem z h700.

Wielkość tabletu minimum 7 cali, lepiej 10.

 

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowalem z iPhonem/iPadem konwerter:

- Nostromo SPDIF na XMOS i

- IFI DSD Nano.

Generalnie musi to być konwerter USB asynchroniczny - najlepiej na kości XMOS.

Na forum używany był też S.M.S.L X-USB

 

Teraz będę testować tańszy konwerter na XMOS

jak się sprawdzi - dam znać.

 

Iphone/iPad ma firmowy kabel do podłączenia USB 3.0 z jednoczesną opcją ładowania także odpada jeden z ważniejszych problemów w aucie - tylko cena... 199zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Iphone/iPad ma firmowy kabel do podłączenia USB 3.0 z jednoczesną opcją ładowania także odpada jeden z ważniejszych problemów w aucie - tylko cena... 199zł

Można kupić taki kabel do telefonu z micro usb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić taki kabel do telefonu z micro usb?

Pytasz o kabel do iPhona czy Androida?

iPhone ma złącze lighting i jest tylko jedna przejściówka: lighting--->duże USB 3.0

 

Pod Androida są tego typu kable (pewnie rownież w wersji microUSB), ale działa to ponoć różnie w zależności od softu telefonu.

Dokładnie nie podpowiem bo narazie nie używam Androida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to rozwiązanie jest o niebo lepsze ze względu na możliwość streamu po wifi bez dodatkowych aplikacji. Odpalam tidala premium i leci po wifirifi

...a czym streamujesz po WiFi na spdif?

Airport express?

 

Po konwerterze USB/SPDiF też można słuchać Tidala bez żadnych dodatkowych zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...