Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zbyt niskie cięcie tego przetwonika ma negatywny wpływ na jego brzmienie , wyższa średnica staje się stłumiona i dolna lekko krzykliwa . Więc zamiast podpowiadać tak Ci napiszę .



ba :) i za nisko schodza wokale jak sie nisko tnie  :D :D

wklepując na  aktywce cięcie w tym miejscu daje podział w okolicach 500/600hz w zalezności od systemu więc w cale nie tak wysoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt niskie cięcie tego przetwonika ma negatywny wpływ na jego brzmienie , średnica staje się stłumiona i lekko krzykliwa . Więc zamiast podpowiadać tak Ci napiszę .

 

wklepując na  aktywce cięcie w tym miejscu daje podział w okolicach 500/600hz w zalezności od systemu więc w cale nie tak wysoko :)

x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast ku mojemu zdziwieniu ten sam przetwornik u Cober'a zapitala aż miska się cieszy.

 

To mnie akurat nie dziwi, po pierwsze u Cobera zasilane jest z M1'ki a to raczej jeden z najlepszych piecy, a po drugie... zachowam na razie dla siebie, ciekawy tylko jestem jaki byłby efekt gdyby Maxam wsadził Coberowego średniaka do laguny.



a co do cięcia 3.1, sam ciąłem go 315/12 i nie zauważałem aby darł japę, wręcz przeciwnie, zresztą nie tylko ja tak go stosowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie... zachowam na razie dla siebie, ciekawy tylko jestem jaki byłby efekt gdyby Maxam wsadził Coberowego średniaka do laguny.

Możesz to jakoś rozwinąć - jestem ciekaw co masz na myśli? W przeciwnym razie - jaki sens ma ta uwaga?

a co do cięcia 3.1, sam ciąłem go 315/12 i nie zauważałem aby darł japę, wręcz przeciwnie, zresztą nie tylko ja tak go stosowałem.

Ja również takie cięcie testowałem. Nie powiem - nic nie stoi na przeszkodzie by tak uczynić, przetwornik fizycznie daje sobie z tym radę.

Pytanie tylko, czy i jak te najniższe rejestry gra. Według mnie - gra je słabo i z niewystarczającym poziomem ciśnienia akustycznego.

Wyższe cięcia służą mu bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a co do cięcia 3.1, sam ciąłem go 315/12 i nie zauważałem aby darł japę, wręcz przeciwnie, zresztą nie tylko ja tak go stosowałem.

Systemy z tak niskim cięciem średniego nigdy mi się nie podobały , są lekko zasuszone i nie mają tak fajnej wagi i ciepła jaka idzie z woofera na fundamencie . Tak niskie strojenie średniego odbywa się nie bez kosztu dla wyższej średnicy typu 3khz w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Systemy z tak niskim cięciem średniego nigdy mi się nie podobały

 

I tu jest pies pogrzebany.

 

Co prawda zgodzę się z tym że dla małych przetworników lepiej im służy wyższy podział, ale nie że jest to jedyna droga aby dobrze zagrał.

Weź pod uwagę też Siergiejowego średniaka, on cięty jest na 250Hz i jakoś nic mu nie dolega, a suchości i braku szczegółów się nie odczuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tylko to zawsze niepotrzebne zamieszanie robi w wątku:)

 

Bo szukacie najpierw drugiego dna, napisałem wyraźnie na post Radka:

 

 

ciekawy tylko jestem jaki byłby efekt gdyby Maxam wsadził Coberowego średniaka do laguny.

 

Resztę Maxam już wie, a to on jest stroną w tym przedstawieniu :) po za tym nudno by było, same ochy i achy, albo znów wszystko źle, a tak zeszło też na czary mary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tbrek, dnia 26 Lut 2013 - 12:02, napisał:

zasilane jest z M1'ki a to raczej jeden z najlepszych piecy

bury22, dnia 26 Lut 2013 napisał:

A to dobre Tomek

 

A co w tym takiego dziwnego?

Też uważam że to jedne z lepszych piecy za w miarę rozsądne pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Moc pracy i wspaniałe efekty montażowe.

Ciesze się że kolejna lagunka zyskała na dżwięku.

Życze  powodzenia i roztropności w doborze klocków.

Interesuje mnie jednak sprawa czy bierzesz pod uwage temperature zewnetrzną

która może wpłynąć na ocene  walorów  brzmieniowych  przetworników .

Po prostu czy nie jest za zimno na to aby mogły  " rozwinąć skrzydła"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...