Skocz do zawartości

III Eliminacje Easca - KIELCE, 20-21.07.2013


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

https://www.dropbox.com/sh/4nkpaynqcwrleas/O6sv3pfzQ5/III%20Eliminacje%20EASCA%20kielce%202013  kilka fotek juz z wynikow i nasza lubelska ekipa na objedzie rozpatrujaca rozne aspekty kablomanii i piecowni:)

Jesli chcecie troche fotek porobionych to moge dokleic do albumu.Troszke nie ktore byle jakie ale widac co nie co na nich;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nieżle Artur zagrał 19pkt przewagi nad 2/3 w Maxi... Gratulacje. :)

A Bury tak jak wcześniej wspomniałem "wygrał" z Dzikim za dżwięk 8,5 pkt a przegrał instalacją o 10... :rotfl:  Czas posprzątać auto na finały heheh... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu i ja dotarłem do domku.

Impreza udana, okazja poznać sporo ludzi z forum,

tylko dziś jakoś przypomnieć sobie nie mogę kto jest kto. :wink:

 

Wielkie podziękowania dla organizatora i składu easca,

za udaną imprezkę, warto było dymać 500 km, żeby się z wami spotkać.

Jak zawsze dużo śmiechu i zabawy.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dzięki chłopaki za wczorajsze rady co do sprzętu, za wyrażenie swoich opinii.

 

Karol, tak mnie jakoś oświeciło, jak mówiłeś, że masz wycięte pewne pasma dzwięku, zobacz do zwrot, czy nie masz tam ustawień pod 2 lub 1 WF.

Z racji tego, ze jak widziałem masz 2 cewki na WF są przystosowane do spięcia w 2 ohm, jeśli takowe masz ustawione pod 4 ohm WF całkiem inaczej tnie pasmo jak powinno, sparwdź to sobie.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne Panowie za udany wypad i fajną imprezę, jak i możliwość poznania się z nowymi ludźmi

 

Podziękowania dla Organizatorów, szkoda tylko że ten basonpierniczacz powodował efekt zagłuszania pozostałych aut, nie było mozliwości normalnego odsłuchu pozostałych aut zawodniczych, bass i kick bass mocniej było czuć i słychać z tej objazdowej dyskoteki która stał dobrych kilkadziesiąt metrów dalej od całej reszty aut. Już chyba wiem co miał na myśli jd pisząc : 

 

Na 99% zawody będą się odbywać wewnątrz oddzielnej hali przeznaczonej tylko na ten cel, więc jeżeli komuś coś brzmi inaczej podczas słuchania auta w pomieszczeniu zamkniętym i na zewnątrz, to niech weźmie to pod uwagę w ustawieniach systemu. 

 

;) 

 

fakt, auto osiągało zamierzony cel, ludzie garneli się jak muchy do kupy ....

 

także siedziałem sobie w autku raadka, arturabp( w okolicach jego samochodu to dopiero była fala stojąca, ciężko było rozmawiać stojąc od Siebie pół metra) , Stefana, Adamu, Suziego, i... tylko sobie posiedziałem i pogadałem  :rotfl: 

 

Jak by ktoś nie wiedział, to wywróżyłem pierwszej trójce dokładną kolejność na podium, szkoda że u mnie poszło tak lipnie, bo szczerze powiedziawszy w stosunku do Sosnowca niewielkie korekty, a oceny w każdym aspekcie średnio o 2-4 pkt mniej ( nie wiem, może to efekt tego że byłem pierwszy na liście do odsłuchu i rzeczywiście Sędzia zostawia sobie margines dla innnych aut??) Tym bardziej że w Sosonwcu Bury oceniał Funi, a teraz Pan Siwy, więc niby ta sama myśl przewodnia??

 

BTW - kolejność odsłuchu była losowana, widział ktoś losowanie , czy w/g kolejności rejestracji ?? bo jeżeli w/g kolejności rejestracji ( a mam takie przypuszczenia, bo na 99% rejestrowałem się przez neta jako pierwszy w Funi) to .... następnym razem nie rejestruje się zbyt wcześnie  :wink:

 

Cieszę się że Robsonbercik dał się namówić na start, teraz to dopiero choroba nabierze rozpędu  :hyhy:

 

u Suziego Wavecory w komorach zapierniczają, że banan z buzi nie schodzi świetna sprawa  :padam:

 

Sebuś, tylko teraz nie przekombinuj z ustawieniami ,na Bydgoszcz ( a może na Izbicko ??   :wink: )

 

Pytanie Kamula i Mina Burego odnośnie obsługi kluczyka od Foki - bezcenne  :rotfl:

 

Jeszcze raz gratulacje dla zwycięzców jak i dla pozostałych uczestników!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - kolejność odsłuchu była losowana, widział ktoś losowanie , czy w/g kolejności rejestracji ?? bo jeżeli w/g kolejności rejestracji ( a mam takie przypuszczenia, bo na 99% rejestrowałem się przez neta jako pierwszy w Funi) to .... następnym razem nie rejestruje się zbyt wcześnie  :wink:

 

Kolejność odsłuchu zawsze jest losowo mieszana (nie losowana). W pustej kolumnie tabeli obok każdego nazwiska wklepuje się na "chybił trafił" co popadnie z klawiatury i potem sortuje się listę według tej kolumny z wklepanymi bzdetami od A do Z i to samo drugi raz po ponownym wklepaniu kilku innych przypadkowych liter z klawiatury z sortowaniem w drugą stronę od Z do A.

A przy okazji - losowanie/sortowanie listy nie jest żadnym obowiązkiem czy też jakimś regulaminowym przymusem żebym to musiał ogłaszać czy jakoś specjalnie publicznie prezentować. Robię to tylko dla świętego spokoju, na zasadzie "chcę, ale nie muszę". :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jd, a można poprosić w trakcie zawodów o zmiane kolejności odsłuchu ?? 

i drugie pyatnie - czy przy sporej ilości aut w danej kategorii nie było by mozliwości ponownego korygującego, czy utwierdzającego w danych ocenach  odsłuchu auta słuchanego jako pierwsze ??

 

To tylko pytanie, proszę nie brać tego do Siebie, to nie są żadne wyjazdy, luźna rozmowa.   :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można przed ostatecznym rozpisaniem godzin odsłuchu (czyli zaraz po zakończeniu rejestracji) poprosić o przesunięcie na liście ale zawsze tylko w górę. Często z tego korzystali ci, którzy musieli szybciej wyjechać z zawodów (np. szli do pracy na II zmianę).  Sami chcieli być oceniani jako jedni z pierwszych. W trakcie już trwających zawodów nie zmieniamy kolejności odsłuchów, a tym bardziej nie przenosimy nikogo w dół listy. To rozsypuje całą wcześniej zrobioną godzinową rozpiskę i przy okazji kogoś innego przesuwa w górę, pomimo iż losowo "udało mu się" być niżej. Kolejność na liście nie ma wpływu na punktację stosowaną podczas całych zawodów w danym dniu.   

 

2. Każde auto jest oceniane tylko jeden raz. Nie ma możliwości ponownego odsłuchu, bo skoro jeden by tak chciał, to dlaczego nie pozostali. Tym sposobem moglibyśmy każdego oceniać podwójnie i zawody kończymy o godz. 23, oczywiście przez pół dnia co pół godziny odpowiadając komuś innemu na standardowe pytanie "o której będzie ogłoszenia wyników i dlaczego tak późno". Pomijam już jakość i rzetelność takiej drugiej kolejki ocen gdzie sędziowie mogliby mieć już za sobą po 15 odsłuchów na głowę w jednym dniu. Jedyna możliwość dodatkowego odsłuchu jest tylko w przypadku takiej samej ilości punktów w jednej kategorii, w sytuacji, gdy walka idzie o któreś z 3 pierwszych miejsc na pudle i gdy nie można wskazać kolejności miejsca (mają po tyle samo punktów w instalce i dźwięku). Nie jest to jednak druga pełna ocena, tylko weryfikacyjne ponowne przesłuchanie systemu przez innego sędziego, który może sobie notować punkty w oddzielnym roboczym arkuszu, ale tylko po to, aby mu łatwiej było wskazać lepszy system (jego zdaniem). W oficjalnych wynikach pozostają punkty z pierwszej oceny. Dodatkowy odsłuch jedynie wskazuje na minimalną przewagę jednego albo drugiego auta. Coś na zasadzie, że daje się jednemu umownie dodatkowe 0,1 pkt więcej za całokształt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - kolejność odsłuchu była losowana, widział ktoś losowanie , czy w/g kolejności rejestracji ?? bo jeżeli w/g kolejności rejestracji ( a mam takie przypuszczenia, bo na 99% rejestrowałem się przez neta jako pierwszy w Funi) to .... następnym razem nie rejestruje się zbyt wcześnie

W olsztynie byłem pierwszy, i jakoś nie odczułem jakiś minusów z tego powodu.

 

 

plus Suzuki, w sumie on troszkę lysy jest

Nawet nie troszkę, za to autko mniej pali,

bo fryz areodynamiczny jest.

Poza tym, lekko zmęczony byłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Yasica,od Was takich dwóch(łysy i wysoki) :wink: . Jakie mają nicki bo nie wiem z kim rozmawiałem?

 

Chyba o mnie Ci Radku chodzi :wink:


PS Dziękuje wszystkim za udostępnienie aut na odsłuchy jak również gratuluje nie tylko wygranych ale również uczestnictwa w zawodach:)

Jestem naprawdę mega zadowolony z wyjazdu do Kielc ponieważ dzięki przeglądzie instalacji, odsłuchaniu kilku naprawdę świetnie grających aut jak i oczywiście rozmowie z Wami wiem co bym chciał osiągnąć u siebie :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JD za obszerną odpowiedź. Lepiej zapytać u źródła niż powielać czyjeś , czasami przekręcone słowa. Ja więcej pytań nie mam :)

Teraz zostaje tylko na nowo zresetować system i pokręcić gałkami i suwakami przed Izbickiem, może się uda odegrać.

Jak to nie pomoże to zostaję oddać auto komuś kto  lepiej ogarnia płytę Easci  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy beda foty z zawodow badz z ogolnych targow?

Lada chwila JD powinien umieścić na easce . 

 

 

 

 

Widzę że jakaś dziwna tendencja panuje na forum , ludzie jakoś boją się rozmawiać o instalkach i odsłuchach :(

Więc opiszę te auta które miałem okazję odsłuchać . 

 

Zacznę od Hondy kolegi bonless - Bardzo przyjemnie grające auto , góra z Picolo bardzo dobra , fajnie ogarnięty , dobra średnica i bardzo przyzwoity bas , suburbon mnie zgwałcił ilością subbasu ,brzmieniowo był dobry , ale dużo za dużo :) , technicznie słabiej , wysokość niezła , skupinia do poprawy , głębokość i odległość niestety nie wiem czy da się lepiej bo jak na to auto jest ok , ale patrząc po konkurencji w klasie wypadała co najwyżej przeciętnie . Mikrodynamika dość dobra , ale też mogła by być troszkę lepsza . Duuuuży skok do poprzedniego sezonu , a i tak się da jeszcze dużo z tego wyciągnąć .

 

Nastepne auto to Yaris Raadka - Brzmieniowo troszkę gorzej od Hondy , Góra troszkę za cicha , średniak dla mnie troszkę za dużo informacji miał przez co miałem wrażenie lekkiej ciężkości , do basu i subbasu nie było się co przyczepić , grało bardzo dobrze  . Auto grające bardzo równo. To co jest tam uważam że najlepsze to technika , słychać od razu bardzo dużą głębokość i odległość do 1 planu . Scena jest bardzo dobrze poukładana , bałem się że będzie przeciągnięta na lewo , ale było bardzo dobrze . Yariska w tym wydaniu lubi watty , czym głośniej tym było lepiej .

 

Xara Rob123 - Auto dla mnie bardzo nie równe , ma wybitną średnicę którą mógł by spokojnie postawić klasę lub 2 wyżej i nie było by wstydu , z kolei góra szybko się kończy w okolicach 12-13 kilo już prawie nic nie ma , braku przez to trochę powietrza i detalu , nie słychać na niektórych utworach tych delikatnych smaczków ( oddechów , westchnięć , odgłosów przekładanych kartek ). Bardzo dobry jest fundament i niska średnica , ale bas i subbas brzmiał poprawnie , ale trochę kartonowo , bardzo twardo , szyko się kończył , miałem wrażenie że nie wybrzmiewa do końca . Subbas kończył się na 40hz , ale za to był bardzo szybki , po rozmowie z kolegą wiem dlaczego ma tak a nie inaczej i do muzyki którą słucha auto będzie się spisywać doskonale :)

 

Na koniec Golf Artura ( podobno kolega jest na forum , ale za nic się nie przyznał więc nie wiem kto to :)

Auto bardzo dopracowane , bardzo dobre brzmieniowo , zrównoważenie wyśmienite , podzakresy bardzo fajne , nic się nie wybijało , nic nie wkurzało , słuchało się z dużą przyjemnością . Brzmiało jak skrzyżowanie samochodu Stanec'a i Xanti Pawła , były niemal same plusy w tym aucie , z minusów , lekko za cichy subbas ( dosłownie o 1 oczko na Alpinie ) i technika do poprawy , scena przeciągnięta na lewo co dało słabsze skupienia . Auto zdecydowanie najlepiej grające w klasie :) 

 

 

Słuchałem jeszcze paru aut , może dopisze jak będzie chwila później . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...