Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To może zainteresuj się Lare ale ich  nowością , czyli EPL61 http://www.lare.pl/polerka-LAREepl61.php  to DA ale ze skokiem 21mm (klon rupesa o której wspominał Kepke  ) . Kosztuje w przedpłacie 777zł  z odbiorem w sierpniu (normalnie będzie kosztować 999zł) . Te maszynki DA z dużym skokiem naprawdę robią robotę . Po każdym etapie korekty zostawiają mniejszy bałagan i następny etap idzie szybciej i łatwiej . Na zachodzie mnóstwo ludzi nimi robi . . u nas wiadomo ...kasa chora  :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Megs ma do DA specjalne pasty (cut i finish) i odpowiednie pady które ułatwiają i przyspieszają prace maszynką DA . Oczywiście swoje kosztują  :kwasny:

 

Co do filmiku , to chmurki są OK ale te bezlitosne słoneczko ujawnia jeszcze swirle do ogarnięcia   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat polubiłem sie i pracuje na systemie 3m. Kasa za pasty i pady kosmos ale i efekty super. :)

 

Moze kolejna maszynkę zapodam DA. Krauss tez ma bliźniaka z 21 mm mimosrodem za 999. Narazie wezme rotacje. Szybsza korekta a jak sie robi to zgodnie ze sztuka i wypracuje w pełni pastę to nie ma mowy o hologramach i swirlach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku , to chmurki są OK ale te bezlitosne słoneczko ujawnia jeszcze swirle do ogarnięcia :wink:

 

Powalla jakie swirle to było przejechne jedna pastą i nie ma tam swirli gdzie ty tam swirle widzisz ? drobne ryski tak nie wszystko da się spolerować może dobrze nie starłem mikrofibrą ale na milion % po tej maszynie nie ma żadnych swirli :). Filmik w dobrej jakości mam na iphone ale jak wrzuciłem przez maila to słabo wyszedł bo skompresowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 


żonie się zapomniało i... no właśnie plama, nawet wielka plama na fotelu
  Wykręcić fotel, zdjąć pokrowiec i do pralki.Wskazane zrobić to w komplecie z innymi siedzeniami. Może się okazać, że wzorek się pojawi którego nie było :wink2:

Roboty na dwa wieczory a efekt rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wykręcić fotel, zdjąć pokrowiec i do pralki.

 

Dokładnie, czasem wskazane aby zamontować lekko wilgotne i niech wyschnie na fotelu, żeby potem do tapicera nie poszło na drobne szycia.

 

Jak materiał mocno elastyczny to idealnie, gorzej jak wstawki są sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kupiłem golfa3, ładny, zadbany z czarną tapicerką. Kładłem instalację. Przy wyjętych siedzeniach postanowiłem je wyprać. Przez noc moczyłem w wannie, potem dwa razy w pralce. Okazało się, że czarna tapicerka ma kolorowe paski :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem takiej sytuacji ale taka kostka jak puscila cala to sam pokrowiec jest wierzcholkiem gory i pewnie gabka pod spodem jest nasaczona maslem, wiec  bez rozbiorki sie nie obedzie. Takie zjelczale maslo bedzie niezle dawac czadu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lo zesz ty...... Ale kawal roboty. Panowie  ja nie mam zielonego pojecia  o detailingu :P jedyne co robie to przecieran z pylu wewnatrz gdzie tylko wjade szmatka i paluchami i odkurzam a z zewnatrz mycie karszerkiem i to wsio. 

Jakby ktos  wytlumaczyl mi dokladniej co trzeba kupic  i instrukcje dac  dla kogos kto polerki i innych pierdol nie trzymal w rece. i wytlumaczyc te wszystkie  nazwy - glinka cleaner  itp itd.

przydalo by sie forda odnowic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie bloga MX Nowicki

 

http://jak.pielegnowacauto.pl/kategoria/porady/

 

No i np detailera

 

http://www.detailer.pl/blog/poradnik/

 

Tam tez fajne tematy są w skrócie. Bo czasem przekonać się przez tematy na forum Kosmetyka Aut to koszmar :)

A dla chcących spróbować swoich sił w polerowaniu polecam ten poradnik

 

http://www.detailer.pl/blog/2011/01/polerowanie-maszynowe-lakieru-z-uzyciem-polerki-obrotowej-autor-davekg-poradnik-detailing-world/

 

A okaże się ze polerowanie auta to rownież jest sztuką a nie tylko bezmyślnym lataniem z maszyną przy samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piekna robota. Panowie mam pytanko potrzebuje kupic  dobra polerke (maszyne do polerowania auta) koszt do 700zl Nie jestem doswiadczony w polerowaniu ale chce bardzo sprubowac swoich sil w dziedzinie  detailingu. Jaka  polerke byscie polecali dla  poczatkujacego prosze o linki i ceny.

jaka  dla zaawansowanego - pod uwage brane sa  polerki orbitalne i obrotowe 

Dla  niektorych z was bo ktos moze  sie doczytac czy doszukac czegos w calym - lektury juz zapoznane  teraz czas na praktyke.

 

Polecaliscie  dobre forum

http://forum.kosmetykaaut.pl jednak nie moge wejsc tam na swoje konto a w zasadzie  pisze ze nie jest ono aktywowane  i ze na maila  wysylaja  kod aktywacyjny jednak nic nie dociera. czy komus z was udalo sie tam zarejestrowac i normalnie wchodzic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...