Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam że grać w gry to można tylko na 50" TV i konsoli , a nie na 15" wyświetlaczu laptopa , no ale wytłumacz to dzieciom ... chcą ponoć grać w gry i  co zrobisz  jak nic nie zrobisz  :wink:   , a taki CS to ponoć potrzebuje dobrej karty graficznej  :wink2:

 

Ktoś mi na KA podsunął takiego Della  ale ponoć ta grafika to mizerna 

http://www.x-kom.pl/p/283232-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5558-i3-5005u-8gb-2401000-win10.html

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Szwagros bardzo długo szukał czegos do gierek i zdecydował sie po wielu opiniach i poleceniach na lenowo Z50-70

http://www.x-kom.pl/p/257654-notebook-laptop-156-lenovo-z50-70-i7-4510u-4gb-1000-dvd-rw-win81-gf840m.html

Tylko wrzucił sobie 8gb ramu, a co do gierek to league of legends, CS, fifa 16 bez problemu latają.

Ja w nowym roku tez go bede miał zamiar przytulic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec ubiegłego tygodnia brałem dzieciakom znajomych takiego:
http://www.x-kom.pl/p/319706-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3558-i5-5200u-8gb-240500-win10-gf920m.html

Ma dedykowaną grafę, dysk SSD, 8GB ram. Nic więcej nie trzeba

Lenovo jest ok ale serwis jest masakryczny, a właściwie czasy napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

 

Jak dla mnie - procesor i5/i7, dysk SSD, grafika dedykowana (coś pokroju GeForce 950/960M do gier by się przydało)  :wink:  Może być ciężko w budżecie  :P

Reszta według własnych upodobań  :P

 

Może kolega sobih się wypowie - o ile się nie pozmieniało jest w temacie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i5 i5 nie równy. Oznaczenia dla ludzi kupujących oczami. Jak nowe i7 z czarną nakleją wydajne jak i3 drugiej generacji:-/ i5 dwurdzeniowy?! Sprawdźcie proszę oznaczenia. U to procesor niskonapięciowy... Ciekawe rzeczy potrafią się z nim dziać jak dłużej popracuje z pełnym obciążeniem. Ze względu na budżet poszedłbym w coś ze starszym prockiem ale dużo wydajniejszym. i5-3xxx lub nawet i7-3xxx + dodatkowa grafika jak napisał maniek. 4gb ramu dla dzieciaków na jakiś czas starczą. Później w razie problemów można dokupić drugie 4gb. Do tego SSD(bardziej dla samego komfortu pracy w ciszy) i mamy wydajne narzędzie do pracy + podstawę do gier. w x-kom sprzedawcy pomogą wybrać coś z taką specyfikacją. A jak dysk będzie zwykły albo ram`u za mało to można w ramach negocjacji "wymarudzić" dołożenie(x kom u kilku producentów ma prawo do zmiany specyfikacji bez utraty gwarancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poszukałem, poczytałem i zaproponowałem jej 2 laptopy :

 

Acer  http://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-acer-aspire-f5-573g-524k-nx-gd4ep-014-,id-744421#tab_description

Asus http://www.x-kom.pl/p/254394-notebook-laptop-156-asus-r510jx-xx087h-12-i5-4200h-12gb-240ssd-win8-gtx950m.html

 

Teraz niech  ona się martwi czy dopłacać te 6 paczek dla ramu, dysku  i grafiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Asus był ubogim kuzynem Acer`a. A teraz to bardziej bogaty wujek :)

 

 

 


Teraz niech ona się martwi czy dopłacać te 6 paczek dla ramu, dysku i grafiki ;)

 

To chyba nasza polska przywara że staramy się zawsze kupić więcej niż nam potrzeba. Idąc tym torem:

szukasz lapka do 2tys PLN, ale dołożysz stówkę to będzie lepszy dysk, kurde, dołożysz następną będzie więcej ramu, kolejną to będzie ssd. A od tych trzech stówek już tylko dwie stówy różnicy do dużo lepszego procka, to dlaczego nie dołożyć. Ale w takim zestawieniu to przydałaby się też i karta graficzna a to już tylko kilka złotych więciej itd, itd itd... Na końcu z laptopa za 2tys robi się potwór za prawie 4kzł. Kto się z tego cieszy?! Oczywiście sprzedawcy, producenci, a klient w 90% przypadków ma sprzęt którego potencjału nie użyje nawet w połowie. To jak 55" calowy tv w 8mkw pokoju - lans jest ale po co?! Większość ludzi nie ma pojęcia jakie funkcje ma ich wywalony w kosmos telewizor czy nawet telefon. Ale muszą to mieć :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Asus był ubogim kuzynem Acer`a. A teraz to bardziej bogaty wujek :)

 

 

 

 

To chyba nasza polska przywara że staramy się zawsze kupić więcej niż nam potrzeba. Idąc tym torem:

szukasz lapka do 2tys PLN, ale dołożysz stówkę to będzie lepszy dysk, kurde, dołożysz następną będzie więcej ramu, kolejną to będzie ssd. A od tych trzech stówek już tylko dwie stówy różnicy do dużo lepszego procka, to dlaczego nie dołożyć. Ale w takim zestawieniu to przydałaby się też i karta graficzna a to już tylko kilka złotych więciej itd, itd itd... Na końcu z laptopa za 2tys robi się potwór za prawie 4kzł. Kto się z tego cieszy?! Oczywiście sprzedawcy, producenci, a klient w 90% przypadków ma sprzęt którego potencjału nie użyje nawet w połowie. To jak 55" calowy tv w 8mkw pokoju - lans jest ale po co?! Większość ludzi nie ma pojęcia jakie funkcje ma ich wywalony w kosmos telewizor czy nawet telefon. Ale muszą to mieć :szok:

polać mu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem pare lat temu na studiach HP Elitebooka na i5 - dysk SSD i 8 GB ramu :>

Tak patrze teraz używki w okolicach 1k chodzą, a szczerze mówiąc nie widzę konkurencji w dalszym ciągu.

W sensie te parametry lapków za 5-6k są mega zblizone i wiem, że na bank nie odczuję żadnej wymiernej różnicy.

 

Poczekam jeszcze ze 2-3 lata chyba :) Na jakąś kosmiczną zmianę w technologii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to patrzeć na gwarancję w pierwszej kolejności. Są notki mające 3 lata gwarancji, również onsite (naprawa na miejscu) co może okazać się bardzo wygodne. Ewentualnie ceny pakietów rozszerzeń gwarancji - nie mówię o ubezpieczeniach wciskanych przez MM, Saturny, Euro itd.

Reszta w sumie jedno i to samo, bez znaczenia od którego producenta, konfiguracja bazowa w sensie. Dotknąć, pomacać, popatrzeć jak świeci matryca, na ile użyteczne rozlokowanie złącz i decydować się albo nie.

 

Co by nie było, warto wziąć pod uwagę SSD + HDD. SSD w nowych często realizowane dodatkowo przez M.2. W innych przypadkach zamiast napędu DVD można użyć kieszeni.

 

Jeśli ktoś z Was ma Asusa nie starszego niż 6mcy z 2 letnią gwarancją, PW please :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat śliski, tak jak ktoś już tu napisał, trzeba się mocno orientować w sprzęcie i7 kiedyś a i7 teraz to nie to samo. Jeśli chodzi o karty grafiki to jak w kalejdoskopie... Żeby zrobić dogłębna analizę to dnia nie starczy.

 

Z mojej strony uważam że SSD to teraz jest wymóg konieczny. Miałem dwa kompy w domu. Łapka i stacjonarnke obydwa na i5 starej generacji jeden z SSD drugi bez, w codziennym użytkowaniu różnica kosmiczna.

 

Ja aktualnie mam stacjonarke która ma 6/7 lat i tez nie mam na co zmieniać zero problemów, aktualnie śmigam na double screen, często męczę karty grafiki odpalajac różne rzeczy na obydwóch monitorach (nie mam tv w domu)

 

Co do lapkow uważam że nie należy pomijać gwarancji, lepiej wziąć tańszy sprzęt a np. Z dłuższą gwarancja. Mój ojciec jest informatykiem i mówi że ostatnio niezależnie od marki regularnie wysypuja mu się dyski twarde po ok. 3 latach użytkowania w firmach. (stąd ja siebie mam dysk serwerowy z gwarancją na 5 lat)

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

weź przestań, może parametry niezłe ale kobyła straszna, jeden z moich współpracowników sobie sprawił takie cudo by na nim... pisać kody stron www   :mur1:

Duże, ciężkie, nieporęczne i nie wejdzie do każdej torby na ten "rozmiar"

Tak jak rooski pisał trzeba brać pod uwagę potrzeby na możliwości. Pozatym osobiście uważam że laptop jako prezent to przesada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam takie pytanko dla bardziej obeznanych w temacie

 

szukam procesowa do płyty ASUS P5BQ3 czyli lga 775 

 

obecnie siedzie tam E8400, ale chciałbym coś lepszego, zwłaszcza że koszty nie duże raczej

 

jest 8 GB ramu i grafika Asus GeForce 9400 GT z 1 GB pamięci

 

komp służy jako serwer do kamer IP, pracuje na win 7 64bit

 

z tego co widzę to procesor trzyma go najbardziej, oba wątki się zapychają

 

co w tamtych czasach było najlepsze ? Q9550 ? 

 

nie mogę też znaleźć informacji jakie procki płyta obsłuży, strona asusa odsyła do chińskich znaczków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej błąd zrobiłeś, prawdopodobnie chodzi o P5Q3. Porządna płyta, można swobodnie kręcić. Ten Q9550 jest najbardziej popularny z tej najmocniejszej serii quadów na 775, ale tu masz całą listę procesorów.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_Core_2

Te z końcówką Extreme miały chyba odblokowany mnożnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepack a to nie jest przypadkiem coś w obudowie microitx? albo mini? Na pewno starczy mu prądu? I chłodzenie dobrze to ogarnie? Z doświadczenia wiem że przy takiej podmiance już Q8400 zaczynał się przegrzewać albo pracować niestabilnie przy zasilaczu wyliczonym na styk pod procesory z serii E. Jeżeli zdecydowałbym się na procek o którym pisałeś to jednak wybrałbym wersję S(niskonapięciową). No chyba że się mylę i to normalny komp z większym zasilaczem, to wtedy faktycznie wrzuciłbym to co najlepsze się trafi na alle. Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie dylemacik, jak to zwykle bywa co kupić i czy ewentualnie warto dołożyć ;)
budżet 2500 max Lapek dla moich rodziców, mała firma,  zaświadczenia w wordzie dla kierowców, internet, czasem gry jak chrześnica przyjedzie.

Jak się ma win 10 do np urządzeń kompatybilnych z win 7? chodzi o drukarkę samsung sl-m2070w czy inne czytnik kart elektonicznych do cyfrowego tacho?

http://www.x-kom.pl/p/334448-notebook-laptop-173-lenovo-b70-80-i3-5005u-4gb-120-dvd-rw-win10.html

lub droższy http://www.x-kom.pl/p/348764-notebook-laptop-173-lenovo-v110-17-i5-7200u-4gb-240-dvd-rw-win10.html

Lub golas bez systemu?

http://www.x-kom.pl/p/334435-notebook-laptop-173-lenovo-b70-80-i3-5005u-8gb-240-dvd-rw-gf920m.html

Pomóżta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...