Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Patrzyłem na te cudaki ale ekran 15 to min , bo to ma być dla starszej osoby ,ba i 17" by nie wzgardził ;)  Jednak na razie problem zażegnany , bo tak jak pisałem wyżej podłączyłem na próbę ten ruter LTE Huawei  i ustawiłem mu priorytet na wifi , czyli robi teraz za zewnętrzną kartę wifi i od razu prędkości się minimum podwoiły. Według ojca to mu w zupełności wystarcza więc na

razie zmiana kompa się odwleka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na te cudaki ale ekran 15 to min , bo to ma być dla starszej osoby ,ba i 17" by nie wzgardził ;)  Jednak na razie problem zażegnany , bo tak jak pisałem wyżej podłączyłem na próbę ten ruter LTE Huawei  i ustawiłem mu priorytet na wifi , czyli robi teraz za zewnętrzną kartę wifi i od razu prędkości się minimum podwoiły. Według ojca to mu w zupełności wystarcza więc na

razie zmiana kompa się odwleka .

Teściowi kilka lat temu kupiłem Della Vostro 1720(17"), z którego jest bardzo zadowolony, tyle, że tu tylko używki wchodzą w grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcyjny + F5(czy na którym tam jest ikonka przełączania obrazu(takie dwa prostokąciki na linii klawiszy "F")) przy podłączonym zewnętrznym wyświetlaczu :-)

 

Z tego korzystam zawsze, totalnie nie wykrywa HDMI nic, jakby wiedział że posiada dodatkowe wyjście ale nie potrafi z niego korzystać.

 

Sterowniki nic nie dają. Wgrywanie najnowszego z strony nvidia nic nie daje. Dziwna sytuacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 


i od razu prędkości się minimum podwoiły.

 

Dziś kupiłem kartę TP-LINK Archer T2U AC600 i  kurcze coś jest nie tak ... mianowicie pomimo iż na ojcowym lapku ustawię  na łączenie się poprzez sieć wifi 5Ghz , to prędkości są na poziomie 30-40 Mb/s , na lapku syna podobnie ale jak tę kartę wpakuję do mojego, to prędkości są na poziomie 200 Mb/s  ...o co tu chodzi?  :szok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem kartę TP-LINK Archer T2U AC600 i kurcze coś jest nie tak ... mianowicie pomimo iż na ojcowym lapku ustawię na łączenie się poprzez sieć wifi 5Ghz , to prędkości są na poziomie 30-40 Mb/s , na lapku syna podobnie ale jak tę kartę wpakuję do mojego, to prędkości są na poziomie 200 Mb/s ...o co tu chodzi? :szok:

Usb 2.0 a 3.0 i przepustowość portu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim lapku mam jedno 2.0 , drugie 3.0 i nie ma to znaczenia w którym jest karta , bo szybkości są identyczne . W lapku ojca w "centrum sieci i udostępniania"  jak na danej karcie (no bo widać tę w lapku i tę TP ) zrobię "pokaż stan" , to pokazuje nawet 400Mb/s .

Szukałem już nawet jak zdefiniowane są wyjścia USB na płycie głównej bo na 99% tu jest problem :kwasny: ale  dwa programy do sprawdzania podzespołów w kompie nie odczytują jaka płyta główna tam siedzi  :kwasny:   Po nazwie szukając sterowników do Asera 3690 znajduję tylko do max windy XP , a tam już 8.1 siedzi. 

Kupując tę sieciówkę USB chciałem polepszyć prędkość jaką daje ten router Huawei który robi ze zewnętrzną sieciówkę ale dobrze że kupiłem przez neta i mogę oddać gdyż obi działają z taką samą prędkością   :wink:

 

Pogoda do bani więc walczę z tym dalej  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upatrywałbym problemów w sterownikach, skoro piszesz, że producent przewidział tylko do xp, to uniwersalne pod 8.1 mogą nie obsługiwać poprawnie portów USB i przepustowość leży. Wyłącz zintegrowane karty sieciowe w lapku poprzez menedżer urządzeń lub w biosie i wtedy będziesz miał pewność że laczy się za pomocą tej na usb i sprawdz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tamte dwa laptopy są jak rozumiem starsze?

Tak to już dziadki , a co do przeglądarki, to co za sens mają testy na IE jak i tak ojciec używa Chrome? 

 

Mała aktualizacja ... asus syna przerobiony 8.1 na 10 i od razu  transfer z 60 na min 120-150 Mb/s się podniósł na tej karcie Tp link .  Teraz aktualizuję do win10 lapek ojca  :wink:  Powie ktoś co to mi da? Jak sterowników do płyt głównych już nie ma lub gdzieś tam są ale jak je odnaleźć jak programy typu Everest nie pokazują mi nawet rodzaju mojej płyty głównej , a sterownik z windy 8 nie radzi sobie z tym sam od siebie , to zaraz zobaczę czy sterowniki win10 będą "mądrzejsze"  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć panowie,

Potrzebuje jakiejś w miarę dobrej drukarki na potrzeby domowo/firmowe(pare fv miesięcznie , dokumenty itp)

Potrzebne by dobrze drukowała w kolorze oraz kolejny dla mnie ważny szczegół : taka, do której można wsadzić zamiennik tuszu(zakupiony np. w punkcie „tankującym” kartridże ).

Wiem, ze mamy ty speców w tym zakresie, może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami/radami? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś drukarke ze skanerem Canon MG5350 i nie polecam, padła zaraz po gwarancji, nienaprawialna. Teraz mamy już kilka lat Brother DCP-J105, również ze skanerem i sobie bardzo chwalimy. Tanie zamienniki, chodzi bez zarzutu, duży tusz czarny, ogólnie polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...