Skocz do zawartości

BMW e39


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

O matko, też wir w baku masz? :) Fajne klamoty będą, ciekawią mnie te woofery - mają się zmieścić w komory? :)

 

Jaki tam wir - więcej jak 15 przy spokojnej jeździe nie bierze :P

 

 

 

Fajne klamoty będą, ciekawią mnie te woofery - mają się zmieścić w komory?  :)

 

Mają się zmieścić :)

Model zejściowy i wejściowy:

 

http://imageshack.us/a/img822/4907/simg0016.jpg

 

I efekty ostatnich paru dni (czy raczej wieczoronocy) klejenia:

 

 

http://imageshack.us/a/img209/7572/simg0019.jpg

 

 

http://imageshack.us/a/img585/1061/simg0020.jpg

 

http://imageshack.us/a/img534/4935/simg0021o.jpg

 

http://imageshack.us/a/img41/6646/simg0022.jpg

 

http://imageshack.us/a/img405/8011/simg0036.jpg

 

 

Udało się tym patentem wykroić nie 3,5 i nie 4, a całe 4.6L brutto  :hyhy:

Mam nadzieję, że po dodatkowym wypełnieniu wełną Kappy nie będa się wygłupiać i pokażą pazurek - a nawet czasem kopną  :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam wir - więcej jak 15 przy spokojnej jeździe nie bierze :P

 

:rotfl: :rotfl:

Mi tam tyle nie pali... Bo stoi i czeka na wiosnę... :D

 

 

Udało się tym patentem wykroić nie 3,5 i nie 4, a całe 4.6L brutto :hyhy:

 

Mam nadzieję, że po dodatkowym wypełnieniu wełną Kappy nie będa się wygłupiać i pokażą pazurek - a nawet czasem kopną :cisza:

 

Ciekawy jestem jak to zagra, z dwóch powodów, czy litraż wystarczy kapiszonowi aby czasami coś kopnął a nie tylko grał średnicą ( o to nie ma co się martwić), i czy będzie odczuwalne to ,że jednak w ori miejscach w BMW woofery są stosunkowo wysoko. No ale na dniach rozumiem szykuje się jakaś pierwsza relacja z odsłuchu? :)

Mimo wszystko martwią mnie trochę te plastikowe odcinki w komorach maźnięte tylko żywicą u mnie takie coś po jakimś czasie zaczęło się odzywać, to dość kopliwe woofery z całkiem sporym skokiem membrany i lubią "narobić wiatru" co po jakimś czasie weryfikuje szybko wszelkie mankamenty komory.

Jeśli masz choć jeszcze 2-3 mm luzu na boczku, aby nie dodawać zbytnio wagi i roboty , przeleć całość z zewnątrz warstewką szpachlówki włóknistej u mnie to pomogło uspokoić rezonanse.

 

ps. I tak wylądujesz prędzej czy pózniej u Nakamichi na strojenie, bo kto jak kto ale on chyba najlepiej sobie poradzi z wyciągnięciem czegoś z kappy w takim litrażu, nie jest tajemnicą jak mi cały zeszły rok ucierał nosa pokazując ,że u niego i tak w takim samym aucie, z tymi samymi klockami, grały lepiej, niż u mnie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na dniach rozumiem szykuje się jakaś pierwsza relacja z odsłuchu?  :)

 

Raczej na miesiącach - jeszcze cały bagażnik do zrobienia...  :rotfl:

 

 

Mimo wszystko martwią mnie trochę te plastikowe odcinki w komorach maźnięte tylko żywicą u mnie takie coś po jakimś czasie zaczęło się odzywać, to dość kopliwe woofery z całkiem sporym skokiem membrany i lubią "narobić wiatru" co po jakimś czasie weryfikuje szybko wszelkie mankamenty komory.

Jeśli masz choć jeszcze 2-3 mm luzu na boczku, aby nie dodawać zbytnio wagi i roboty , przeleć całość z zewnątrz warstewką szpachlówki włóknistej u mnie to pomogło uspokoić rezonanse.

 

Masz na myśli szpachlówkę z kawałkami nitek szklanych?

Całość (oprócz górnej płaszczyzny) będzie jeszcze wyklejona STP - zakładam, że to też sporo da.

 

Mam nadzieje, że z tą kopliwością to nie przesadzasz :P

 

 

ps. I tak wylądujesz prędzej czy pózniej u Nakamichi na strojenie, bo kto jak kto ale on chyba najlepiej sobie poradzi z wyciągnięciem czegoś z kappy w takim litrażu, nie jest tajemnicą jak mi cały zeszły rok ucierał nosa pokazując ,że u niego i tak w takim samym aucie, z tymi samymi klockami, grały lepiej, niż u mnie... :)

 

Zaanonsowałem się już na strojenie w Warszawie. Z Nakamichim jest taki problem, że... no... w Gliwicach mieszka   :P

 

 

Był jakiś powód żeby nie robić normalnych komór? Tapicerki fajne pod taką zabawę  :)

 

Miał być seryjny wygląd i zachowana jakaś kieszeń w drzwiach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że pytam ale... kto pyta nie błądzi :P

 

Grissley to kolejny samotny Mohikanin idący własnym szlakiem... :)

Wyszumi się wybawi a i tak skończy z nowymi boczkami z alledrogo i i zrobi komory o normalnym litrażu... Ale nie chcę krakać :wstyd:  , może Kappa jakoś da radę w tych niecałych 5 l...

 

 

Masz na myśli szpachlówkę z kawałkami nitek szklanych?

 

Dokładnie.

Całość (oprócz górnej płaszczyzny) będzie jeszcze wyklejona STP - zakładam, że to też sporo da.

 

Mata nie usztywni Ci tych plastików w takim stopniu jak szpachlówka. Zaufaj mi. Daj warstwę 2-3 mm a jeśli zostanie odrobina luzu poleć większe części matą.

Jednak mając do wyboru w tych plastikowych miejscach matę a szpachlówkę wolę to drugie.

 

 

Mam nadzieje, że z tą kopliwością to nie przesadzasz :P

 

Szybkie są, nawet bardzo, świetne np przy jakiś kawałkach z perkusją, ale jakiegoś zejścia do piekieł i trzęsienia lusterkami się po nich nie spodziewaj, atutem tego woofera jest jego szybkość, żywość w graniu i ładna średnica, ale przy dobrym subie i zgraniu systemu zamaskuje on jej niedostatki na dole i mało kto się jorknie ,że to nie woofer gra. :wink:

 

 

Zaanonsowałem się już na strojenie w Warszawie. Z Nakamichim jest taki problem, że... no... w Gliwicach mieszka :P

 

A mnie opuścił Pan Bóg i rozum i bez powodu uważam za stosowne taszczyć auto 400 km w jedną mańkę na Śląsk, tylko po to aby postawić je na kilka dni tylko po to aby Nakamichi łapiąc wenę, wsiadł do jednego czy drugiego auta na godzinę dwie... :wink: Bo więcej to on tam nie posiedzi, ale jak się wie co się ma zrobić i nie chodzi po omacku to efekty są bardzo wymierne.

Ale w sumie ok, Ty masz bmkę i dobrej klasy klocki w mojej w zasadzie to samo, pewnie będzie jakaś okazja się w końcu spotkać i wtedy się we dwoje przekonamy co się udało w strojeniu po Warszawsku i Gliwicku. :) Jeśli się mylę poczynię :padam:

 

Przypomniała mi się natomiast anegdota odnośnie strojenia, na ostatnich ME, jeden z Naszych(bdb klasy fachowiec) będąc prywatnie wsiadł po paru głębszych(coli ; ) ) do auta i pobawił się gałami z 20 min, myśląc ,że memorki i tak zapisane... Otóż nie były... Auto zaś wygrało m.in dzięki jego radosnej twórczości i know how ME... :rotfl:

To tak odnośnie czasu jaki potrzeba dobremu fachowcowi aby poprawić grę samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będzie to konfrontacja dwóch różnych komór.

 

Dan,spoko myślę ,że :

 

 

Wyszumi się wybawi a i tak skończy z nowymi boczkami z alledrogo i i zrobi komory o normalnym litrażu...

 

Natomiast, z tego co wiem w Wawie jest umówiony pod bdb adresem, jeśli chodzi o strojenie, więc nic nie jest takie jednoznaczne. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o to że jak sam doskonale wiesz nawet przy tej samej konstrukcji i gratach może zagrać lepiej lub gorzej.

 

Już pisałem pw rozmawiając z Grissley'em , BMW to nie są wdzięczne auta akustyką kabiny i nie chodzi wcale o te sławne już problemy z przebiciem subbasu do kabiny.

Dlatego jestem ciekawy co da wymiana na kappy w większych komorach i jak zagrają w wyższej niż zwykle pozycji do słuchacza. Temat fajny i ciekawy, właściciel sympatyczny a klocki nie banalne, nic tylko kibicować i śledzić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem frajdę słuchać tych małych komórek w bmce,

siedział tam domowy usher 13 i robotę robił niesamowitą.

W połączeniu z nox-em system sprawiał sporo frajdy.

Tu dużą rolę odegrał dobór przetwornika do tej specyficznej komory.

I tu upartywał bym możliwości grania, bądź nie tego cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem kiedyś w e30 głośników które były w połowie drzwi , źle to nie grało.

 

To stary kasztan, praktycznie bez wytłumienia fabrycznego, ale już nowsze 3ki i 5ki są trudniejsze (ale wykonalne, lecz nie plug&play).

 

 

Prawie nigdy nie zagra tak samo.

 

Komór panie jak mrówków się narobiło, w zeszłym roku tylko babciowa na pikniku grała z komorami w tym roku jak tak dalej pójdzie to w co drugim aucie wylądują, posłuchamy, popijemy, ocenimy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jarek,Trackowi chodziło że tylko u niego robiły robotę.

 

To nie było złośliwe... :) Naprawdę zapomniałem.

Roboty nie robiły bo już wtedy coś mi lewy woofer pobukiwał... Nie wiem co skopałem w międzyczasie grzebiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To ja już wiem jak ta ocena będzie wyglądać.

Tym bardziej, że szykuje się wizyta sylwka z jego pasywką.

W ciemno obstawiam gdzie gra najlepiej.

 

Tam gdzie głośniej!! :wink:  Nie od dziś wiadomo ,że ilość odbieranej informacji spada wprost proporcjonalnie do ilości %... :hyhy:  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...