Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no temat jest chyba o Twoim HHR ;)

nie znam się super na tych hi end'owych głośniczkach dla tego pytam.

na 3 stronie masz ładnie pokazane to.

 

Samochód przechodził parę modernizacji i wymian głośników. W tej chwili średni ton to głośnik Pionka z linii ODR. Jak na chwilę obecną sprawdza się najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 668
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No to chyba nigdy nie słuchałeś obydwu tweeterów :)

 

A no akurat się składa ,że co jak co ale Morelki mam obsłuchane, wskaż mi w takim razie w jakim aspekcie Supremo gra lepiej od Piccollaka?

Tylko bez stwierdzeń Szymek typu... " W całym zakresie gra lepiej" ... Konkretnie, co Ci się bardziej podoba w supremo? :)

Aby nie było to bardzo fajny przetwornik, ale "kobyła" jak na zastosowania CA...

 

wątpię aby taki PHD przydał się przy słuchaniu electro czy techno czego niestety aktualnie większość osób słucha :-/

 

Ubawiłeś mnie... :)

Słucham wszystkiego niemalże i wiele, ale to o czym wspomniałeś pozostawmy nastolatką na imprezy po ostrej dawce THC a nie do słuchania w aucie.

Ja osobiście słucham sporo muzyki filmowej, oraz klimatów z bałkanów... W 90% muzyka instrumentalna...

Napier...kę zagra każdy piżdzing, ale zagrać Gregowicza tak aby TW i Mid nie waliły po uszach przy tych jego trąbkach , potrafi raptem może kilka % aut...

 

a czy ja powiedziałem, że nie słucham eletcro? słyszałem kilka kawałków i średnio mi podchodzi taki typ muzyki.

 

Myślę ,że muzyka elektroniczna z prostym równym bitem(bo to sample) jest najprostsza do zagrania dla systemu... Co innego np taki kontrabas czy wiolonczela kiedy w ciągu sekund zmienia cały czas swoją barwę to stanowi już wyzwanie dla suba i WF, kiedy zwykłe buczudła kapitulują jeśli chodzi o zróżnicowanie brzmienia...

 

Co nie zmienia jednocześnie faktu ,że system grający dobrze instrumenty nie zagra elektronicznych rytmów wręcz przeciwnie, powinien bardzo ładnie zakopać... :wink:

Słuchałem Yello w dobrym aucie na ME i gdy jest szeroko i głęboko grająca scena, sprawia mnóstwo frajdy przy takiej muzyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck no i właśnie o to mi chodziło.

ja osobiście nie widzę sensu wrzucania góry gotówki w sprzęt jak głównie się słucha prostej nieinstrumentalnej muzyki.

i o to było moje pytanie czy naprawdę jest sens pakowania super sprzętu do słuchania prostych utworów z małym wachlarzem zakresu dźwięku.

ja osobiście od wiolonczeli wolę się wsłuchiwać w szarpnięcia struny basowej bądź elektrycznej :wink:

 

 

Samochód przechodził parę modernizacji i wymian głośników. W tej chwili średni ton to głośnik Pionka z linii ODR. Jak na chwilę obecną sprawdza się najlepiej :)

 

no teraz kumam, kilka zdjęć mnie zmyliło :kwasny: przydał by się króciutki opis pod jakimiś zdjęciami :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz z Mentorem od spraw cieżkich a wiem ze takowego masz :).

 

Ja z mentorem to co najwyżej mogę sobie odsłuchać auto i powiedzieć co mi gra a co nie.... Nie wiem ile jeszcze wody w Wiśle upłynie zanim zaczniemy w pełni nadawać na tych samych falach.... Choć nie powiem, jak uspokajam swoje wrodzone ADHD i przeskakiwanie z tematu na temat pozostając dłużej przy jednym to udaje mu się coś mi tam wbić do głowy czy też wytłumaczyć... :wink:

 

a Twoje należało

Tak... Ale to nie moja zasługa.

/należy/

 

Widziałeś auto , więc o ile wiszące plastiki i przyklejone maty mają moc zagrania trąmbki na kocich łbach to , tak nadal...

ps. Złośliwcze Ty! :)

 

będzie należało do tego wąskiego grona? :P

 

Mam taką cichą nadzieję, a jak nie to... Giełda wzbogaci się o fajne klocki, ja o zapełnienie skarpetki, wstawię ori Betę kaseciaka z Audi do RMF i będę wmawiał ,że to z dbałości o zachowanie klasyka... :wink:

 

Gregowicz :hyhy:

 

Padalec!... Gdybym wiedział ,że o Ty Brutusie to bym Ci dziś tej płytki nie kupił... ;)

 

Słabo szukacie... W tym google... Gregowicz... Młodszy bardziej utalentowany i wizjonerski brat Bregowica... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę cofnę się

 

ale zagrać Gregowicza tak aby TW i Mid nie waliły po uszach przy tych jego trąbkach , potrafi raptem może kilka % aut...

 

Słuchałem Twojego systemu ostatni raz na zlocie i MOIM zdaniem, był to jeden z 2 systemów najbardziej dających po uszach. Oba te systemy miały na górze supremo, ale ten drugi system (307 Marcina) się już poprawił i góra gra w maksymalnych poziomach przyjmowanych przez MOJE ucho, jest już przyjemność słuchania.

O Bregovicu mówisz już kawał czasu i osobiście nie rozumiem tego, że Twoim zdaniem tylko kilka procent aut nie daje po uszach i Twoje jest w tym nielicznym gronie. Opowiedz proszę, co Ci tam daje po uszach gdzie indziej, a u Ciebie nie.

 

Żeby nie było, że mam jakieś delikatne ucho, od długiego czasu mam na górze SS pod Gienkiem (nie było ich na zlocie z powodu robienia słupków) i nie jest to najdelikatniejszy duet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Twojego systemu ostatni raz na zlocie i MOIM zdaniem, był to jeden z 2 systemów najbardziej dających po uszach.

 

Którym zlocie? Tzn inaczej, w jakim setupie było auto 3 way z Braxem czy sam Piccolak bo babcia jeżdziła ten rok mieszanie...

Jeśli z samym picolakiem, i on według Ciebie darł japę, no to cóż Ci powiem.... Może tylko to ,że z kolei inne osoby mówiły im ,że jak dla nich Morelka jest za spokojna i nie ma wykończenia na górze... :)

 

 

O Bregovicu mówisz już kawał czasu i osobiście nie rozumiem tego, że Twoim zdaniem tylko kilka procent aut nie daje po uszach i Twoje jest w tym nielicznym gronie.

 

Nie chodzi o Bregovica jako takiego a muzykę z regionu Bałkanów, jest tam sporo instrumentów dętych, co przy dość niespokojnej górze i górnej średnicy powoduje u mnie efekt taki mianowicie...

O ile grają bębęnki, jakieś grubsze struny, kontrabas itp, rozkręcam chętnie gałkę w danym aucie do momentu aż.... Nie odezwą się właśnie te wspomniane trąbki, fujarki i cholera wie na czym oni tam jeszcze grają, krew z uszu a ręka automatycznie na gałce i ściszamy... chyba jednak nie o to chodzi. Stąd moje wrażenia.

Nie doczytałeś natomiast dokładnie... Do momentu kiedy miałem zestrojone auto przez Naka( dlatego powyżej stwierdzenie ,że "nie moja robota" i zasługa) mogłeś z systemem robić co chcesz, naprawdę trzeba było się postarać z doborem repertuaru aby zaostrzył przy wysokim poziomie odsłuchu, bo na średnim nie miał wcale ku temu tendencji.

Natomiast kiedy zacząłem zabawy z wpasowaniem, średniaków, a także jakimś wklejeniem STX w system, to już mogły być rożne efekty , których padłeś ofiarą na zlocie. :D

Ale spokojnie wnioski już wyciągnąłem i przez zimę auto będzie ponownie strojone w Gliwicach.

 

Żeby nie było, że mam jakieś delikatne ucho, od długiego czasu mam na górze SS pod Gienkiem (nie było ich na zlocie z powodu robienia słupków) i nie jest to najdelikatniejszy duet.

 

Powiem Ci ,że zaskoczyłeś mnie, bo powiedzieć o Morelu ,że ostrzy to naprawdę się potrzeba postarać...A skoro go odebrałeś mimo wszystko dość podobnie i u mnie i u Marcina ( z plusem na jego auto) to musi być coś na rzeczy ,że zwyczajnie coś Ci nie leży ogólnie w graniu tego TW.

Jakiego Scana masz u siebie? Szpilkę czy kopułkę?

 

A do autek ze spotu to zwyczajnie mamy zupełnie inny odbiór i preferencje, gdyż mi się np bardzo spodobały auta MK Gustava i to co gra teraz u Suzuki. Natomiast auto Marcina nie odebrałem jako grające super pod to co lubię... Owszem spokojne, ale WF mnie rozczarowały a TW nie pamiętam nawet ,że to było Piccollo... Jednak zaznaczam. To tylko mój osobisty odbiór i moja opinia a wiadomo ,że gusta są różne. To co podoba się Marcinowi( spokój) oznacza dla niego kulturalne granie, dla mnie zaś obcięcie jednego jaja jeśli chodzi o życie muzyce. I pewnie na odwrót osoby , mające takie jak On preferencje wsiadając do mnie powiedzą ,że gra jarmarcznie i na efekt. Ale co zrobić skoro lubię gdy jest żywiołowo, nawet kosztem ogólnej równowagi?

Takie preferencje biorą się z bardzo prostej przyczyny.... Dobrze wiesz ,że dużo kręcę km i to co słuchać na postoju ucieka w czasie jazdy, więc gdy mam trochę to podkolorowane, jest akurat w trasie.Nie drażni nie meczy ale jest. A jak bym miał takie słodko pitolące CA to połowa tego co chcę usłyszeć bo np znam płytę i wiem ,że tam jest nie pojawiłaby się w szumie tła jazdy.Rzadko słucham auta na postoju. To chyba tylko na spotach czy zawodach.CA ma swoje prawa według mnie i ma dobrze grać podczas jazdy a nie pod ładowareczką na parkingu. Od tego jest HA.

Siadasz w kanapie, bierzesz zimnego drineczka w rączkę,dobra płytka i relaks... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadasz w kanapie, bierzesz zimnego drineczka w rączkę,dobra płytka i relaks... :)

 

Po osłuchaniu kilku "wypasionych" systemów na show w stolicy, gdzie "handlowcy" nie zauważyli nawet że akustyka pokoi hotelowych podbija dość istotnie pasmo 50-70Hz tak że aż odechciewa się słuchać, wróciłem do domu i wreszcie odpaliłem sprzęt w domu, bo mając go już ponad 4 lata nawet kabli rca wszystkich nie pospinałem, i nawet baterii w pilocie nie załadowałem :D

 

Teraz właśnie sobie plumka Bregovic na sprawdzonym przeze mnie systemie opartym na TLR + Magnezowej 17' pierwszej serii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którym zlocie? Tzn inaczej, w jakim setupie było auto 3 way z Braxem czy sam Piccolak bo babcia jeżdziła ten rok mieszanie...

Jeśli z samym picolakiem, i on według Ciebie darł japę, no to cóż Ci powiem.... Może tylko to ,że z kolei inne osoby mówiły im ,że jak dla nich Morelka jest za spokojna i nie ma wykończenia na górze...

 

9-13.08.2012 Władysławów. 3way z Picollo i chyba na średnicy właśnie Brax. Góra na jednej płaszczyźnie, słupek chyba flokowany. Wtedy 2 raz widziałem samochód, ale wcześniej Lublinie nie zdążyłem go posłuchać na Gliwickim ustawieniu (z małym wkładem Marek) i z tego co mówisz, tego mogę żałować.

 

Nie doczytałeś natomiast dokładnie... Do momentu kiedy miałem zestrojone auto przez Naka( dlatego powyżej stwierdzenie ,że "nie moja robota" i zasługa) mogłeś z systemem robić co chcesz, naprawdę trzeba było się postarać z doborem repertuaru aby zaostrzył przy wysokim poziomie odsłuchu, bo na średnim nie miał wcale ku temu tendencji.

Natomiast kiedy zacząłem zabawy z wpasowaniem, średniaków, a także jakimś wklejeniem STX w system, to już mogły być rożne efekty , których padłeś ofiarą na zlocie.

Ale spokojnie wnioski już wyciągnąłem i przez zimę auto będzie ponownie strojone w Gliwicach.

 

Pewnie jest jak mówisz :)

 

 

Powiem Ci ,że zaskoczyłeś mnie, bo powiedzieć o Morelu ,że ostrzy to naprawdę się potrzeba postarać...A skoro go odebrałeś mimo wszystko dość podobnie i u mnie i u Marcina ( z plusem na jego auto) to musi być coś na rzeczy ,że zwyczajnie coś Ci nie leży ogólnie w graniu tego TW.

Jakiego Scana masz u siebie? Szpilkę czy kopułkę?

 

Słuchałem Supremo/Picollo w 4 samochodach i na szczęście, nie trafia w mój gust, a w każdym systemie grały one dla mnie inaczej. U stanka w 206 niby OK, bardziej poukładany, ale jakoś taki bezjajeczny w porównaniu do MT23.

Na zlocie większość samochodów zaczynałem słuchać od "Katie Melua - A Happy Place" lub "Jheena - Interlude", więc góra dość wrażliwa. Można także tu uwzględnić syndrom dnia wczorajszego, bo w piątek zaraz po przyjeździe nieźle sobie dałem.

 

 

Powiem Ci ,że zaskoczyłeś mnie, bo powiedzieć o Morelu ,że ostrzy to naprawdę się potrzeba postarać...A skoro go odebrałeś mimo wszystko dość podobnie i u mnie i u Marcina ( z plusem na jego auto) to musi być coś na rzeczy ,że zwyczajnie coś Ci nie leży ogólnie w graniu tego TW.

Jakiego Scana masz u siebie? Szpilkę czy kopułkę?

 

A do autek ze spotu to zwyczajnie mamy zupełnie inny odbiór i preferencje, gdyż mi się np bardzo spodobały auta MK Gustava i to co gra teraz u Suzuki. Natomiast auto Marcina nie odebrałem jako grające super pod to co lubię... Owszem spokojne, ale WF mnie rozczarowały a TW nie pamiętam nawet ,że to było Piccollo... Jednak zaznaczam. To tylko mój osobisty odbiór i moja opinia a wiadomo ,że gusta są różne. To co podoba się Marcinowi( spokój) oznacza dla niego kulturalne granie, dla mnie zaś obcięcie jednego jaja jeśli chodzi o życie muzyce. I pewnie na odwrót osoby , mające takie jak On preferencje wsiadając do mnie powiedzą ,że gra jarmarcznie i na efekt. Ale co zrobić skoro lubię gdy jest żywiołowo, nawet kosztem ogólnej równowagi?

 

Scan Speak D2904-600000 + przez pół roku B40, ostatnio była tam zmiana. Nie wypowiadałem się o dźwięku (porównaniu A6 i 307), bo krótko ich słuchałem z powodu ostrzącej dla mnie góry na zlocie, ale gdy tylko słuchać chciałem na normalnych poziomach głośności, czoło marszczyło mi się z dyskomfortu. Były to samochody, które słuchałem prawie na początku i chyba jeden po drugim. Twojego później nie miałem okazji słuchać, lecz Marcina 307 słuchałem jakiś czas temu, znacznie przyciszył/uspokoił Tweeter i mogłem się wsłuchać w grę. Mi z kolei bardzo podoba się tam woofer, który jest tak pięknie zgrany z Aliante bez zastosowania procków.

 

 

Siadasz w kanapie, bierzesz zimnego drineczka w rączkę,dobra płytka i relaks...

 

U mnie ostatnimi czasy, jeśli mam na to czas, jest Brandy ze sprajtem przy dobrym filmie, bo muzyka leci u mnie na okrągło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zlocie większość samochodów zaczynałem słuchać od "Katie Melua - A Happy Place" lub "Jheena - Interlude", więc góra dość wrażliwa. Można także tu uwzględnić syndrom dnia wczorajszego, bo w piątek zaraz po przyjeździe nieźle sobie dałem.

 

 

Spoko, ja jestem otwarty na wszelką krytykę, bo biorąc poprawkę na to ,że każdy z Nas ma inne ucho i co innego lubi, nie odbieram nic o swoim aucie osobiście, wręcz przeciwnie. Takie spojrzenie kogoś z boku czasami otwiera oczy właścicielowi... Bo... I przysłowiowe g...o przestaje śmierdzieć po godzinie dwóch... :wink:

Mi z kolei bardzo podoba się tam woofer, który jest tak pięknie zgrany z Aliante bez zastosowania procków.

 

 

A to fakt... Tutaj szacun, zapomniałem ,że to pure passive car. :wink2:

 

U mnie ostatnimi czasy, jeśli mam na to czas, jest Brandy ze sprajtem przy dobrym filmie, bo muzyka leci u mnie na okrągło :)

 

A ja nie mam jak słuchać... Bo mnie moja pani gania, że jak już odpalę to... "sąsiedzi są", "masz swoje granie w autach"... Kochana jest ale w domu ma być oaza spokoju... :wink:

Jeszcze tylko brakuje "Kupiłeś marchewkę?... Marchewkę pytam się czy kupiłeś?!"... :D

 

ps. Do nowego roku będę jeżdził bez ani jednej nutki w aucie, więc w styczniu chyba i piżdzing mi hi-endowo zagra... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie zgrany z Aliante bez zastosowania procków.

 

A to fakt... Tutaj szacun, zapomniałem ,że to pure passive car.

Panowie no co wy , przecież do suba akurat proc jest najmniej potrzebny w 90% wystarczy odwrócić faze na sub :)

 

Teraz właśnie sobie plumka Bregovic na sprawdzonym przeze mnie systemie opartym na TLR + Magnezowej 17' pierwszej serii ;)

ajjj rewelacyjne zestawienie :) , jaki masz transport i koncówkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie no co wy , przecież do suba akurat proc jest najmniej potrzebny w 90% wystarczy odwrócić faze na sub :)

 

Oj , oj , oj byłbym ostrożny lepiej udany umysłowo bracie, z wyrażaniem takich opinii... Gdyby klejonko suba byłoby takie proste... Zależy jak się trafi WF-SUB, czasami same się kleją jakby stworzone dla siebie. A czasami ni hu hu inna parafia i tyle... I nawet z czasami nie jest tak hop... Bo jak proca słaba to najeb... jej czasów w pytę zwyczajnie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czyja fura jeszcze zostanie zaczepiona w tym wątku :)

 

 

.... jak by nie było w temacie HHRa Pawłowego :)

 

 

W kwestii mojego 307, to na pikniku był to system dopiero co skończony i wrzucony do auta. Teraz po lekkim dotarciu zaczyna to jakoś grać. Woofery nabrały życia po małej zmianie strojenia, tweeter też się uspokoił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz transport i koncówkę ?

 

Tu akurat nie ma się czym chwalić, na razie są tą CD i integra Teac'a złotej serii, w najbliższym (lub może troszkę późniejszym) :) czasie, wymienię to na zestaw 4 elementowy Block'a, bo na moje ucho, nie ma wiele opcji w cenie do 10k zł w detalu za nowe, szczególnie jeśli mówimy o CD, DAC, Preamp , Końcówka i to mająca 150W x2 w 8ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...