Skocz do zawartości

Jakościowe granie - co zamiast Morel TEMPO 6


Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Mitsubishi Galant sedan
japonki raczej nie mają problemów, tempo przy odrobinie chęci tez grają fantastycznie... zostaje przygotowanie drzwi a o reszcie nie wspominam nawet :wink2:

 

 


Jak spisuje sie noxudol jako material wygluszajacy
Pytanie na czasie brzmi: jak się spisuje noxudol podczas skrobania? :luka:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega ma zjeb...ne drzwi , bo nic nie chce zagrać , a Ty się pytasz czy to dobre? Może przez te kombinacje z cud preparatami powodują te cuda na kicku? Posmaruj też tym szpecjałem , a się dowiemy

 

Powiem tak z całym szacunkiem oczywiście zgadzam się z drzwiami bo zamierzam zrobić je na beton tylko jeszcze nie wiem jak uszczelnie powierzchnie górną głośnika z tunelem boczka... w każdym razie myślę że pewna część osób by nawet tego co ja nie zauważyła. Bo kogo nie posadze w aucie to mówią ze super. Fakt ze sie jeszcze mniej znaja ode mnie albo w ogole ale dla mnie nie jest super a przyznajmniej bardzo dokładnie wiem co jest nie tak. A moja fanaberia żeby sprawdzić większość niższych częstotliwości a raczej ich skuteczności i nerwy ze kilka zle gra to tez tylko moje.

 

Co do nouxodola to szczerze wątpię ze to jego wina bo niweluje rezonans wiec na 90% i efekt przeciefazy z blachy drzwi. A skrobania zadnego nie będzie.

 

Pytanko tak żeby na pusto nie klepać do betonowania drzwi stp gold czy tańszy butyl może być ze 3mm? A i czy lepiej dać 2x1,5mm czy raz 3mm? I czy jakieś rady macie odnośnie prowadnic w środku i małych otworów technologicznych? Bo u mnie naprawdę sa male nie wiem czy dam radę to wkleić na 100% w środku... jednak co Polskie łapska to nie małe japońskie rączki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmij się dużymi powierzchniami. Prowadnice, czy zakrywanie otworów wielkości 5 PLN blacha, wpływu nie ma. Wg. Mnie 1  grubsza warstwa, jak taka sama grubość z dwóch cieńszych. Temat o matach jest popularny i był ładnie na Forum opisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze jedne z drzwi masz mocno nie szczelne

 

Co do podłączenia głośników to:

Woofer-woofer musza byc podłączone w fazie

Tweeter-tweeter tez musza byc podłączone w fazie

Czyli oba tak samo

Ale juz woofer w storunku do tweetera juz nie bo np dwa filtry I rzedu obracają fazę o 180st i któraś z par musi zagrać odwrócona

Czy woofer czy tweeter to bez znaczenia, zalezy jak wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmij się dużymi powierzchniami. Prowadnice, czy zakrywanie otworów wielkości 5 PLN blacha, wpływu nie ma. Wg. Mnie 1  grubsza warstwa, jak taka sama grubość z dwóch cieńszych. Temat o matach jest popularny i był ładnie na Forum opisany.

 

Jakiś tam wpływ musi mieć, poza tym już mam pozaklejane, problem jest taki, że okazuje się że za słabo to zrobiłem, a największe dziury nie są na sztywno zaklejone, poza tym boczek też chce uzbroić. 

 

 

 

Podejrzewam, ze jedne z drzwi masz mocno nie szczelne

 

 

I jest opcja że przez to w niektórych pasmach mogą zamulać i robić za przeciw faze?

 

 

 

Woofer-woofer musza byc podłączone w fazie

 

 

I tak teraz jest

 

 

 

Tweeter-tweeter tez musza byc podłączone w fazie

 

 

Tak jest

 

 

 

Ale juz woofer w storunku do tweetera juz nie bo np dwa filtry I rzedu obracają fazę o 180st i któraś z par musi zagrać odwrócona

 

 

Też tak mam, że oba tweetery są w przeciw fazie w stosunku do wooferów. 

 

 

 

Czy woofer czy tweeter to bez znaczenia, zalezy jak wyjdzie

 

 

Według mnie jakieś tam znaczenie ma, woofery powinny grać w fazie z subem, a faza powinna być "dodatnia" a TW odwrotnie żeby było "po bożemu". 

 

 

 

Jak są zainteresowani, mogę nagrać filmik jak pukam w drzwi przednie po nouxodolu i z moim "wygłuszeniem" i dla porównania w tylne w kilku miejscach, to sami ocenicie czy coś daje czy nie. A później może bym wrzucił po "ostatecznym" wygłuszaniu jak się rozchodzi dźwięk na drzwiach, ale to raczej na początku przyszłego miesiąca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery nie muszą grać w fazie z subem.

 

Zakładając że cięcia są strome od wooferów i suba i nie ma "przecięcia" to może i faktycznie, no nie wiem może czegoś jeszcze nie wiem na ten temat, ale dla mnie na zdrowy rozum powinny być jednak w fazie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, generalnie dziękuje jeszcze raz za zaangażowanie, teraz czekam na wypłatę i jazda z drzwiami. Na pewno odezwę się "po" zbrojeniu.

 

W między czasie chciałbym wykorzystać ten czas żeby wzbogacić trochę swoją wiedzę i może jakoś zaplanować ten "ostateczny" set-up w samochodzie. 

 

Jak myślicie zegrałoby się:

80PRS

alpine pdx-v9

Morel Supremo Piccolo 

DLS MW12 w BR

Co do woofera nie mam pomysłu ale musiałby mieć wykop coby go poczuć na klacie

 

Dobra co do tematu DLSa kupiłem od razu "coś mocnego" i niby trzęsie autem, tylko jest taka dziwna sprawa, jak jest powiedźmy średnio ciszej to czuć ten bas a raczej jak już daje głośno to raczej same dragania i telepania czuć a nie bas. To jest "normalne" czy znów gdzieś moja wiedza się wyłania? Wzmak jest pod kondem 2f.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A6, który ma do 600 to już przesada, a inny taki sam mocowo już nie? Albo nie wiesz o czym piszesz albo coś namieszałeś.

 

Ktoś klepnął że 1200w ale to max a nie rms, ale chodzi głównie o cene, za 5 kanałów dałbym tyle ale za klocek pod sam sub 1300-1600zl to za dużo o to chodziło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co masz przeciwko mostkowi?

 

To nie tak że coś mam, bo od samego początku jade na mostkach, po prostu chciałem może coś dedykowanego. Poza tym trafiają się wypowiedzi że mostki niestabilne trzeszczą itd 

 

SS 705s jednak ma na wyjściu 200w rms przy 12v nikt się na jego temat nie wypowie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...