Skocz do zawartości

BMW e39


grissley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obsługa zbunkrowanego jednodinowca była trochę uciążliwa - a dodatkwoo nabrałem ochoty na monitor, kamerkę cofania i takie tam bajery.

 

Pobawiłem się trochę z wyglądem przodu:

 

 

http://imageshack.us/a/img841/2991/sdsf0003.jpg

 

http://imageshack.us/a/img525/9840/sdsf00022.jpg

 

http://imageshack.us/a/img716/8057/sdsf00042.jpg

 

http://imageshack.us/a/img600/7356/dsf0009finsmall.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeśli by jakiś moderator dodał brakujce "]" w kodzie (już nie mogę zedytować sam), to pojawią się jeszcze 2 fotki. Będzie widać dokładniej efekt końcowy.

nie da rady, to forum zamienia linki w zdjecia i nie da sie ich edytowac... Musisz je ponownie dodać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w środku to wytłumienie fabryczne.

 

jeśli to samo co było u mnie to zostawiłeś sobie zwykły karton na dachu. :D

 

Zerwać to cholerstwo i usunąć klej zajęło mi parę h, gdyż żaden rozpuszczalnik go nie rusza i musiałem go ścinać nożem tapicerskim cm po cm...

 

Pobawiłem się trochę z wyglądem przodu:

 

A te przyciski, ori oraz pokrętło obok jednostki multimedialnej mają jakąś swoją funkcję czy pozostawiłeś je wyłącznie aby zachować wygląd oryginału?

 

Osobiście jestem ciekaw, czy lepiej nie wyglądałoby, gdyby tą ramkę radia okleił folia a'la Alu od 3M. Tylko czy kolor się zgra.

 

według mnie jest fajnie tak jak teraz. Jak w oryginale, oklejenie tego folia alu od razu będzie się rzucało w oczy ,że coś było kombinowane.

Ogólnie jestem pod wrażeniem, dokonań i to we własnym zakresie.

Masz coś wspólnego grissley z elektroniką w pracy lub też wykształceniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli to samo co było u mnie to zostawiłeś sobie zwykły karton na dachu. :D

 

Wygląda jak dwie warstwy kartonu przedzielone czymś podobnym do poroso. Zostawiłem, zamiana tego na maty wiele by pewnie nie zmieniła, a roboty byłoby...

 

A te przyciski, ori oraz pokrętło obok jednostki multimedialnej mają jakąś swoją funkcję czy pozostawiłeś je wyłącznie aby zachować wygląd oryginału?

 

Po mordędze z MIDem (przy poprzednim radiu - mordęga w sensie ilości poświęconych godzin na prace koncepcyjno-wykonawcze) nie chciało mi się już kombinować. Teraz przyciski mają za zadanie jedynie upodabniać ramkę do oryginału (no i świecić :wink: )

 

Masz coś wspólnego grissley z elektroniką w pracy lub też wykształceniem?

 

Nic a nic.

 

 

według mnie jest fajnie tak jak teraz. Jak w oryginale

 

Takie właśnie było założenie - osoba nie znająca e39 ma nie rozpoznać, że to nie jest oryginalne navi. Pomysł z folią alu wprawdzie też przyszedł mi w któymś momencie do głowy, ale bardzo szybko mi przeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłem, zamiana tego na maty wiele by pewnie nie zmieniła, a roboty byłoby...

 

 

Różnica zapewne jakaś jest( ale oczywiście nie diametralna) jednak tak jak Ty poświęciłeś masę h na opracowanie panelu tak ja już poświęciłem te kilka na pozbycie się kartonu.

upodabniać ramkę do oryginału (no i świecić :wink: )

 

Mały szczegół a cieszy... nie każdemu się chce poświęcić czas na drobiazgi. :wink2:

 

Nic a nic.

 

Rozbrajasz mnie... :) I sam bez żadnej wcześniejszej wiedzy trawiłeś sobie płytkę itd? Szacunek. :wink:

 

Takie właśnie było założenie - osoba nie znająca e39 ma nie rozpoznać, że to nie jest oryginalne navi.

 

Wiele E39 zalicza "wieś tuning" tym lepiej jeśli się nie "szmaci" bzdurami tak elegancko skrojonej konsoli. :ok:

 

ps. Czekam na postępy i trzymam kciuki, bo mnie moja mała czarna, na razie wyleczyła z prac nad nią... 5ka nie jest niestety autem wdzięcznym na "robótki ręczne" przy nim.:)

 

Próbowałeś Zmywacz do gaźników CRC - CARBURETTOR CLEANER 300ml / silny zmywacz do czyszczenia przepustnic, ga�nik�w ,wyk�ad�w wtryskowych i zawor�w EGR - aerozol CRC kup tanio, Sklep Inter Cars - 2mln cz�ci do samochod�w | Sklep Online

 

Tomek ten klej użyty do kartonu na dachu posiadał konsystencję kleju do akwarium czy szyb... Guma.Nic go nie ruszało.Pozostało mi ścinać go nożykiem. Ale to już akurat dawno mam z grzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica zapewne jakaś jest( ale oczywiście nie diametralna) jednak tak jak Ty poświęciłeś masę h na opracowanie panelu tak ja już poświęciłem te kilka na pozbycie się kartonu.

 

A Ty też masz e39 i taki sam "karton"? Zauważyłem to niby-poroso pomiędzy warstwami kartonu, dlatego dałem sobie spokój (resztę dachu, słupki itp oczywiście powyklejałem). Inna sprawa, że miałem rozgrzebane auto a właśnie pojawił mi się potomek i musiałem szybko złożyć je do kupy... :wink:

 

 

Rozbrajasz mnie... :) I sam bez żadnej wcześniejszej wiedzy trawiłeś sobie płytkę itd? Szacunek. :wink:

 

 

Jest mnóstwo łopatologicznych instrukcji w sieci...

 

Wiele E39 zalicza "wieś tuning" tym lepiej jeśli się nie "szmaci" bzdurami tak elegancko skrojonej konsoli. :ok:

 

A właśnie - fotki poglądowej nie było. Auto wygląda tak:

 

http://img10.imageshack.us/img10/3456/dsf0023s.jpg

 

Fotka marna, ale najaktualniejsza - jak zrobię lepszą, to dorzucę :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że miałem rozgrzebane auto a właśnie pojawił mi się potomek i musiałem szybko złożyć je do kupy... :wink:

 

 

Hahahah... Niezbadane są wyroki Boskie... Gratulacje choć pewnie delikatnie spóżnione. Jednak tej radości nigdy za wiele. ;)

 

A właśnie - fotki poglądowej nie było. Auto wygląda tak:

 

Ładny kolor dość rzadki w E39. Moja nie ma M-Pakietu, ale mam pytanie ori zderzak od Mki ma takie okrągłe wloty?

W sedanie ładnie wygląda pakiet w kombi średnio mi się jakoś widział dlatego poszukałem zwykłej wersji po lifcie za to z zacnym sercem 3.0i M54 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty też masz e39 i taki sam "karton"?

 

No właśnie u Ciebie widzę było tego grubiej bo dwie warstwy... A u mnie pojechali już "budżetowo" jeśli można to tak nazwać. :D

Jedna warstwa tego kartonu przyklejona do blachy... Jak to zobaczyłem to powiedziałem w myślach "Jaki ch... papirus na dachu?!" no i zacząłem mozolnie zrywać. :)

 

U grissleya też nie byle jakie serducho drzemie;)

 

Ktoś wcześniej napisał o dieslu... Owszem nawet fajne ma Bmka te 3.0 D, ale... ja już mam do pracy jednego kopciucha... I gdy odpalę czarną i ją przegazuję na postoju to...Ehh...

Kocham ten gang 6 cylindrów w rzędzie... ;)

Oczywiście gardłowy warkot 8ki jest jeszcze lepszy ale... No cóż wujka szejka arabskiego z cysterną na podorędziu nie mam... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przecież takie e39 to luksus jak Bentley, do którego wstyd lać lpg:)

 

 

Heheh uwielbiam purystów, którzy piszą ,że jeśli auto w LPG to jak zapalniczka... Jak nowej generacji i zdrowa instalacja a także kondycja auta to po przejażdzce takim Zippo chyba zrzedła by im mina... Tutaj kłania się coś innego, wiele Bmek jest zaniedbane i niedoinwestowane przez swoich młodych właścicieli...Ot takie jeżdzące śmierdzące gazem trumny i ułanami na kierownicą.... Którzy jak usłyszą ,że za klocki trzeba dać 200-300 ki(bo w końcu auto potrafi popędzić 250km/h to i musi się jakoś zatrzymać) to pytają w motoryzacyjnym... A nie ma jakiś takich za 70 zł?! :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ceny paliw za mocno się wahają, a i tak od dawna za drogie na te zarobki. Jeśli można oszczędzić przynajmniej 30% to według mnie warto. A zaoszczędzoną kasę wrzucić właśnie chociażby w serwis.

 

Gorzej jak ktoś oszczędza na jednym i na drugim, ale to wiadomo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne te "szable" sa, sam chcialem do e39 takie fele zapodac, ale trafily sie ori z M'ki.

Szable, tudzież banany :hyhy:

Mi się podobały na tyle, że po niemal roku polowania na nówki kupiłem nowe w DE.

Wg mnie, najładniejszy wzór w bezrantowcach :super:

 

Silnik to M54B30, a instalki od LPG nie sposób dopatrzyć się pod maską - wszystko skrzętnie pochowane :wsciekly:

Przy czym ja gaz wstawiłbym nawet do Ferrari- ale uprasza się o nie komentowanie zasadności i prawomocności gazu w aucie, względem rzekomej wyższości TDS/CR nad benzyniakiem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grissley Zgadzam sie z Toba, ja tez chetnie bym kupil jakies mocniejsze auto i byc moze kupie jakies 6 albo 8 garow w nadchodzacym roku, ale bedzie to musialo jezdzic w gazie. Dla mnie to zaden wstyd LPG, jesli ktos czuje sie lepiej wywalajac kase na prawo i lewo niech leje, tylko po co skoro mozna oszczedzic.

Inna sprawa gdybym jezdzil max 10k kilosow to moze bym olal ale robie 30 - 40 i koszty paliwa sa bardzo wazne, albo ekonomiczny diesel albo gaz.

 

Przykład:

http://www.abart.com.pl/Galeria/Audi/A8-6,0-W12

Jechalem takim dokladnie, znajomy kupil z uzywany z gazie, na poczatku byl sceptyczny, po zrobieniu 100k kilosow nie wyobraza sobie jazdy na benzynie. (przez 2 lata oszczedzil na paliwie ok 40k PLNow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik to M54B30, a instalki od LPG nie sposób dopatrzyć się pod maską - wszystko skrzętnie pochowane :wsciekly:

Przy czym ja gaz wstawiłbym nawet do Ferrari- ale uprasza się o nie komentowanie zasadności i prawomocności gazu w aucie, względem rzekomej wyższości TDS/CR nad benzyniakiem :]

 

Ooo spadłeś mi z nieba... Bo ja ni hu hu nie wiem czy moja betka nie jest aby przymułowata. A Ty mając ten sam silnik bardzo szybko byś wychwycił, czy u mnie skrzynia i konwerter są ok.Bo odnoszę wrażenie ,że o ile silnik chodzi jak złoto lecąc bez zająknięcia w czerwone pole, to skrzynia "muli" mi czarną.

Napisz proszę mi na PW skąd jesteś? :) Może się uda spiknąć na chwilę przy jakiejś okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szable, tudzież banany :hyhy:

Mi się podobały na tyle, że po niemal roku polowania na nówki kupiłem nowe w DE.

Wg mnie, najładniejszy wzór w bezrantowcach :super:

 

który to model dokładnie ?

MI się bardzo podobają podobne Breyton Vision lub 230 z E92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...