Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc szczerym to odbierałem auto w zime wieczorem jak już było ciemno potem był brudny i zobaczyłem to po czasie. Nie wiem czy zapomniał czy to z racji oszczędności czy cholera wie czemu niestety jest jak jest głupi byłem co poradzić... Dla tego interesuje mnie pozbycie się takiego właśnie efektu różnych kolorów nie lakierując wszystkiego od nowa bo ani w chwili obecnej nie mam kasy na to a trzeba by połowę auta lakierować... Może się orientujecie jaki jest mniej więcej koszt takiego zabiegu albo ewentualnie jak mógłbym to wykonać sam bo profi polerkę mogę mieć od znajomego tylko jakie środki albo w ogóle czym to potraktować może jakiś link na necie jak ktoś to robił albo zna ktoś jakiś zakład w okolicach trójmiasta w stronę Elbląga :D Jak dobrze rozumiem to trzeba by było ostro potraktować drzwi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Będąc szczerym to odbierałem auto w zime wieczorem jak już było ciemno potem był brudny i zobaczyłem to po czasie. Nie wiem czy zapomniał czy to z racji oszczędności czy cholera wie czemu niestety jest jak jest głupi byłem co poradzić... Dla tego interesuje mnie pozbycie się takiego właśnie efektu różnych kolorów nie lakierując wszystkiego od nowa bo ani w chwili obecnej nie mam kasy na to a trzeba by połowę auta lakierować... Może się orientujecie jaki jest mniej więcej koszt takiego zabiegu albo ewentualnie jak mógłbym to wykonać sam bo profi polerkę mogę mieć od znajomego tylko jakie środki albo w ogóle czym to potraktować może jakiś link na necie jak ktoś to robił albo zna ktoś jakiś zakład w okolicach trójmiasta w stronę Elbląga :D Jak dobrze rozumiem to trzeba by było ostro potraktować drzwi??

Podpisuje się pod pytaniem bo mam podobny problem z dachem Zielony jednowarstwowy metalik. Najlepsze rady jak to samemu wykonać i czym. Dwie łapy są więc można spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zająłem się felgami. Aluxa rozrobilem ok 200 ml koncentratu i uzupełnienilem butelkę do pełna woda. Brud ładne schodzil, szczególnie jak trochę pomogłem szczoteczka. Jednak 1 felga była tak zapuszczona ze nawet wielokrotne powtarzanie nie dużo pomagało, jedynie ten brud zardzewial. Domyślam się ze to opilki metalu z klocków. Ktoś ma pomysł czy to zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent ktoś kto się zna na polerowaniu detailingu itd zrobi Ci to tak że za wała nie poznasz który element był malowany a który nie. Ja jak robię auta klientów to mówie im najpierw żeby jechali do lakierni jeśli mają jakis element do lakierowania a potem auto do mnie i odbierając auto są w szoku :szok: jak auto wygląda także bez problemu jest to do zrobienia. Dziwi mnie co to był za lakiernik który zostawił takie coś na aucie :mur1: bo zawsze się robi przejście do następnego elementu żeby właśnie uniknąć efektu o którym piszesz

Troszkę się zagalopowałeś ze specjalista od detailingu i polerowania zrobi cudo w takim przypadku bez lakierowania. Jeśli jest jest spieprzona baza i nie wycieniowane przejście elementu to choćbys i tyłkiem polerował to nic ci z tego nie wyjdzie. Szkoda ze jak Vincent odbierałeś auto to nie zauważyłeś. Nawet po niedługim czasie jakbyś podjechał to raczej w lakierniach trzyma się resztki baz na takie ewentualności dopiero po jakimś czasie idą jako dolewka np do podkladu :)

 

Podjedz do nich jeśli dana mieszalnia raz spierdzieli lakier to jest prawdopodobieństwo ze drugi raz też im się uda a wynika to nie z ich niewiedzy czy braku kompetencji czasem a pigmentów i receptury fabrycznego lakieru. Bo całe te magiczne komputerowe odbieranie lakieru wyglada tak że komputer podaje tylko recepturę na dany lakier reszta zależy od doświadczenia tego kto miesza bo to on pózniej poddaje go korekcie o współczynnik starzenia :)

 

Jeśli mieli by jeszcze tą bazę albo dobrali identyczną (czasem z rozpędu lakierowało się lakierem z numeru a tylko rocieniowanie przejścia robiło robotę :rotfl: ) to bez problemu rozcieniują ci sąsiednie elementy. No chyba ze papraki nie wiedza ja się do tego zabrać :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszałem o metodzie, że w takich przypadkach używają jakiegoś lekko barwionego klaru do ścieniowania tego co ktoś tam dał dupy i nie zrobił. Niestety to jest moja wina i tyle no nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem niestety. Teraz człowiek już mądry i auto od razu calutkie sprawdzam :) Po takim czasie nauczyłem się, że dobrego lakiernika to ze świeczką szukać bo większość to takie papraki, że aż głowa boli.... Generalnie co lakierowanie odcień wychodził troszkę inny więc najlepsza opcja to chyba zrobić co się da z drzwiami i jak sie uda to trochę schować to gita jak nie to albo cieniowanie albo pozbieram kase polakieruje całe auto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli kaszanka może udało by się to taniej samym klarem zrobić jakoś ehhh.... muszę podjechać w takim razie do dobrego lakiernika i ogarnąć temat :D Dzięki wielkie za wszelki info :)

 

Vincent ja ci proponuję podjechać najpierw do kogoś kto się zajumje profesjonalnie polerowaniem i zapytać bo moim zdaniem da się to wyciągnąć bez lakierowania oczywiście pod warunkiem że kolor był dobrze dobrany przez lakiernika sam robiłem takie coś kilkadziesiąt razy i w życiu byś nie poznał który element była lakierowany a który polerowany przeze mnie. A tu przykład bmw ktore robiłem wczoraj nie mam fotki sprzed ale czy widzisz różnice który element był lakierowany a który polerowany? :

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/27/br8s.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/41/kvh6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent ja ci proponuję podjechać najpierw do kogoś kto się zajumje profesjonalnie polerowaniem i zapytać bo moim zdaniem da się to wyciągnąć bez lakierowania oczywiście pod warunkiem że kolor był dobrze dobrany przez lakiernika sam robiłem takie coś kilkadziesiąt razy i w życiu byś nie poznał który element była lakierowany a który polerowany przeze mnie. A tu przykład bmw ktore robiłem wczoraj nie mam fotki sprzed ale czy widzisz różnice który element był lakierowany a który polerowany? :

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/27/br8s.jpg

 

 

 

 

na tej focie widzę tri color tzn. przedni błotnik, drzwi i tylny błotnik mają inne odcienie

Wina światła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że przed tylną lampą na dolnym zdjęciu jest "prostokąt" domalowany ale to może być gra świateł bo sporo powierzchni o różnych kątach.

Źle to napisałem,chodzi mi o lewą stronę samochodu.Tak jak by mu ktoś w kuper wjechał :) 

Teraz jak wyjdzie że ma przedni błotnik tylko to będzie śmiech :)

 

 A co do tych glinek to nie mam pojęcia o tym napiszcie coś więcej może kupię sobie takie cudo.Muszę w tym roku popracować nad nadwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to tylko efekt światła bo ta strona nie była malowana :) tylko na fotce nr 2 auto na zewnątrz na parkingu był jeden element malowany. Więc nie wyszukujcie malowanych elementów na fotce przy sztucznym świetle bo to efekt światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to tylko efekt światła bo ta strona nie była malowana :) tylko na fotce nr 2 auto na zewnątrz na parkingu był jeden element malowany. Więc nie wyszukujcie malowanych elementów na fotce przy sztucznym świetle bo to efekt światła.

 

Spoko, tylko zapytałem czy to wina oświetlenia bo na fotach tak to wygląda

 

Swoją droga ładne e46, jak byłem w Anglii to było tego na pęczki ale wszystkie właśnie takie ładne widziałem a w PL ciężko takie ładne coupe trafić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie małe OT to filmik firmy Topaz Autodetailing z której dostałem oferte pracy ale nie skorzystałem :)  : http://www.youtube.com/watch?v=KYPDs2ls0NY bo wolę robić dla siebie. Stronkę maja w przebudowe na chwilę obecna ale warto zajrzeć kiedyś powiem tylko tyle że za korekte takiego ENZO kasują na nasze jedyne 12500pln tak to nie przewidzenie 12500pln (2500GBP) :wink: . Byłem u nich w warsztacie robią same auta z najwyższej półki oczy bieleją jak się tam wchodzi bo nie wiadomo na co patrzeć.

 

p.s. dlatego się wypisałem z kosmetykaaut bo jakieś kmiotki mi nie będą pisać że pojęcia nie mam w tym co robię bo raczej z takiej firmy (Topaz Autodetailing) a jest to jedna z najlepszych w Anglii oferty bym nie dostał i raczej by się nie pytali żebym dla nich pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...