Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kepke to sie nazywa "polactwo"... za długo tam jestes zeby zrozumiec chyba :P

 

Mastah22 wiem o co ci chodzi :) ale mnie takie podejście wkur.ia jak niektórzy na tamtym forum gówno mnie znają a najwięcej pisali dlatego stwierdziłem że nie warto się szarpać bo szkoda nerwów i klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Powalla wiem o co ci chodzi

 

Raczej Mastachowi  :wink:

 

 

 

Co do KA , to tak jak na każdym innym (czytaj naszym też) są osoby co więcej klepią w klawisze niż "pucują auta" ...praktycy czytając wypociny teoretyków mają polewkę ...cóż tak już jest na tym świecie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już poprawiłem niedopatrzenie :) Powalla ja mam takie rozumowanie jak nie mam pojęcia na jakiś temat to się nie wypowiadam i nie piszę bzdur ale jak ktoś mi piszę o czymś na czym się "troszkę" znam (nie mówie że jestem najlepszy itd) że nie mam pojęcia to się trochę gotuję ale nie będę się zniżał do ich poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pytanie dla speców dziś zastosowałem sonax brillant shine detailer i szczerze mówiąc delikatnie się zawiodłem... być może coś źle zrobiłem stąd pytanie ewentualne co poprawić
Mycie karcherem,
suszenie mikrofibrą
nakładanie mikrofibrą preparatu sonax - niesmak

Otóż wyjaśniam w czym problem, o ile sonax spowodował że kropelki zlatują ale pozostawił powierzchnie matową... :/ ( tak ma być)???
aha kiedy psiknąłem na przednią szybę to zasyfiło mi ją czymś tłustym w miejscach gdzie wycieraczki nie zbierają...
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nakładanie mikrofibrą preparatu sonax - niesmak

 

QD Sonaxa pozostawia lakier właśnie taki "tępy" (nie jest śliski i błyszczący) ale za to kropelkuje i zrzuca wodę jak wściekły! 

No i QD  się psika na lakier (takie 3 psiknięcia na element) i microfibrą rozciera/dociera do sucha ...oczywiście na lakierze musi być przedtem  jakiś wosk , bo QD nie ma właściwości ochronnych jak wosk. Kup za ok 20zł wosk FK1000 i po umyciu auta (najlepiej płynem do naczyń*) nałóż wosk , a potem już , czyli po następnym myciu auta psikaj QD (świetnie usuwa zaschnięte krople wody tworzące wkurzające białe plamki) .

 

*o płynie do naczyń zapominamy po nałożeniu wosku , bo taki płyn go nam świetnie usunie ;) Po woskowaniu już tylko myjemy szamponami z neutralnym pH !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruś a przepolerowałeś tego sonaxa po nałożeniu :) Bo fakt jest tępy ale żeby był matowy to raczej bym nie powiedział. Fakt nie dodaje dużo od siebie ale też nie matowi lakieru. Kwestia też w jakim stanie jest lakier?? Moze korekta by mu się przydała :)

 

Nie mniej jednak "tępota" sonaxa jest wkurzajaca zwłaszcza po doznaniach sliskości po Wosku HD od autoglyma :) dlatego sonax u mnie przyjdzie dopiero zimowa porą z jakimś sealantem :) teraz delektuje się HD Waxem i będzie trzeba protestować inne QD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę spróbować :) piszesz o tym Blitz Blow Dry?? Chciaż migdałowy to almond QD chyba?

Myślałem nad Megsem Gold Classic Premium QD lub AF Finale :)

 

Chociaż teraz po kompleciku łącznie z małą korektą swirli, cleanerem i hd Waxem nie wiem czy nie szarpnąć się hiendowo na Zymol field glaze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są lepsze ale tamte już wychodzą poza tą granice. :) ten jest jeszcze w granicy do przyjęcia a przy jego osiągach, wyglądzie i wydajności oraz prostocie i przyjemności w aplikacji to jest jak najbardziej godny polecenia.

Poniżej 10 pln za warstwę wosku o takich parametrach i wyglądzie raz na pare miesiacy to jak za darmo :) to woskowanie na bezdotykach wychodzi drożej nie mówiąc już o myciu :)

Bo po nim auto na błysk mam na bez dotyku za 1-2pln a nie za 10 i nadal brudne i matowe :)

Wiec dla jednych porządny wosk to ekstrawagancja i strata kasy a dla mnie wrecz przeciwnie to oszczędność czasu i pieniędzy -- a czyste i błyszczące auto to już gratisowy bonus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiciorem teraz jest japoński wosk Fusso soft99 (są 2 wersje >do jasnych i do ciemnych lakierów) ... normalnie mucha nie siada ...dosłownie!  :hyhy: Jest look, jest ochrona i jest kropelkowanie i ogólna "śliskość" lakieru na niespotykanym poziomie, a to wszystko za jedyne 79zł i to pucha 200 gram , czyli licząc 3 gramy na jedno woskowanie co 12 miesięcy* ... wnukom starczy  :rotfl:

 

 

*niby deklaracja producenta ale na razie po 3 miesięcznych testach userów jest wielce prawdopodobna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Evo z KA wylał wiaderko wody na ten lakier pokryty soft99 to aż Mi ślinka pociekła :hyhy: wspominałem o tym kiedyś Przemciowi nawet :wink:

Odnośnie wosku HD, łatwość aplikacji(gotowy do starcia po 1 min, nie ma problemów z ścieraniem nawet jak zaschnie), usuwanie mikrorysek, kropelkowanie jak po BSD, na tyle wydajny czy dzieci nie będą korzystać :rotfl:,

 a co najważniejsze ten połysk :wink2:

Powalla jak będę w Twoich okolicach to przywiozę puchę na test :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropelkowanie lepsze jak po BSD :)

 

Co do trwałości to się okaże niedługo bo za tydzień położę go na świeżo spolerowany lakier przygotowany dedykowanym cleanser-em od Autoglyma. Wtedy się okaże co to cudo potrafi i jak długo się utrzyma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do trwałości to się okaże niedługo bo za tydzień położę go na świeżo spolerowany lakier przygotowany dedykowanym cleanser-em od Autoglyma. Wtedy się okaże co to cudo potrafi i jak długo się utrzyma :)

Lubie takie testy :hyhy:  Czekam :zdrowko:

 

Od siebie, to ostatnio przeprosiłem się z żelem do opon od megsa.

Wiadomo zawsze miałem czyszczone opony przed nałożeniem megsa, ale nie miałem nic dedykowanego. Jakiś tam szamponik, szczota i oponka czysta, po przejechaniu białym ręcznikiem, ręcznik był czysty.

Więc myślałem że to wystarczy. I megs czy ag trzymały się nie dłużej niż 5 dni.

Teraz potraktowałem opone degresserem.

O matko z córką :zdziwko:

Mijają 2 tyg. od nałożenia megsa i ciągle siedzi, a ja jakiegoś lepszego środka szukałem :rolleyes:

Wet look prawie jak 1 dnia :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiciorem teraz jest japoński wosk Fusso soft99 (są 2 wersje >do jasnych i do ciemnych lakierów) ... normalnie mucha nie siada ...dosłownie!  :hyhy: Jest look, jest ochrona i jest kropelkowanie i ogólna "śliskość" lakieru na niespotykanym poziomie, a to wszystko za jedyne 79zł i to pucha 200 gram , czyli licząc 3 gramy na jedno woskowanie co 12 miesięcy* ... wnukom starczy  :rotfl:

 

 

*niby deklaracja producenta ale na razie po 3 miesięcznych testach userów jest wielce prawdopodobna 

 

Jarek - gdzie dostałeś ten wosk ?? Masz ten do ciemnych lakierów ??  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


gdzie dostałeś ten wosk ?

No jak to gdzie ? Tam gdzie kupisz wszystko  :wink:

 

http://allegro.pl/soft99-fusso-wax-12-wosk-polimerowa-dark-color-i4322172975.html  Soft99 FUSSO

 

To oficjalny przedstawiciel na PL i mają go na stanie i trzeba albo poczekać jak wystawią lub po prostu napisać/zadzwonić i kupić bez udziału allegro .

 

Kupiłem "do ciemnych" bo takie mam autka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...