Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 668
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no to ja mam lepsze rozwiązanie, ale przedstawie je pozniej :)

napewno bedzie robilo to co tutaj + bedzie mozliwosc ogladania parametrow auta "live"

dodatkowo bedzie mozna polaczyc sie z inna siecia np McDonald by oddac internet dalej.

Na radio przekazuje sygnal przez dedykowany modul do Pioneera, IB-200 i dziala na nim iPhone, iPad i bedzie je nawet ladowal tylko przegmeram elektronike aby dac zasilanie a trzeba az 1A po takich druciczkach podac.

Lecz moje nie bedzie mialo zastosowania ekranu, ja poprostu bede uzywal iPada a nie jakis tam ekranikow.

Proponuje Ci szefie zainteresować sie wprowadzaniem iPad dashow do oferty zamiast montowac te 7 calowe czy podsufitowki. Za oceanem jest to podstawowy kit, mniejsze tablety montuja na magnes neodymowy i smiga :)

 

Dam Ci tez cos do pooglądania, http://www.youtube.com/user/soundmancaraudio seria Amplified polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Ipada mam i używam w HHR. Jednak nie podasz do ipada sygnału z WD HD Live bo i jak ? Poza tym nie chcę przerabiać deski rozdzielczej tak aby ipad był podstawowym urządzeniem. Na razie jest to dla mnie bez sensu. Na pewno ipad znajdzie się z tyłu jako wyciągane urządzenie. Będzie dostępny jako podstawowe źródło dzwięku przy otworzonym samochodzie. U Ciebie urządzenie musi być podpięte pod kabel co jest jednym z tych rozwiązań których nie chciałem mieć. Ja mogę sobie siedzieć obok samochodu - co często robię na wystawach - oraz zmieniać sobie muzę z miejsca w którym siedzę. I nie jest to ważne czy ipodem, ipadem czy iphone ... Nie jestem zależny od kabelka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na radio przekazuje sygnal przez dedykowany modul do Pioneera, IB-200 i dziala na nim iPhone, iPad i bedzie je nawet ladowal tylko przegmeram elektronike aby dac zasilanie a trzeba az 1A po takich druciczkach podac.

 

Co to jest za adapter IB-200? Nigdzie nie mogę go znaleźć na stronie Pioneera. Czy on przesyła sygnał audio cyfrowo z iPoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iPada strerujesz iPhonem zdalnie :), do tego router oparty na RouterBoardzie ( da zasieg jaki chcesz A/B/G/N ), comem wjezdzam w VAG i mam Torque.

Kabel niestety ale musi tutaj zostac, do przynajmniej jednego urzadzenia ktore rzecz jasna gra. To sie dopiero buduje, ale bedzie zrobiony interfejs cos ala kolegi tbrek z tym ze napisze aplikacje na iPada badz postapie tak jak on. Z wyjatkiem ze uzyje graficznego LCD a nie mono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm ... No coś w tym jest ;) Zobaczymy jak to ogarniesz. Do pionka ty możesz wejść przez tą przejściówke. Ja nie miałem jak wejść do 7990 więc wykombinowałem że wejdę bezpośrednio światłem do procka. No i bez problemu to działa. Dlatego nie bardzo mam już co kombinować ;)

 

Jedynie co zrobię to ewentualny kabelek do ładowania ipoda/ipada/iphona ze sterowaniem kawałków z kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs do klocków typu Ipod, Ipad, Iphone .

 

Ogólnie to ja to wiem. Chodziło mi o dokładnie co to za model, bo nie ma go stronie Pioneera. Głównie chodziło mi o to czy sygnał z iPoda do radia jest przesyłany cyfrowo, bo wydaje mi się, że jest analogowo przez IP-BUS Pioneera. A jak na samym początku gra nam iPod, to gdzie jest haj-end?

Jaki sens jest pakowania grubej kasy w całą resztę jak mamy tak kiepskie źródło dźwięku jak iPod?

 

Cyfrowo jest OK - sygnał z iPoda idzie po optyku do proca i tam jest dopiero konwersja C/A, iPod jest wtedy w zasadzie nośnikiem.

Ale jeśli iPod jest przetwornikiem C/A. to dalsza zabawa traci chyba sens. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przejściówka wykorzystuje sygnał audio out z ipoda - to sensu to niestety nie ma.

 

U mnie - sygnał biegnie w pełni cyfrowo i to do samego procesora. Naprawdę ciężko rozróżnić co gra - czy cd czy dobrze zripowana płyta w ipodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W docku jest wyjście digital out ... Na 101 %

 

Można wpiąć sobie digital do procka - ale zależy jakiego. W PXA-H900 robisz to bez problemu. Temat pionka i wejścia światłem jest ciężki. W wolnej chwili postaram się to rozkminić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema temat dawno nie aktualizowany, bo moze I nie bylo takiej potrzeby ale ja chcialbym dalej pociagnac kwestie sredniakow co zapoczatkowal truck.... chodzi mi wlasnie o tego Audisona Thesisa... nie jest to kopulka tylko stozek, wiadomo ze w tym momencie tez troche nizej zejdzie, ze sie dobrze zgrywa z tt1 to tez sie chwali :wink: ale czy nie potrzebuje on komory? Jesli tak to pls o info jakiej pojemnosci I jaka jest cena detaliczna takiego kompletu tych sredniakow?

Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Katastrofa" czy ty nie za bardzo ostatnio kombinujesz?

 

 

ja, w zyciu wszystko przemyslane :wink: na razie spokojnie kalkuluje I obserwuje

 

Skąd ja to znam.... A już , wiem , wystarczy ,że spojrzę w lustro... :wink2:

 

Bartek nie kombinuj połączenia średniaka z audisona z Esotarem. Co prawda to chyba jeden z nielicznych TW jakich nie było mi dane słyszeć , ale z Waszych wypowiedzi gdy pytałem o niego wynika ,że jest dość analitycznym TW, nie suchym jak szpilka, ale również do morela to mu daleko, a według mnie Audison gra dość... Tłusto jako całość, jest szczegół ale cały system sprawia wrażenie ciepłego. Teraz opieram się na aucie Nexusa, nie wiem natomiast ile w tym jest dzieła Clarka HX-D2, to może Caskp napisze, bo najlepiej wie o co kaman w jego aucie.

Natomiast Audison u Huberto pędzony nową F1, nie podobał mi się na górze TW/Mid tak jak u Nexa(bo skodzinka gra bardzo fajnie i zawsze chętnie idę ją słuchać do chłopaków), za to WF z Audisona przegrywa w moim rankingu z Dego, u Huberta Mastery zapylają aż miło...

Aha, jeszcze jedno TT1... WF, który koniecznie potrzeba odsłuchać przed zakupem, bo słuchałem ich w Vectrze i... jakoś tak normalnie... Zbyt normalnie jak na tą klasę i kasę.

Jeśli już to chyba polecałbym szukać( skoro swędzi Cię kieszeń) mid z ODR lub już bardziej po ludzku... Braxa 2.1 bo do tej pory mnie zaskakuje ten średniak, u mnie grał typowo na rock'and'rollowo co akurat lubię i oczekuję, za to u Adamu całkowicie kulturalnie i neutralnie , tak więc jak widać nie narzuca swojej natury i wszystko zależy wyłącznie od strojenia co z siebie da. A to dla mnie zaleta skoro potrafi być uniwersalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie, luzik tak tylko pytam :P sie rozgladam i jeszcze raz pytam, bo widze czesto sie ten sredniak pojawia, cene juz znam i jest bardzo rozsądna w porownaniu do dyni (bo to jedno wielkie nieporozumienie jest 980Euro za komplet). Z tweeterem to moze być róznie bo ze da sie go uciac w miare nisko to ok, ale pytanie czy nie straci na lekkosci i szczegółowosci przy tak niskim cieciu. Wiem ze to powiedzmy podobne konstrukcje do Piccolo czy Supremo ale tez nie do konca bo on w porownaniu z nimi nie ma tak niskiego FS'a. Druga sprawa wszedzie gdzie słuchałem tweetera i byl wyzej ciety niz na granicach zeby nie bylo dziury to gral lepiej na gorze ale to tez musi woofer niestety zapierd**** srednicą konkretnie. O ile o woofer Esotara i srednice sie nie martwie bo to jest najlepszy punkt tych wooferów to nie wiem jak bedzie na podziale wf i suba czy tam bedzie "majonezowo".

Druga sprawa wiem ze TT1 gra swietnie na dole i kicku ale nie wiem czy dorowna srednicą esotarowi i wtedy wlasnie nie wiem czy nie bedzie trzeba sie posilkować sie sredniakiem, zeby woofer gral to co powien, srednica poszla do gory a tweeter dostal lekkosci w graniu bo bylbym wyzej ciety......

 

P.s. truck'u TT1 juz mam więc nie to ze sie zastanawiam i bede go za wszelka cene szukal. A co do jego grania to wszystko wlasnie zalezy od wielu czynników. Mowisz ze słuchałes go w Vectrze i nie zrobił na Tobie wrazenia, A słuchałes fury CASKP'a lub Siergiej'a? Bo tam tez ten przetwornik siedzi. Tam tez nie zrobił na Tobie wrazenia i grał tak normalnie w sensie?

 

Ps2. Daniel/ Lukasz nawet nie wiecie jak mnie juz wk*rwia fakt nie posiadania audio w aucie. Dlatego tak świruje....... masakra normalnie. Wrecz mi sie juz samochodem nie chce jezdzic, dzisiaj wystawiłem go na sprzedaz w koncu. Mam nadzieje ze ten czas bez samochodu i zakupu kolejnego minie bardzo szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. truck'u TT1 juz mam więc nie to ze sie zastanawiam i bede go za wszelka cene szukal. A co do jego grania to wszystko wlasnie zalezy od wielu czynników. Mowisz ze słuchałes go w Vectrze i nie zrobił na Tobie wrazenia, A słuchałes fury CASKP'a lub Siergiej'a? Bo tam tez ten przetwornik siedzi. Tam tez nie zrobił na Tobie wrazenia i grał tak normalnie w sensie?

 

W sensie, że Dego u Huberto gra lepiej (oczywiście pod moje preferencje) i tyle. Nie wiedziałem ,że masz TTkę, nie chciałem urazić dumy... Ja robię w babci 18ki w kickpanelu, mega rzeżba bo drzwi durne jak but czy to do zrobienia dobrze pełnych czy kickpaneli, ale jesli uda się choć zbliżyć do poziomu tego węgra , którego słuchałem, to zwykłe revelatory wciągną nosem wszystko co słyszałem do tej pory. Jest to teraz mój cel. Wiesz chyba co mam na myśli, kiedy usłyszysz coś naprawdę dobrego i już wiesz co byś chciał...

Jednym słowem królik znowu zapylił do przodu... :zalamany: A już myślałem ,że jestem w ciepłej norce... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dumy nie uraziles tylko mnie zaciekawila troche opinia o TT1 bo glosniki bardzo dobre tylko instalacja moze spierd***** i nawet najlepsze glosniki, takze za duzo składowych na finalne brzmienie.

No to dobrze skoro uslyszales cos co Ci sie spodobalo bardzo i masz juz na to plan to nic tylko działać, ja niestety nadal zostane w strefie dumania, chociaz juz powciągnalem cugle i musze chwilowo uspokoić sie, ale brak mozliwosci wrzucania klocków i odsłuchów wku*wia mnie niemiłosiernie......... :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale brak mozliwosci wrzucania klocków i odsłuchów wku*wia mnie niemiłosiernie......... :wsciekly:

 

Tylko nie skończ jak ja, na "słuchaniu" CA oczami w pokoju na półce... :rotfl: Od ponad mieś nic , kompletnie nic mi nie gra, i do świąt raczej marne szanse... :zalamany:

 

dumy nie uraziles tylko mnie zaciekawila troche opinia o TT1 bo glosniki bardzo dobre tylko instalacja moze spierd*****

 

Głośniki bardzo chwalone, i sam o nie ostatnio podpytywałem, pojechałem na EU i... D... mi nie urwało.Porządne klasowe głośniki, ale nie wybitne. Większe wrażenie robi na mnie Dego.

A największe Scan domówka.... :rotfl:(pewnie do dostania za tysiaka jako nowy za parkę z dystrybucji jak by dobrze podeptać) I to podniesiony na wysokość kolan i jeszcze wywinięty w górę i do słuchacza... Cały mój światopogląd został wywalony do góry nogami. Wielka lekcja pokory dla mnie. Bo sam do tej pory powielałem opinię ,że odchylenie WF od osi pionowej degraduje mu kick i fundament kosztem średnicy a tu kick był tak gruby i punktualny ,że aż miło.

 

Bo znów byś coś wysłuchał i chciałbyś u siebie ;)

 

A tak jest szansa ze coś skończysz ;)

 

 

Spokojnie... Wiem ,że TW mam trafiony w gust słuchałem w audi A6 Węgra i Skodzie Czecha obie na pełnym ODR. To jest to czego szukałem.

Średniak to Brax, lubię jego dość żywe granie.Także już wymacane i odsłuchane..Zostaje

Sub?Zdecydowanie Brax 10.1, nie ma w tej chwili dla mnie konkurencji jeśli chodzi o SQL.Zostaje (a jak mi się coś sprzeda z gratów to dokupię jeszcze jednego aby spiąć w 2 Ohm).Podsufitka już jest obita Alkantarą, mam jednego MS u siebie dziś płyta pojedzie na przegląd i małe SPA.Obudowa zaś już jest dana do szkiełkowania i anodyzacji.

Auto jest wytłumione tak ,że jak puknąłem w tylni błotnik i dach przy Suzuki i Burym to aż przystanęli i zaczęli się nabijać ,że grubo.Poleciałem całościowo, więc jest wytłumione od podłogi po dach a tam gdzie nie wlazłem z matą(profile karoserii) wlazła.. Pianka montażowa. :D

Wofery... Po tym co usłyszałem... Wczoraj pojechałem po nowe boczki, odlewy z drzwi pod komory już zrobione, więc do końca miesiąca powinny być gotowe komory pod 18ki.Mega jazda aby uzyskać kilkanaście litrów, ale... kto powiedział ,że miało być łatwo. :wink: Za to jak pierd... Fundamentem, to lusterko nagle ożyje. :wink2:

Więc ja swoje spokojnie dziubię, tyle ,że nie piszę nic w swoim temacie bo po co? Będzie zrobione na gotowo to może coś wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...