Skocz do zawartości

I Eliminacje MP Easca 2013 - Olsztyn


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 283
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tez z przyjemnością bym się dowiedział czego słuchasz w domu i do czego odnosisz swój wzorzec brzmienia oraz równowagi tonalnej.

Możesz to zrobić.

Aktualnie są to monitory dwudrożne na 130mm niskośredniotonowym, przy czym nie postrzegam ich w kategoriach systemu referencyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie są to monitory dwudrożne na 130mm niskośredniotonowym, przy czym nie postrzegam ich w kategoriach systemu referencyjnego.

Ale takie sobie wybrałeś , jako środek do codziennego obcowania z muzyką.

A co dalej , źródło , wzmacniacz , może tez sięgają referencji lub dobrze rozumianej wyższej klasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale takie sobie wybrałeś , jako środek do codziennego obcowania z muzyką.

A co dalej , źródło , wzmacniacz , może tez sięgają referencji lub dobrze rozumianej wyższej klasy ?

To również nie są komponenty referencyjne.

Ich wybór nie wynika z upodobania do takich właśnie i ma niewiele wspólnego z moim postrzeganiem spraw poruszanych w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To również nie są komponenty referencyjne.

 

Ich wybór nie wynika z upodobania do takich właśnie i ma niewiele wspólnego z moim postrzeganiem spraw poruszanych w wątku.

 

Jasne , nic nie jest z tym związku , bo nie chcesz ich dostrzec.

Lepiej szukać u innych .

Postaw sobie kolumny pierwotnie za 20 tys , potem wzmacniacz pierwotnie za 10 tys i źródło pierwotnie za 10 tys .

Posłuchaj tego przez dwa lata i potem zobaczysz jaki pozostanie z dzisiejszego , wzorzec barwy czy równowagi tonalnej.

To zresztą zabawa dla dwóch stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma związku :)

I nie generalizujmy bo można z tej ostatniej wypowiedzi wysnuć wniosek, że jeśli klocek w HA kosztuje 10000 lub więcej to na pewno gra (w sposób burzący dotychczasowe poglądy i przyjęty profil brzmienia).

Każdy ma inne wyobrażenia, ale podobne do mojego i Marka miało chyba kilka osób i zostało to rozbite o brzeg źle klejonych subów z przodem i ciągnącym się mulastym basem na pierwszym planie. Może do stochfischów to pasuje. Mnie również zastanawia słuszność testowania tak zestrojonych samochodów jedną płytą... Bez spinki :)

Łukasz u Ciebie jakoś nie narzekalim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie ma związku :) I nie generalizujmy bo można z tej ostatniej wypowiedzi wysnuć wniosek, że jeśli klocek w HA kosztuje 10000 lub więcej to na pewno gra

 

Jest jednak bardziej prawdopodobne , niż znalezienie poprawnego grania w amplitunerze kina domowego za 1200 zl

i monitorkach na 13 tkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne , nic nie z tym związku , bo nie chcesz ich dostrzec.

Lepiej szukać u innych .

Mylisz się próbując doszukiwać się odniesienia w moich opiniach do sprzętu posiadanego przeze mnie w domu.

Do czego zmierzamy? Mnie interesuje odpowiedź na pytanie, czy mam rozumieć, że sposób prezentacji materiału dźwiękowego w systemach zawodniczych "z pudła" należy przyjąć za referencyjny w przypadku zawodów tego rodzaju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno z odpływem wody :P Tak mogę wnioskować? Takie monitorki mogą być liniowe w swoim paśmie przetwarzania, z oczywistym spadkiem ilości informacji wraz ze spadkiem częstotliwości.

Tak samo nie uznawałbym tego jako punkt odniesienia, tym bardziej, że sam posiadam m.in. takie właśnie pudełeczka w domu i do nich absolutnie nie porównuję samochodowego grania. No, może w kwestii przestrzenności... :D Dlatego nie patrzę na gusta przez pryzmat tego co dana osoba posiada również w domu. Różne są cele i zastosowania stojących w domu pudełek na prąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno z odpływem wody :P Tak mogę wnioskować? Takie monitorki mogą być liniowe w swoim paśmie przetwarzania, z oczywistym spadkiem ilości informacji wraz ze spadkiem częstotliwości.

 

Tak samo nie uznawałbym tego jako punkt odniesienia, tym bardziej, że sam posiadam m.in. takie właśnie pudełeczka w domu i do nich absolutnie nie porównuję samochodowego grania. No, może w kwestii przestrzenności... :D Dlatego nie patrzę na gusta przez pryzmat tego co dana osoba posiada również w domu. Różne są cele i zastosowania stojących w domu pudełek na prąd...

 

Dobra , wolę niedzielny luzik .

Wzorce kształtujemy na wystawach , a nie tym co nas świadomie otacza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o polskie auta które wymieniłem - Honda bonless'a bardzo zyskała na cięciu pasywnym (szczególnie, że właściciel operację cięcia przeprowadził sam), wyższe ucięcie woofer'ów od dołu i pożyczony sub Macrom'a poskutkowały dużo fajniejszą równowagą tonalną. Teraz przyjemność czerpać można z obcowania z całym systemem, nie tylko z mięsistym dołem :)

 

 

 

Jak dla mnie na slowo uznania zasluguje jeszcze czarne A3 ale rowniez tak jak Marek juz wspomnial Honda bonles'a. :wink2:

 

 

 

 

Bardzo fajne granie u bonlessa, jeden z lepiej sklejonych.

 

Dziękuję za miłe słowa, bardzo się cieszę że podobał się wam mój system :)

Co do mojego wyniku to co tu dużo gadać, trzeba jeszcze popracować żeby następnym razem wypaść lepiej. Mam teraz motywację żeby jeszcze posiedzieć nad strojeniem :D

 

Ogólnie zawody jak zwykle w Olsztynie bardzo fajne, do tego auta stały w cieniu więc pogoda aż tak bardzo nie męczyła. Fajnie było móc się spotkać i osobiście poznać kolejnych sympatycznych użytkowników naszego forum :ok:

 

Podziękowania dla organizatorów i gratulacje dla zwycięzców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta Beginner Mini wyglądała ?? Był ktoś ?? Słuchał ktoś a nie tylko te hi-endy, BRAXY itp. Nuda :rotfl:

x2

 

1 auto  - zna ktoś tego kolegę ( Forumowicz czy z poza ?? ) 

Robił ktoś odsłuch tej Meganki ?? Jakie klocki siedziały w środku??

 

Gratulacje dla Tych wyżej sklasyfikowanych, powodzenia na następnych zawodach dla tych co poza pudłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa nawet ja się załapałem :D Widze, że Twoich fotek tez jest trochę suzuki :D Fajna impreza ogólnie. Miło było posłuchać waszych autek :) Co odsłuch to człowiek bogatszy w nowe doświadczenia i doznania za co jestem wielce wdzięczny:) Ja co prawda nie jestem miaro dajny ale autko Suziego bardzo fajnie jak dla mnie a i cały zestaw głośniejsze podkręcenie :D Co ja będę pisał w porównaniu do tego co mam/miałem to praktycznie każdy z was miał o wiele przyjemniejsze granie niż to co u mnie :) Przede wszystkim fajnie było was poznać i pogadać mam nadzieje, że będzie jeszcze sposobność się spotkać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...