Skocz do zawartości

DS5 - Sebek


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No niektórzy szukają equalizacji w kablach i grubości skrzynki, a niektórzy gdzie indziej :) wydaje mi się, że trzeba mieć naprawdę dobrze ogarnięty samochód i cały system, aby poczuć tutaj różnice. Sam wierzyłem, że solidność skrzynki jest bardzo ważna, ale przekonałem się ze nie do końca tedy droga gdy jesteśmy niezadowoleni z systemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek działaj działaj nie ma nic lepszego niż frajda i satysfakcja z własnej roboty :)

O o to to właśnie. Najpierw musi być fest montaż bo bez tego to można se stroić ewentualnie strunę w gatkach[emoji1787]

 

Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to może się sprawdzić, mój kolega ma DS5 hybrydę i auta palą identycznie tylko odwrotnie, u mnie miasto 8,5 trasa 6 a u kolegi miasto 6 trasa 8,5. Trasy które porównywaliśmy niemal identyczne tj. z Łodzi i Warszawy do Szklarskiej Poręby. Miasto ja Łódź a on Warszawa.

 

Dziękuje. Hybrydę doradzę chyba ze tylko po mieście jeździsz, to może...

Tu miało być odradzę a nie doradzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest zamknięta skrzynka to nie potrzeba tego wygłuszenia mocować do ścianek, wystarczy je wepchnąć do środka (można przez otwór na głośnik jak już skończysz skrzynkę), i ja bym proponował sporo więcej tego wygłuszenia (ja u siebie wypychałem albo do połowy, albo całą skrzynkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Pogoni za króliczkiem ciąg dalszy...

Na razie ciężko opisać wrażenia ponieważ dystanse nadają się jedynie jako surowiec do peletu, w weekend zamontuje nowe i zobaczymy. Wiem, że pewnie podpadnę szerokiej grupie użytkowników (hehehehe) ale średnica stała się bardzo natarczywa, bynajmniej w porównaniu do 165W-RC, pobawię się cięciami i zobaczymy, który lepiej trafi w gusta :-)

 

post-19389-0-85066300-1588697678_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, 3way dopiero w kolejnym aucie, średniaki już kupione i czekają a dystanse muszę poprawić nawet na kilka miesięcy bo obecne ledwo co trzymają woofer. Mam nadzieje, że na jesieni się zacznie cała zabawa od nowa :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam wykonanie dystansów z Polietylenu PE 1000 UHMW. Po właściwościach wydaje się być to idealny materiał do tego zastosowania, ale... czy montaż pierścieni alu pod głośnik ma sens przy takich dystansach? Ktoś już ćwiczył ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam kto ale w którymś z aut grupy vag miał dystanse z aluminium w całości i dźwięk ponoć lekko się zmienił względem tych z mdf'u ale ja tego nie słyszałem osobiście, jeśli masz na myśli pierścienie np 3mm grube to ja mam u siebie i woofery trzymają się równie mocno co na mdf'owych ale różnicy w dźwięku nie wyłapałem, co do samego polietylenu pogadaj z mariuszi a polietylen plus alu hmm - znowu strzelasz z armaty do muchy? :rotfl::hyhy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka sama droga jak equalizacja kablami głośnikowymi. Z aluminiowymi pierścieniami, dystansami itp. dużo trudniej będzie Ci poprawnie złożyć drzwi, więc w sumie to możesz sobie jeszcze pogorszyć granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar :)

Właśnie nie chce strzelać tym razem ponieważ ani tego ani tego sam nie wykonam, bardziej cieszy mnie własnoręczne dłubanie i w outsorsing chciałbym oddać jak najmniej.

Co do braku możliwości poprawnego złożenia to zdaje sobie sprawę, że im dalej w las tym ciężej samemu i w tym przypadku chciałbym zrobić coś inaczej ale bez nadmiernego komplikowania sobie życia i strojenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz drukarkę 3D, znasz np AutoCAD i masz materiał to śmiało drukuj dystanse i zdaj relacje jak zagra. Alu dystanse dotoczyć też się ktoś znajdzie. Jak tylko teoretyzujemy i nie ma komu zlecić bądź nie chcesz zlecić to chyba lepsze drewniane i zażywicowane żeby znowu nie nadawały się na pelet:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...