Skocz do zawartości

OT o piecach SONY


boczuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego pisząc na temat podkreśliłem że to nie jest moja opinia, ale widać chyba ktoś ma interes w tym żeby opinia na ich temat była nieskazitelna.

Nie odbierz tego, jako kopanie leżącego, ale niektórym aż ciarki po plecach przelatują, jak biorą się za opiniotwórstwo klocków klasy referencyjnej ludzie jeszcze nie czerstwi w temacie.

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

1. Wyrabiać sobie jakieś tam własną opinię w zaciszu własnego garażu, a pisać bzdety na forum o świetnych klockach, to dwie różne rzeczy.

2. Niektórzy widocznie lubią odkrywać koło na nowo.

 

 

P.S. Piszę z telefonu, więc przepraszam za ewentualne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o m50 są bardzo kiepskie jeżeli chodzi o woofer i w tej pozycji się nie sprawdza

 

 

 

nakamichi, dnia 26 Gru 2013 - 22:58, napisał:

 

 

Z cała pewnościa nie jest demonem dynamiki , nie sypie iskrami czy piachem , nie kruszy odlewanych koszy , ale gra :wink2: .

 

 

 

Czy problem masz z percepcją, czy czytaniem tego ja nie wiem. (faktycznie może za dosadnie napisałem KIEPSKI - PRZEPRASZAM PRAGNĘ TO PUBLICZNIE WYCOFAĆ I NAPISAĆ po politycznemu GRA )

Jednak  ruch trucka ze zbyciem go i poszukiwaniu czegoś innego śle jasny przekaz - oczywiście to nie jest żaden punkt zwrotny, a jedynie taki mały pod punkcik. Bo sprzedaż z chęci zakupu czegoś na zupę wykluczam.

 

 

 

Jak przyjadę do Ciebie pod dom.

na pewno były by to owocne chwile

 

 

 

zapraszam... na Bawarie. :D

tracku ja nie widzę w tym problemu i szczerze to jesteś jedyną osobą z którą wiem że moja ciekawość zostanie rozwiana, ale jeszcze trzeba sporo kilo chleba zjeść. Z drugiej strony najprawdopodobniej będę miał drugi kompletny zestaw do 4-way (czekam na odpowiedź z wooferami) i jeden komplet 3-way

Zapomniałem dodać że źródło też jest na wyciągnięcie ręki i będę miał już X zestawy czyli zostanie jakieś 19x i będę miał monopol :rotfl: do emerytury jeszcze mi trochę zostało, więc wszystko przede mną

 

Tak na marginesie P.S. To skąd wiesz że posiadam cały zestaw ja tego nigdzie nie napisałem i nie powiedziałem, skąd wiesz że nie ściemniam tak jak piszę brednie ? np. j/w :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem masz z percepcją, czy czytaniem tego ja nie wiem. (faktycznie może za dosadnie napisałem KIEPSKI - PRZEPRASZAM PRAGNĘ TO PUBLICZNIE WYCOFAĆ I NAPISAĆ po politycznemu GRA )

 

Jednak ruch trucka ze zbyciem go i poszukiwaniu czegoś innego śle jasny przekaz - oczywiście to nie jest żaden punkt zwrotny, a jedynie taki mały pod punkcik. Bo sprzedaż z chęci zakupu czegoś na zupę wykluczam.

Powoli mam dośc pustej i rozpatrywanej jedynie z jednego punktu widzenia polemiki .

  • Przy pytaniu o grającą wstegę , rozlożyleś sie bezradnie, bo cóz to moze znaczyć ?
  • Przy wooferze z kolei tez nie ogarniasz niczego innego niz poziom /prąd/moc , wyrabia sie lub nie .

 Dzwieczość , zdolność odddania bogactwa barw , finezja dzieku to cechy zdecywanie trudniejsze do siągnięcia , ale wielu udaje sie spokojnie zyc bez tego . I takie ich prawo .

Ile tu padlo tego rodzaju wypowiedzi , na dziesięc stron zero .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję - trwało to jak podkreśliłeś 10 stron! ale udało się w końcu i jedna ważna rzecz

 

 


Napisałem to co słyszałem i wyczytałem

 

to zapewnia już M1 na przyzwoitym poziomie i pozostaje pytanie czy jest różnica z  wydania dwukrotnie większej kwoty (w używce oczywiście - bo nowy ... )

Dlatego napisałem

 

 


BULII, dnia 16 Wrze 2014 - 01:14, napisał:


Zastanawia mnie tylko jak wypada na wstędze xes w porównaniu z m1

bo łatwiej jest to ocenić

 

Co do wstęgi to po co miałem pisać kolejny punkt zaczepienia skoro każde moje słowo jest analizowane niczym wirus ebola.

 

 

P.S. Chyba się dogadamy i myślę że zapanuje finezyjna  harmonia , czego życzę każdemu w swoich systemach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, proszę... Patrzę i oczy mam jak pisiont groszy. Kolegom- fachofcom- ałdiopedofilom zaczął podobać się tak bardzo wyśmiewany i szydzony Sony Iksplołd. Czyżby z wiekiem ta seria nabrała miana KULTOWEGO OLDSKULA? Zaczęły pojawiać się smyczki i detale? Ale jaja :wink:  Teraz czekam na powrót legend: Buszmena i Alfreda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak  ruch trucka ze zbyciem go i poszukiwaniu czegoś innego śle jasny przekaz - oczywiście to nie jest żaden punkt zwrotny, a jedynie taki mały pod punkcik. Bo sprzedaż z chęci zakupu czegoś na zupę wykluczam.

 

A no widzisz, zbyt wczesnie wykluczyłeś moźliwość sprzedazy wielu referencyjnych klockow z powodu problemow finansowych. Pod młotek wtedy poszedł jeden M50 (który notabene bardzo chetnie odkupie jesli sie znudzi nabywcy), tw z odr, sredniaki 2.1 sub 10.1 procek z F1, i kilka innych. Wiec sprzedaz m50 byla podyktowana zyciem a nie tym czy gra vzy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jeżeli odebrałeś że wchodzę w sfery finansowe nie miałem tego na myśli, po prostu jakoś tak mi się złożyły fakty. Jednak może to mój błąd że nie oceniam ludzi pod względem portfela tylko innych wartości.

 

Muhomorku , a tak poza tym wszystko oki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że i ten sony czerwony może zagrać smyczki i pokazać coś więcej. Skoro xm3046 i STXy grały dźwięk w którym były odczuwalne (słyszalne) wielkosci instrumentów to czemu tu nie miałoby być podobnie. Nie jest to M1 ani M50 ale i cena jego też taka nie jest. Dobór klocków takich jak źródło i głośniki mają duże znaczenie. Oczywiście strojenie jest bardzo ważne.

Cena nie jest wyznacznikiem jakości. A szybka wrzuta nie pokaże wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem to G260- wsio ok z nim. Nic nie strzela, nie piszczy, oba kanały grają równo.

 

I jeszcze znalazłem xm-5026. Po oczyszczeniu z kurzu wygląda całkiem dobrze  :rotfl:

Sprawdziłem, wsio ok z nim.

 

Jak ktoś chętny to mogę użyczyć. Mnie to się raczej już nie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro emocje już trochę opadły :wink:  to ja chciałbym zapytać: Na czym polega referencyjność Sony M1?

Dla mnie to określenie w związku z M1 wcale nie jest takie oczywiste a na forum, nie tylko w tym temacie z resztą, zdarzyło mi się je przeczytać ileś tam razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro emocje już trochę opadły   to ja chciałbym zapytać: Na czym polega referencyjność Sony M1?

Dla mnie to określenie w związku z M1 wcale nie jest takie oczywiste a na forum, nie tylko w tym temacie z resztą, zdarzyło mi się je przeczytać ileś tam razy.

 

Obiektywnie... Bo pochodzi jako jedna ze składowych z zestawu Sony Xes uznawanego za "referencyjny", czyli flagowy zestaw (pokaz możliwości producenta), podobnie jak nazywa się "referencyjnymi" , Alpine F#1 Status, czy Pioneer'a ODR.

Subiektywnie, musi coś w sobie mieć , co się podoba użytkownikom, skoro są skłonni za dość już leciwy i kapryśny klocek płacić kwoty rzędu 1500 zł? Plastyczność grania, naturalność, sposób kreowania sceny? Można je polubić lub też nie(rzecz gustu), ale ceny i raczej brak problemu z odsprzedażą odpowiadają same za siebie.  :wink:

 

Ot , tak w mojej skromnej opinii odpowiedź na Twoje pytanie Grzesiu. :)

 

ps. Mogę natomiast uzupełnić troszkę na czym polega "referencyjność" M50 z xes... Jak wiesz , miałem wiele, różnych różnistych wzmacniaczy... Jedne radziły sobie lepiej na basie, ale kulała góra, była za ostra, za techniczna, inne ładnie grały górą, ale okazywało się ,że scena jest płaska jak kartka papieru, szukałem, wachlowałem aż... wsadziłem M50 na tw i mid i zapomniałem o zamiankach, podmiankach, próbach, przepinkach i całym tym "cyrku"...

Na czym polega jego urok? Bo gra... Wpinasz, ustawiasz gain i zapominasz ,że masz w ogóle taki komponent jak wzmacniacz, martwisz się o głośniki i ich ustawienie itp historie, ale nie wzmacniacz... Nie widzisz ani plusów jego zastosowania, ani minusów... I chyba ta jego naturalność i swego rodzaju "przezroczystość" w przekazie jest jego największą zaletą, bo wszelkie inne zawsze coś tam od siebie dokładały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro emocje już trochę opadły :wink: to ja chciałbym zapytać: Na czym polega referencyjność Sony M1?

 

Dla mnie to określenie w związku z M1 wcale nie jest takie oczywiste a na forum, nie tylko w tym temacie z resztą, zdarzyło mi się je przeczytać ileś tam razy.

Skoro cos sugerujesz , to napisz swoje zdanie o tym piecu .

Z jakich powodów (Twoim zdaniem) , jest kontrowersyjnym zaliczenie go do tej kategorii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jest dobry na woofer

 

Zależy od woofera i słuchacza...

 

 

 


ale na całym systemie jest bardzo dobry

 

Taak, ale wtedy nici z biampu i osobnej korekcji czasowej poszczególnych podzakresów... Więc jak mawiają jeden lubi żonę młynarza drugi jego córkę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Taak, ale wtedy nici z biampu i osobnej korekcji czasowej poszczególnych podzakresów... Więc jak mawiają jeden lubi żonę młynarza drugi jego córkę. :)

To przynajmniej jest w dobrym towarzystwie , to samo można zarzucić wzmacniaczom Krella czy Marka Levinsona :rotfl: .

Rozumiem , ze ta górnolotna sentencja postała w przerwie miedzy setami gry o Mistrzostwo Swiata :wink2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , ze ta górnolotna sentencja postała w przerwie miedzy setami gry o Mistrzostwo Swiata .

 

 

A jaak.. :) Odkodowali to oglądam i... zaraz zejdę, tak równo idzie...  :wink:

Zaś sentencja w moim zamierzeniu tyczyła, sposobu rozwiązania napędu systemu:

-każda sekcja osobna końcówka(aktywnie, pasywnie, aktywno-pasywnie) plus korekcja czasowa na każdy kanał

-jeden wzmacniacz na cały system przedni i podział pasywny (czas tylko na całą stronę)

 

jw. żona albo córka.  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś sentencja w moim zamierzeniu tyczyła, sposobu rozwiązania napędu systemu:

 

-każda sekcja osobna końcówka(aktywnie, pasywnie, aktywno-pasywnie) plus korekcja czasowa na każdy kanał

 

-jeden wzmacniacz na cały system przedni i podział pasywny (czas tylko na całą stronę)

 

 

 

jw. żona albo córka. :wink2:

 

To napiszę Ci raz jeszcze , do tej pory nikt nie wymyslił takiego wzmacniacza , bo przecież to nie wzmacniacz wymaga korekcji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...