Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 668
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Moje spostrzeżenia są dokładnie przeciwne gdy chodzi o sterylność czy "temperaturę " dźwięku.

 

Spotkałem się z taką opinią a nie ja posiadam takie zdanie, nie testowałem, nie sprawdziłem, więc ciężko mi się ustosunkować. Natomiast ciekawi mnie skąd tak sprzeczne opinie.. :)

Jak widać jeśli chodzi o audio, to każdy ma swoje ucho, tak więc w żadnym wypadku nie można się sugerować opiniami innych osób, tylko samemu organoleptycznie sprawdzić co pasuje brzmieniem.

Ja na szczęście w tej chwili się martwię aby nie nawalić innych bardziej oczywistych baboli, a może kiedyś przyjdzie czas (oby  :hyhy: ) kiedy się będę zastanawiał czy jakość kabla optycznego gra rolę czy nie... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać o czym piszesz :wink2:

 

Łukasz już połączył radio ze wzmacniaczem... Zapomniał jedynie o małym szczególe... Procesorze w tym torze... :D

 

Czy ta magistrala zastosowana w nowszej linii F#1, jest jakąś wariacją Alpine opartą na zasadzie działania coaxa jeśli chodzi o przesył danych między jednostką centralną a prockiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku , przeczytaj uważnie :wink2:

Czytam - kolega nie napisał czy sygnał zbalansowany analogowy czy cyfrowy :rotfl:

 

Jak tak pokazales tego proca to w sieci idzie znalezc takie wersje.

http://olegfrompenza.users.photofile.ru/photo/olegfrompenza/2571366/xlarge/48317353.jpg

http://olegfrompenza.users.photofile.ru/photo/olegfrompenza/2571366/xlarge/48317516.jpg

Czyli jest to ta sama wersja :szok:  - daj lynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok - zmęczony jestem :) Poddaje się :P

 

Caskp skoro Łukasz spytał o różnice względem cyfrowego to miał w moim rozumieniu różnice sygnału analogowego zbalansowanego w porównaniu do cyfry. :)

A z racji tego ,że mowa cały czas się kręci wokół procków, to hmm... Gdzie tu miejsce na zbalansowany analog między cd a prockiem? Można, ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak

Przecinek złe postawisz i juz sie czepiaja

Szczególnie taki jeden

 

Chodzi o sygnał zbalansowany analogowo

Czyli drugi sygnał odwrócony w fazie

 

Czy istnieje jakie kolwiek przeciwieństwo aby tak zrealizowany sygnał był gorszej jakosci niż sygnał zrealizowany cyfrowe za pomocą przewodu coaxial czy swiatlowodu.

 

Do sygnału cyfrowego należy użyć dac'a aby przetworzyc go na sygnał analogowy i od niego rownież zależy jakość dzwieku.

Do sygnału zbalansowaego można użyć "specjalnie" zrealizowanego wzmacniacza np M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazlem tylko zdjecia pogladowe u naszych wschodnich sasiadow... w domenach ru

 

Ok, tylko teraz w zasadzie ostatnia kwestia do wyjaśnienia odnośnie tego coaxa w procku z F1, to czy była to jedynie opcja dołożona na jakiś rynek po to aby rozszerzyć możliwości wejścia cyfrą w innym standardzie, czy towarzyszyło temu także dedykowane radio 7990 posiadające na swym pokładzie i toslinka i coaxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko teraz w zasadzie ostatnia kwestia do wyjaśnienia odnośnie tego coaxa w procku z F1, to czy była to jedynie opcja dołożona na jakiś rynek po to aby rozszerzyć możliwości wejścia cyfrą w innym standardzie, czy towarzyszyło temu także dedykowane radio 7990 posiadające na swym pokładzie i toslinka i coaxa?

 

No i właśnie tego nie  wiadomo. Nie spotkałem się z 7990 z wyjściem Coax....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak

Przecinek złe postawisz i juz sie czepiaja

Szczególnie taki jeden

 

Chodzi o sygnał zbalansowany analogowo

Czyli drugi sygnał odwrócony w fazie

 

Czy istnieje jakie kolwiek przeciwieństwo aby tak zrealizowany sygnał był gorszej jakosci niż sygnał zrealizowany cyfrowe za pomocą przewodu coaxial czy swiatlowodu.

 

Jest jeden bardzo prosty sposób , wystarczy dwa razy przeczytac co się pisze :wink2:  , co zalecam i tym razem .

 

 

Do sygnału cyfrowego należy użyć dac'a aby przetworzyc go na sygnał analogowy i od niego rownież zależy jakość dzwieku.

Do sygnału zbalansowaego można użyć "specjalnie" zrealizowanego wzmacniacza np M1

AD 1 albo DSP i  w domenie cyfrowej przesyłac do kolejnych bloków

AD 2 Mozna dowolnie "obrabiac ten sygnal w pojedynczym wzmacniaczu lub w wersji symetrycznej .

         Przykład uzycia takiego wzmacniacza zostal opisany w naszej gazecie blisko dziesiec lat temu w moim samochodzie .

 

 Tylko co jedno ma wspólnego z drugim :wink: .

To tak jak zadać pytanie;  co jest ważniejsze w torze audio- wzmacniacz czy kolumna :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie spotkałem się z 7990 z wyjściem Coax....

 

Pawełku całe życie jesteśmy zaskakiwani... :)

Ja np. do kiedy nie wrzuciłeś tego foto jako ciekawostki nie miałem pojęcia o jakiś różnych wersjach 900ki, a naprawdę przeszperałem trochę info odnośnie tego procka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawełku całe życie jesteśmy zaskakiwani... :)

Ja np. do kiedy nie wrzuciłeś tego foto jako ciekawostki nie miałem pojęcia o jakiś różnych wersjach 900ki, a naprawdę przeszperałem trochę info odnośnie tego procka :)

 

Tego procka mam już 3 lata. Jakoś tako ostatnio mi się przypomniało o tym wejściu więc wrzuciłem zdjęcie. Gra sobie u mnie w domu z 7990 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do sygnału cyfrowego należy użyć dac'a aby przetworzyc go na sygnał analogowy i od niego rownież zależy jakość dzwieku.
Do sygnału zbalansowaego można użyć "specjalnie" zrealizowanego wzmacniacza np M1

 

No dobrze a co miałoby być odpowiedzialne za zamianę cyfry z płyty CD na ten analog w radiu aby podać go kablem zbalansowanym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...