Skocz do zawartości

Audi A3 8P by dejson


dejson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Ty potrafisz  się skupić nad tym co piszesz

 

 


ale co to ma do późniejszego ich przetworzenia w strumień danych dla DACa..

A chwilę potem

 


Zatem gdzie generowany jest strumień SPDIF po odczycie płyty jak nie w jednostce?

 

Spdif jest formatem do przesyłu a nie protokołem danych dla DACa

 

 

Spdif to nie jest dowolna zbieranina danych a określony ich porzadek , tak aby po drugiej stronie światłowodu sygnał dawał sie dekodować . Te procesy w świetele dzisiejszej techniki nie sa jakieś poważnie złożone czy nastręczające poważne problemy w realizacji .

Tego rodzaju napędy potrafia odczytać DVD zatem odtworzyć obraz wraz z wielokanałowym dźwiękiem .

Płyta CD to dla nich bułka z masłem , dane sa odczytywane z wielokrotnie wyższa szybkością , jest czas na ew ich korekcje i gromadzone w buforze . Każda z tych czynności nie musi być wykonywana w czasie rzeczywistym , czytaj napęd ma dużą rezerwę czasową na ich wykonanie i ew korekcję . Dane opuszczają bufor z takt generatora wzorcowego . Przy takiej budowie proces kodowanie SPDiF to w zasadzie zabawa łopatką w piaskownicy , a sygnał wyjściowy może być wysyłany w niezmienionej postaci przez około  3 sek od zatrzymania płyty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 550
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Panie Józefie widać, że się nie rozumiemy...

Jestem skupiony i narazie widze, że pan pisze o czym innym niż ja.

Pisząc o DACu mam na myśli dac procesora a przeciez procesor

odbiera sygnał w standardzie SPDIF i od jakości strumienia SPDIF zależy

jak zagra finalnie DAC procesora.

 

O czym my jeszcze dyskutujemy?

 

 

Z Pana wypowiedzi wynika, że każdy odtwarzacz CD, który umie odczytać płytę

jest już szczytem marzeń w dziedzinie audio.

 

Zatem proste pytanie:

Czy twierdzi Pan, że 9965 da takiej samej jakości sygnał SPDIF co

transport za 50tyś zł?

 

Przecież 9965 bez zadyszki odczyta te kilkaset KB/sek z CD tylko pytanie

czemu nie gra tak jak transport za grubą kase?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józefie z tego wpisu wnioskuje tylko, że napęd buforuje dane,

ale co to ma do późniejszego ich przetworzenia w strumień danych dla DACa...

bo w jakości tego procesu upatruje różnic w graniu różnych CDeków

albo

 

Panie Józefie widać, że się nie rozumiemy...

Jestem skupiony i narazie widze, że pan pisze o czym innym niż ja.

Pisząc o DACu mam na myśli dac procesora a przeciez procesor

odbiera sygnał w standardzie SPDIF i od jakości strumienia SPDIF zależy

jak zagra finalnie DAC procesora.

 

 

 

 

 

Zatem w jednostce jest SPDIF a nie ma strumienia do DACa

 

 

 

Z Pana wypowiedzi wynika, że każdy odtwarzacz CD, który umie odczytać płytę

jest już szczytem marzeń w dziedzinie audio.

 

Zatem proste pytanie:

Czy twierdzi Pan, że 9965 da takiej samej jakości sygnał SPDIF co

transport za 50tyś zł?

 

Przecież 9965 bez zadyszki odczyta te kilkaset KB/sek z CD tylko pytanie

czemu nie gra tak jak transport za grubą kase?

 

To jeszcze inaczej , czy ten zarypiasty transport operuje innym protokołem SPDIF , czy może utrzymujesz , ze można zmienić brzmienie bez ingerencji w sama zawartość przesyłanych próbek ( czyli ich przeliczenie/ zmianę ) .

Można czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada Pan pytaniem...

 

Ja jednak pierwszy prosiłbym o odpowiedź:

Czy uważa Pan, że Alpine 9965 poda takiej samej jakości dźwięk protokołem SPDIF co transport za 50tyś zł?

 

Bo na razie taki jest pana przekaz... z czym się kompletnie nie zgadzam.


Zatem w jednostce jest SPDIF a nie ma strumienia do DACa

 

 

A czym jest sygnał na wyjściu gniazda SPDIF jak nie "strumieniem" danych, który finalnie ma trafić do DAC'a?

Nie twierdze przecież, że budowa jednostki to napęd CD i dwa kabelki prosto do DAC'a...

Operujemy pewnymi skrótami myślowymi.

 

 

Pan za wszelką cenę chce udowadniać, że ktoś się myli w jakimś jednym nieścisłym zdaniu,

zamiast porozmawiać o meritum sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiada Pan pytaniem...

 

 

 

Ja jednak pierwszy prosiłbym o odpowiedź:

 

Czy uważa Pan, że Alpine 9965 poda takiej samej jakości dźwięk protokołem SPDIF co transport za 50tyś zł?

 

 

 

Bo na razie taki jest pana przekaz... z czym się kompletnie nie zgadzam.

 

Masz rację , wszystko jest zależne od wszystkiego a dźwięk trąbki zależy od rodzaju lasera który świeci w płytę .

Mnie to pasuje :wink2:

Amen .

 

W odtwarzaczu Krellla mam napęd Philipsa za 80 zl i te głupki uznały , ze będą na tym budować jakiś odtwarzacz i nabijać ludzi w butelkę , bo wiadomo , nie tędy droga .

W Carym podobnie , ale co te amerykańce mogą o tym wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józefie podałem skrajne przykłady cenowe sprzętów, żeby tylko coś zobrazować.

 

 

Nadal jednak się nie rozumiemy - ja od początku mówię, że nie jest problemem odczyt (philips za 80zł w Krellu za kilkanaście tyś.)

tylko moment tworzenia uporządkowanego strumienia danych - to ten strumień gra lepiej lub gorzej!

 

 

I często jest też tak, że jedna jednostka tworzy strumień dużo lepszy, a druga słaby mimo, że mają tego samego

philipsa za 80zł - bo to nie philips jest tu winny...


I żeby uprzedzić pytanie...

Pisząc "tworzy strumień lepszy lub gorszy"
mam na myśli chociażby dokładność zegara
który taktuje (porządkuje) sygnał cyfrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sprzeczkę z merytoryczną wymianą opinii, napisałeś, że słyszysz różnicę pomiędzy dwoma dobrej klasy napędami DVD, z Alpine a ja twierdzę, że jej nie ma w ślepym teście.

Kupujesz jak krowa to co Mirek chce opchnąć i za każdym razem zachwyty i jak to gra z "tupetem" swoją drogą odsyłam do słownika, zanim się użyje danego słowa.

Zapoznaj się z podstawowymi pojęciami takimi jak jitter, częstotliwość próbkowania, suma kontrolna, znacznik początku bloku danych,czy pojęcie zegara i wtedy bardziej świadomie będziesz czytał dyskusję Bartha i Nakamichi.

 

Ja poruszyłem tu porównanie dwóch napędów a nie najtańszej karty muzycznej z hiendowym klockiem HA.

 

Dajesz się omamiać i wciskać sobie jak leci, wszystko bezgranicznie łykasz jak głodny pelikan.

Zacznij sam starać się oceniać pewne aspekty a wyjdzie to na znacznie lepsze dla Ciebie.

 

Ja w życiu bym nie dołożył kasy do 9965 mając 9861R gdyby dalej i tak jako główna jednostka stał zewnętrzny procesor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejson dzięki - jest spokój i zgoda :)

Przepraszam za lekkie odejście od głównego tematu,

ale wydaje mi się to ważną kwestią.

 

Mam nadzieję, że poziom kultury w dyskusji jest zachowany ;) a podyskutować

z Panem Józefem to sama radość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja twierdzę, że jej nie ma w ślepym teście.

podejmuje wyzwanie o karton piwa z moja płytą nie mp3 albo flack z chomika 

 

 

Ja w życiu bym nie dołożył kasy do 9965 mając 9861R gdyby dalej i tak jako główna jednostka stał zewnętrzny procesor.

to jeszcze powiedz ze f1 po optyku też nie usłyszysz jak będzie stał procesor dalej poczciwa 701 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejmuje wyzwanie o karton piwa z moja płytą nie mp3 albo flack z chomika

 

Wyrosłem już ze współzawodnictwa, skoro słyszysz to się ciesz, ja nadal podtrzymam swoją opinię, że różnica między 9861 a 9965 jako transportu leży na granicy placebo.

 

to jeszcze powiedz ze f1 po optyku też nie usłyszysz jak będzie stał procesor dalej poczciwa 701

 

A co ma deck za 25000 zł do tych dwóch wspomnianych powyżej?

 

Tak jak by rozmawiać o wyższości passata nad vectra a na koniec stwierdzić, że Sklasa fajnie połyka nierówności.

 

Wiesz bez urazy Mirek,ale trochę już tu jestem i nie mnie nawijać makaron na uszy, leży Ci jakiś klocek co najpierw na giełdzie wisi, bujasz się z nim a za miesiąc dzejson łyka go jak pelikan po pół roku postu, posłucha go, zmian okraszonych słodkim pitoleniem, a na koniec My wszyscy musimy czytać te wypociny jak to zapyla teraz z tupetem.

 

Trochę zwykłej przyzwoitości Miras, nic więcej.

 

Pozdrawiam cały Mordeczka Team.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... Mordeczka Team... coś w tym jednak jest :wink2:

 

Widzę, że się poglądy mocno spolaryzowały - albo jest jak truck pisze albo jak mirek_smok a moim zdaniem tak prosto nie jest :)

Skoro wrzucimy do napędu 61 i 65 tą samą płytę, to różnicę między nimi będzie można odczuć a z kolei przy okazji innej płyty nie zauważymy jej w ogóle. 

Przede wszystkim będą za to odpowiedzialne błędy C2 czyli błędy seryjne zwracane do napędu gdzie następuje korekcja (nie naprawa) przez wstawienie w miejsce nieodczytanej/błędnej próbki wartość poprzedniej próbki, odczytanej - to najprostszy mechanizm. Jak procek od napędu trochę lepszy to może wyliczyć z dużym prawdopodobieństwem próbkę bardzo zbliżoną to tej nieodczytanej i ją zastąpić. Jeszcze innym sposobem jest całkowite wyciszenie próbek nieodczytanych i częściowe wyciszenie próbek sąsiednich, podobno też skuteczne. 

To jak to w końcu jest? Inaczej grają 61 i 65 czy może jednak tak samo :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

 

Wybaczcie Panowie że tak z butami w ciekawe dywagacje wjadę. Bez złych intencji

Może to coś podpowie a może po prostu ten wpis olejecie .

Nie jestem konstruktorem układów elektronicznych jedynie pasjonatem dźwięku.

 Niestety przy okazji

muszę rozróżniać pewne pojęcia a i także zaznajomić się z różnymi „klockami” audio.

Z moich doświadczeń przy pracach z  DAC-em  i poznawaniu tego zagadnienia stanowczo stwierdzam że sygnał cyfrowy –sygnałowi cyfrowemu nie  równy.

Nie ma tu większego znaczenia w jakiej postaci jest eksportowany czy to Spidif ,Toslink  czy też przez USB.

(dobra minimalne różnice są, na granicy percepcji , ale to oddzielny temat)

Każdy ale to każdy napęd lub grajek użyty w tej roli będzie inaczej „grał”.

Paradoksalnie jest Bit Perfect  (powinno być zawsze tak samo)  mało tego wszystkie sumy kontrolne i takie tam weryfikujące tabele  są spełnione pozytywnie.

Jednak „gra „  jakoś inaczej .

Na ile inaczej to tak jak w przypadku kabli i ich wpływu lub braku wpływu na brzmienie.

Zagra cały system i jak się to dopasuje i wstrzeli  to już niewiadoma.

Na poparcie tezy jest z mojej strony prosty przykład.

Napęd Alpine jak i np. PC użyty w roli napędu to takie same rzecz biorąc „napędy”.

Mają odczytać fizycznie strumień zer i jedynek i skierować go do wybranego wyjścia .

I tu takie coś mam-

Jeden komputer ,jeden program i jeden system audio do odtwarzania.

Zmieniając parametry dla programu (Bit Perfect)  odtwarzającego  takie jak :

-ASIO

-WASAPI

-XMOS USB Audio 2.0 ST 2023

Uzyskuje  zmieniony  ( inaczej brzmiący )  dźwięk.

 Nie patrze tutaj przez pryzmat „lepszy – gorszy „      tylko - „ INNY”  

Barwa ulega zmianie

Pozycjonowanie źródeł pozornych ulega zmianie.

Między opcją  x  a opcją y  różnice można powiedzieć „kosmetyczne” jednak między opcją z  to już

prezentacja na tyle odbiega od reszty stawki że jeżeli znasz utwór lub płytę której użyjesz do porównań i wiesz jak tam to nagrano to nie potrzeba podpierać się demagogią ślepego testu aby stwierdzić jaki rodzaj kodeka został wybrany.

Sam nie wiem jak to jest ale odpowiedź nasuwa się sama .

Tym odczytywaniem zer i jedynek po za laserami , buforami , konwerterami sigma –delta , filtrami cyfrowymi  i upsamplerami  zajmuje się także soft , oprogramowanie wewnętrzne każdego urządzenia.

Eprom , bios, PLC   czy jak  tam sobie producenci nazwali.

Ten soft wpływa  w jaki sposób  to przebiega.

Mówi urządzeniu czym jest oraz  co i jak ma robić .

Płyta CD mająca być cudem cyfrowej techniki , posiada zbyt duże  „luzy technologiczne”  i teraz wiemy że znacznie od ideału odbiega. Jej nadpróbkowanie  44.1   to jednak  za mało dla oddania  całej  analogowej  materii  muzycznej.

Wspomnę tu tylko na marginesie o tymże próbkowaniu które także można  wPC  zmieniać i uzyskiwać jakieś tam efekty soniczne. Nie są tak zauważalne  jak wyżej wymienione wybieranie „kodeka „ jednak jakiś tam wydźwięk mają. W moim odczuciu nie zawsze wybór najwyższego próbkowania  powoduje  „poprawę”  a technicznie patrząc tak być powinno.

Więc układ cały jako napęd , dac i reszta już analogowa tworzą ten konkretny związek ,gdzie czasem

jeden wymieniony  trybik potrafi wprowadzić zaskakującą i trudną do wytłumaczenia  zmianę .

 To w sumie mnie nie dziwi  i nie rujnuje mego światopoglądu  ale  byłbym ignorantem nie przyjmując  takiego stanu rzeczy  do  świadomości.

 

A może w tych Alpinowych  grajkach ta różnica  pracy jako napędu się bierze właśnie z tego innego softu i jego na to wpływu.

A może to różnica polegająca na innym  dostępnym próbkowaniu w tych modelach.

W życiu ich w rękach nie miałem więc ja nie wiem . Ale Panowie owszem i tu wiecie i słyszeliście więcej ode mnie.

Zwróćcie proszę tylko uwagę na róznice w manualach tychrze grajków jeżeli chodzi o odtwarzanie

 CD -DA

Tu linki do pdf zaczerpnięte z jakiegoś forum.   Strona 34     i strona 36

 
9861 (vai a pagina 34 del manuale)
http://italy.alpine-europe.com/fileadmi ... 1Ri_IT.pdf

9965 (vai a pagina 36 del manuale)
http://italy.alpine-europe.com/fileadmi ... 65R_IT.pdf

 

 

Może  to  właśnie robi efekt a może  koledzy też źle słyszeli tak jak ja źle słyszę efekt grających kabli i zmiennych w źródłach cyfrowych gdzie  te same zera i  jedynki nie są sobie równe .

Kolejnych odkryć dźwiękowych i udanej pracy nad systemem  pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując panowie mi leży granie 65 niż 61 i więcej tu nie ma co się rozpisywać dla mnie gra okej i jest dobrze

 

Ps na koniec dla niektórych mirek nie naciąga i nigdy na nic na siłę nie naciągal ani nie kazał kupić na siłę mieszkamy od siebie blisko więc za każdym razem jest możliwość włożenia czegoś, posłuchania pośmigania i podjęcia dalszych kroków i potem podjęcia decyzji a trochę sprzętu juz przewinęło się przez moje auto dzięki mirkowi gdzie zaczęliśmy początek naszej znajomości właśnie na forum później zaczęło się składanie jakiegoś pitu pitu u mnie aż moje finanse pozwoliły mi na złożenie w miarę przyzwoitego setupu myślicie ze supremo i tec tak mirek chciał mi odsprzedać ? To jesteście w błędzie ile musiałem go na prosić

Nie chodzi mi w tym momencie o jakieś uzalanie się nad sobą albo typu urzekła mnie twoja historia tylko jak to się zaczęło .... wiele osób słyszało mój aktualny setup i nie miała do czego się przyczepić a to za sprawą mirka który poświęcił dużo mi czasu i pomagając dużo

Na pikniku słuchały tez dwie bardzo poważne osoby z tego forum mojego auta i nie mieli do czego się przyczepić które bardzo za to darze szacunkiem...

Inni też pomagali ogarnąć mi zwrotnice do systemu i to nie była łatwa droga do pozbierania klocków tych których teraz jestem posiadaczem i gra dla mnie spoko juz nie mówiąc ile pieniążków trzeba było zbierać i odkładać

Tyle w tym temacie dziękuję za zainteresowanie ale myślę ze już starczy

Bo nie którzy lubią jeden przez drugiego łapać za słówka nie potrzebnie

Czasem fakt może coś mi się jeszcze zdarzy coś głupiego napisać jestem tylko człowiekiem jak każdy i metodą wielu prób i błędów ciągle idę po mału ucząc się i spełniać swoje marzenia bo nigdy mi się po nocach nie śniło że będę tu gdzie jestem teraz i co robię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co ma deck za 25000 zł do tych dwóch wspomnianych powyżej?

Ma optyka :P a to też można do puli dodać 


 

 


Podsumowując panowie mi leży granie 65 niż 61 i więcej tu nie ma co się rozpisywać dla mnie gra okej i jest dobrze

To nie było tak prosto ale do baby Dejson podchodził 2 razy pierwszym razem stwierdziliśmy że nie wielka różnica i nie warto , ale ..... jak przyszedł inny wzmak to się to diametralnie zmieniło i Truck "gumowe" ucho też by to usłyszał {Marcin bez obrazy) moim zdaniem to reszta klocków i zwrotki decydują o tym czy ta różnica jest bardziej słyszalna czy nie 


 

 


te same zera i  jedynki nie są sobie równe .

sposób przesyłu chyba jest identyczny , idać tropem kolegi Trucka są takie gówienka z optykiem np http://www.overmax.eu/product/soundbox-2-1-3/

i zapewne też nie usłyszy różnicy to po co kupować 61 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idać tropem kolegi Trucka są takie gówienka z optykiem np http://www.overmax.e...soundbox-2-1-3/

i zapewne też nie usłyszy różnicy to po co kupować 61 ?

 

Słuchaj Mordeczko,Mordunio, Morduniuniu, Mentorze, Senseju i Bóg jeden raczy wiedzieć w tej Twojej minisekcie. :-)

 

Ja odniosłem się do konkretnego przypadku, który zaczął Twój podopieczny, odnosząc się do plotek jak to niby 9861 degraduje dźwięk.

Wyszła zaś dyskusja, w której kontrargumenty oparły się od F1 na źródle, poprzez 9965 z podziałem pasywnym a kończąc na jakiejś taniej chińskiej (hahahaha to było dobre) galopującej podanej przez Ciebie w linku.

Więc skup się proszę na konkretnym przypadku albo zakończmy tą jałową dyskusję. Ja nie zmienię swojego zdania i na miejscu dzejsona, zamiast dopłacić Mirasowi Zbaw Polskę do 9965 wolałbym zostawić 9861R na transporcie a zmienić sobie procka na nowszą 800kę wtedy można dywagować o w miarę rozsądnym ruchu.

Na razie zaś jedynymi rozsądnymi ruchami jest kupowanie Twoich leźaków pod dyktando nawiniętego makaronu na uszy jak to nie gra lepiej pod każdym względem.

 

Ps.U Dzejsona zachodzi "Dobra Zmiana".

 

I na tym zakończę mój udział.

Edytowane przez dan124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje ze Mirek nawet podsuwa myśl dejsonowi zeby wyraził taka opinie i wywołał szum :) to takie typowe :)

Kurde ale ty jesteś wspaniały nie wpadł bym nawet na takie coś... z tego co wiem co ty lubisz kogoś stale łapać za słówka to tez takie typowe ;)

A mi się wydaje że to dejson szuka sensacji i pochwalenia sie instalacją.

 

Rożek brawo ty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec juz tematu

Dziękuję za zainteresowaniem się tematem ale ja już swoje napisałem obszernie na poprzedniej stronie wiec nie ma sensu droczyc dalej ....

Pozdrawiam i kończę dyskusje

Aaa i na koniec chciałem zapytać co wy niektórzy mogli byście mi w takim razie zaproponować za grajka itp? No i dlaczego tak na marginesie nie wypowie się ani nic nie napisze osoba która na pikniku siedziała i słuchała mojego auta... tylko piszą osoby te które nie słyszały i mnie się czepiają ciągle... coś tu jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...