Skocz do zawartości

BMW e91 330xd - Kwiat polskiego caraudio ;)


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 349
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

pawliq jak do tematu Twojego cyklicznie zaglądam... ale wiesz... mnie to drzwi najbardziej interesują :) I nawet nie to jak w detalach je zrobisz bo wiem, ze będziesz się starał się siódme soki z nich wycisnąć, tylko te dwa woofery na stronę po głowie mi chodzą - bo to dwa dość poważne problemy więcej, po jednym na stronę.

taka niedokończona sprawa z A6 ;) Problemy będą, zobaczymy jak wyjdzie finalnie bo decyzja czy sztuka czy dwie na stronę będzie podjęta w trakcie prac nad drzwiami (a to planuję na sam koniec)

wydaje mi się że chce zrobić 3,5 drogi i nie widze problemu w dograniu woofera grającego pasmem suba , względem dogrania suba z bagażnika ;)

do tego najlepiej gdyby były 2 osobne komory w drzwiach, a tak się nie stanie, myślałem o pełnych furtkach dla obu

Chce albo i nie chce bo albo chce 2 albo 4 woofery a jak chce 4 to już "czasów" na te dwa dodatkowe brakuje z 701 bo tak zdaje sie podział będzie realizowany, a sub i jego dogrywanie nie ma z tym nic wspólnego.

jeżeli będą grać w pełnych drzwiach to raczej czasy nie mają żadnego sensu. i nie ma co się martwić o 701 - kanałów z piecy i tak już nie starczy :)

To sie nie liczy , bo pochodzi z czasów gdy nie wypracowano jeszcze stosownej forumowej teorii  :)

czyli wtedy grało, a teraz już nie będzie? :)

Sinoff, akurat z tym średniakiem magister może sobie pozwolić swobodnie na dość niski podział w 3way i nie widzę powodów dlaczego miało by się coś dziać tragicznego z czasami/skupieniami (bo rozumiem, że to masz na myśli) przy nisko odcietych dwóch parach wf.

Żadna tajemnica, że im niżej tym słuch staje się coraz bardziej ułomny jeśli chodzi o kierunek dźwięku.

w założeniach mają grać wooferowym pasmem, a nie subwooferowym, średniak nie będzie ekstremalnie nisko cięty bo nawet w komorze i 5 litrowej niemiałbym ochoty go słuchać jakoś bardzo nisko wyciętgo.

Osobna sprawa, że świetlanej przyszłości by raczej nie miał :)

A ja myślę, że warto poczekać na koniec prac, posłuchać i wtedy dyskutować niż teraz na próżno dywagować co by było gdyby było.

Skoro były auta całkiem przyjemnie grające z wf w dup...

Plan jest własnie zrobić całą resztę systemu i dopiero bawić się z drzwiami. Jak całość będzie rozebrana to będzie możliwość odsłuchu z jedną i z dwiema sztukami i okaże się ile tracą na poprawności, a ile zyskują na funie ;)

 

Góra i średnica będzie sql dół nie bo może w pierwotnym zamierzeniu ma łupać ? ;-)

A revelator ma ten dar, jedyny jak do tej pory, który poruszył mi lusterkiem wstecznym bez udziału suba. :-)

jakiś tam inny jeszcze by się znalazł :)

czy dół będzie sql się okaże, ale tak - ma łupać.

z tymi wooferami 3,5 drogi widzę tylko jak 2 wylądują z tyłu ;) , 2x18 ma sens przy średniaku z podziałem na 200hz  a tu nie wiem czy ta radę to osiągnąć , zobaczymy moze chłopakom wyjdzie :)

... zapomniałeś jeszcze napisać przy ilu db/oct jest sens robić podział przy 200hz w setupie 2x18   :wink: w każdym aucie będzie trochę inaczej.

Truck , nie tykaj tematu , nie podchodz , nie drąż , zostaw ... Temat jest o wozie Magistra , on o nikim nie pisze i skupmy się na instalce ;)

tamten wątek skończmy razem z tym postem  :zdrowko:

Bez przesady, nikt tu zadymy nie robi. Pytania raczej są czysto hipotetyczne ile to przyniesie zalet, a ile wad.

thx, zobaczymy, kwestia 2x18/4x18 będzie rozwiązana na późniejszym etapie prac jak już auto będzie cokolwiek grało i da możliwość porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się odezwie, "smaczkami" ale jedno jest pewne jeśli zrobisz drzwi konkret (a o to jakoś się nie martwię) to o ile do tej pory pamiętam pierwszy odsłuch a6 na 8 Morela, to tutaj będzie srogo :D

Sd 300 cm2 i spory skok scanów... Nie jeden pewnie wyjdzie z miną "wtf"... Może jednak trochu funu zwycięży ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to się odezwie, "smaczkami" ale jedno jest pewne jeśli zrobisz drzwi konkret (a o to jakoś się nie martwię) to o ile do tej pory pamiętam pierwszy odsłuch a6 na 8 Morela, to tutaj będzie srogo :D

Sd 300 cm2 i spory skok scanów... Nie jeden pewnie wyjdzie z miną "wtf"... Może jednak trochu funu zwycięży ;-)

w kuferku będzie 12" z UR'a - tu też będzie srogo :)

dlatego najpierw odsłuch ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie przed wykończeniem boczkow a nie po, bo? 3ka ma potrzaskaną trochę akustykę i ciekawi mnie czy zwyczajnie się towarzystwo nie "udusi" i nie zacznie buczeć. Oby nie, bo chciałbym jakiegoś żywego bitu na tym posłuchać "just for fun " :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie nie liczy , bo pochodzi z czasów gdy nie wypracowano jeszcze stosownej forumowej teorii :)

 

czyli wtedy grało, a teraz już nie będzie? :)

 

Tu ważniejsza jest chronologia , Janusz zastosował konkretne rozwiązanie dla osiągnięcia konkretnego efektu , a tu raczej -założę sobie głośniki i zobaczę co z tego wyniknie :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu ważniejsza jest chronologia , Janusz zastosował konkretne rozwiązanie dla osiągnięcia konkretnego efektu , a tu raczej -założę sobie głośniki i zobaczę co z tego wyniknie :wink2: .

też nie do końca - założę, posłucham, sprawdzę i wtedy zdecyduję. To jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pisane, ze gdyby grając w tej samej komorze, były inaczej filtrowane to mogłoby to mieć negatywny wpływ.

Gdyby oba woofery były cięte tak samo, to byłyby to zwykłe 3 drogi. Gdy stosujesz takie same dwa woofery, lecz grają innym pasmem, to dopiero wtedy nazywa się to 3,5 drogi.

Kilka stron wcześniej ja tylko spytałem, czy jest to możliwe w jednej komorze, osobiście tego nie negowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla rozwiania wątpliwości - planowane było albo po 1 szt na stronę, albo po 2 sztuki na stronę - spięte razem w 2 ohm, filtrowane tak samo, w tej samej "komorze". Jak wyjdzie - okaże się na późniejszym etapie. Ten etap prac przewidziany jest raczej pod koniec.

Swoją drogą ciekaw jestem efektów gdyby można było je filtrować osobno w jednej komorze.

 

Tymczasem kilka zdjęć z dalszej zabawy z bagażnikiem:

 

post-3253-0-74427800-1424626989_thumb.jpg post-3253-0-38138900-1424626990_thumb.jpg post-3253-0-71878000-1424626990_thumb.jpg post-3253-0-07284300-1424626991_thumb.jpg post-3253-0-48159700-1424626991_thumb.jpg post-3253-0-95335900-1424626991_thumb.jpg post-3253-0-57393400-1424626992_thumb.jpg post-3253-0-17193200-1424626994_thumb.jpg post-3253-0-53820400-1424626994_thumb.jpg post-3253-0-33590600-1424626995_thumb.jpg post-3253-0-11807400-1424626996_thumb.jpg post-3253-0-70012800-1424626996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak bez problemu zrobic

Filtrowac w rożny sposób dwa woofery w jednej obudowie

Czy to 2,5 czy 3,5 drogi

Ten dodatkowy woofer czyli te 0,5 drogi jest po to aby dogrywać najnizsze tylko rejestry

Zazwyczaj filtrowany jest prostym filtrem I rzedu (duża cewka) z ew korekcja

Przykładem znalezionym na szybko w necie jest lubiany przez was :wink: stx fx 300

http://stx.pl/fx-300-diy.html

 

Mozna tez zamontować Woofery w osobnych obudowach

Co wiecej mozna je zestroic na rożne czestotliwosci

Przykładem na to zastosowanie moze byc kolumna 2,5 drozna dlsa na głośnikach z kolekcji Skandynawia

http://audio.com.pl/testy/dls-m66:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak bez problemu zrobic

Filtrowac w rożny sposób dwa woofery w jednej obudowie

Czy to 2,5 czy 3,5 drogi

Ten dodatkowy woofer czyli te 0,5 drogi jest po to aby dogrywać najnizsze tylko rejestry

Zazwyczaj filtrowany jest prostym filtrem I rzedu (duża cewka) z ew korekcja

jakie są praktyczne zalety takiego rozwiązania vs. klasycznie jeden woofer (czyli para z przodu) + sub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu trzeba by sie bardziej skupić na rodzaju użytych wooferow i ich charakterystyce w miejscu docelowym

Sa Woofery których charakterystyka zaczyna rosnąć powyżej niskich czestotliwosci i wtedy takie działanie miało by sens

Miało by sens rowniez wtedy jeśli chciałbys zrezygnować z suba lub miec węższa przednia ścianke (to w prYpadku kolumny)

W twoim wykonaniu nie przyniesie nic poza zyskiem 6db na skuteczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej miejsca w bagażniku :)

ten argument mnie nie przekonuje :) miejsca i tak będzie ;)

Miało by sens rowniez wtedy jeśli chciałbys zrezygnować z suba lub miec węższa przednia ścianke (to w prYpadku kolumny)

Czyli nie ma to faktycznie sensu, z suba rezygnować nie zamierzam, zresztą 18 i tak go nie zastąpią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...