Skocz do zawartości

Audi A4 Avant by CASKP, mod by Bartek-pl


Bartek-pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 285
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O ... 

 

Jakoś znana instalka :D


Bardzo ładna instalka a do tego solidnie i dokładnie wykonana. Dwie rzeczy by jedynie zmienił/zmodyfikował

- Pierwsza to osadzenie dystansu na jakimś grubszym i jednocześnie większej średnicy pierścieniu a nie na mniej stabilnej blasze wewnętrznego poszycia drzwi.

- Druga to sub, taka budka w boczku dławić go będzie nawet przy zachowanej kubaturze a cienka warstwa pasty na zbyt cienkich ściankach tematu niestety nie załatwi.

Niemniej wyrazy uznania i gratki za resztę :)

 

1. Blacha w tym miejscu jest podwójna. Pierścień mocujący jest większy niż pierścień dystansowy głośnika. Mocowanie woofera jest bardzo dobre - co można bez problemu stwierdzić w trakcie odsłuchu. Bartek sam był zdziwiony, że ten woofer tak gra - mając go wcześniej zainstalowanego w poprzednim samochodzie.

2. W jakim sensie budka ?? Skrzynia do suba wykonana jest z mdf 18-22 mm + żywicowana w całości w środku + gruba warstwa pasty Brax (5 kg opakowanie na sam sub). Specjalnie wykonywałem sub metodą składania klocków z płyt MDF. Nie wykorzystywałem żywicy, chciałem wykonać suba z płyt mdf . Brzmienie suba z żywicy a MDF trochę się różni. Warto kiedyś spróbować. Wykonanie suba z żywicy było by dużo szybsze i prostsze. Niestety nie lubię prostych i szybkich rozwiązań :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli biorąc pod uwagę kąty i pozycje kierowcy - różnica między lewym tweeterem, a średniakiem wynosi 1cm (tweeter bliżej), a po prawej stronie mam 0,5cm bliżej średniak) to dokładnością 0,1ms nic nie zrobię ;) Jedyne co zostaje to przyzwyczaić się do niedoskonałości. W sumie auto to jeden wielki poligon problemów... W domu dużo prościej uzyskać piękne brzmienie, ale jak pamiętam auto Jurka z firmy ESSA to tam na prawdę bardzo miał to dopracowane pod kątem brzmienia!

Rozumiem, ze dla każdej pary głośników długość kabli tez masz dobrana z dokładnością 1mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, a po co? Sprawdź prędkość prądu, a prędkość dźwięku. Jeżeli ten post jest formą ataku to daruj sobie i zamiast tego zainstaluj chociażby HX-D2 i zobacz jak się zmienia dźwięk przesuwając chociażby o 0,7mm... Głuchy słyszy różnice. Jeżeli sądzisz, że znasz lepiej mój system to może zaproponuj mi czasy jakie mam wklepać, bo ja wiem jakie czasy wklepane w HX-D2 z dokładnością 0,7mm dawały prawie idealne zgranie głośników wysokotonowych ze średniakami.

Telepatyczne i internetowe stroje to zle trafiłes ale moge ci kogos polecić :wink:

 

Pełen luz z mojej strony

Chciałem wiedzieć tylko jak daleko poszedles z "dokładnością"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Raczej nie, a po co? Sprawdź prędkość prądu, a prędkość dźwięku. Jeżeli ten post jest formą ataku to daruj sobie i zamiast tego zainstaluj chociażby HX-D2 i zobacz jak się zmienia dźwięk przesuwając chociażby o 0,7mm...

 

O to tu na "zyletki" szło , a kompensowałeś rozszerzalność cieplną metali ?

Panowie odrobinę dystansu do samych siebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Tak czy inaczej może to dobry pomysł na nowe usługi w PL! ;) Strojenie systemów car audio u jasnowidzów, znachorów itd. :D Księża też mogliby się włączyć i święcić systemy car audio jak nowe radiowozy dla policji. ;)

To ja chcę numer do nich :P hi hi

A tak poza tym świetna robota marzy mi się takie coś u mnie w bagażniku (chodzi o estetykę ) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej retoryczne :) HX-D2 kontra PXA-H900 to taka mała przepaść jakościowa :)

Paweł żeby jeszcze ta tzw. przepaść jakościowa nie była nękana częstą usterkowościową ...............   bo Clarion choć gorszy dżwiękowo ale bez awaryjny  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...