Skocz do zawartości

P.O. Pikniku- jedziemy!!!


Rekomendowane odpowiedzi

W zbroi do auta miałbym wsiadać hehe :P

 

 

Kiedyś zrobię killera aby Ci wyczesał permamentnie tą rudą czuprynę... :D Może Naka w ramach obrony rysy na zbroi zrobi mi taki przód jak ma? :rotfl::hyhy:  Heheh...

Aczkolwiek na swoją obronę z hi-endami zanim zacząłem z nimi szaleć , spytałem go gdy posłuchałem zielonej "Zrobisz mi takie coś?" to odmówił... :/ Argumentując, że jak zrobi mi, to pewnie jeszcze ktoś się chętny znajdzie i po chwili okaże się ,że cała oryginalność i czar prysł bo w co drugim gra tak samo. Trochę to rozumiem. Poszedłem więc, po swojemu a efekty było słychać. :mur1:

Nie bawią mnie żadne półśrodki i namiastki, nie po to rozebrałem na pół roku to auto, miało w pierwotnym zamierzeniu zapierdzielać tak, że klękajcie narody a póki co, pitoli tylko grzecznie jak szczenię... :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marcin, 2x kappa na strone to jest lekarstwo na Twoje bolączki :wink:

 

 

Nie wiem czy wtedy by się nie rozlazło wszystko na dole? Zawsze uważałem takie pomysły za dobre dla tych z DBL, ilość, ilość , ilość... A jak gra? Nie ważne, ważne ,że głośno.

Tak lubią i dlatego się w to bawią, ale to nie moja piaskownica.

A może Degolec w zmniejszonym litrażu komory? :wink:  Czego jak czego, ale kicka to temu skubańcowi nie brak. Brax by nadgonił zaś jego niedostatki na dole. ?

Bo TT1, miałem u siebie ale nawet nie włozyłem, i nie żałuję bo słuchałem kilku aut na tym WF i nadal nie mam zielonego pojęcia co ludzie w nim widzą? Przecież ten woofer gra jak średniak i nie ma za grosz pojęcia co to fundament? A kontrabas to chyba widział tylko na obrazku okładki płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także połączenie XES z ODR na górze, wydaje się za spokojne, bez pazura, jasno grający Phoenix dużo lepiej nimi operował,brzmieniowo, za to po wsadzeniu Sońki, ta pokazuje jeszcze więcej rzeczy typu pogłosy, szerokość sceny itp, naprawdę nie wiem co mam z tym wszystkim zrobić, póki co wywaliłem sie na plecy i patrzę w niebo...

...

Z tego co widziałem Tomomadej poświęcił trochę więcej czasu na odsłuch zielonej, więc może się wypowiedzieć co i jak się ma w jego opinii.

Zauważyłem (i troszkę mnie to zraziło), że rzadko kto mówi o rzeczach najlepszych w systemie, a większość mówi tylko o bolączkach. Moim skromnym zdaniem, góra w zielonej była najlepsza z aut, których kiedykolwiek słuchałem - siedziałem tyle, gdyż nie mogłem się jej "nasłuchać". Mi nie przeszłoby przez myśl, że było tam za ostro, dla mnie było idealnie. Delikatna ostrość, pogłosy, detale, mikrodynamika były tam zachwycające. Na górze i średnicy ja absolutnie nic nie ruszałbym, dlatego ode mnie miałeś pierwsze miejsce, bo szukałem podobających mi się aut, a nie dziury w całym. A co do dołu, to był on w aucie najsłabszy, ale czy był słaby? Mi podobało się tam... takie budowanie klimatu na dole, nie wiem, jak to lepiej nazwać. Mi bardzo nie buczało, nogawką mogło zawiać, ale kick to tam nie kopał po piszczelu. Napiszę Ci to po raz drugi - Visaton AL170 - powinieneś tego spróbować, a Twojej komory raczej nie byłoby mu za mało.

 

A co do grania Mazdy 6 Pawła, to było faktycznie słabo. Mi osobiście ten Tweeter Mastera nie podchodzi w kolejnym aucie. Imho dla Ciebie kopułka skana lub jakaś jej odmiana. Poza tym, także fajnie grał Macrom u Przemcia w Signum i za to zagościł na mojej kartce, słuchałeś? Wydaje mi się, że mógł być w Twoim guście.

Ja zmieniłbym na 1 z w/w tweeterów i pożyczyłbym od Łukasza P6, podłącz to pod jeden piec, do rocka wystarczą 2 drogi i nie przejmował się minimalnie słabszą sceną za koszt kolejnej M1, która ciągle figle Ci wyprawia. Suba masz odpowiedniego, źródło też.

 

Ja wciąż nie wiem, jak to się stało, że klecone na szybko w sobotni poranek DWIE DROGI z mojego systemu w Vectrze tak przypadły do gustu na zawodach, że zająłem 5 miejsce? Nie umiem sobie tego inaczej wytłumaczyć, jak tylko na sposób taki, że punktowały osoby słuchające głównie na mocniejszym rocku. Był to pewien eksperyment, który przyniósł ciekawe spostrzeżenia i rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz gdzie o to pytać :)

 

Zobaczę co się da zrobić z tym co jest. Jeśli się oprę o mur to... Na jasień może się wysypać na giełdę trochę fajnych klocków i pomyśli się. :wink:

Ale prawda jest taka ,że do każdej składowej w aucie przywiązany jestem jak dziecko, każda mi pasowała, tylko jakoś jako całość się nie zazębia. Ciężko się z tym pogodzić ,że coś czego szukałem po pół roku trzeba sprzedać. :/

 

 

pogłosy, detale, mikrodynamika były tam zachwycające.

 

To w dużej mierze zasługa M50, w tym aspekcie zjadły PG, ledwo co odpalone od razu mi się to rzuciło w uszy.

Tyle ,że TW ODR pokaże każdy detal, ale gra spokojnie, dlatego brzmieniowo jasno grajacy PG "zmuszał" go do większego pazurka i to się także moglo podobać. Teraz pytanie jak zrobić by poukładana M50, zamieniła się w nastolatka z fantazją na samej górze? :) Bo ODR jest jaki jest i tutaj w zasadzie poza wymianą ( a tego chcę uniknąć) nie wiele można zrobić, tylko na polu strojenie/piec jest coś do ugrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Napiszę Ci to po raz drugi - Visaton AL170 - powinieneś tego spróbować, a Twojej komory raczej nie byłoby mu za mało.

 

A wiesz ,że zapomniałem o nich, ale mnie Burek uświadomił ,że już je słyszałem na AYA i Mr.Woofy, tyle ,że 13ki.

Klepie przecież na Visatonie Andrian Audio głośniczki, tylko po małym lifcie i cena x2. Postaram się je odsłuchać.

Al 170 potrzebuje dokładnie 14,9 l ale w moich 12.5 l wyjdzie mu Qtc 0,75 więc tragedii nie ma.


 

 


Wymienię się za jedną M1 :P

 

Chyba żartujesz. :D M50 są bezcenne : primo, 3 mieś prawie trwalo aby je wyrwać od gościa, ściągnąć do PL i oclić. secondo przez kwartał dzień w dzień musiałem słuchać Kabana z pytaniem "Gdzie moje Xesy?" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo TT1, miałem u siebie ale nawet nie włozyłem, i nie żałuję bo słuchałem kilku aut na tym WF i nadal nie mam zielonego pojęcia co ludzie w nim widzą? Przecież ten woofer gra jak średniak i nie ma za grosz pojęcia co to fundament? A kontrabas to chyba widział tylko na obrazku okładki płyty.

 

Zapytaj ESZTE co sądzi o TT1 na dole, i jego "tylko średnicy i braku fundamentu "  :) właśnie wczoraj 2h maltretował dodga.

 

Głównie odsłuchiwane były płyty Bałkańskie, a tam nie brak ani kontrabasu, wiolonczeli jak i akordeonu. Potem niech napisze o kicku z perkusji, wokalu japonki, i ciarkach oraz gęsiej skórze :D

 

A co do rozczarowania autem Michała, trzeba było poprosić aby zjechał z Trójmiejskich 100Hz na 63 lub niżej, miałem podobne odczucie ale po mojej prośbie Michał zjechał cięciem niżej, a wtedy zrobiło się zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zapytaj ESZTE co sądzi o TT1 na dole, i jego "tylko średnicy i braku fundamentu " :) właśnie wczoraj 2h maltretował dodga.

 

Tomku jak zwykle żle się wyraziłem. Rozumiem i szanuję ,że ktoś używa i to mu się podoba. A ,że nie rozumiem co mu się podoba i co w nich widzi to w zasadzie problem ze mną  i moimi upodobaniami a nie z głośnikiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w takim razie ja nie rozumiem co znaczy fundament , biorąc pod uwagę jeszcze coś takiego jak równowaga tonalna. Długo walczyłem z słabym fundamentem w alero, aż się poddałem, bo nie dało się tego nadgonić żadnym piecem jak i głośnikiem, czy też komorami, ale akurat TT1 nie można zarzucić jego braku, chyba że te auta których miałeś okazję posłuchać, miały podobny problem jak ja w alero, albo były to osobliwe preferencje właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co do rozczarowania autem Michała, trzeba było poprosić aby zjechał z Trójmiejskich 100Hz na 63 lub niżej, miałem podobne odczucie ale po mojej prośbie Michał zjechał cięciem niżej, a wtedy zrobiło się zupełnie inaczej.

 

Przecież słuchamy i oceniamy system taki jaki prezentuje właściciel, ustawił jak ustawił i tak pokazał :)

Ma przecież prawo do tego :wink:

Może następnym razem przytnie na 40Hz co by nikt na brak basu nie narzekał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgada się, dlatego też napisałem co i mnie zaskoczyło, ja tylko nie zachowałem się jak sędzia na finałach EU, tylko poprosiłem o dostosowanie go dla mnie, gdyż chciałem zobaczyć co ten system potrafi, a nie jak tylko lubi go sobie posłuchać właściciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-scan-speak-illuminator-d3004602010-p-1705.html

 

Paweł ty znów nie skończyłes jednego pomysłu a robisz kolejny

Zobacz jak Gazownik sobie radzi na tym głośniku

 

Zrobiłeś zmiany u siebie w systemie trzeba go teraz dopracować

odsłuchać trochę srebrną mazdę 6 z TW dego master. (Swoją drogą spodobało mi się to granie, chociaż nie słuchałem żadnej swojej płyty )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak Gazownik sobie radzi na tym głośniku

 

 

Śmiem twierdzić(choć zaraz mnie pewnie oskarżycie o herezje) , że to TW u Tomka sprawia na mnie lepsze wrażenie niż dażone taką estymą Mastery na dole. Kawał dobrego tweetera i może się podobać, ale pewnie jak wszystko z górnej półki nie plug&play... Coś o tym już wiem... Witamy w świecie hi-end Pawelku... :rotfl::urodziny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak z innej beczki, nie chce zakładać tematu więc zapytam tutaj, bo gorąco się zrobiło :rotfl:

Macie jakiś patent na czyszczenie wzmaków? Chodzi mi szczególnie o przestrzenie miedzy żeberkami (konkretnie DLS seria Ultimate)

Próbowałem już różnych metod, a i tak zostaje w szczelinach jakieś kleiste coś :cisza: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eszte a nie miałeś wrażenia ,że one jakoś cholernie nie liniowo reagują na "gałę"? Słuchasz ciszej, TT1 nie ma, kręcisz, kręcisz, góra zaczyna już dawno się ożywiać, na dole, nic, wieje trupiarnią, rozkręcasz gałę jeszcze bardziej , nagle jak nie jeb... nie, oho TT1 wróciło z kostnicy. Dla mnie to dziwne woofery. Szybkie, nawet bardzo, ale więcej zalet w nich doszukać mi się trudno. Takie trochę zero- jedynkowe, albo ostre pałowanie i wtedy owszem pokażą co nie co, albo wcale.

Na tej półce cenowej i klasowej sprzętu znacznie bardziej mi się podobają Dego Master, owszem także muszą mieć dobrego towarzysza na subie , który dogra im wyżej dół niż zwykle, ale średnica i kick z nich to uhuhu... Polecam posłuchać auta Gazownika na rozkręconej gałce lub też jeszcze lepiej białego Seata od Caskpa, tam słyszałem je w jeszcze lepszej formie niż u Tomka i robiły niesamowicie dobrą robotę. Sam bym już dawno je widział u siebie, ale nie dam wooferów za 2 tysiaki, i z taką średnicą w 3 drogi tylko po to aby pukały do 500 hz, to co najfajniejsze zostałoby wykastrowane. Świętokradztwo w biały dzień. :)


 

 


Macie jakiś patent na czyszczenie wzmaków? Chodzi mi szczególnie o przestrzenie miedzy żeberkami (konkretnie DLS seria Ultimate)

Próbowałem już różnych metod, a i tak zostaje w szczelinach jakieś kleiste coś :cisza: .

 

Synek nie wiem co Wy tam w tym dbl rozlewacie w bagażniku ,że coś kleistego masz na piecu ale... Jako ex posiadacz A7 i posiadacz A6, jeśli je czyściłem to najpierw:

-odkurzacz z miękką szczotką i pędzelek, wkładasz go między żeberka i wymiatasz kurz zbierając odkurzaczem.

-następnie pianka do czyszczenia ekranów i ręcznik papierowy złożony na szerokość żeberek i wycierasz piankę jeżdząc takim płaskim ręczniczkiem złożonym parę razy.

 

O ile jakiś tchórz nie zapaskudził Ci Ultimate'a będzie wyglądał zacnie po takim czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie bardzo rozumiem co Wam się u Mehowa w Dego nie podobało? Być może lubicie przesuniętą równowagę w dół pasma? Przypomnieć należy o cenie wooferów, możliwości jakie oferują są warte każdej złotówki. Dodatkowo chyba należałoby uściślić pojęcie kicka?

Czyżby ogólnopolska szkoła grania to, uprzaszczając, łomotuńcio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie bardzo rozumiem co Wam się u Mehowa w Dego nie podobało? Być może lubicie przesuniętą równowagę w dół pasma? Przypomnieć należy o cenie wooferów, możliwości jakie oferują są warte każdej złotówki. Dodatkowo chyba należałoby uściślić pojęcie kicka?

Czyżby ogólnopolska szkoła grania to, uprzaszczając, łomotuńcio?

Jarku to ile Dego kosztują to nie jest ważne akurat w tym momencie (choć warto o tym pamiętać). Znając jednak instalkę Mehowa a potem czytając opinie np z pikniku zauważam zwrot o 180stopni w kraju. Kiedyś jak ja słuchałem aut z Polski to zazwyczaj brakowało mi dołu a na odwrót, osoby słuchające "naszych" aut zarzucały zbyt dużo basu/kicku.

 

Na pewno Dego kiepsko nadają się do 2 dróg. Dlatego poszły już na allegro :) Za to dzisiaj wrzucone Kappy dały radę lepiej na średnicy ale na dole... bez przepaści.

 

Mniejsza jednak o to.

 

Chyba faktycznie niektórzy uważają za kicka dźwięki przy 50-60hz co jest bardzo ciekawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie niektórzy uważają za kicka dźwięki przy 50-60hz co jest bardzo ciekawe....

 

 

Robicie na siłę ułomków z reszty Polski chłopaki , dla mnie kick bas to zakres między 80-200 hz, odpowiedzialny np za stopę perkusji.

 

 

Trucku to musisz pobawić sie gainami i bedzie dobrze z tt :)

 

A mnie tego nie tłumacz nie odczuwam potrzeby posiadania TT1. Już napisałem, jeśli bym chciał to wolę DEGO w każdym aspekcie. Aha i nowe a nie stare sztrucle jak TT1. :wink:

 

 

Za to dzisiaj wrzucone Kappy dały radę lepiej na średnicy ale na dole... bez przepaści.

 

Kappa potrzebuje suba, który dogra dół, mówiłem o tym Michałowi. Ale jeśli ma w bagażniku dobrego kompana, robi robotę. Poza tym jeśli Mehow nie wrzucił czegoś w komorę to miała za duży litraż o jakieś 2-3 litry a to dla niej sporo. Stąd efekt szybkiego "kończenia się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...