Skocz do zawartości

Renault Laguna lll - auto M A X A M'a


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości Raadka, miałem wczoraj możliwość przesłuchania w moim systemie dziesiątki Aliante.

Doświadczenie cenne o tyle, że okazał się to być jednak przetwornik nie dla mnie.

Gra zacnie, ale znów nie zgadza mi się profil :)

Natomiast moją uwagę przykuła bardzo papierowa wersja suba Dego, której doświadczyłem w aucie Stefka (w sumie szkoda, że nie przetestowałem go w moim systemie).

Taki sposób grania jest mi zdecydowanie bliższy.

 

Mały P.S.'ik - udało mi się nieco opanować mięsistość gry Seas'a - pomogło ... przycięcie go niżej i ostrzejszym zboczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Siema. 

Była możliwość posłuchania paru kawałków wczoraj na spocie więc dorzucę swoje 5 groszy.

Uważam że tweetery grają tam pierwsze skrzypce - są wg mnie zbyt wyeksponowane przed szereg. Są też zbyt jasne - nie moje brzmienie. Dużo lepiej wg mnie zgrywa się z Braxem 3.1 choćby jego mniejszy brat - 1.1 (w odniesieniu do Vectry Cober'a której też słuchałem wczoraj). 

No i woofery, troszkę inna bajka niż reszta głośników - pokusiłbym się o poszukanie czegoś lepiej dopasowanego brzmieniem do tandemu na górze. Nie bardzo jestem w stanie to opisać słowami ale lotus mi nie pasuje do tego systemu.Albo w drugą stronę - poszukałbym czegoś na słupki. Wg mnie to woofery które świetnie się sprawdzają w 2-way np. z HT1 (kiedyś kolega Brati w A6 miał takie zestawienie i ten system naprawdę mi się podobał).

 

Subbas pomijam bo nie słuchałem - poprosiłem o wyłączenie subwoofera :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję - wreszcie ktoś się o nią pokusił publicznie :)

Opinia ciekawa, ja nie w całej rozciągłości się z nią zgadzam, natomiast przyjmuję jako wsad do przemyśleń.

"Słupki" jeszcze zostaną - myślę że jest wciąż co nieco do wyciągnięcia z nich przy innej elektronice. Zmieniłbym może trochę ich ukierunkowanie, ale to pieśń przyszłości.

Rozważam zmianę woofer'a, aczkolwiek Lotus tak na prawdę grać zaczyna według mnie od pewnego poziomu głośności. U Ciebie Wolf podobało mi się wykończenie kick'a - ma więcej krągłości i wagi, lecz nie w ten mięsisty, natarczywy sposób którego nie lubię.

Z chęcią przetestowałbym też u siebie woofer'y Stefka, ale obawiam się nieco czy czasem nie ma ziarenka prawdy w obiegowej opinii o ich zapotrzebowaniu energetycznym, któremu mój aktualny piec mógłby potencjalnie nie sprostać.

Wczoraj w drodze natomiast zrobiłem kilka przystanków testując różne ustawienia skrzynki subbasu w bagażniku (na tyle, na ile pozwolił jej ogon). Wyniki ciekawe i obiecujące - trzeba temat zgłębić bardziej.

Niewątpliwie podoba mi się koncept zasilania systemu stronami - różnica jest słyszalna i jest in plus.

Wczoraj również potwierdziły się moje podejrzenia co do CS'ów - to są piece, których nawet mocno odkręconych słuchać można w długiej trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. 

Była możliwość posłuchania paru kawałków wczoraj na spocie więc dorzucę swoje 5 groszy.

Uważam że tweetery grają tam pierwsze skrzypce - są wg mnie zbyt wyeksponowane przed szereg. Są też zbyt jasne - nie moje brzmienie.

 

Słuchałem auta w sobotę i jeśli chodzi o tweeter to mam całkiem inne wrażenia. Całe wysokie i średnie lekko za kotarką i matowo, ale tutaj Marek już działa i możliwe że nawet teraz podłączając świeżo otrzymany piecyk:) Fakt, że gra to chłodno.

 

A woofery to co chwilę wspomina o 6.1pp czy Dego Masterach i to może być fajny pomysł. Lotusom za dużo nie zarzucam, ale mogłoby być lepiej.

 

Sub ID fajną robotę robi. Pokręciliśmy w sobotę fazą i już fajnie się zaczynał zgrywać. 

A wczoraj tam sub wędrował po bagażniku i kolejna poprawa. Może być naprawdę ciekawie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udało mi się auta posłuchać przed wyjazdem - widzę, że się wysypał worek z opiniami a warto mieć swoją :)

Czy obecne ustawienia to wariacja tego, co zostawiłem z Bartkiem czy może "ulepiłeś" coś na nowo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jeśli chodzi o tweeter to mam całkiem inne wrażenia. Całe wysokie i średnie lekko za kotarką i matowo

 

Ja równiez mam takie spostrzeżenia. Ta góra nie mogła w dłuzszej trasie dokuczać :) U mnie znów tej góry troszkę jest za duzo :P Jeśli chodzi o szeroko pojęty bas nie brakowało go zbytnio ;)

 

Sytuacja na Marka "polu walki" ciągle się zmienia i jestem pewien, że bedzie to świetnie grające auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na Marka "polu walki" ciągle się zmienia i jestem pewien, że bedzie to świetnie grające auto :)

 

Dokładnie. 

 

Nie miałem okazji posłuchać tego auta z Nakamichi, a z tego co mówił Marek to właśnie te przypadłości o których piszemy na górze nie istniały.

 

O tyle dobrze, że wiadomo w czym problem i kwestia czasu żeby to poprawić;)

 

Powoli do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecne ustawienia to wariacja tego, co zostawiłem z Bartkiem czy może "ulepiłeś" coś na nowo?

"Ulepiłem" coś na nowo i tu zmiany są znaczne w stosunku do Twojej ostatniej wizyty. W zasadzie "lepię" nieustająco, choć w niewystarczającym wymiarze godzin.

 

Wczoraj w trasie pomęczyłem system z dość wysokimi poziomami głośności - zdecydowanie można tego słuchać godzinami - Audisony sprawdzają się w tej roli wyśmienicie.

 

Dziś natomiast w aucie wylądował ESX Q60.4, którego zadaniem jest ewentualne przejęcie roli CS'ów.

Póki co nic więcej nie powiem - lecę słuchać :)

 

Jeśli idzie o ID, to zmiana jego lokalizacji rzeczywiście ma duży wpływ na odbiór, aktualne ustawienie jest ... chyba odrobinkę niekonwencjonalne, ale wydaje się sprawdzać. Myślę też intensywnie o wpakowaniu go w jeszcze mniejszą skrzynkę (okolice 20L brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś natomiast w aucie wylądował ESX Q60.4

Ciekawi mnie co nowego wniesie ta zmiana.

Mniej więcej wiem czego można się spodziewać bo znam te wzmacniacze ale co innego domysły a odsłuch konkretnego systemu.

Celowo nie wypowiadałem się o brzmieniu Marka systemu.Nie chciałem żeby to wpłynęło na ocenę tego autka.

Moim zdaniem to średniaki nie pasują tam do reszty.Z tweetera idzie jeszcze wyciągnąć sporo(tego akurat dość dobrze znam),wooferki pracują jak trzeba ale ten mid...chyba nie ten system nie to auto.Natomiast ku mojemu zdziwieniu ten sam przetwornik u Cober'a zapitala aż miska się cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No "krytykanci" - bardzo dobrze, że zechcieliście się wreszcie udzielić :)

 

Moim zdaniem to średniaki nie pasują tam do reszty.Z tweetera idzie jeszcze wyciągnąć sporo(tego akurat dość dobrze znam),wooferki pracują jak trzeba ale ten mid...chyba nie ten system nie to auto.Natomiast ku mojemu zdziwieniu ten sam przetwornik u Cober'a zapitala aż miska się cieszy.

Mnie ten średniak przypadł do gustu. Widzę (a raczej słyszę), że wiele zależy od towarzyszącej elektroniki. Jego ruszał w systemie nie będę.

 

Pierwsze wrażenia po zapięciu ESX'a są pozytywne. Zmieniło się całkiem sporo, ale o tym może gdy już się trochę z tym piecem oswoję.

Przy okazji zmieniłem jednak nieco podział mid-tweeter i zmodyfikowałem czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja równiez mam takie spostrzeżenia. Ta góra nie mogła w dłuzszej trasie dokuczać :) U mnie znów tej góry troszkę jest za duzo :P Jeśli chodzi o szeroko pojęty bas nie brakowało go zbytnio ;)

 

Sytuacja na Marka "polu walki" ciągle się zmienia i jestem pewien, że bedzie to świetnie grające auto :)

 

Jestem trzeci. dla mnie też za spokojnie na górze. Ale jak to się mówi : co człowiek to opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxam może za nisko próbujesz je ciąć (3.1) z tego co słuchałem /bawiłem się strojeniem tego przetwornika to on za nisko ie specjalnie lubił.

Bury - wierz mi - nie jest cięty za nisko :)

Swoją drogą - z czego wnosisz, że tak właśnie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o opinie raadka i paru innych osób , podrzuciłem CIęcie bo auto którego słuchałem na ty miało ciętego go na 350hz /12db bo to przecież stożek w komorze ...

Ja w opinii Radka czy innych osób nie widzę żadnych konkretnych informacji dotyczących grania 3.1 u mnie poza tym, że im nie odpowiadają.

Ciężko więc rozmawiać o wpływie takich czy innych cięć nie wiedząc, co chcieli powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...