Skocz do zawartości

komu zlecić zrobienie komór dla 16tek w drzwi? okolice wwa


7er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wiem, ale nie wiem czy Ty wiesz....

 

Jeśli o wygląd to faktycznie są bardzo ok  :wink: Pytanie: zamieniłbyś swoje drzwi na te komory? Bo jak by moje grały jak Twoje to nie zastanawiałbym się nad odpowiedzią.

 

 

 

 

Gust jest jak .... każdy inny.

 

Tu chyba nie chodzi o gust. Zrobienie ładnych komór i wrzucenie do nich fajnych głośników to nie wszystko.

 

 

 

 

Jaką pojemność mają te komory pod AS w tej Toyocie?

 

Nie chciałem tego tematu poruszać nawet... Nie widziałem auta, nie słuchałem, nie wypowiadam się, ale wydaje mi się, że komory są lekko za małe.

 

 

 

 

na frezarce CNC

 

Park maszynowy mają bardzo ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wykonanie jest klasowe, naprawdę bardzo, mi się podoba, pytanie właśnie jak z :

 

 

Tu chyba nie chodzi o gust. Zrobienie ładnych komór i wrzucenie do nich fajnych głośników to nie wszystko.

 

Dlatego spytałem o litraż dla tych AS... Od razu wyjdzie szydło z worka na ile komory mają ładnie wyglądać a ile jest wzięte pod uwagę przy ich robieniu z parametrów T-S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie jest klasowe, naprawdę bardzo, mi się podoba, pytanie właśnie jak z :

 

 

 

Dlatego spytałem o litraż dla tych AS... Od razu wyjdzie szydło z worka na ile komory mają ładnie wyglądać a ile jest wzięte pod uwagę przy ich robieniu z parametrów T-S.

 

Coś kosztem czegoś jak zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisano wczoraj, 22:53

nakamichi, dnia 13 Marz 2013 - 11:35, napisał:

Nie , myślę ze w większości wypadków uzyskany rezultat będzie znacznie poniżej oczekiwań ,

szczególnie tam gdzie pierwszym pytaniem jest cena.

To ja mam pytanie, jako calkowity laik

(bo sobie tak mysle, ze zrobienie komor w moim nowym projekcie bedzie wygodniejsze niz klejenie drzwi matami na mur-beton, a i tak zawsze bedzie cos brzeczec...abstrachujac od kosztow)

Dlaczego efekt bedzie ponizej oczekiwan?

Komory wyszlyby po ok. 16L, przetworniki to macrom ext 6.0/mp 5.16

PS

pytam powaznie...

 

Bo zazwyczaj tego rodzaju pytania zadają osoby które sa zainteresowane realnym obniżeniem kosztów w stosunku do tradycyjnego wygłuszenia drzwi. One tez zazwyczaj ani razu nie słuchały konkretnego rozwiązania , a poszukują instalacyjnej alternatywy do przetworników niskiej lub średniej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Nakamichi.

Nie jestem zainteresowany obnizeniem kosztow (jak juz wspominalem).

Ale musze sie przyznac, ze nigdy nie sluchalem "komorowego" grania z drzwi. I raczej w najblizszym czasie nie poslucham, z racji mojego polozenia.

Czy szukam instalacyjnej alternatywy? Oczywiscie, inaczej nie odzywalbym sie w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam koszta moich komór i zabudowy tweeterów.

5 kg żywicy + utwardzacz + maty 93zł z wysyłką http://allegro.pl/zywica-poliestrowa-5kg-mata-300-5m2-utw-gratis-fv-i3068837428.html

Szpachla uniwersalna novol 1.8kg 30zł.

Klej typu butapren 20zł.

Skaj w hurtowni tapicerskiej 25zł.

Elastyczna tkanina zamiast pończochy 25zł.

Dystanse mdf 50zł.

Papier ścierny i taśma malarska ok 15zł.

Suma 258zł.

Można tanio i dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są rybki i pipki

jest "CA" za 1000zł i takie normalne poprawne i jeszcze lepsze

są komory za 200zł i takie jakie powinny być

 

@Perez

 

tanio można zawsze, ale z tym dobrze to bym polemizował dopiero wtedy kiedy przerobisz kilka sztuk- i to na autach z troche bardziej skomplikowaną tapicerką jak w Golfie 2

 

ale takie porządne z mocowaniem do blaszanej konstrukcji drzwi, z karkasem z warstwowo ułożonego mdfu i innymi detalami tego typu które dopiero robią granie

 

takie jak twoje da sie zrobic w 3 dni i to rzeczywiście może kosztować (zlecając komuś) te 600-700zł

 

 

co by nie robić OT

 

RJ- jedż do Raadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mehow czy uważasz że tapicerka w e32 jesy skąplikowana?  :looka:  jeżeli e32 jest skaplikowane to ja już nie mam pytań.... mi się wydaje że tapicerka nie jest zbytnio wyrafinowana..... a dla kogoś kto robi CA nie powinna stanowić najmniejszego problemu. 

Co chodzi o koszta u mnie..... skóra..... będzie z fotela pasażera.... fotele przednie muszę kupić bowiem od kierowcy jest porwany (ktoś rozcioł czymś na oparciu) więc dawca materiału jest tutaj się nie martwię. boczek jest tapicerowany taką samą skórą więc nie będzie problemu co chodzi o dopasowanie materiału i jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@7er

 

A z kim już rozmawiałeś? Jakie ceny Ci przedstawili? Odezwałeś się z zapytaniem do Raadka (o czym dostałeś info na początku)?

 

Zobaczyłeś już jak wyglądają komory zrobione po taniości. Wejdź teraz do wątku suzuki (który Ci wyliczył swój kosztorys) czy Mehowa i zobacz jak wyglądają komory zrobione tiptop.

 

Niech cena materiału będzie po środku - czyli około 600-700.

 

Kilka dni roboty - więcej niż materiały. 

 

I zbliżasz się blisko spokojnie do 2000zł. 

 

Cena pewnie zaboli, ale robota fachowca tyle kosztuje. To nie praca na kasie w markecie  za kilka zł za godzinę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autor tematu wrzuciłby fotkę swoich drzwi? Nie mówię dla komór nie ale tu na forum nie jedne drzwi już zostały "przystosowane" do grania (nie zawsze poprzez komory). Za cenę dobrych komór (nie poruszam tematu czy to drogo czy nie) tj. ok 2000 można zrobić naprawdę porządne drzwi, a resztę kasy mógłbyś dołożyć np do lepszych głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może autor tematu wrzuciłby fotkę swoich drzwi? Nie mówię dla komór nie ale tu na forum nie jedne drzwi już zostały "przystosowane" do grania (nie zawsze poprzez komory). Za cenę dobrych komór (nie poruszam tematu czy to drogo czy nie) tj. ok 2000 można zrobić naprawdę porządne drzwi, a resztę kasy mógłbyś dołożyć np do lepszych głośników

 

Tak wyglądają drzwi w e32:

http://audiomanufaktura.pl/bmw-e32/

 

Także też nic prostszego bez komory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zrobisz je sam to zawsze wyjdzie taniej, mozna poszukac alternatyw i zaoszczedzic deczko na materiałach, można zejsc z ceny...

 

No ale porównanie komór pereza z włókna i suzi/mehowa z mdf i róznic nakładu pracy to jakies nieporozumienie...

 

Nikt mi nie powie ze nie ma róznic w odsłuchu, ze rezonansuja tak samo...

 

Wiem mozna taniej, mozna inaczej ale czy warto? Zalezy od upodobań i wymagań :)

 

A na koniec proponuje zadać sobie pytanie, ile TY chciałbyś zarobić(na godzine) poswiecając swój czas, umiejetności i doświadczenie przy budowie czegoś nietuzinkowego dla kogos...? 

 

Jednak prosze aby nie odpowiadał nikt, kto nigdy nie starał sie zrobić od podstaw do końca chciaż słupków pod 3 drogi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja to totalny budżet, taniej nie można :). Jestem tego świadom że komory z mdf biją moje na głowę.

Dodam tylko że na froncie w moich komorach jest 5 warstw włókna nasączonego żywicą. Na zdjęciach zamieszczonych przeze mnie tego nie widać, niech nikt nie myśli te tam jest tylko szmatka, szpachel i skaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...