Skocz do zawartości

___LukaS___ i jego Ford Mondeo Mk3 kombi


___LukaS___
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 182
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...

Mały update, coby nikt nie pomyślał, że nic się tu nie dzieje :P

 

Znudzony szukaniem KWE610A, radio wysłałem do Cobera, by mi optyka na toslink przerobił. Wyszło super, sygnał leci do proca po światełku, dodatkowo mam też przerobiony przewód USB na krótszy, o wiele praktyczniejszy, który nie plącze się w schowku.

 

post-13121-0-62092000-1514924725_thumb.jpg

 

W olsztyńskiej Strefie Ciszy zmodyfikowane zostały słupki, teraz scany grają "na twarz". Nawet nie spodziewałem się ile dobrego to wniesie. Próbowałem własnymi siłami skorygować ustawienia na procu, ale ostatecznie dopiero na spocie Starogardzkim, dzięki koledze zygastg, udało się wydobyć z nich dźwięk, który zaczyna pieścić ucho :wink2: . Ktoś zarzucił, że stare śruby mocujące wyglądały źle - zgadzam się, teraz nowe wyglądają o wiele lepiej, a i same obszycia słupków sprawiają, że dźwięk idzie w parze z wyglądem.

 

post-13121-0-69364200-1514924728_thumb.jpg post-13121-0-75625900-1514924726_thumb.jpg post-13121-0-74801700-1514924727_thumb.jpg

 

Osłona na Aliante w kształcie pajęczyny została zastąpiona przez białe, dopasowane pod kolor wzmacniaczy pręty. Może szału to nie robi, ale na pewno nie jest krokiem w tył.

 

post-13121-0-60983200-1514924729_thumb.jpg

 

Dale plany może pokrzyżować trochę przyjście na daniach mojego pierworodnego, ale z grubsza planuję jeszcze:

 

- w strefie zlecić wykonanie paneli tapicerek w wydobyć woofery na zewnątrz, zgodnie z zalecaniami Radka

- na podłączenie czeka już na półce KCE-400BT, żeby można było muzykę z telefonu strumieniować

- mocowanie suba wymaga poprawy, skubany potrafi wylecieć mi z boczka przy mocniejszym zakręcie, przewód głośnikowy od Aliante też wymienię, pójdzie w pojedynczym czarnym oplocie i ten czerwony nie będzie już się tak w oczy rzucał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Szanowni Forumowicze,

 

minęło trochę czasu, z racji narodzin synka zmieniły się priorytety. Teraz bąbel ma już ponad rok, można pomału wracać do hobby. U mnie sporo zmian, które postaram się pokrótce opisać.

 

1. Od forumowego kolegi ze Starogardu zakupiłem Zapco Studio 100, które zaczęło współpracować z przetwornikami wysoko tonowymi (Scan Speak R3004)

 

2. Wyżej wymieniony wzmacniacz (i podłączenie do niego TW) zwolnił mi dwa kanały w Mosconi AS 100.4. Nie mogłem się powstrzymać i poszedłem w trzy drogi. Jako przetwornik średnio tonowy wybrałem Scan Speak 10F/4424G00

 

3. Woofer wymieniłem na Scan Speak Revealtor 18W/4531G00.

 

post-13121-0-43975700-1550931942_thumb.jpg post-13121-0-47761100-1550931931_thumb.jpg post-13121-0-54136600-1550931937_thumb.jpg

 

4. W olsztyńskiej Strefie Ciszy zleciłem modyfikację drzwi - wyciągnięcie wooferów przed tapicerkę i montaż przetworników średnio tonowych w trójkątach. Wizualnie wyszło lepiej niż sobie wyobrażałem.

 

post-13121-0-31713200-1550932357_thumb.jpg post-13121-0-03705900-1550932362_thumb.jpg post-13121-0-20682200-1550932378_thumb.jpg post-13121-0-28470300-1550932385_thumb.jpg

 

post-13121-0-87996900-1550932366_thumb.jpg post-13121-0-84694500-1550932372_thumb.jpg

 

 

Chciałbym Wam teraz opisać jak to gra, ale z przykrością muszę stwierdzić, że moje doświadczenie w tym temacie i zbyt mała liczba odsłuchanych aut nie pozwolą na stworzenie obiektywnej recenzji. Na dodatek auto jest tylko wstępnie wystrojone, a przetworniki jeszcze nie wygrzane. Za kilka tygodni umówię się na ponowne, rzetelniejsze strojenie i wtedy wrażenia mogą być inne niż obecnie.

 

Subiektywnie odnosząc się do jakości dźwięku - nie mogę się nadziwić jak to dobrze gra. Po prostu jestem w szoku. System jest lepszy w każdym aspekcie od momentu wstawienia auta do zakładu. Szerokość, głębokość, szczegółowość, źródła pozorne - jestem bardzo zadowolony.

 

Zapraszam na odsłuchy.

 

Na koniec aktualny schemat mojej instalacji:

 

post-13121-0-88108100-1550933742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten WF w tych samych drzwiach i identycznie zamontowane średniaczki.

 

No cóż - o ile midrange dawał rade w takim ustawieniu - to ten WF do tych drzwi to bardzo średni pomysł, niestety - kickbasu niewiele z niego było - jedynie buczał i zabasowywał system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie rozumiem jaki to śmieć sieciowy, przecież po to tutaj wstawia się co się ma w samochodzie aby inni mogli wypowiedzieć, ewentualnie cos doradzić. Przecież nie o to chodzi żeby się pochwalić „patrzcie ile wydałem kasy”, bo w tym sporcie tutaj to chyba nikogo już nie jara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakąś dziwną manie, że jak ktoś coś doradzi lub uprawia konstruktywną krytykę to odbieracie od razu jako falę hejtu.

Skąd w was tyle jadu. Polecam oglądać zagraniczne fora tam więcej kultury jest.

 

Właściciel sprzętu jest zadowolony, to najważniejsze. Tak jak napisał jest nie osłuchany wiec pewnie po dłuższym czasie zacznie coś zmieniać itp. może być to dla niego wskazówka co szukać lub może to po prostu olać.

 

Ja napisałem o tym 18w dla tego, że będąc na miejscu właściciela zastosował bym inny przetwornik lub inną aplikacje i to moje luźne zdanie z którym się może zgadzać lub nie i tyle.

Nie róbcie z wszystkiego sensacji.

 

Każdy ma sprzęt na jaki go stać i budżet nie określa walorów akustycznych.

Pieniądze nie grają.

 

Mi się ta aplikacja bardzo podoba i sam rozważam dodanie tego średniaka u siebie.

 

Więcej luzu chłopaki. Forum nie tylko jest od klaskania.

 

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę.

 

Bardzo zacnie. Gratuluję.

Jedyne zastrzeżenie to wybór 18w do pełnych drzwi. Za mały Qts na pełne drzwi.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Jedną z przyczyn wyboru takiego woofera był ten wątek:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/33532-czy-scan-speak-18w-w-pe%C5%82ne-drzwi-i-2way-to-dobra-opcja/?hl=18w4531g00

 

Wielu ludzi miało, chwaliło sobie (w pełnych drzwiach), a podobno Astra "Węgra" była poziomem referencyjnym jeżeli chodzi o grę wooferów. Dalsze powody pod cytatem poniżej.

 

 

miałem ten WF w tych samych drzwiach i identycznie zamontowane średniaczki.

 

No cóż - o ile midrange dawał rade w takim ustawieniu - to ten WF do tych drzwi to bardzo średni pomysł, niestety - kickbasu niewiele z niego było - jedynie buczał i zabasowywał system.

 

Zacząłem od wooferów Audio System z zetawu HX SQ. Nie pasował. Następnie poszły MP 5.16 mk2. Lepiej ale nie pasował, Focal K2 Power. Znów lepiej ale nie pasował. Ostatnio jeździłem z DLS R6a. Znów nie do końca to co chciałem. Dopiero te mnie zauroczyły. Na wszystkich poprzednich miałem niedostatek basu z przednich drzwi. Owszem, teraz jest inna aplikacja, woofer jest już przed tapicerką, ale póki co nie narzekam na zbyt dużo basu/buczenia.

 

Mam nadzieję, że będzie dane nam się spotkać i skonfrontować Twoje wspomnienia z tym, co usłyszysz. Dla mnie jest idealnie.

 

Już tłumaczę.

 

Bardzo zacnie. Gratuluję.

Jedyne zastrzeżenie to wybór 18w do pełnych drzwi. Za mały Qts na pełne drzwi.

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Jedną z przyczyn wyboru takiego woofera był ten wątek:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/33532-czy-scan-speak-18w-w-pe%C5%82ne-drzwi-i-2way-to-dobra-opcja/?hl=18w4531g00

 

Wielu ludzi miało, chwaliło sobie (w pełnych drzwiach), a podobno Astra "Węgra" była poziomem referencyjnym jeżeli chodzi o grę wooferów. Dalsze powody pod cytatem poniżej.

 

 

miałem ten WF w tych samych drzwiach i identycznie zamontowane średniaczki.

 

No cóż - o ile midrange dawał rade w takim ustawieniu - to ten WF do tych drzwi to bardzo średni pomysł, niestety - kickbasu niewiele z niego było - jedynie buczał i zabasowywał system.

 

Zacząłem od wooferów Audio System z zetawu HX SQ. Nie pasował. Następnie poszły MP 5.16 mk2. Lepiej ale nie pasował, Focal K2 Power. Znów lepiej ale nie pasował. Ostatnio jeździłem z DLS R6a. Znów nie do końca to co chciałem. Dopiero te mnie zauroczyły. Na wszystkich poprzednich miałem niedostatek basu z przednich drzwi. Owszem, teraz jest inna aplikacja, woofer jest już przed tapicerką, ale póki co nie narzekam na zbyt dużo basu/buczenia.

 

Mam nadzieję, że będzie dane nam się spotkać i skonfrontować Twoje wspomnienia z tym, co usłyszysz. Dla mnie jest idealnie.

 

 

Nie szkoda Ci tych głośników w drzwi ? Przecież one nie są zabezpieczane przed wilgocią.

 

Nie, nie szkoda.

 

 

 


Z ciekawości, jakie podobnej klasy woofery są dobre do pełnych drzwi? Większość przetworników z wyższej polki to właśnie lubi się chyba z komorami.

 

Alpine SPX-18T, Tec LS 180

 

 

Macie jakąś dziwną manie, że jak ktoś coś doradzi lub uprawia konstruktywną krytykę to odbieracie od razu jako falę hejtu.
Skąd w was tyle jadu. Polecam oglądać zagraniczne fora tam więcej kultury jest.

Właściciel sprzętu jest zadowolony, to najważniejsze. Tak jak napisał jest nie osłuchany wiec pewnie po dłuższym czasie zacznie coś zmieniać itp. może być to dla niego wskazówka co szukać lub może to po prostu olać.

Ja napisałem o tym 18w dla tego, że będąc na miejscu właściciela zastosował bym inny przetwornik lub inną aplikacje i to moje luźne zdanie z którym się może zgadzać lub nie i tyle.
Nie róbcie z wszystkiego sensacji.

Każdy ma sprzęt na jaki go stać i budżet nie określa walorów akustycznych.
Pieniądze nie grają.

Mi się ta aplikacja bardzo podoba i sam rozważam dodanie tego średniaka u siebie.

Więcej luzu chłopaki. Forum nie tylko jest od klaskania.


Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

 

Nie odebrałem Twego posta jako hejt, wręcz przeciwnie - zgadzam się, że jeżeli weźmiemy pod uwagę parametry - masz rację. Ale gra to tak chole*nie dobrze. Utwór Cyrill Lutzelschwab Martin Hess - Boxenkiller, stopka perkusji - miód na uszy.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wymieniłeś to nie są konstrukcje bliźniacze do tego Scana którego masz?

Nie, jak dobrze ZoHaN zauważył, mój SS jest przewidziany do home audio, te wymienione przeze mnie są dedykowane do CA, mają inne parametry.

Bardzo fajnie drzwi wyszły z tym wf, mam nadzieję, że będzie jeszcze kiedyś szansa posłuchać twojego systemu.

Cieszę się, że studio 100 podpasował niech służy

 

Średniak jakiej komory potrzebuje?

 

Mówią, że zagra już w 0,2l :

 

 

Mały, ale bardzo wszechstronny głośnik średniotonowy, wywodzący się z szerokopasmowego 10F/4424G00, dlatego dysponujący charakterystyką sięgającą od 200 Hz do 10 kHz, pozwalającą na różne zastosowania. Minimalna objętość obudowy to tylko 0,2 litra (Qtc=1, fc=300 Hz), a instalację w ograniczonej przestrzeni ułatwia umiarkowana głębokość (dzięki neodymowemu układowi magnetycznemu).

 

Co prawda opis jest z modelu SS 10M, ale przeglądając kartę parametrów technicznej, nie znalazłem żadnej różnicy pomiędzy 10F a 10M. Jedynie inny kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...