Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robota jak już wcześniej pisałem super :hurra: czekam na wiecej foto :D

 

P.s. Pytanko bo nie wiem czy dobrze zauważyłem na fotkach ze przed przyklejeniem tych blach zmatowales grubym papierem od środka zewnętrzne poszycie??? Po przyklejeniu tych blach czymś to zabezpieczyleś? Bo wiesz wilgoć potrafi wejść w najmniejsze zakamarki nawet w szczeliny przy zalamaniach mat i może pojawić sie mały klopocik :( chyba ze furtki tez sa amelinowe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No ja jestem w lekkim szoku z tymi blachami ale po ochlonięciu to nie jest takie głupie na jakie wygląda za pierwszym spojrzeniem :)

Tylko ciekawi mnie gdzie będzie najsłabszy punkt w nich teraz,nasuwa mi sie na myśl uszczelka-szyba,czy tam też jakiś patent zastosowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie gdzie będzie najsłabszy punkt w nich teraz,nasuwa mi sie na myśl uszczelka-szyba,czy tam też jakiś patent zastosowaliście?

Konstrukcyjnie nie są to i nigdy nie będą komory zamknięte (kickpanele, jak kto woli).

Brzmieniowo zaś udało się Michałowi niewątpliwie zbliżyć do nich bardzo - by nie powiedzieć maksymalnie.

 

O ile mi wiadomo, przy fabrycznych uszczelkach nic nie było robione (z mojego punktu widzenia są solidne) - chyba że Michał nie zdążył mi czegoś przekazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że to zwykłe słupki i zwykłe drzwi....

ale troszkę się przypatrzeć szczegółom i widać jaki OGROM pracy jest w to włożony.

Takie dopieszczenie szczegółów na pewno świetnie wpłynie na dźwięk.

 

 

Szacunek.

 

 

Jeśli tylko zagra na poziomie wykonania instalacji to będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dać, Marek stwierdził ze sa zbędne przy jego plumkaniu. Jak cos to sie dorzuci. Tymczasem zadbałem o odpowiednia ilość otworów wentylacyjnych :)

To fakt przepływ powietrza zapewniłeś im - ok.Racja -  problemem nie będzie dorzucenie chłodzenia. Ze swojej strony polecam sterownik do temp/napięć itp wykonania Roberta K. Mała rzecz a cieszy. Mehow i jak wrażenia z gry? Bo Maxam'a nie złapię teraz na gg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakby to powiedzieć... My sie z Markiem całkiem lubimy, ale jeśli chodzi strikte o sprzęt to mamy tak kontrastujące gusta jak woda i ogień.

Montażowo... wiadomo :P, drzwi robią robote- nie ma co ukrywać, słupki... już słychać że dobrą drogą powędrowaliśmy... ale ja bym tam ponad połowe klocków powymieniał- zostawiłbym tylko Pionka i braxy :)... ale proszę się tym w ogóle nie kierować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


blaszki mają 4mm grubości.
Użyłem kleju przeznaczonego do napraw blacharskich, Carlofon cośtam

Bardzo dobre są te kleje kauczukowe, powiedziałbym że połączenie prawie stałe.

Powiedz proszę ile drzwi przytyły po całej operacji, szacunkowo oczywiście. Reakcję zawiasów mam na myśli w perspektywie normalnego użytkowania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem film nagrać jak drzwi sie zamykają, ale właśnie wyjechał i zapomniałem... przy całkowie otwartych wystarczy lekko jednym paluszkiem pchnąć róg ramy i po chwili tylko słychać stłumione "plum" zamka... myślę że te 8-10kilo tam doszło. Zawiasy... kto sie będzie tym przejmować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie odnoście magnetycznych zatrzasków do klapy zabudowy, nie są one za słabe i nie będą się otwierały?? ogólnie na zdjęciach za dokładnie nie widać ale czy zabudowa na dole jest przytrzymana jakąś płytą na podłodze bagażnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to z sub jesli teraz juz mozna zapytac? Bo magnes wyglada bardzo podobnie jak ten co mialem w Seas Lotus.... czy to cos z jego rodziny?

 

noo, bliziutko jesteś :)

 

 

Kacpinio... tak, klapke przytrzymuje (też) podłoga... ale magnesiki średnio zdały egzamin. Coś tam innego załozymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to z sub jesli teraz juz mozna zapytac?

Żadna chyba tajemnica :) http://seas.no/index.php?option=com_content&view=article&id=238&Itemid=223 Seas L26ROY lub ten drugi RO4Y

 

 

Bardzo fajna instalacja, a audisonki chyba od Woollego odkupiłeś Maxam prawda? :) Jak się to wszystko spisuje ? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opis seasa bo bardzo ciekawy jestem. Jak juz mówiłem podoba mi sie to auto, podejście do niego jak i kierunek w którym idzie. Panowie powodzenia i do zobaczenia. Wybieram sie nie długo do Rumi więc napewno was nawiedze :)

 

łups, będę musiał w garażu posprzątać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nam Mehow zaktywizował :)

 

Kilka słów komentarza:

 

Auto montażowo w zasadzie skończone. Koń jaki jest - każdy widzi.

Jeśli idzie o brzmienie - nie podejmuję się jeszcze ani opisywać w szczegółach ani wyrokować. Wszystkie przetworniki poza woofer'ami nie widziały jeszcze prądu więc trzeba im pozwolić na obwąchanie się z nim i oswojenie :)

 

To co da się powiedzieć, to niewątpliwie świetne przygotowanie drzwi.

Jak dla mnie Michał wyszedł z siebie, stanął obok, zastanowił się - a potem przeszedł sam siebie.

Dzięki tej aplikacji można chyba powiedzieć, że Lotusy grają ... nie jak Lotusy

 

Sub został już przez brać forumową rozpracowany - naszła mnie chęć na spróbowanie w aucie czegoś niekoniecznie do niego stworzonego - na chwilę obecną mogę jedynie powiedzieć o nim, że do wolnych nie należy, jest raczej mięsisty i konkretny.

 

Teraz pora na etap równie ważny jak aplikacja - strojenie.

Jeszcze nigdy nie jeździłem do domu równie przepisowo jak wracając ostatnimi czasy od Michała :)

Na chwilę obecną eksperymentuję z cięciami, widać po pierwszych odsłuchach, że niskie rzędy słupkom służą.

Czasy zostały póki co ustawione ot tak - żeby były. Tym zajmę się później.

 

To chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...