Skocz do zawartości

Jakościowe granie - co zamiast Morel TEMPO 6


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 154
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Z tempo trochę kicka jest nie przesadzajcie, u mnie grały pod k2.02 w nie wytłumionych drzwiach i nie było aż takiej tragedii, ciołem je dosyć nisko ale i spory zapas mocy był na nie.

 

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tempo trochę kicka jest nie przesadzajcie, u mnie grały pod k2.02 w nie wytłumionych drzwiach i nie było aż takiej tragedii, ciołem je dosyć nisko ale i spory zapas mocy był na nie.

 

To albo u mnie jest coś nie tak albo jestem głuchy, po wyłączeniu TW i SUBa żadnego basu kicku, perkusji nie było słychać dopiero jak sub się włącza to się pojawia cokolwiek. Jeszcze dzisiaj spróbuje z różnymi cięciami.  No u mnie kiedyś miały po 150W na stronę teraz sam woofer ma dostępne 125w no nic sprawdzę jeszcze później powalczę z drzwiami a na końcu będę się zastanawiać co najpierw woofery czy cały system z przodu czy może wzmak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza ze wzmacniaczem, najpierw jednak drzwi poprawię...

 

Chcecie się "pośmiać"? 

 

Dzisiaj jak wspominałem sprawdzałem jak woofery "idą" na 80-150hz jakież moje było zdziwienie jak się okazało że na 80 jest słabo, myślę sobie ale mam słabo drzwi zrobione o matko, później pomyślałem, że a odwróce faze i zobaczymy jakież było moje zdziwienie jak dźwięk się znacznie wzmocnił naprawdę różnica była spora. No i przez X czasu byłem przekonany że JAKIMŚ CUDEM źle podłączyłem woofery tzn nie w fazie, odsłuchy i te sprawy później jeszcze coś sprawdzałem jak perkusja daje, różnica była drobna ale była ale trochę mi scena nie pasowała... no i coś mnie naszło żeby lepiej czasówke zgrać ale tym razem na 50hz sprawdzę, dałem pełne pasmo żeby przy 50hz zgrać i tu się dopiero zdziwiłem, w ogóle nie było prawie nic słychać myślę co jest, odwracam fazę na "normalną" i w momencie kiedy moje uszy zgniata to 50hz uświadamiam sobie, że jednak od początku BYŁO TO W FAZIE a co ciekawe przy częstotliwości 80-100hz w fazie na pewno nie jest jest raczej tak przesunięte na oko ze 130st, mało tego idąc wyżej np do 150hz już wraca do fazy. Cyrk straszny, i teraz w sumie pytanie do Was, czy to może być spowodowane odbiciem fali bądź znacznym rezonansem elementów/blachy drzwi? że owe drgania czy rezonans działa jak "przeciwfaza" dla fali o tej długości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o jakiej fazie ty piszesz?

Dobra faktycznie może z kontekstu nie wynikac. O fazie miedzy lewyn a prawym wooferem. I ze w przeciwfazie graja dużo lepiej razem na 80-100hz ale juz na 50 czy 150hz i wyzej nie graja w fazie. No i scena sie rozjezdza. I pytalem skąd takie cuda sie dzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pisze zrozumialem ze masz prseciwfaze na wooferach. Przejzyj te instalacje bo albo sie mieszasz w zeznaniach albo sie kompletnie pogubiles. No i zeby bylo git to fazy tw i wf takze musza sie "zgadzac". Skoro nie masz basu z tych wf przy 50hz to znaczy ze masz klasycznego babola z faza i musisz zmienic plus z minusem na jednym z wooferow a pozniej dopiero faze tweeterow wzgledem wooferow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie zrozumiał kompletnie tego co piszę... więc jeszcze raz:

 

TW i SUB wyłączony 

WF FAZA (tak na 100% sprawdzone oba lewy i prawy w fazie) = 50hz słychać odpowiednio częstotliwości powyżej 150hz też normalnie, częstotliwości 80-100hz się znoszą jakby grały w przeciw fazie ledwo co słychać.

WF PRZECIW FAZA (odwracam faze w prawym wooferze) = 50hz w przeciw fazie nie słychać, częstotliwość 80-100hz znacznie wzmocniona słychać że gra w fazie, częstotliwości przy 150hz już tak się dobrze nie zgrywają i jest deko gorzej i scena się rozjeżdża

 

 

I moje pytanie jest następujące, czy możliwym jest że rezonans drzwi tworzy "przeciw faze" do grających w fazie drzwi i osłabia fale akustyczną. Pytam dlatego bo zauważyłem że w przedziale własnie 80-100hz występuje największy rezonans z drzwiami i największy efekt "przeciw fazy" w pasmie i grających w fazie wooferach. 

 

Chyba jaśniej już nie mogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak spisuje sie noxudol jako material wygluszajacy a raczej tlumiacy wibracje? Wysmarowales cale drzwi w srodku ike zeszło Ci materialu?

 

Na pewno mniejszy rezonans blachy, nie wiem czy już pisałem, ale największa różnica to pukanie w drzwi wymalowane tym i nie wymalowane. Zużyłem chyba cały kilogram bo jest wersja w spreju ale ja miałem taką normalną. wysmarowałem całe drzwi od zewnątrz wewnątrz i boczek. No to tak jak mówe na 2 drzwi zeszło opakowanie. Jak w spreju to brałbym ze dwa i grubszą warstwe dał. Ale szału nie ma, poza lepszym basem poniżej 70hz nic więcej, ale wtedy jeszcze pozaklejałem trochę otworów. Kicka nie będzie po nim. Porównać do innych środków czy past antywibracyjnych nie porównam bo nie miałem styczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jak spisuje sie noxudol jako material wygluszajacy a raczej tlumiacy wibracje?

 

Czytałeś ten temat cały? Kolega ma zjeb...ne drzwi , bo nic nie chce zagrać , a Ty się pytasz czy to dobre?  Może przez te kombinacje z cud preparatami powodują te cuda na kicku?  Posmaruj też tym szpecjałem , a się dowiemy  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i pytanie nie jest wbrew pozoron bez związku. Preparat z paru opinii przeczytanych w necie nie jest taki zły. Podobno fajnie niweluje rezonanse, a kolega też oprocz tego uzyl mat. Kwestia jak usztywnil poszycie. Jesli w miarę, to tak zrobione drzwi na tym specyfiku i matach moga byc lepiej przygotowane niz nam sie wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...