Skocz do zawartości

DS5 - Sebek


SebekDS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 382
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wejdź na stronę Audio Fischera, zobacz change log zmian programu obsługującego DSP, dużo zmian wynika moim zdaniem z wprowadzenia do oferty DSP.3, z tego co widzę to próbkowanie zwiększone i komunikacja po wifi. Wiecej nie miałem czasu analizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie składania pajączka do sterowania Helixem, zacząłem czytać o potencjometrach i z tego co udało mi się wgryźć w temat, to podłączenie powinno być odwrotnie jak na załączonej grafice - mówię o kolorach zielony i czerwony. Proszę o potwierdzenie...

post-19389-0-94837500-1558085243_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic to nie zmienia z punktu elektrycznego, jedynie będzie działać w odwrotną stronę regulacja. Rezystancja między + a gnd będzie ta sama, tylko raz w prawo będzie na "wyjściu" czyli żółtym wartość z plusa a raz z masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku będzie to bardzo istotne ponieważ w skrajnej (domyślnej minimalnej) pozycji następuje rozwarcie styków włącznika zintegrowanego z potencjometrem, włącznik będzie sterował przekaźnikiem, który będzie przełączał źródło w Helixie, co za tym idzie po włączeniu przy instalacji jak na rysunku miałbym od razu maksymalną głośność dla tego źródła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja cały czas zastanawiam się czy HEC USB czy XDuoo X10 T2.

Tak czy siak pajączek - substytut URC-3 - pospawał się właśnie do kupy, części kosztowały 40zł ale nie to jest najważniejsze, mam sterowanie głośności i włącznik innego źródła w jednym „pokrętełku” :)

 

post-19389-0-64384100-1564869456_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwał się, jak to ogarnąłeś.

 

Potencjometr z wyłącznikiem, przy minimalnej wartości rozwiera styki, steruje przekaźnikiem który będzie przełączał źródła jak przełącznik w urc.3. Po zwiększeniu głośności powyżej zera dla HEC lub Digital in od razu zmieni mi się źródło - bynajmniej w teorii i wg. schematów w sieci ;)

Minusem jest to, że wymaga doprowadzenia dodatkowego zasilania do potencjometru, żeby uniknąć zakłóceń sterowanie jest masą.

 

SebekDS a masz porównanie? :D

Niestety tylko do GMSa, ale na razie ustawiłem tylko cięcia żeby odpalić, jak się pobawię to będę wiedział więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pochwał się, jak to ogarnąłeś.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Protestowałem i jakby ktoś chciał coś podobnego u siebie -to przekaźnik nie jest potrzebny, schematy w sieci lekko przekłamują, wybór źródła nie polega na podaniu + lub - na pin nr 1 tylko podaniu samego + w przypadku wyboru HEC lub światełko.

Do potencjometru z włącznikiem idą cztery przewody, dodatkowym wraca + na pin 1 i wszystko śmiga :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i coraz bliżej 5.1 - wpadł głośnik centralny, 2” szerokopasmówki od Creativa, cięte od dołu kondami 100uF :-)

 

post-19389-0-80685100-1566647867_thumb.jpeg

 

A tak na poważnie, zmieniło się źródło dźwięku na XDuoo X10T2 po optyku, żeby nie martwić się o głośnomówiący, komunikaty navi i sygnał z przednich czujników parkowania - rozłączyłem oba systemy, hi input odłączony od DSP a włącznik w potencjometrze od głośności nie zmienia już źródła dźwięku tylko daje remote dla DSP i wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...