Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz ile zależy od tego gdzie mieszkasz na stan lakieru po deszczu?  Będąc w górach po deszczu śladów zero , a u nas na Śląsku ...cała tablica Mendelejewa na aucie :)  Jedno wiem, że po umyciu auta i spłukaniu wężem ogrodowym , biorę tylko dużą fibrę (tzw. Fluffy) i wycieram do sucha resztę wody , a auto wygląda świetnie . 

 

Kładłem go już na menzernę PP , na cleaner Achilles , no i na lakier przetarty samą IPĄ ...różnic nie zauważam  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


SF4000+PPu

 

Jak już to 2 etapy ale najpierw menzerna 500 i potem PP jako wykończeniowa , bo 4000 to już przecież finishowa pasta i PP wręcz bardziej tnie niż ona ;) 

 

PP to nie wosk ale pozostawiona (bez inspekcji IPĄ po polerce ) i wypolerowana fibrą  fajnie zrzuca wodę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co polecacie do skóry i o ile czyszczenie i ochronę mam to skóra jest w aucie które zamiast rdzewieć wygrzewało się na słońcu i efekty poprawy wypalonego lakieru już wyłażą to skórę chcę ratować ori. Szukam czegoś co nada jej elastyczności i miękkości bo obecnie to sucha jak ... niva dwie kuracje i dwa preparaty do ochrony i konserwacji też zaaplikowane i raczej wiele nie wniosły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ich preparat polecił kolega od lśniącej eski ze słynnego forum, ale nie pomogło.

 

Generalnie auto ma prawie 20 lat i jest zużyte tylko czasem dlatego chciałbym tą czynność wykonać sam. Skóra nie ma pęknięć ani przetarć jedynie są przebarwienia , ale przypuszczam że jakiś artysta malarz coś napsocił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jakiś artysta malarz coś napsocił

 

U mnie też taki był, ba nawet gorszy , bo  nawet lekko ślepy , gdyż nie dość że kolor farby totalnie inny (ciemniejszy ) dobrał niż skóra , to jeszcze plastiki fotela też dostały swoją porcję farby  :kwasny:

 

Wyślij do nich foty (tylko takie nie z kalkulatora) i może podpowiedzą jak to naprawić .


 

 


A mi nikt nie odpisal - co totalnie matowego do środka zamiast Natural Looka (znudził mi się).

 

Czytałeś to ? >  http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=18089

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby się wymienia a nie poleruje, to że masz rysy od wycieraczek na sucho to jedno, gorsze że szyba z biegiem lat się rozwarstwia a to powoduje refleksy świetlne , szczególnie męczące po zmroku w czasie deszczu.

Po za tym to do oct.I szyba kosztuje 200zł nowa, więc czy jest sens polerować ? chyba że na sprzedaż auto ma iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi bardziej o boczne niż przednia. 200 to może i kosztuje (choć nie wiem gdzie, wydaje mi się, że drożej ) plus montaż drugie tyle -przynajmniej gdy pytałem na rondzie obornickim o boczna z przodu .

Sonax coś takiego proponuje :

http://www.autokosmetyki.pl/sonax_profiline_glaspolitur_skuteczne_usuwanie_rys_z_szyb_szkla_250ml,p1337.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne szyby jeszcze jak moge ale przednia jak i tylnia gdzie jest wycieraczka (kombi, heczbek) bron boziu...... Dlaczego ? Widzialem gdzies temacik ze po polerce wycieraczki nie zgarniaja  wody tak jak powinny. Chyba nawet na forum KA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol na plastiki wew ostatnio wpadł mi Apple Plastic Dresing ze "Śliny Garaż" i bardzo mi podszedł. Szybka aplikacja (butlka z atomizerem) przecierasz microfibrą i efekt bardzo naturalny. Ani połysk ani mat. Taki po prostu fajny. Bardzo fajnie czyści przy okazji np. Plastiki wewnątrz na progach gdzie zawsze pozostają ślady po butach i jakieś błoto. Jeden psiuk i nóweczka :)

 

P.S. Sporo ostatnio chemii mi weszło ze Śliny Garaż i generalnie bardzo fajna firma (rodzima- dla patriotów) i jakościowe produkty w fajnych cenach. W większości przypadków nie warto przepłacać po to żeby mieć w szafce megsa czy inne modne marki. Shiny Garage robią pasjonaci dla pasjonatów i to mi się bardzo podoba. A chemia na bardzo wysokim poziomie wg mnie.

"Wodzu" -- do polerek jeśli jeszcze szukasz wężyki pod uwagę firmę KRAUSS. To samo co LARE a nie musisz dopłacać do wersji "+" żeby mieć dodatkowy komplet szczotek. Generalnie bardzo fajne maszyny w fajnych pieniądzach. Mam dwie maszyny tej firmy i jestem z niech zadowolony. A ok 700 płn styknie ci na P7 (rotacja) i dodatkowo na komplet nowych tarcz oporowych mała 80mm i duża np. Flexipads bo Ta w zestawie jest słaba i kpl gąbek np. NAT.

Co do np past polerskich to bardzo podeszły mi ostatnio pasty SHOLL'a :) i mogę śmiało je polecić. Dodatkowym atutem np S30+ oczywiście oprócz super połysku bez swirli (nawet na rotacji) jest to ze nie zawiera w sobie żadnych wypełniaczy i można śmiało kłaść bezpośrednio po polerowaniu wosk bez konieczności użycia cleanera :) a to znacznie przyspiesza robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka w kolejce  :rotfl: i jak ten  fusso mi "umrze" , to wysmalcuję AG ...hmm tylko patrząc dziś podczas mycia na to co się działo z wodą na lakierze , to może się okazać że producent Fusso z tymi 12 miesiącami za bardzo nie przesadził i do zimy będzie siedział  :szok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...