Skocz do zawartości

Komputery, komputery - wątek ogólny...


dawid-ss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Y570 tak samo non stop pracuje, nie wyłączam go nawet na noc tylko przechodzi w stan uśpienia.

Mam go już dobre 4-5 lat i złego słowa powiedzieć nie mogę. No ale u mnie nie jest on wykorzystywany do pracy tylko internet i od czasu do czasu jakiś film, bajka dla dzieci, nagrywarka itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 643
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Panowie jak to jest z nagrywaniem płyt, tzn mam trochę zakupionej muzyki mp3 i czy jest sens nagrywać go na płytę jako AUDIO CD ? Czy może nie uzyskam w ten sposób żadnej dodatkowej "jakości" i lepiej nagrać po prostu jako mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sprawa jest dla grafików. Potrzeba złożyć jakąś dobrą stacje do renderu itp. Głównie artlantis no i do normalnej pracy też żeby dawał radę AutoCAD, autodesk Photoshop Corel skethup. Chodzi mi po głowie Dual Intel Xeon E5-2670 8x2,6GHz jakieś 64G ramu tylko nie wiem co szukać dalej jaka płyta główna etc. Ktoś coś ogarnia w tym temacie? A i budżet tak max do 8k sama stacja.

 

Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zobacz poleasingowe Dell, w tej cenie można wytargać już coś z pierwszą generacją i3, spokojnie pohula.

 

np: http://allegro.pl/laptop-dell-e6410-core-i3-2-53-4gb-wyprzedaz-fvat-i6297755211.html

 

Jest nawet gwarancja i FV i zostanie parę zł na nowa baterię. .

 

Tutaj też czasem mają ciekawostki:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1cPgI-JnZHGyzqtdDGW1hzquxKtxfUw0gOFbsiugVcVo/edit#gid=529986236

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w googlach ścieżek, w których jest to zapisane. Korzystałeś z opery 12 czy tych najnowszych? Nie korzystałeś z synchronizacji?

 

U mnie w na starej operze 12.17 wygląda to tak:

Ścieżki dostępu

 

Preferencje
C:\Users\...\AppData\Roaming\Opera\Opera\operaprefs.ini
 
Zapisana sesja
C:\Users\...\AppData\Roaming\Opera\Opera\sessions\autopera.win
 
Zakładki
C:\Users\...\AppData\Roaming\Opera\Opera\bookmarks.adr
 
Profil użytkownika
C:\Users\...\AppData\Roaming\Opera\Opera
 
Pamięć podręczna
C:\Users\...\AppData\Local\Opera\Opera\cache
 
Pomoc
C:\Users\...\AppData\Local\Opera\Opera\opcache
 
Poczta
C:\Users\...\AppData\Local\Opera\Opera\mail
 
Ścieżka dostępu do wtyczek
C:\Program Files (x86)\Opera\program\plugins
 
Style użytkownika
C:\Users\...\AppData\Roaming\Opera\Opera\styles\user

 

 

A tej nowszej 38 tak:

Ścieżki dostępu


Instalacja:
C:\Program Files (x86)\Opera

Profil:
C:\Users\...\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable

Pamięć podręczna:
C:\Users\...\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable

 

 

* ... oznacza nazwę użytkownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chłopaki, może ktoś poleci mi router do domu z mocnymi antenami który nie zrujnuje mojego budżetu, powiedzmy 150zł. Obecnie mam badziewnego tp-linka WR740N i siostra piętro wyżej ma problem na laptopie i telefonach z połączeniem, rozłącza jej się net, często nie widać sieci. Soft jest zmieniony na najnowszy, co nic nie dało, antena jest niewymienna.

Myślałem o Edimaxie z allegro  BR6428nC z mocniejszymi antenami 9dB ale nie znam się. Czy 150 to za mało na coś sensownego? 

Podłączone pod to jest 12 urządzeń około, w tym 4 telefony, 4 laptopy, dwa telewizory, dwa dekodery NC+ no i może coś jeszcze się znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby połączyć urządzenia muszę puścić jeszcze jeden kabel, co już nie jest takie łatwe. Najchętniej zmieniłbym tego złoma. Mógłbym go wykorzystać jako "router letni" czyli taki który podłączę kablem i postawie na parapet żeby mieć net pod altanką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio instalowałem TP-Linka Archer C20 u klienta na 2 piętrze w szafie w domku jednorodzinnym, i na parterze na laptopie sygnał był prawie na maksimum. Gorzej z siecią na 5Ghz, tu zasięg był ledwo ledwo, nie wiem dlaczego, albo kiepska antena albo uszkodzony egzemplarz. Za to jest bardzo przystępny cenowo. Drugi router który mnie zaskoczył to D-Link DIR-842. dobry sygnał na drugim piętrze mimo instalacji w piwnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno fajna opcja jest odkręcana antena bo można zmienić ja na mocniejsza. Oryginalne mają do 3 max 5 dB. Przy 9 lub nawet 11 wygląda to słabo. Ns pewno nie musze mieć standardu AC bo mój net to tylko 20Mb. Net przychodzi do mnie przez RJ45 ba router i potem mam dwa kable do tv i nc+ a wszystko inne śmiga na wifi.

 

Zapomniałem o tym, że mam jeszcze D-Linka 655 z trzema antenkami, ale jego zasięg jest słaby również, lepszy jak mojego tp-linka, jedynym plusem jest możliwość zmiany anten. Ale czy warto kupić anteny 12dBi np? Muszę zmienić 3 sztuki? No i jak to jest z tymi antenami? Mogę każdą z nich kablem coax wyprowadzić do innego pokoju i będzie lepszy zasięg w tych miejscach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć solidne ściany ;) Dając antenki o większym zysku będziesz miał za mocny sygnał w okolicach routera, co też nie jest dobre. Zamiast wyprowadzać antenki na kablach lepiej jest puścić skrętkę i postawić drugi router, może być w trybie access pointa jeżeli masz sieć domową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wykorzystać mogę to co mam. Ogólnie zasięg z Dlinka jest widziany wszędzie ale jest słaby, myślałem na samym początku żeby zmienić te antenki na 9dBi chociaż, albo 12dBi. Koszt anten różny jest, nie wiadomo tylko czy kłamią z tym dBi czy nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


myślałem na samym początku żeby zmienić te antenki na 9dBi chociaż, albo 12dBi. Koszt anten różny jest, nie wiadomo tylko czy kłamią z tym dBi czy nie.

 

Marketing. Tu widać antenę, która ma rzeczywiście 12dBi, zobacz wymiary i cenę. 

 

Problemem u Ciebie może być sufit z dużą ilością zbrojenia, sygnał jest mocno tłumiony. Tplinki mają dość dobra radia. Jeśli z samego routera jesteś zadowolony, w sensie nie wiesza się czy coś takiego, zostaw go. Dokup repeater np. taki i wepnij go gdzieś w połowie drogi między routerem, a miejscem gdzie masz słaby sygnał. Koszt takiego urządzenia to jakaś stówka. Kilka takich montowałem i sprawdzają się. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu Neostradę 80mbit na ich Funboxa i na piętrze nie miałem neta, kupiłem tplinka w9980, podlaczylem i net był jeszcze bardziej badziewny niż przedtem.

W stropie mam 6 ton stali w domu i jeszcze sufit podwieszany. Kupilem repeater i jakos działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 



Marketing. Tu widać antenę, która ma rzeczywiście 12dBi, zobacz wymiary i cenę. 
 
Problemem u Ciebie może być sufit z dużą ilością zbrojenia, sygnał jest mocno tłumiony. Tplinki mają dość dobra radia. Jeśli z samego routera jesteś zadowolony, w sensie nie wiesza się czy coś takiego, zostaw go. Dokup repeater np. taki i wepnij go gdzieś w połowie drogi między routerem, a miejscem gdzie masz słaby sygnał. Koszt takiego urządzenia to jakaś stówka. Kilka takich montowałem i sprawdzają się. 

No to mnie pocieszyłeś, ale ta antena jest na zewnątrz. Ja potrzebuje wkręcane do routera wewnętrzne :) Co nie zmienia faktu że ceny zabijają, to faktycznie lepiej kupić drugie urządzenie i spiąć z poprzednim kablem. 

 

Jeżeli chodzi o stropy, to jest to budynek poniemiecki czyli stropy są drewniano-gliniane(obecnie tylko drewniano-wełniane) więc nie czaje tego tłumienia. Najlepsze jest to że router leży pod szafką z ubraniami, a postawienie go na tą szafkę nic nie daje :P Ot ujowe miejsce chyba ma. 

 

Pomyślę nad drugim routerem w takim razie. Jakimś max do 100zł i wrzucę go na piętro chyba, albo jego na sam dół a ten obecny na piętro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No to mnie pocieszyłeś, ale ta antena jest na zewnątrz. Ja potrzebuje wkręcane do routera wewnętrzne

 

Ta antena to tylko przykład jak wygląda prawdziwa z prawdziwymi 12dbi, a nie jakiś bacik. Po za tym te anteny "dookólne" 360 stopni pokrycia mają tylko w jednej płaszczyźnie...poziomej, w pionie to nie więcej niż 15-20 stopni, więc też trzeba dobrze ustawić. 

 

 

 


to budynek poniemiecki czyli stropy są drewniano-gliniane(obecnie tylko drewniano-wełniane)

 

No to kurcze masz jakąś czarną dziurę  :wink: czasem jak w okolicy routera jest dużo elektroniki w metalowych obudowach, to też może mieć wpływ, sygnał się odbija, są szumy i przy negocjacji transferu urządzenia pokazują niski poziom sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic nie ma koło routera, nawet kable zasilania idą z boku :D  Ale nie martwi mnie to bo zasięgu telefonii komórkowej nie ma też u mnie w domu w pokojach :P Tzn jest ale słabe, a wystawisz ryj przez okno z telefonem i masz LTE :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie znajoma prosiła mnie o polecenie jakiegoś laptopa "na prezent dla dzieci" ...w sumie nie ma raczej wygórowanych oczekiwań , ot żeby Simsy chodziły, matryca 15" , system już na pokładzie i żeby raczej nie z allegro lecz w Mediaexpert (sklep ma pod nosem) lub X kom . Teoretycznie może pójść na zakupy ale raczej wyjdzie z tym co im tam zalega lub mają to na "promocji" . Ma jakieś 2500-no max 3000zł na ten zakup 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3000 to już niezły kombajn można kupić, jeśli to ma być do netu + filmy, ewentualnie nie wymagające gry to spokojnie jej wystarczy sprzęt za 2kzł. Osobiście używam lapka asus-a i nie narzekam, w pracy ostatnio kupiliśmy lenovo (+/- 2kzł) i też dają radę. 

Niech też rozważy czy potrzebuje napędu cd/dvd. Dysk to warto rozważyć SSD. Jakbym miał wybierać dla siebie to ten byłby ciekawy:

http://www.x-kom.pl/p/281641-notebook-laptop-156-asus-r540la-xx020t-i3-4005u-4gb-240ssd-dvd-rw-win10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...