Skocz do zawartości

alternatywne źródła dźwięku w aucie


omega7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam takiego, phiree u2s. Z Samsungiem działa, z jabłkiem działa ale mam problem bo z moim andkiem 4.1 nie bangla.

Jeden forumowicz testował przez pewien czas i był na tyle zadowolony ze w międzyczasie zamówił taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Najlepiej jakby przesłać ze smartfona w którym będzie karta microSD lub bezpośrednio z netu, tylko za pomocą czego i jak?

 

U mnie Android 5.0.2 to taki phiree by śmigał? Co jeszcze byłoby potrzebne?

Pytam bo nigdy nie miałem z tym styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby przesłać ze smartfona w którym będzie karta microSD lub bezpośrednio z netu, tylko za pomocą czego i jak?

 

U mnie Android 5.0.2 to taki phiree by śmigał? Co jeszcze byłoby potrzebne?

Pytam bo nigdy nie miałem z tym styczności.

 

Do DSP Helixa wystarczy dokupić moduł BT który obsługuje transfer gęstych plików ( Aptx ).

Czy tak trudno przeczytać notkę sprzetu który planuje sie nabyć lub posiada

http://www.audiotec-fischer.de/lng/en/helix-dsp-pro-mk2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już doczytałem, dzięki za linka.

Ma ktoś może taki moduł bt w helix DSP? Ciekawi jak się steruje, smartfonem czy trzeba kupić chociażby ten przewodowy sterownik z dwoma pokrętłami do zaproponowania.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden słyszy, że zmiana kabla zasilającego z miedzianego na srebrny wniosła poprawę w brzmieniu całego systemu, a inny, nie zwraca uwagi na to, że jeden z wooferów gra w przeciw fazie, także dużo zależy od wprawnego ucha i audiofilskich zamiłowań ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę kupował DSP 2 więc jest kompatybilny. 48kHz/24bit, DSP PRO ma 96kHz/24bit, warto dopłacać? Usłysze to?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Mysle że nie warto, mało jest plików dostępnych w taj dużych rozdzielczościach.

 

Poza tym w czasie jazdy nie masz szans tego usłyszeć.

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, podpowiedzcie, bo zbyt duży natłok informacji tu jest jak i skrótów myślowych, po krótce, planuje zakupic helixa DSP i chciałbym zapodać nuty z jakiegoś większego nośnika typu iPod/hdd/jakaś karta pamięci do tego proca. Jak to zrobić i za pomocą czego?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Kupić Kenwooda np. KMM-123, a jak ma obsługiwać iPoda, to KMM-303 lub JVC KD-X241 i dorobić mu wyjście optyczne :D

post-7417-0-11425500-1494700795_thumb.jpg

 

Ten Kenio + H700 i Baby F1 do domu! :P

 

Kenio ma dorobione wyjście optyczne w formacie 16/44,1 i potrafi coś, czego nie potrafi żadna stacja Alpine za $$$

A mianowicie wysłać na wyjście optyczne sygnał lossless z iPoda/USB jako bit-perfect :P :P :P

No i potrafi odczytać plik FLAC. A HDD łyka po 120GB i większe bez jakiejkolwiek zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślakuję...(zdarza mi się :hyhy: ) w tej chwili co bym nie zrobił i jak się nie gibał ..., dla mnie najlepsze i miarodajne  będzie granie z dobrej, dobrze zrealizowanej  płyty  ,  a tu akurat wiele zależy jak ona zabrzmi  :wink2:  a już nieco było mi dane odkryć . Mimo wszelalkich wygód, możliwości...i kupy nowoczesnych  dostawek  twardo stwierdzę...że siła tkwi w prostocie :wink: .

 

_______________________________________________________________________________________________________

Edit 

Tak całkowicie poza tematem ...stawiam mój cały majdan przeciw ,temu który stwierdzi, że (czysto analogowo ) bez ingerencji jakiejkowiek cyfrówki nie gra to... hmmmmmmmm...przyjemniej :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ten Kenio ma ścieżkę cyfrową do wyjścia optycznego, tak prostą jak np. w CDA-7944, tylko że zamiast CD jest USB :)

I w zasadzie czyta pliki FLAC tylko w formacie 16/44,1 więc zupełnie to samo co jest na CD.

Więc, tak jak masz w podpisie - różnica CD - FLAC/USB - "na mózgu się kończy"  :hyhy:

 

 


Edit 
Tak całkowicie poza tematem ...stawiam mój cały majdan przeciw ,temu który stwierdzi, że (czysto analogowo ) bez ingerencji jakiejkowiek cyfrówki nie gra to... hmmmmmmmm...przyjemniej

 

Wasylwek, to byś musiał z winyla słuchać. Z CD już na samym starcie masz cyfrę :P

 

No, ale tak, trudno się z tym nie zgodzić, że procesor po drodze zawsze nam ten sygnał "popsuje" :D


Mysle że nie warto, mało jest plików dostępnych w taj dużych rozdzielczościach.

Poza tym w czasie jazdy nie masz szans tego usłyszeć.
 

 

Zgadzam się w całej rozciągłości. W aucie trzeba ogarnąć dużo większe problemy a nie podniecać się plikami hi-res.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega szacun dla tego co robisz( Twoje rozkminki wszelakich grajków),  nie wiem ile masz wiosen i na czym się wychowałeś  :wink: ...ale ja należę jeszcze do pokolenia  które umie dostrzec uroki  "niewygodnego"  (no w samochodzie ... masakra)  winyla ...wszelką cyfrówkę zabije na śmierć :hyhy: ...tu nie dam sobie powiedzieć!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DSP Helixa wystarczy

 

Podpiąć się kablem USB, przez odpowiedni i dostępny moduł.  http://www.audiotec-fischer.de/helix/products/accessory/hec-hd-audio-usb-interface.html?type=N&opt=%7B6%7D24&language=de  Chyba już prościej się nie da.

 

Jeśli chce się mieć jeszcze zasilanie, dochodzi pierdolnik OTG z ładowaniem, z aplem trzeba inaczej kombinować ale też się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąć się kablem USB, przez odpowiedni i dostępny moduł.  http://www.audiotec-fischer.de/helix/products/accessory/hec-hd-audio-usb-interface.html?type=N&opt=%7B6%7D24&language=de  Chyba już prościej się nie da.

 

Jeśli chce się mieć jeszcze zasilanie, dochodzi pierdolnik OTG z ładowaniem, z aplem trzeba inaczej kombinować ale też się da.

W życiu bym tego nie kupił. Nawet jakbym miał Helixa DSP Pro :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, co myślicie o takim urządzeniu ?

http://allegro.pl/sony-cav-u5-konwerter-usb-spdif-toslink-optic-i6950789725.html#imglayer

SONY CAV-U5 Konwerter USB SPDIF Toslink Optic

 

 

Według Was jest to lepsza opcja od podobnego urządzenie działającego w oparciu o Wi-Fi ?

Docelowo ma to współpracować z tabletem.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...