Skocz do zawartości

Dobór drugiego akumulatora


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Problem będzie, zobaczysz :) 1kw przy tym altku jednak dostanie w dupę, bo chcąc nie chcą, wzmacniacz nie ma 100% sprawności więc prądu pobieranego przez wzmak 1kw potrzeba więcej niż ten oddawany 1kw xD

A jak jeszcze zepniesz to wszystko załóżmy w 1ohm to zacznie się jazda :) wzmaki w przypadku 1ohm bardzo lubią (ba nawet muszą) mieć naprawdę stabilne zasilanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Up.

Coś dziwnego dziś zauważyłem jak podpiąłem miernik, bo przy odłączonych głośnikach i wszystkim powyłączanym, na napięciu 14.53V na kondensatorze [bez żadnych spadków] (wiadomo auto odpalone i ssanie na "pół"), wzmacniacz na gain full pokazuje 54.36V na wyjściu, czyli 1477.5W Jak to możliwe jeśli wzmacniacz ma wyjściowo przy 13.7V 937W RMS?? Moc max niby 2000W, jest możliwe że aż tak bardzo przekracza moc znamionową i zbliża się do maksymalnej? To były tylko takie skoki momentami do tych 54.36V i wahało się między 49.9V a 54.36V czyli 1245W a 1477.5W. Skręciłem gain na 825W czyli 40.5V. To i tak dużo mniej niż na słuch ustawiłem... Wszystko sprawdzałem na radiu 32vol (czyli max jak puszczam [skala do 62 chyba]) i na 15s bass test 50Hz

 

Up.

Niewiem czy to błąd czy nie błąd, ale zapytam, mam na wzmaku dwa pokrętła + gain. Jedno to LPF i tam 20-200Hz ustawione około 50Hz i drugie HPF i tam 20-38Hz i ustawione na minimum czyli 20. Dobrze to jest oznaczone i dobrze mam ten HPF na minimum czy jak go ustawić? Niema żadnego przełącznika LPF -HPF, więc oba pokrętła mają znaczenie... Wzmacniacz jak już pisałem w pierwszym poście Kruger&Matz KM1001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za PPP ale nikt nic nie pisał, a, chcę odświeżyć. Sprawa z tym pokrętłem już wyjaśniona... Ten HPF to w rzeczywistości filtr subsoniczny. Ale z tą mocą nadal niewiem, wczoraj na pomiarze po przekreceniu gain na 3/4 ustawienia uzyskałem 139.7db. Prądu mało, chłopaki z MAYDAY CA namówili mnie na wymianę akumulatora i mała przebudowę wnętrza auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale z tą mocą nadal niewiem, wczoraj na pomiarze po przekreceniu gain na 3/4 ustawienia uzyskałem 139.7db. Prądu mało, chłopaki z MAYDAY CA namówili mnie na wymianę akumulatora i mała przebudowę wnętrza auta.

 

A czego nie rozumiesz z tą mocą ?

Czy pytałeś "chłopaków z MAYDAY" o nurtujące Cie zagadnienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli chodzi o to pokrętło to Subsonic zabezpiecza suba przed zbyt niskimi częstotliwościami przy których sub już nie gra. Tak samo jak na przodzie hpf. Jeśli chodzi o dość wiarygodny pomiar oddawanej przez wzmacniacz mocy to potrzebujesz multimetru i miernika cęgowego, mierzysz napięcie i natężenie idące na suba i znasz moc (u mnie np przy 0.7kW@4 zmierzonym napięcie mam jak dla 0.7kW@16ohm). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot, to nie miejsce na zadawanie pytań... To trzeba obejrzeć, rozważyć i wgl. Narazie wymienię aku i we wnętrzu zrobię rewolucję, potem pojadę do MAYDAYa i będziemy sprawdzać i myśleć co dalej...

 

Moje głośniki PowerBass PS-12 mają pasmo od 35Hz. Tyleuustawić na sonicu?

 

I druga sprawa, aku żel napewno, ile Ah żeby go ogarnął mój altek 55A? Przez rozpurkę przednią mam skutecznie utrudniony dostęp do aku, więc ładowanie ładowarką jest utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby sztywna była furka musi w furce być rozpórka :)

 

Nie wiem jakie panują u was zwyczaje ale u nas na spotach nie tylko chwalimy się sprzętem ale też sobie doradzamy... A tu wychodzi na to, że ktoś kto widzi instalacje nie pomoże bo to nie miejsce na takie tematy a my mamy pomagać na odległość jeszcze do tego wyjaśniać ci teorie wysnute przez innych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurczę, spot (nocna jazda) pomiary przed przejazdem, naprawdę nie było czasu pogadać, bo też każdy chciał sobie zmierzyć, potem jeszcze też dwóch gości coś tam gadało, na mnie brakło czasu, bo moja ekipa już mnie potem goniła...

 

Poprawka głośniki mają pasmo od 32Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kumpel z miesiąc męczył mnie czy ma kupić xboxa czy psa. Powiedziałem, że xboxa można przerobić i trzaskać w piraty z neta (chciał wydać jak najmniej na starcie i później na gry). W efekcie kupił nowego PSa i to jeszcze na raty z 2 grami w zestawie.

Identycznie jest z Tobą pytasz, pytasz, a i tak swoje robisz, po co w ogóle pytać? Wolisz taki aku, to kup taki nikt Ci nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to i ja się podepnę pod temat. Potrzebny drugi aku w bagażniku ale nie do audio. Drugi akumulator potrzebny do wyciągarki na tył w terenówce. Z racji że wyciągarka ciągnie nawet i 500A kabel 35 czy 50mm2 raczej nie zda egzaminu. Windy z tyłu używa się rzadko więc.... Powiedzcie mi jak dam drugi aku do bagażnika 50-60ah (około) i podepnę do pod oryginalny akumulator kablami 35mm3 (spawarka) to będzie to miało ręce i nogi? I czy akumulatory bezwzględnie muszą być tej samej pojemności? Ewentualnie jakiej grubości trzeba by dać spawarkę na długości około 5,5m żeby taki pobór (około 500A) obsłużyć bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...