Skocz do zawartości

Audi A4 Avant by CASKP, mod by Bartek-pl


Bartek-pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


auto nie było robione pod kątem jeżdżenia na zloty i pucowania się brzmieniem i licznymi dyskusjami co jest fajnie, a co nie fajnie w graniu. Ja już nie żyje tym tak jak kiedyś.

 

A to ciekawe bo jedynym celem tego tematu jest własnie chwalenie sie i odcinanie od "plebsu z 9855R".

 

 

 


EASCA pod tym kątem była o tyle fajna, że sama się organizowała - wystarczyło załatwić kilka rzeczy + miejsce i termin.. ;)

 

Ooooo a to jest bardzo ciekawe zdanie, zwlaszcza ze organizator zamknal SQ argumentujac glownie dlatego ze NIE JEST tak jak piszesz.

 

 

 


Chyba, że byłaby ekipa chętna na taką wystawę / pokazy / prezentację - fajną bibę. Podłączyłoby się to pod inną imprezę związaną z motoryzacją i klimat byłby zacny

 

Kolega widac nowy w internetach, od kilku lat sa organizowane forumowe pikniki.

 

Mnie to wyglada na to ze za bardzo chlopie zyjesz przeszloscia (pewnie kiedys na jakichs zawodach przekonany o cudownosci swojego systemu mocno zderzyles sie z rzeczywistoscia pokroju wlasnie 9855R i obraziles na caly swiat), a dobor klockow i oddanie do strojenia wyniknal po prostu z braku wiary we wlasne umiejetnosci i sluch, oraz slepej wiary w to ze "hajendy same graja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

FUBU ciekawe historie. Opowiedz coś więcej o mnie o mojej przeszłości i przyszłości. Jeżeli .....   Są osoby, które mają inne priorytety niż granie w aucie - może czas dorosnąć? Temat powstał głównie po to, aby pokazać fajną zabudowę CASKP, która w ciągu roku może 3 razy ujrzała światło dzienne. Jeżeli myślisz, że to mnie do  czegoś zobowiązuje to się mylisz.

 

Strojenie auta  jest po mojej stronie - problem z czytaniem, bądź rozumieniem tekstu?

 

Co do zawodów EASCA to miałem organizować je i było ustalone z Jurkiem co jest po mojej stronie. Nie doszło do skutku, bo SQL padło, więc przestał mnie temat interesować. Swoją drogą - padło to właśnie przez takich jak Ty.

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo jedynym celem tego tematu jest własnie chwalenie sie i odcinanie od "plebsu z 9855R".

 

 

 

 

Ooooo a to jest bardzo ciekawe zdanie, zwlaszcza ze organizator zamknal SQ argumentujac glownie dlatego ze NIE JEST tak jak piszesz.

 

 

 

 

Kolega widac nowy w internetach, od kilku lat sa organizowane forumowe pikniki.

 

Mnie to wyglada na to ze za bardzo chlopie zyjesz przeszloscia (pewnie kiedys na jakichs zawodach przekonany o cudownosci swojego systemu mocno zderzyles sie z rzeczywistoscia pokroju wlasnie 9855R i obraziles na caly swiat), a dobor klockow i oddanie do strojenia wyniknal po prostu z braku wiary we wlasne umiejetnosci i sluch, oraz slepej wiary w to ze "hajendy same graja".

 

I znowu się zaczyna. Czy na tym forum nie wolno się chwalić?

 

FUBU.... pamiętam renówkę Bartka.... ile to było? 10 lat temu? Sam zamontował, sam zestroił.

Nie grało idealnie ale trzymało zaawansowany poziom. Poziom o jakim 70% userów tego forum może pomarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUBU ciekawe historie. Opowiedz coś więcej o mnie o mojej przeszłości i przyszłości. Jeżeli nie to zamknij mordę. Są osoby, które mają inne priorytety niż granie w aucie - może czas dorosnąć? Temat powstał głównie po to, aby pokazać fajną zabudowę CASKP, która w ciągu roku może 3 razy ujrzała światło dzienne. Jeżeli myślisz, że to mnie do czegoś zobowiązuje to się mylisz.

 

Strojenie auta jest po mojej stronie - problem z czytaniem, bądź rozumieniem tekstu?

 

Co do zawodów EASCA to miałem organizować je i było ustalone z Jurkiem co jest po mojej stronie. Nie doszło do skutku, bo SQL padło, więc przestał mnie temat interesować. Swoją drogą - padło to właśnie przez takich jak Ty.

Chlopcze zachowuj sie bo takie gadanie kto ma zamknac m... czy nie to do kolegow z podworka a jak nie umiesz opanowac swojego stresu I pisac normalnie to nie pisz bo noc Ci dobrego to nie wrozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie to zamknij mordę.

 

 

może czas dorosnąć?

 

Przyganiał kocioł garnkowi :)

 

 

 

I znowu się zaczyna. Czy na tym forum nie wolno się chwalić?

 

Alez oczywiscie ze wolno, tylko wypadaloby to robic w dobrym guscie. Ktorego Bartkowi zabraklo kilka stron temu:

 

 

 

Ciekawe co tam się teraz pojawia Chyba wszystko jakościowo przekroju 9855R.

 

Mysle ze dalszy komentarz na ten temat z mojej stony jest zbedny :)

 

 

SQL padło, więc przestał mnie temat interesować. Swoją drogą - padło to właśnie przez takich jak Ty

 

O to jest nowina :D Bylem pare razy w ramach spotkan towarzyskich i checi posluchania fajnych aut, wymiany wiedzy i nauczenia sie czegos - a to ze bylem swiadkiem roznych w gruncie rzeczy dla postronnego widza zabawnych sytuacji to juz zupelnie inna kwestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Bo takie produkty teraz produkują. Boli stwierdzenie faktu? Sam miałem 9855R i gra słabo - nie moja wina. Nie ja je produkowałem.

 

Co innego wyrazic opinie ze twoim zdaniem to radio nie gra, a co innego szufaldkowac grupy ludzi z "ironicznym usmieszkiem" :) Za to pierwsze nikt Ci nic zlego nie powie, co najwyzej wejdzie w dyskusje z kategorii "A dlaczego?" To drugie to okazywanie braku szacunku wobec innych i uwazanie sie za lepszego (bo tylko "plebsu" nie stac na hajendy i dlatego woza 9855R) czyli w gruncie rzeczy najzwyklejsze chamstwo.

 

nie raz sluchalem instalacji gdzie zrodlem bylo 9855R i zjadalo na sniadanie instalacje z hajendami - i tobie rowniez zycze zderzenia z rzeczywistoscia, oby bylo dosc miekkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Opublikowałem foty CASKP, aby pokazać jego talent.

 

Mimo ze jego jakosc wykonania instalek jest wszystkim dosonale znana, to chwala Ci za to, bo bardzo milo jest popatrzec najego prace :) W tej kwesti nikt nic nie ma do zarzucenia :)

 

Szkoda tylko ze reszta bardzo popłyneła :) Calowanie po pupci bardzo dobrze przyjales, neutralne zdania nie najlepiej, konkretne pytania techniczne Sinoff'a olales, a w miedzyczasie jeszcze pojechales po ludziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Są otwory rewizyjne zaślepione - dwa tyle,że przy górnej krawędzi jest jeszcze jeden otwór, prawdę powiedziawszy nie mam pomysłu na temat jego przeznaczenia a jest całkiem spory. Został zaklejony matą ładnie wyprofilowaną przez dopchnięcie boczkiem. Ja tam żadnej blachy, maty z żywicą albo innego usztywnienia nie widzę a takowe być powinno. W przypadku zwykłych instalek, powiedzmy mniej zaawansowanych choćby finansowo takie rozwiązanie przejdzie bez mydła ale tutaj w drzwiach są zdaje się woofery z dość wysokiej półki i pojawia się pytanie  ile i czego straci granie z tym nieusztywnionym otworem? Można oczywiście ten otwór usztywnić ale nakład pracy związany z należytym wyprofilowaniem usztywnienia będzie niewspółmiernie wysoki do reszty roboty przy drzwiach.

 

W tym momencie to już chyba czepialstwo na siłę. Jeśli rozpatrujemy ten "otwór" jako coś co zniszczy brzmienie głośnika który gra w tych drzwiach to może dołożymy do tego otwory technologiczne które są do odprowadzania wody z drzwi, nieszczelność zamka , klamki, zawiasów i kupę innych nieszczelności przez które niestety ale ciśnienie wytworzone przez tylną część membrany będzie uciekać. Niestety drzwi to nie komora zamknięta i nigdy taka nie będzie. Przykro mi.

Wracając do tego "otworu" i "maty" to akurat w tym miejscu nie ma tam tylko maty. Ale to już inna sprawa. Nie fotografuję każdego szczegółu swoich prac i każdej czynności którą wykonuję.

 

 


W poście piątym tego tematu krisman wyraził swoje uznanie dla roboty i zapytał o kubaturę skrzynki. Odpowiedź była ale taka słaba i mało konkretna, bez żadnych cyferek. Z manuala wiadomo, ze 10.1 dobrze sie spisuje w 25-28l i jeśli kubatura dla tego głośnika zejdzie do 20-22l( na taką mi wygląda), to stanie taki mocno "rockowy" - czyli akurat taki pod moje granie ale wtedy można użyć już innych przetworników, niekoniecznie tak wymagających względem prądu, kubatury i kasy jak 10.1

 

Niestety nie zgodzę się z twierdzeniem , że 10.1 najlepiej sprawuje się w 25-28l. Tutaj jesteś w dużym błędzie i powielasz to co zostało wielokrotnie napisane na forach. Osobiście mam u siebie 10.1 w ok 21 litrach i w takiej kubaturze ten subwoofer w moim zestawieniu z wooferami i miejscem w którym jest zainstalowany zagrał dobrze. Na dodatek nie stał się "rockowy" tak jak to napisałeś. Może to potwierdzić wiele osób które słuchały mojego samochodu i najróżniejszą muzę którą mieli pod ręką. ;) W bardzo prosty sposób zaszufladkowałeś subwoofer 10.1 i znając życie po paru miesiącach pojawiła by się następna piękna forumowa przypowieść o tym jak 10.1 w 22 litrach gra rockowo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W bardzo prosty sposób zaszufladkowałeś subwoofer 10.1 i znając życie po paru miesiącach pojawiła by się następna piękna forumowa przypowieść o tym jak 10.1 w 22 litrach gra rockowo.
B. często można na forach wyczytać tego typu podobne kwiatki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe przypowieści które powielane są słownie przez użytkowników forum nie mających doświadczenia z danym głośnikiem lub sprzętem. Przemieliłem naście sztuk 10.1 w róznych konfiguracjach i objetościach. Brzmienie głośnika nie zależy tylko od samej skrzyni. Do tego dochodzi bardzo dużo innych dodatkowych elementów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadał się negatywnie w Twoim kierunku, więc nie "po ludziach", "a po mnie" powinno być.

 

Adwokat czy 2 konto po owocku? :) Po ludziach, odnosze sie do nieszczesnego zdania z 9855R :)

 

@CASKP: dzieki za merytoryczna wypowiedzodnosnie technikaliow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również wrażenie ze nie warto tutaj co kolwiek pokazywać ja żałuję ze pokazałem swoją pracę ale teraz juz za późno , na szczęście jest jeszcze kilka osob tutaj którzy pomogą a nie tylko lincz . Wszystko co lepsze od r6a nie ma prawa bytu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem poinformowany... ale gdybym dzielił pasmo tego głośnika, podzieliłbym go nie wyżej niż 1KHz.

Myślę, że w tamtym samochodzie wykorzystano najlepszą część pasma tego głośnika, za resztę musi odpowiadać coś co lepiej sobie radzi na średnich tonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem poinformowany... ale gdybym dzielił pasmo tego głośnika, podzieliłbym go nie wyżej niż 1KHz.

Myślę, że w tamtym samochodzie wykorzystano najlepszą część pasma tego głośnika, za resztę musi odpowiadać coś co lepiej sobie radzi na średnich tonach.

 

A napisałes tak , jakby to Xantia została pocięta i pozostała z niej tylko reklama :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...