Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 10 miesięcy temu...

odkopię :)

 

szukam lapka, wytyczne takie :

 

15-15,9"

dotykowy ekran

dedykowana grafika

długa praca na baterii

 

Ma służyć do internetów i autocada. Zaletą będzie podświetlana wygodna klawiatura i niska waga.

Cena do ~4tys

Trochę to się gryzie. Autocad tylko 2D? Popatrz za laptopami do gry ewentualnie poleasingowe stacje robocze.

Planujesz dodatkowo monitor? Na 15-ce wyświetlaczu pracuje się trochę mało wygodnie. Przynajmniej mi zawsze brakowało pola widzenia.

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 2D , projekty instalacji tylko robię, 

 

mam teraz i5-2410m i grafe gt540m i 4 gb ramu i da się już na tym pracować, także bardzo wymagający nie jestem

 

15 cali mi wystarcza, na dłuższe posiedzenia pracuje z monitorem lub projektorem ( o dziwo bardzo wygodnie się rysuje na 150 calach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym celował w poleasingowy sprzęt z linii biznesowej. Procesor i7XXXXQM, 32 GB RAM, dysk SSD 250 GB i karta graficzna Nvidia Quadro np. K4000M. AutoCAD lubi się z takimi kartami i są do nich dedykowane sterowniki. To jest prawdziwa mobilna stacja robocza porządnie wykonania, a nie plastik, który wygina się w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja z innej beczki ... potrzebuję kompa do wyłącznie internetu i żadnych gierek, ofisa itd nie będzie, byleby matryca była 15 lub większa , bo to starszej osoby. W tysiaku jakby się zmieścił i to jako nówka (no nie przekonasz go do używek i co zrobisz :kwasny: ) , to byłoby malinowo  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Próbowałeś pobrać instalator offline i uruchomić go jako administrator?

Nie da się chyba tak.

W każdym razie zrobiłem już nowego windowsa, zdecydowałem że będzie to extreeme 3 i tyle. Zablokowałem aktualizacje i inne głupoty, chodzi teraz ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W tysiaku jakby się zmieścił i to jako nówka

Praca na tym będzie bardzo przykrym doświadczeniem. W tych pieniądzach tylko i wyłącznie sprzęt poleasingowy z serii biznesowej, na pokładzie Core i5 drugiej lub trzeciej generacji, dysk SSD, 8 GB RAM, oryginalny Windows, roczna gwarancja też daje jakiś komfort psychiczny. W porównaniu z takim "biedronkowym" za tysiąc będzie o niebo lepiej wykonany, lepiej wyposażony i o jakieś 300-400% wydajniejszy. Przeglądanie netu na takim "biedronkowcu" jest katorgą, flash się tnie.

No ale jak się nie da przekonać to trzeba szukać na jakimś Pentiumie, np N3710. APU od AMD raczej omijać w tych pieniądzach. Raczej też będzie ciężko kupić z Pentiumem i Windowsem.


 

 


Nie da się chyba tak.

Da się, to sie nazywa "standalone installer" i jest do pobrania pod tym odnośnikiem: https://www.google.com/intl/pl/chrome/?standalone=1

Jeśli to nie był komputer firmowy i administrator nic nie ograniczył to system był prawdopodobnie zawirusowany i dlatego było namieszane w zasadach grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Praca na tym będzie bardzo przykrym doświadczeniem.

 

Na co dzień korzystam z Ausa https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-Transformer-Book-T100TA.106342.0.html  i w zupełności mi starcza i ojcu pewnie też by starczył jednak jest jedno ale .... jest po prostu za mały (ekran). 

Coś z tych? > https://www.mediaexpert.pl/laptopy/laptop-kiano-slimnote-15-6-hdd,id-1009562   (rtv agd lista laptopów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o laptopy z systemem to tylko ten Kiano, nic innego nie ma w tych pieniądzach.

https://www.x-kom.pl/p/445037-notebook-laptop-156-asus-r540ma-dm135-n4000-4gb-120ssd.html - ma dysk SSD, brak systemu.

https://www.x-kom.pl/p/432193-notebook-laptop-156-acer-extensa-2519-n3710-4gb-500.html - ma dysk HDD ale mocniejszy procesor, brak systemu.

Ja bym raczej postawił na Acera. W przyszłości można w razie czego wymienić dysk HDD na SSD, dostanie wtedy większego kopa. Niestety w tym budżecie to wybieranie mniejszego zła.

Odnośnie systemu - można kupić na Allegro za kilkanaście/kilkadziesiąt złotych klucz do Windows 10 i bez problemu zainstalować i aktywować system. Co prawda temat tych kluczy jest dość kontrowersyjny ale niby to zgodne z prawem unijnym i co najważniejsze działa bez żadnych kombinacji, system się aktywuje i aktualizuje bez problemu.

Albo jeśli faktycznie ma być tylko do przeglądania stron internetowych to spokojnie można postawić jakiegoś Linuksa.


EDIT:

Dokładając trochę grosza można kupić "gotowca" z dyskiem SSD i Windowsem: https://www.x-kom.pl/p/455330-notebook-laptop-156-lenovo-v130-15-n4000-4gb-120-win10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponujesz sprzęt 30% droższy. Ten kiano z linku od powala mieści się w budżecie i ma licencje, żeby go przyspieszyć wystarczy dołożyć ssd. Miałem w poprzednim lapku ten procesor i gdyby wyświetlacz nie był za mały bym nie zmieniał. Obecnie mam asusa z 1,6ghz na pokładzie ale 8gb Ramu i ssd. Do internetu i ofice jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę pół dnia i czytam i czytam i... jego dotychczasowy chyba 10 letni (jak nie więcej Asus z 2Gb ramu  na jakimś celronie) dotychczas mu wystarczał , bo miał podłączony kabelkiem modem LTE i niejako omijał wbudowaną kartę wifi , a teraz po podłączeniu światłowodu i rutera dasan zaczęły się jaja z prędkością łącza przez wifi (karta w lapku tylko  "g" ).

Wpadłem też na pomysł, iż może tylko dokupię zewnętrzną kartę wifi na usb za kilka dyszek i zacznie to szybciej chodzić .  Jutro jednak przez zakupami sprawdzę, czy mały dotychczasowy ruter huawei   ma opcję łączenia sygnałów LTE i wifi , czyli może robić za zewnętrzna kartę graficzną ...tak mi się coś przypomina że ma tę funkcję w menu , a najwyżej za całe 30zł kupię na testy kartę Tp link 722 lub 821. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Praca na tym będzie bardzo przykrym doświadczeniem.

 

Pozwolę sobie zacytować klasyka:

ByZyDURA ;-)

 

Panowie, rozwodzicie się tu o jakichś dziwnych wynalazkach(wara od tej extenzy - to porażka, jeszcze większa niż to kiano),  do tego standardowe forumowe porady typu "dołóż dwa miliony złotych bo inaczej będzie kupa" itp a nikt nie zaproponował nic sensownego. Ma być szybkie i tylko do neta? Czemu by nie chromebook?! Coś co jest stworzone do internetu od zera. Żadnego szumu wiatraczka, żadnego reinstalowania systemu(reinstal systemu kilkoma przyciskami), żadnych bluescreenów, bzdurnych komunikatów windowsa... Szybki, prosty system, najważniejsze funkcje dostępne "z palca", mocy pod dostatkiem, niezawodność, a bateria trzyma dłuuuużej niż w każdym lapku. No chyba że ktoś się boi "obcych" wynalazków... to wtedy zostaje zakup sprzętu z biedronki i poczucie rozczarowania ;-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...