Skocz do zawartości

P.O. Pikniku- jedziemy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Bo ukashec - do domu wracalismy z wyłaczonym subem, pasmo na full :D:D:D (to odnośnie tego pogłosu z pokoju nagraniowego). Jak sluchalem z Raadkiem to tak zostało.

 

Ja Ci od początku mówiłem, że fajnie i że jest potencjał w tych klockach, a że potem jakieś fajniejsze ustawienia zostały, to jak wracaliśmy grało suupeeer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj niegrające R6A, może Ci podejdą. Koszt znikomy w porównaniu do tego, co już w drzwiach siedziało (jak nowe, to daj im ze 2-3 tygodnie na rozchodzenie).

 

 

Do tej pory wszystko to co słuchałem było dzięki uprzejmości m.in Nakamichi i innych osób z forum, więc miałem ten komfort, by słuchać "hi-endów" bez wywalania bez sensu pieniążków.

Nawet te Scany obecnie G00 to są głośniki od Piotrka Sainta, które mi dał bo i tak mu leżały na półce abym je trochę rozdziewiczył, więc jeśli się okaże, ze jednak się nie ostaną to bez drenażu kieszeni.

Zresztą u Piotra mam naprawdę duże zobowiązanie bo średniaki są także jego, a ja właśnie zapinam zakup swojej parki. Ogólnie budujące jest to wszystko, kiedy można spróbować składać system, na zasadzie odsłuchów co pasuje a jednocześnie nie ryzykować wyrzucania kasy w błoto kiedy coś się nie klei. To wszystko tylko i wyłącznie dzięki wzajemnemu zaufaniu i pomocy. Ale ja też nie pozostaję dłużny, u Suzuka jest teraz na odsłuchu mój Gienek, u Gustava TW ESB (nówki), u Mehowa moje Kappy. Więc kółko się zamyka. :wink2:

Co do R6A to ja chętniej bym spróbował posłuchać R6. Rzadkie ale już nie takie rzeczy wynalazłem jak mi zależało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie budujące jest to wszystko, kiedy można spróbować składać system, na zasadzie odsłuchów co pasuje a jednocześnie nie ryzykować wyrzucania kasy w błoto kiedy coś się nie klei.

 

Trza bylo krzyczeć, przywiózłbym ci 2 pary WF w komorach moglby sie całkiem nieźle spisać (18stki). Bys sobie cos innego potestował niż "hajendowe" SS, ktorych sie uparłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Wiem że u mnie sie nie podobało granie...ale podpowiedzcie co tam źle grało?

Bo mnie ostatnio do furii doporwadza ten system.

Co chwila cos poprawiam a tu okazuje sie ze coraz gorzej...

Wiem ze tweetery były za cicho i sub coś nie tak (chyba pełny bagażnik ma wpływ na to ze sie rozciaga)

Ale generalnie nie podoba mi sie całość :wsciekly:  i nosi mnie zeby wszystko wyjebac w pizdu i założyć oryginalne bose 

 

Wiec wszelkie sugestie, wskazanie błędów mile widziane...

Ja mam swoje podejrzenia ale chetnie posłucham tych co sie znają na tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiec wszelkie sugestie, wskazanie błędów mile widziane...

 

Ja mam swoje podejrzenia ale chetnie posłucham tych co sie znają na tym

 

Jak dla mnie mdło, płasko, bez życia, musi czasem zakłuć - uderzyć, przeciagnąć - blacha talerzy jak i realizacja w studiu nie zawsze jest idealna.

Ja wszedłem do Ciebie z normalnymi płytami a nie specjalnie wysublimowanymi samplerami, które czesto gęsto sprawdzaja sie w kazdym systemie.

Nie są one perfekcyjne, a cały czas przekaz był suchy - bez zarysowanego wyraźnego klimatu - czegoś co by chwyciło za serce.

 

Za to bardzo podobało mi sie sterowanie z jednostki oraz wyświetlacz - mała rzecz a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck ten hijend to tobie bokiem wychodzi :/

 

No to mała krótka spowiedż : Dość już miałem grzebania, zmieniania, myślałem ,że jak pojadę po grubości to oprę się o ścianę ze świadomością ,że w zasadzie nie wiele więcej można i tak spokojnie dotrwam te parę lat eksploatacji zielonej bez ruszania palcem z CA. Efekt jest taki ,że podobnie do Pawła czasami mam ochotę to wszystko wyjeb... na zbity pysk, wrzucić setup podobny do Salmonelli (ale z TW Przemcia) i mieć świety spokój. Gra jak gra mam na to wywalone, zwyczajnie mi się już nie chce. Kończę właśnie słupki pod te odry, dobiorę jakiś WF i więcej nic nie grzebię. Bmkę muszę w końcu złożyć bo czeka od zeszłego roku rozebrana... :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie mdło, płasko, bez życia, musi czasem zakłuć - uderzyć, przeciagnąć - blacha talerzy jak i realizacja w studiu nie zawsze jest idealna.

 

Ostatnio rozmawialiśmy na ten temat z Burym, jego siostra skończyła dwa stopnie szkoły muzycznej gry na skrzypcach więc za małolata to się nasłuchał tego żempolenia dość, tak więc, wiernie oddane skrzypce przez system muszą czasami zakłóć w uszy! I nie jest to żaden mankament a zaleta ,że momentami TW przywali po uchu i wbije szpilę, tak ma być.

 

 

A co z tym którego dostałeś ostatnio do sprawdzenia ?

 

 

W sobotę panie Józku, bo przy święcie nie wypada mi już grzebać. W domu je mam grają spokojnie free air, aby się troszkę rozruszały, bo jak wszystko co miałem by Gliwice, pachną nowością. :)

Sam jestem ciekaw, teoretycznie ( na wykresie) powinno być mniej mięsa a więcej treści jeśli chodzi o średnicę no i w końcu trochę kicka. A co wyjdzie zdam relację. Trochę podłamany jestem tym wszystkim i jakoś zapał do grzebania mi się wystrzelał. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość już miałem grzebania, zmieniania, myślałem ,że jak pojadę po grubości to oprę się o ścianę ze świadomością ,że w zasadzie nie wiele więcej można

 

Szczerze mówiąc - jakbys poswięcił 1 rok na dopracowanie zeszłorocznego setupu - na piccolaku którego jak sam twierdziłeś bardzo lubisz - uzyskałbyś prędzej swój profil brzmienia i zamierzone efekty anizeli żonglerką - kwestia strojenia, źródła itd. A tak to tylko kupa nerwów, ale...

Nie zawsze nadroższe, najhajendowsze znaczy najlepsze. Lubisz granie z namiastką funu więc wybierz coś co ci to daje, a nie tylko coś co "wydaje" ci się ze może to dać. Wiem ze nie łatwo jest to pogodzić - ale mam wrażenie, że w twoim przypadku to moze byc prostsze niz u innych :)

3mamy kciuki - i działąj, żeby za rok było " Zawsze chcialem mieć takie coś" bez subtelnych docinek, ew z dopiskiem - "by wozić się nią" :)

 

 

 

wiernie oddane skrzypce przez system muszą czasami zakłóć w uszy

 

Nie tylko skrzypce - usiadź przy pianinie i spróboj mocniej machnąć dłonią po najwyższych oktawach - krew z uszów (wiadomo, im lepszy instrument, tym ładniej to brzmi, ale ogolnie chyba nie spotkałem pianina ktore by nie wywołało efektu odrzucenia). To też pewnego rodzaju dynamika - która sie przejawia nie tylko w najniższych rejestrach, a w tych wysokich również jest widoczna, tylko juz nie w tak oczywisty sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyba w dużej mierze pogrążyła ... zielona :D Tak, tak, powoli do mnie to dociera. Dlaczego? Otóż... Pomysł na zmiany w systemie zakwitł w mojej głowie po zeszłorocznych finałach ME, usłyszałem parę aut i z każdego coś sobie wybrałem ( "kupiło" moje serce), stąd pomysł na scany w komorach -auto Węgra rozłożyło mnie tymi wooferami na łopatki, zakochałem się, zresztą Mastah może powiedzieć coś na ten temat, niestety jak się okazuje, coś nie pykło i u mnie jest to tylko cień tego co słyszałem. Posłuchałem dwóch aut na ODR, i stwierdziłem ,że bardzo mi się podoba ten TW, pojawił się więc. Na MP w Bydgoszczy siedziałem u Pawła Kiljana i odsłuchałem na spokojnie mid ODR, jest kapitalny! Także postarałem się o niego (co prawda od Piotrka, ale to malo istotne).

U Nakamichi posłuchałem systemu na M50ce i także żródle Alpine, kawał fajnego piecyka. Ale coś mi w tym wszystkim nie pykło, mimo ,że wydawało mi się ,że w miarę świadomie układam setup. Okazuje się ,że to co gra w innym aucie dobrze, nie koniecznie musi w Twoim, stąd ta uwaga o zielonej, zabrakło mi doświadczenia w doborze tego wszystkiego jako całości. Cóż tu więcej panowie dodać? Zjeb..em. :/  Ale przecież płakać nie będę a poświęcę czas na wyprowadzenie zielonej na prostą aby znowu cieszyła jak dawniej. A w szczególności mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież płakać nie będę a poświęcę czas na wyprowadzenie zielonej na prostą aby znowu cieszyła jak dawniej. A w szczególności mnie.

To czekamy :) bo pamiętam jak grała na początku, chyba pierwszy po Naka słuchałem i było konkret a później zacząłeś tylko psuć i psuć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


poświęcę czas na wyprowadzenie zielonej na prostą aby znowu cieszyła jak dawniej.

 

Oj jak odbierałeś kilka latek temu z Gliwic to naprawdę to grało świetnie ...pomyśl że jakbyś to tak zachował, a w "czorną" wpakował  swoje sercowe zakupy , to miałbyś świetnie grające auto (sam wielokrotnie pisałeś że "pod Twój gust" było) , a i na zawodach też wstydu nie było

. W BMW miałbyś pole popisu walki serca z rozumem ;)

 

 

PS: Xris mnie wyprzedził 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co tam siedzi u Ciebie - wcale nie jest powiedziane, że nie zagra - zagra na swoj sposob - pytanie czy ci sie to finalnie spodoba - wiekszość aut, które słuchaleś to nie był zlepek dobrych klocków a zapewne wykonczone instalacje, którym czesto było blisko do finalnego brzmienia. Wybrałeś klocki, które Ci sie podobaly - słusznie - teraz trzeba je "wytresować" żeby zagrały tak jak lubisz.

Dobierz WF, który najbardziej Tobie odpowiada a potem go troche lejcami potraktuj. Nakamichi wg mnie odwalił tam juz kawał dobrej roboty, nie widocznej na 1 rzut oka - nic na szybko Marcinie. Daj mu troszkę swobody w tym jego "myśleniu" a zagra :) Strojenie to nie taka prosta sprawa - i poza charakterystyką czestotliwościową jest jeszcze wiele innych składowych ( a nawet ta w Twoim przypadku na 100% nie powinna być liniowa - sugerując sie twoimi upodobaniami - a to nie takie łatwe jakby sie wydawało, żeby zagrało spójnie).

 

Jeden zarzut/ pomysł - jeżeli bardziej podobało ci się na PG - dlaczego nie rzeźbisz na PG - wiem, że M50 to bardziej poukładany piecyk, ale to auto dla Ciebie ma zagrać, a nie dla innych. Może droga dłuższa, ale sugeruj się sercem a nie podpowiedziami na lewo i prawo.

 

 

 

 W BMW miałbyś pole popisu walki serca z rozumem ;)

 

 

 

Puenta całosci :)

 

I coś na rozluźnienie atmosfery:

http://www.youtube.com/watch?v=LL6PacOIUf4
Parov Stelar - Catgroove

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ostatnio rozmawialiśmy na ten temat z Burym, jego siostra skończyła dwa stopnie szkoły muzycznej gry na skrzypcach więc za małolata to się nasłuchał tego żempolenia dość, tak więc, wiernie oddane skrzypce przez system muszą czasami zakłóć w uszy! I nie jest to żaden mankament a zaleta ,że momentami TW przywali po uchu i wbije szpilę, tak ma być.

 

Tak więc widzisz, to tylko skrzypce, a teraz cała reszta instrumentów. Byłeś kiedyś na próbie zespołu, słyszałeś jak brzmią żywe bębny i blachy w miarę zaadaptowanym pomieszczeniu? Flet, trąbka, bas i gitara w zależności od techniki gry... Nic nie brzmi gładko, czasem wręcz ostro i nieprzyjemnie z dużą dynamiką, a to co dostajemy w końcowym nagraniu to już coś co poukładał w panoramie, dopasował pasmami, dopracował i zaaranżował inżynier dźwięku (miksu), korygując pasma poszczególnych instrumentów i wokalu za pomocą parametrycznego EQ, kompresorów, reverbów, saturatorów, de-esserów i całej maści innych zabiegów, tak aby uzyskać atrakcyjne brzmienie, takie jak chciał (lub chciał producent). Każde nagranie przechodzi takie procesy, mniej lub bardziej inwazyjne, a w dodatku żaden realizator oraz jego sprzęt i odsłuchy nie są idealne.

Wiem co piszę bo sam gram, bawię się nagraniami i realizacją dźwięku, więc wiem jak to wygląda "od kuchni".

Jako ciekawostkę napisze jeszcze, że większość monitorów studyjnych to kontrukcje 2-way aktywne o aktywnym podziale pasma z dużą stromością, dodatkowo z korekcjami fazowymi. Pewnym jest fakt, że żadne nagranie nie potrafi wiernie oddać brzmienia żywego instrumentu i jego zróżnicowania harmonicznego i tego się trzymajmy, możemy jedynie w jakiś sposób zbliżyć się do ideału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może droga dłuższa, ale sugeruj się sercem a nie podpowiedziami na lewo i prawo.

 

Tym się nie sugeruję. Zwróćcie uwagę ,że takiego setupu nie spotkacie nigdzie w Polsce a i w europie pewnie także nie, robię po swojemu, dopieram po swojemu.

Czasami coś skopię? Trudno, jestem tylko człowiekiem, a jeśli czasami się noga powinie, to także nie strugam pawia i nie tłumacze ,że "tak miało być, bo tak lubię" tylko umiem przyjąć na klatę błąd i powiedzieć "No nie pykło chłopaki" :)

Fajnie to określił Łukasz, w tej chwili to taki liniowy spokojny system, coś jak u Adamu, grzeczny... Za grzeczny jak na "Truckowe" granie. Ale przyjdzie walec i wyrówna. :)

 

Jeszcze tak na rozkminke, ciekawe jakby zagrały dwie kappy na stronę w tej pojemności która wyszła (pod 13l) :)

 

Dmuchnąłbyś im ze 250-300RMS na strone i nogi połamane :)

 

:szok:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...