Skocz do zawartości

BMW e91 330xd - Kwiat polskiego caraudio ;)


pavliq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


puste komory mają jakieś 600-650ml (wchodzą pełne 3 plastikowe kubeczki 220ml wody), wejdzie głośnik i jest +/- 500ml, mało, ale w tym miejscu ciężko o większą pojemność. Jest pomysł jak zrobić większą pod tapicerką, ale najpierw sprawdzę czy w obecnej zagra jak trzeba.

 

To i tak całkiem nieźle bo wygladają na mniejsze, ale to raczej plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 349
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To i tak całkiem nieźle bo wygladają na mniejsze, ale to raczej plus ;)

a dziękuję, tak własnie jakoś całkiem zgrabne wyszły :)

w A6 było koło 700ml na słupek, ale tam z kolei tw był wysoko i optycznie mocno powiększał całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


płyta pod seryjnymi głośnikami jest pomysłów kilka na światło, ale trochę problematyczne w wykonaniu, szukam weny

 

A zewnetrzny naped na USB? IMHO powinno bezbolesnie poslac zera i jedynki przez malinke do swiatelka. W ogole podziel sie cos koncepcja malinowa bardziej, bo na razie wiadomo ze cos jest ale fajnie by bylo cos wiecej liznac w tej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zewnetrzny naped na USB? IMHO powinno bezbolesnie poslac zera i jedynki przez malinke do swiatelka. W ogole podziel sie cos koncepcja malinowa bardziej, bo na razie wiadomo ze cos jest ale fajnie by bylo cos wiecej liznac w tej kwestii :)

Nie wiem jak w obecnych dystrybucjach pod malinę, wtedy kiedy sprawdzałem napęd po usb nie był jeszcze obsługiwany (ale teraz brałem taką opcję pod uwagę tym bardziej, że mam 2 szt. w domu). Natomiast to trochę ułomne rozwiązanie - są w konsoli 2 otwory na płyty to fajnie jakby chociaż jeden czytał :)

Swoją drogą radio w BMW można przekodować, żeby na kostce iso zamiast wyjścia wysokonapięciowego zrobić wyjście liniowe. Optyk to nie będzie, ale zawsze lepiej niż konwerter high/low.

 

Malina - coś jest i możliwe, że będzie fajnie, jak na ten moment czekam na jeden element z niemiec od połowy grudnia i się doczekać nie mogę  :) Koncepcja jest taka, żeby całe car audio było maksymalnie zintegrowane z autem i możliwie najmniej odciągało uwagę, przy okazji było wygodne w użyciu. Wykorzystany będzie seryjny ekran, przygotowany jest router do współpracy z maliną i modem z dedykowanym firmware, całość mam nadzieję będzie sterowana z iDrive, do tego odchudzona wersja systemu która dość szybko się ładuje. Częściowo sprzęt już przetestowany "na stole", ale żeby całość była zgodnie z planem to jeszcze trochę czasu potrzeba. Jak na ta chwilę są inne priorytety. Natomiast sama koncepcja malinowa jest bardzo zbliżona do tego co było już w A6, dojdzie sterowanie, lcd dodatkowy, nowszy soft (choć i w starym niczego nie brakowało), router (w a6 też miał dojść, ale nie doczekał się montażu), hifiberry które czekało od ponad roku na montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Natomiast to trochę ułomne rozwiązanie - są w konsoli 2 otwory na płyty to fajnie jakby chociaż jeden czytał

 

Moze troche bebeszenia deski i "podmianka"? :wink:

 

 

 


całość mam nadzieję będzie sterowana z iDrive

 

Nie wiem jak to w BMW wyglada ale nie myslales zeby podpiac CAN do GPIO i przechwytywac potrzebne eventy do sterowania?

 

 

 


Natomiast sama koncepcja malinowa jest bardzo zbliżona do tego co było już w A6

 

Niestety instalki w A6 na oczy nie widzialem dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moze troche bebeszenia deski i "podmianka"?

 

to nie byłoby trudne. Tylko mi to seryjne radio odpowiada - wbudowana nawigacja na dvd z której korzystam (aktualizacja sprowadza się do wymiany płyty, swoją drogą naprawdę dobra jest ta nawigacja) i slot na cd. Dodatkowo graficznie pokazywane czujniki parkowania, dźwiękowa sygnalizacja odległości, radio fm (którego się nie używa) i informacje o serwsie auta, ustawianie ciśnienia w oponach i parę innych rzeczy - zdecydowanie zostaje :)

 

 

 


Nie wiem jak to w BMW wyglada ale nie myslales zeby podpiac CAN do GPIO i przechwytywac potrzebne eventy do sterowania?

 

Nie specjalnie chcę się w to bawić - będzie to czasochłonne, a można całość zdecydowanie łatwiej rozwiązać. Jak się trochę pobawisz z GPIO to też nie będzie Ci się chciało :)

 

 

 


Niestety instalki w A6 na oczy nie widzialem dlatego pytam

 

niestety auto sprzedane :/ trochę szkoda, sentyment był, ale już zdrowia do niego nie starczyło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


to nie byłoby trudne. Tylko mi to seryjne radio odpowiada

 

No to wygospodarowac jakas szczelinke na wsuwanie plyt pozostaje :)

 

 

 


można całość zdecydowanie łatwiej rozwiązać

 

Mozesz rozwinac? Albo chociaz wskazac kierunek? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygospodarowac jakas szczelinke na wsuwanie plyt pozostaje :)

ciasno już, najbliższe miejsce to schowek :)

 

 

Mozesz rozwinac? Albo chociaz wskazac kierunek?  :)

najpierw zobaczymy czy zadziała jak trzeba. Możliwości jest naprawdę wiele. Na upartego można się i przylutować na żywca do klawiatury na usb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ciasno już, najbliższe miejsce to schowek

 

Podsufitka, przy lusterku? :D mala szczelinka i zdziwienie ludzi ze plyty w sufit wkladasz :D

 

 

 


najpierw zobaczymy czy zadziała jak trzeba. Możliwości jest naprawdę wiele. Na upartego można się i przylutować na żywca do klawiatury na usb ;)

 

Nie badzmy partyzantami :) Powaznie sie pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najs :ok: Wyszło bardzo zacnie. Gra juz coś?

do grania jeszcze długa droga. Ale tak, dźwięki z seryjnego radia wydało ;)

Schludnie bym rzekł :)

dziękuję, te "kulfony" z papierowej taśmy pozwoliły właśnie na dobranie optymalnego kształtu - było wiadomo co i gdzie jak podciąć/wylepić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się zabierasz za woofery? Tu chyba najtrudniej będzie.

najtrudniejsze - nie :) już oglądałem sobie te drzwi w środku przy innej okazji. Czasochłonne będą, to fakt, ale trudnego tam nic nie widziałem :)

Trudno to by miał w e60 :wink2:

w e60 to chyba jakiś panel do ulepienia jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drzwi az sie prosza o komory. Nie myslales o tym?  :wink2:

a później będę szukał woofera który w komorze zagra?  :wink:

Drzwi będą wylepione na beton i woofer (lub woofery) będzie grał w pełnych. Nie są znowu takie duże litrażem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nawet ori miejsce z dobrą 13 gra lepiej jak niejedna 16 na dole drzwi.

 

Ok, ale tez nie jedna 16 zagra lepiej jak dobra 13. ;)

 

 

 


Bo taka moda, że bez komory to już żaden woofer nie gra, nie wiesz? ;)

 

Moda? Chyba nie na tym forum. ;) 

 

 

 


a później będę szukał woofera który w komorze zagra? 

 

Furtki sa na tyle przyjazne, ze mozesz sobie zbudowac komore praktycznie pod kazda 16'tke, ktora dobrze czuje sie w tym srodowisku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...