Skocz do zawartości

Jakościowe granie - co zamiast Morel TEMPO 6


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


SS 705s jednak ma na wyjściu 200w rms przy 12v nikt się na jego temat nie wypowie?

Sprawdzałeś w ogóle parametry? Jest przecież za słaby, chcesz wsadzać połowę słabszy wzmacniacz do subwoofera? Jak już t w drugą stronę ale nigdy w ten sposób. No chyba, że ma to po prostu "grać" to w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sprawdzałeś w ogóle parametry? Jest przecież za słaby, chcesz wsadzać połowę słabszy wzmacniacz do subwoofera? Jak już t w drugą stronę ale nigdy w ten sposób. No chyba, że ma to po prostu "grać" to w porządku.

 

Czyli do wooferów i TW się moc aż tak nie liczy a do suba odwrotnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wooferów i TW się moc aż tak nie liczy

 

Ja tak napisałem? Chodziło mi, że piec powinien być mocniejszy i nie robiłem tu żadnego porównania do wf/tw

 

 

 

 

Dopiero zaczynasz przygodę, ze tak Ci magia cyferek zawraca umysł

 

Nie uważam się za znawcę bo takim nie jestem ale miałem u siebie kilka razy słabszy wzmacniacz względem subwoofera, i nie wypadało to tak dobrze. Nie wnikam tu w to czy jest to świetny wzmacniacz czy nie ale liczb jednak nie oszukasz bo na papierze jest połowę słabszy względem głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ja tak napisałem? Chodziło mi, że piec powinien być mocniejszy i nie robiłem tu żadnego porównania do wf/tw

 

Nie, sam wywnioskowałem, skoro X postów temu polecali mi podobną konstrukcję mocowo i nikt nie pisał ze sub będzie odstawać.

 

 

 


Nie uważam się za znawcę bo takim nie jestem ale miałem u siebie kilka razy słabszy wzmacniacz względem subwoofera, i nie wypadało to tak dobrze. Nie wnikam tu w to czy jest to świetny wzmacniacz czy nie ale liczb jednak nie oszukasz bo na papierze jest połowę słabszy względem głośnika.

 

Nie kilka razy słabszy ani o połowę ale o 150w teraz też nie mam pełnych 400w na mostku.

W sumie teraz wiem że przód dla mnie jest ważniejszy na razie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam tu w to czy jest to świetny wzmacniacz czy nie ale liczb jednak nie oszukasz bo na papierze jest połowę słabszy względem głośnika.

Od kiedy głośnik ma jakąś swoją moc?

 

Btw. Popraw interpunkcję.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się trochę bałagan zrobił... to jak w końcu z tym moim DLSem... 250w na niego to za mało? bo osobiście podoba mi się rozwiązanie z SS 705s i ku niemu na razie sie skłaniam... może też inaczej, co mi da wzmak na niego 500w a co coś "słabszego". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zartujesz... od kiedy to forum traktuje sie jak giełdę?

 

Ojezu czy wszystko co napiszę musi być interpretowane bez dystansu i tak dosadnie a wręcz nie tak jak autor miał na myśli?

 

Nie chodzi o traktowanie forum jako giełdy, ale jest spora część użytkowników która mało pisze albo nawet nie ma konta a jest "aktywna" i kupi sprzęt z ogłoszeń a później chce coś zmienić i pomimo takiej jakby przynależności do forum musi natrzaskać te 50 postów jakby to był jakikolwiek wyznacznik czegokolwiek...

 

 

 

Yymm... Czy ktoś mi wyjaśni kto to jest ten użytkownik??

Losowy użytkownik, oznacza w/w zwrot, miał na celu uogólnienie mojej wypowiedzi. 

 

 

 

Ps.Gościu jesteś Polakiem czy nie??

To proszę używaj Naszego języka.

 

Dobrze, proszę o wybaczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


musi natrzaskać te 50 postów jakby to był jakikolwiek wyznacznik czegokolwiek...

 

Zapominasz o drugiej części punktu 11 regulaminu działu Sprzedam , czyli o 3 miesiącach pobytu tutaj  . To jest większym problemem, bo "koleś" wpadający na forum by tylko pohandlować w jeden wieczór klepnie 50 postów ale już czasu nie przesunie  :wink:

 

Zresztą dywagacje tutaj w tym temacie o regulaminie są nie na miejscu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odświeżam temat, wleciały w między czasie nowe klocki: SS 602010, Proa Coloris, Alipne V9 

 

Drzwi wygłuszone na mur beton poszło praktycznie 10 mat na drzwi i boczki + 1,5kg pasty brax + wzmocnienie na sztywno największego otworu montażowego, w każdym razie przed wygłuszaniem na wooferach morel tempo 6 występowało to samo.
 
No i o ile wszystko gra "super" to jak zacząłem reprodukować z głośników a raczej samych wooferów pojedyncze sinusoidy o danej częstotliwości to do zaskakujących obserwacji doszedłem. Przy własnie omawianych 80-100hz (przy 50hz była zgrywana ogólna faza wooferów lewego z prawym, a później na wokalu centrowana scena drobnymi korektami) grają jakby w przesunięciu fazy o 50-110st, pewnie niektórzy nie bardzo rozumieja o co chodzi, już tłumacze, chodzi o to że w tym konkretnym przedziale 80-100hz grają jakby nie do końca w zgraniu fazowym, gdzie przy 50-60hz tak i dalej powyżej 150 już jest wszystko cacy. Mało tego, siedząc po lewej stronie, prawe drzwi są skuteczniejsze w tym przedziale częstotliwości niżeli lewe i słychać mocniej z prawej daną częstotliwość... ale to jeszcze nie koniec, przesiadając się na prawe drzwi słychać skuteczniej ową fale z lewej strony... ja się nie znam czy tak jest wszędzie? niech mi to ktoś logicznie wyjaśni bo ja przestaje ogarniać dlaczego tak się dzieje. 
 
A no i jak "zgram faze" tylko dla częstotliwości 80hz kick z 50% mocniejszy ale scena średnicy się kompletnie rozjeżdża i jest rozmyta. 
 
Ja od siebie wyeliminowuje na pewno:
-woofery
-kable RCA (zmieniłem i pociągnałem lepszą drogą)
-wzmacniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie może być przesunięcia fazy przy wąskim zakresie częstotliwości, stawiam każde pieniądze ze to kwestia akustyki/kształtu kabiny twojego auta.

 

Wiem o że nie ma innej możliwości. Co można z tym zrobić? 

 

Ja pisałem tak żeby możliwie jak najlepiej zobrazować co słyszę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja również mam morele, dokładnie dotech ovation 6 napędzane stegiem AQ 120x2, gra to wszystko pod pionkiem deh 80 prs, drzwi wygłuszone od wewnątrz i z zewnątrz matami stp, otwory pokryte blachą, głośniki na dystansach. Po wymianie wzmacniacza, wcześniej był sony xm 4520 system wyraźnie nabrał kultury, uważam że ma kopnięcie, aczkolwiek nie mam porównania do innych systemów do tej pory, oprócz Hihola:-)

Chciałbym podłączyć zestaw aktywnie, stąd moje pytanie czy piec, któryw wcześniej proponowany był przez Mehowa (AA 340.6) również sprawdzi się w tym systemie bez utraty "kopliwości".  Ewentualnie czy steg może zostać na suba (planuję zakup w bliżej niekreślonej przyszłości), a na przód dokupić wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...