Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Do felg alux jesli ciezkie cholerstwo

moge przywiez na piknik bo juz nie uzywam ( bo mam poliert) 

 

Jak mozesz to weź :)

 

w tesco szara butelka - schodzi idealnie, możesz mi wierzyć bo od 3 dni ściągam wszystkie naklejki z alero :) jutro mogę zdjęcie wkleić, ale w każdym tesco to jest, na dziaje z chemią budowlaną.

 

a na przyszłość, naklejki zdejmuje się nożykiem do tapet, a najlepiej takim płaskim z rączką z casto za 2zł

 

Jak mozęsz to zrób fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie opi tego 

 

Tuga ALU-TEUFEL Spezial Gel

Bezkwasowy żel czyszczący o neutralnym pH. Przeznaczony do czyszczenia felg aluminiowych polerowanych, lakierowanych, chromowanych.

  • bardzo dobrze przylega do powierzchni
  • rozpuszcza wżarte opiłki metali z klocków hamulcowych
  • zabarwia się na kolor czerwony w reakcji z metalem
  • bezpieczny dla lakieru

 

Co to znaczy zabarwia sie na czerwono?

 

 

Dzięki Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krwawi;) Żel jest zielony ale jak wchodzi w reakcję z syfem to wygląda jak by krwawił:) Tu foty mojej felgi przed:

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/ikocrgax4h09p2g4l1g6_1415026193.jpg

Krwawiąca:

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/3edpvilzcw27xgg5np8x_1415026197.jpg

Po:

http://obrazki.diyaudio.pl/10663/thumbs/wq01oe61gscawfqin17q_1415026201.jpg

Bez szorowania;) Popryskane, zostawione na 10min, zruszone pedzelkiem w zakamarkach ewentualnie i spłukane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tuga ALU-TEUFEL Spezial Gel

 

Bardzo dobry ale sporo tańszy i tak samo skuteczny jest K2 Roton  http://allegro.pl/k2-roton-700ml-plyn-do-mycia-felg-i-kolpakow-i5414975606.html  , no i bywa dostępny w prawie każdym markecie ....aaa no i też efektownie krwawi ;)

 

Psikasz na zimne felgi i czekasz aż brud zacznie sam spływać (krwawić ) , potem  spłukać i tyle. Nie dopuść tylko do zaschnięcia i nie rób tego na słońcu ...im dłużej będzie chemia działać tym jest skuteczniejsza.  Paweł jak masz bardzo zapieczony bród i wręcz jest wżarty , to musisz popsikać , wziąć pędzelek lub nawet szczoteczkę do zębów by mechanicznie ruszyć ten brud. 

Tym rotonem można też polecieć po lakierze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry ale sporo tańszy i tak samo skuteczny jest K2 Roton  http://allegro.pl/k2-roton-700ml-plyn-do-mycia-felg-i-kolpakow-i5414975606.html  , no i bywa dostępny w prawie każdym markecie ....aaa no i też efektownie krwawi ;)

 

Psikasz na zimne felgi i czekasz aż brud zacznie sam spływać (krwawić ) , potem  spłukać i tyle. Nie dopuść tylko do zaschnięcia i nie rób tego na słońcu ...im dłużej będzie chemia działać tym jest skuteczniejsza.  Paweł jak masz bardzo zapieczony bród i wręcz jest wżarty , to musisz popsikać , wziąć pędzelek lub nawet szczoteczkę do zębów by mechanicznie ruszyć ten brud. 

Tym rotonem można też polecieć po lakierze .

Dzięki! Tuga mi się prawie skończyła więc teraz czas na rotona;) Mam jeszcze pytanie czy jest coś lepszego niż rain x ale też nie tak drogiego jak nanolex?(no chyba że naprawdę warto tyle dać za nanolexa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oprócz tugi używamy z Przemciem Vampir'a od ADBL

 

Kto bogatym zabroni  :hyhy:

 

Tak więc butla 500ml 

Adbl -49,99zł

Tuga- 14,95zł

Roton- 8,33zł 

 

Co prawda nie używałem ADBL ale używałem ori IronaX , trixa , Valet pro ,AW revelation , Tugi i K2  ...różnic wynikających z drastycznych różnic w cenach nie zauważam . Jeśli nie widać różnic , to ...

 

 

Wezmę K2 na piknik , to niedowiarkom i malkontentom detailingowym się zrobi na zachętę pół felgi  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł sposobow na naklejki sprawdzonych znam 2. :hyhy:

1. Przed przyklejeniem na szybe smarujesz go Ludwikiem - lub mydłem/szamponem. Jesli nie masz takich specyfików (sposob ciezarowkowy) to mozesz zastosować prostszy a równie skuteczny :hyhy:

2). Przed przyklejeniem na szybe przyklej na chwile do tshirta/swetra itd :) potem schodzi bezproblemowo bez użycia narzędzi do czystej szyby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję w tym miesiącu pełną korektę lakieru i położenie powłoki UNC-R. Problem w tym że sraki wyjątkowo lubią mój samochód...

Jaki środek polecacie do szybkiego i wygodnego usuwania ptasich odchodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mieszkam w bloku. Ostatnio jestem dwa razy dziennie na myjni bezdotykowej tylko po to żeby zmyć jedną lub dwie kupy, co na dłuższą metę jest upierdliwe. Nie ma czegoś co mogę wozić w aucie i ścierać na bieżąco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zbieranina Megsa i łatwo ją zastąpić 
 
]Gold Class Wash (473ml)  > szampon shiny garage 
glinka 25g > 100gram glinki Valet pro 30zł , bo te 25 gram , to na maskę Ci zejdzie ;)

Quick detailer > ...oj tu już według upodobań ale np. AngelWax QED jest OK 

pasta UC >  jak to ma być ręcznie , to cherry glaze 

wosk> srebrne auto ... próbka FH hi-temp starczy 25

aplikator K2 

microfibra > czerwony sonax 2szt za 13zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te UC to raczej ręcznie bym tego nie polecał ...zmęczysz się , a efekt mizerny. Kup od razu polerkę DA Basspolska BP-5119 (ok 290zł) i w komplecie masz od bidy 3 gąbki ...choroba się rozwinie , to dopisze co i jak ztjuningować w tej maszynce ;)

 

Na początku wszyscy ulegają magii marki Megs , a potem ...po co przepłacać , jak można i taniej i lepiej i więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maszynę mam taką https://www.google.pl/search?q=polerka+rotacyjna&tbm=isch&imgil=_4ECbOlztA-hkM%253A%253BZ4bZeqSo5fv-rM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.mondeoklubpolska.pl%25252Fshowthread.php%25252F75646-Jaka-polerka-mechaniczna&source=iu&pf=m&fir=_4ECbOlztA-hkM%253A%252CZ4bZeqSo5fv-rM%252C_&biw=1366&bih=633&usg=__3dQgYU5sPvBqpyskTLrXDrUJK2w%3D&ved=0CCwQyjdqFQoTCLuMv8m6lccCFaX0cgodmoQCMw&ei=N9nDVfuUAaXpywOaiYqYAw#imgrc=_4ECbOlztA-hkM%3A&usg=__3dQgYU5sPvBqpyskTLrXDrUJK2w%3D bass rotacyjny bo nigdy w mocno zmęczonym lakierze się nie męczyłem i kiedyś wyczytałem że powinna wystarczyć do dbania o lakier. Jak jest to nigdy do końca nie sprawdziłem nie było czasu na 50/50

Teraz wkurza mnie strasznie pył na felgach (mam bardzo agresywny) i od poszukiwania płynu do mycia felg widzę że rozpocznę kolejną przygodę w życiu :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...