Skocz do zawartości

Audi A3 8P by dejson


dejson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 550
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

I takie spektakularne zmiany, no to chyba nic tu po mnie bo ja różnicy nie słyszę, całością obróbki zajmuje się 700ka oraz jej DAC, a sygnał dla niej to tylko sygnał, który dopiero zaczyna obrabiać, nie widzę więc powodów do spektakularnych zmian typu lepszy dół , skupienia itp... Ale nie neguję, być może tylko ja tego nie słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie spektakularne zmiany, no to chyba nic tu po mnie bo ja różnicy nie słyszę, całością obróbki zajmuje się 700ka oraz jej DAC, a sygnał dla niej to tylko sygnał, który dopiero zaczyna obrabiać, nie widzę więc powodów do spektakularnych zmian typu lepszy dół , skupienia itp... Ale nie neguję, być może tylko ja tego nie słyszę.

Dobra dajmy spokój Marcin :) my ze smokiem wiemy swoje naprawdę dużo uwagi poświęciliśmy mojemu systemowi żeby naprawdę grał z powietrzem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ciach Bajera Proszę Państwa. Nie będę się sprzeczał ani wywyższał w jakiś sposób bo nie chodzi o to tylko no głuchy by nie usłyszał różnic ale Okej 

Truck spoko luzik : ) no mi wystarczyło jak zaczął Grać Mój UR soczyście aż takim ciepłym dolnym rejestrem co wcześniej pod 61 tego nie było ale luz 

 

wiem że są ludzie którzy mają większe pojęcie ale luzik :) 

 

 

Ps. Niech dla każdego posiadacza swojego systemu jego system gra na 101% i żeby jemu się podobało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry transport to podstawa systemu audio... DAC jest dopiero drugi w kolejności.

 

Jakość danych cyfrowych jest decydująca! Jeśli na etapie odczytu i tworzenia strumienia cyfrowego

następują przekłamania lub "nierówności przesyłu" (jitter) to DAC tego nie naprawi...

To są niuanse, ale wpływają wyraźnie na jakość i charakter brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie twierdzi a ma na myśli błędy C1, C2 i błędy jitter. Moim zdaniem określenie korekcja błędów nie jest tożsama z ich poprawieniem i niemal każdy z nas ma własne doświadczenia jak to taki czy inny napęd lepiej lub gorzej daje sobie radę z odczytem rozmaitych płytek CD Audio. 9961 i 9965 już na wejściu pokazują inne podejście do samego zaczytania płyty co pozwala mi co najmniej podejrzewać różnice w sprzętowej lub programowej obsłudze płyty cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Mówię ogólnie o transportach, ale odnośnie 61 lub 65 to zdecydowanie tak - każdy z nich

wprowadza jakieś odchyły (przekłamania) od stanu idealnego.

 

Jak każdy , tylko ze one "grają " nawet jak zatrzymasz w nich płytę palcem , a Ty piszesz o przekłamaniach :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie twierdzi a ma na myśli błędy C1, C2 i błędy jitter. Moim zdaniem określenie korekcja błędów nie jest tożsama z ich poprawieniem i niemal każdy z nas ma własne doświadczenia jak to taki czy inny napęd lepiej lub gorzej daje sobie radę z odczytem rozmaitych płytek CD Audio. 9961 i 9965 już na wejściu pokazują inne podejście do samego zaczytania płyty co pozwala mi co najmniej podejrzewać różnice w sprzętowej lub programowej obsłudze płyty cd.

Świętą racja co do czytania płyt cd

65 no chwile cd musi przemielic zanim ja wczyta itp 61 od razu łykal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sposób pobrania danych z CD to jedno, ale właśnie nie to jest decydujące...

Problem w tym jak z tych danych tworzony jest potem uporządkowany strumień cyfrowy dla DACa.

 

Można to porównać do pracy restauracji:

Może być wybitny kucharz, ale kelner za późno poda wykwintne danie na stół

i już zimne nie robi wrażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sam sposób pobrania danych z CD to jedno, ale właśnie nie to jest decydujące...
Problem w tym jak z tych danych tworzony jest potem uporządkowany strumień cyfrowy dla DACa.

Można to porównać do pracy restauracji:
Może być wybitny kucharz, ale kelner za późno poda wykwintne danie na stół
i już zimne nie robi wrażenia

 

Spróbuj jeszcze raz

 


Jak każdy , tylko ze one "grają " nawet jak zatrzymasz w nich płytę palcem , a Ty piszesz o przekłamaniach :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Józefie z tego wpisu wnioskuje tylko, że napęd buforuje dane,

ale co to ma do późniejszego ich przetworzenia w strumień danych dla DACa...

bo w jakości tego procesu upatruje różnic w graniu różnych CDeków

 

 

Prosiłbym bardziej łopatologicznie dla początkujących osób takich jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Panie Józefie z tego wpisu wnioskuje tylko, że napęd buforuje dane,

Tu dyskusja tyczy wpływu jednostki na to co wysyłane jest do procka , zatem

 

 


ale co to ma do późniejszego ich przetworzenia w strumień danych dla DACa...
bo w jakości tego procesu upatruje różnic w graniu różnych CDeków

To raczej nie są jej funkcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem gdzie generowany jest strumień SPDIF po odczycie płyty jak nie w jednostce?

 

Jednostki mogą generować różnej jakości strumienie danych dla procesora.

Potem oczywiście procesor odebrany strumień SPDIF przetwarza

i znów generuje lepiej lub gorzej strumień danych "po procesie"

dla wbudowanego DACa.

 

Ale wszystko zaczyna się w jednostce - tak to widzę...

Czy popełniam gdzieś błąd w rozumowaniu?

 

Dlatego wg mnie jednostki mają spory wpływ na to jak dobrze potem zagra procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...