Skocz do zawartości

komu zlecić zrobienie komór dla 16tek w drzwi? okolice wwa


7er
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba przezbrajaliście karbonem i kevlarem na zmianę to tak bo te maty sa drogie :wink: i wykończone krokodylą skóra.

 

Co do robocizny to fakt w chu.....j roboty i nikt za darmo bawić się z tym nie bedzie chciał i może dużo kosztować nawet tyle co napisałeś za materialy ale materiały :wink: z tym to pojechałeś po bandzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litrowa puszka żywicy + włókno (w zależności od gramatury) 50 zł

- na chwilę obecną zużyłem 6 litrów żywicy + włukno co daje 300 zł

a trzeba jeszcze dołożyć

Szpachla 1kg lekka 30 zł zeszły się 3 puszki czyli 90 zł

Mdf około 100 zł

Skóra około 200 zł 

Stalowy czy tam aluminiowy pierścień 2 szt. około 150 zł

Plus za 10 pędzli zużyłem po 3 zł sztuka, papieru ściernego też za 20 zł najmniej,

Kilometry taśmy malarskiej i inne pierdoły zookrąglimy do powiedzmy 80 zł

Czyli:

300+90+100+200+100+80=

Wychodzi 870 zł

 

No i braksowanie 150 zł

Niech mi ktoś powie gdzie te 400 zł za komory,

chyba  żeście na główkę upadli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie mówi ze 400 za komory ale bardzo rozrzutny jesteś :

za 300 pln to ja bez problemu kupuje 25kg zywicy z matami a nie 6kg

Nie koniecznie trzeba wydać 200 na skórę bo sa fajne skajki samochodowe za 50pln

Mdf za 100 to jeszcze na pól skrzynki styknie :wink:

Taśmy i inne pierdoly fak tanie nie sa

Szpachlę 3x ????? Nie wiem co tak aż szpachlować trzeba żeby 3 puszki szpachli zeszło

 

Więc na samych tych rzeczach sporo odpadnie

 

Także nie pisz ze materiały od 600-1000

Tylko mogłeś napisać ze ja kupywalem materiały z wyższej półki i dałem 1000 ale można i taniej.:D

 

Robocizna drugi tysiak by wyszła żebym sam nie robił i jest ok :D

 

Fakt, na drobne rzeczy poszło Ci trochę kasy.

A gdyby np. użyć takiej żywicy? http://allegro.pl/zywica-poliestrowa-5-kg-utwardzacz-gratis-fv-i3068837419.html

Koszt sporo mniejszy ok dwie stówy w kieszeni.

AROPOL to jest właśnie taka jak ja czesto używam i jest bardzo dobra i tania :D nawet novol kosztuje 30pln za 50 to ja nie wiem ale chyba tylko w Obi czy praktikerze tak koszą :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpachlę 3x ????? Nie wiem co tak aż szpachlować trzeba żeby 3 puszki szpachli zeszło

 

Więc na samych tych rzeczach sporo odpadnie

Po to żeby wyprowadzić powieszchnię jak należy, np tam gdzie łączą się warstwy mdf czy żywicy z mdf, wokół pierścienia, ramki itd.

Czyli moje koszta to mniej więcej z braksem 1000 zł

Jeżeli odjąć tę żywicę z alledrogo, niech będzie 700 zł

I owszem mnóstwo pracy.

Na przygotowanie samej skorupy poświęciłem około tygodnia od 9 do 20 co dzień.

Jak ktoś ma ochotę niech eksperymentuje. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to żeby wyprowadzić powieszchnię jak należy, np tam gdzie łączą się warstwy mdf czy żywicy z mdf, wokól pierścienia, ramki itd.

Czyli moje koszta to mniej więcej z braksem 1000 zł

Jeżeli odjąć tę żywicę z alledrogo, niech będzie 700 zł

I owszem mnustwo pracy.

Na przygotowanie samej skorupy poświęciłem około tygodnia od 9 do 20 co dzień.

Jak ktoś ma ochotę niech eksperymentuje. Powodzenia.

Za robotę :padam: szacun masz razem z Mehowem bo wiem ile to sie trzeba naskubać bo sam moją skrzynkę do suba ku.....wiłem na czym Swiat stoi :padam: i to niestety musi kosztować jak zlecasz komuś , bo nikt o zdrowych zmysłach za 500 czy 1000 złotych nie będzie sie cały tydzień spuszczał komuś nad komorami :D

 

Ale fakt jest faktem ze mowa na forach jest przypadkach DIY więc sporo kosztów odpada, więc warto samemu eksperymenyować :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można w ogóle nie obijać - będzie taniej

można bez metalowego dystansu - jeszcze taniej

można z samej żywicy bez mdf-u (jak ktoś ma cierpliwość i talent) - znowu taniej

zamiast taśmy malarskiej papier śniadaniowy poklejony taśmą biurową - znowu ze 30 zł w kieszeni 

zamiast pędzla malować palcem - to kolejne 10 zł taniej !

 

albo zamiast komór można głośnik na półdystansie osadzić pod tapicerką i po kłopocie. 

 

ostatnio rozbierałem wrota i jeden taki pod 16cm głośnik gruby na 1 cm mam z odzysku , mogę komuś podesłać wyjdzie go całe 4 zł za wysyłkę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale fakt jest faktem ze mowa na forach jest przypadkach DIY więc sporo kosztów odpada, więc warto samemu eksperymenyować

Z tym sporo bym polemizował, ale zachęcam do prubowania.



 

można w ogóle nie obijać - będzie taniej
można bez metalowego dystansu - jeszcze taniej
można z samej żywicy bez mdf-u (jak ktoś ma cierpliwość i talent) - znowu taniej
zamiast taśmy malarskiej papier śniadaniowy poklejony taśmą biurową - znowu ze 30 zł w kieszeni
zamiast pędzla malować palcem - to kolejne 10 zł taniej !

albo zamiast komór można głośnik na półdystansie osadzić pod tapicerką i po kłopocie.

ostatnio rozbierałem wrota i jeden taki pod 16cm głośnik gruby na 1 cm mam z odzysku , mogę komuś podesłać wyjdzie go całe 4 zł za wysyłkę !

Tak będzie chyba najlepiej :hyhy:  :hyhy:  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz dzięki że powiedziałeś bo przymierzam się już jakiś czas ją zakupić, ale nie byłem pewien czy będzie dobra :)

Dobra tylkoze utwardzacz jest płynny i jeszcze rozrzedza i tak rzadka zywice więc trochę wprawy trzeba mieć ale ogólnie jest spoko i tanio

 

Ja czesto kupuje akurat tą i tutaj

 

http://www.zywica.eu/sanit//index.php?products=product&prod_id=29

 

bo maja wszystko w jednym miejscu łącznie z matami i innymi pierdolami np. Wagę, wałkiem, rozpuszczalnikami i nie muszę sie bawić w kilka przesyłek i facet jest skory do pomocy fachowej w razie jakiejś ryfy :D

 

można w ogóle nie obijać - będzie taniej

można bez metalowego dystansu - jeszcze taniej

można z samej żywicy bez mdf-u (jak ktoś ma cierpliwość i talent) - znowu taniej

zamiast taśmy malarskiej papier śniadaniowy poklejony taśmą biurową - znowu ze 30 zł w kieszeni 

zamiast pędzla malować palcem - to kolejne 10 zł taniej !

 

albo zamiast komór można głośnik na półdystansie osadzić pod tapicerką i po kłopocie. 

 

ostatnio rozbierałem wrota i jeden taki pod 16cm głośnik gruby na 1 cm mam z odzysku , mogę komuś podesłać wyjdzie go całe 4 zł za wysyłkę !

Dobre :rotfl: ze skrajności w skrajność :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwisz sie? Przesadzasz jak wielu którzy juz probowali... Poczekamy na efekty Twojego szpachlowania , tylko nie zapomnij zliczyc ile razy nakładałes i szlifowałes to swinstwo... Ja wiem ze półśrodkami da sie zrobic wiele rzeczy ale to zawsze wychodzi po czasie... Ale możesz próbowac, ba nawet przyjmować zlecenia...

 

Kurde jak ja nienawidzę takiego podejscia do sprawy... Autor pyta o zlecenie, Ty negujesz kwoty i karzesz to robić sam... 

 

A tak na rozluźnienie Hehepack jest tańszy od Mehowa+Suzuki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...