Skocz do zawartości

Chevrolet HHR - CASKP


CASKP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 668
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

Dokładnie. Trafił mi się jeden procek z wejsciem coax elektrycznym. Praktycznie nie do znalezienia takie cuś :O Nigdy nie widziałem w 7990 elektrycznego wyjścia cyfrowego. Zawsze były toslink.

 

Ale miejsce i opis jest , zatem może istnieć wersja takiego wykonania region/ kraj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck to kup oba jak takie tanie :P Hajendy montujesz, a 10 plnów oszczedzic chcesz ;)

 

A co ja z tym drugim Com zrobię? Pranie będę wieszał czy siebie jak zielona nie zagra? :)

 

 

Dokładnie. Trafił mi się jeden procek z wejsciem coax elektrycznym. Praktycznie nie do znalezienia takie cuś :O Nigdy nie widziałem w 7990 elektrycznego wyjścia cyfrowego. Zawsze były toslink.

 

Paweł nie chcę Cię martwić, ale chyba masz podróbkę z Chin... Oni tak lubią już robiąc klona "dorzucić coś od siebie"... haha :D

ps. Rzuć mi okiem na ten kabelek RS 232. :)

 

 

No właśnie. Myślałem, że to wersja na Japonię. Miałem też 7990J - jednak nie było tam Coax Out ... Może to taki wybryk ??

 

Szczerze mówiąc ciekawostka, nigdy nawet na foto się nie spotkałem w sieci poszukując info odnośnie starej F-ki.

Myślę,że ciekawym doświadczeniem byłoby porównanie czy coś się zmienia jeśli chodzi o dźwięk standardowo po optyku a podpiąć nawet jakiś cd z domówki po coaxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak znajdę chwilę zrobię kabel Coax i zobaczę jaka jest różnica pomiędzy toslinkiem a Coaxem :)

 

W HA często się okazywało ,że to drugie dawało lepszy efekt... Ciekawe, najlepiej cd z HA bo zazwyczaj mają wyjścia i to, i to, więc nie będzie mowy o wpływie zmiany źródła jako takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W HA często się okazywało ,że to drugie dawało lepszy efekt... Ciekawe, najlepiej cd z HA bo zazwyczaj mają wyjścia i to, i to, więc nie będzie mowy o wpływie zmiany źródła jako takiego.

Na coaxie nie ograniczeń szybkości / częstotliwości próbkowania.

Procek i tak nie przyjmie niczego powyżej 48kHz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na coaxie nie ograniczeń szybkości / częstotliwości próbkowania.

Procek i tak nie przyjmie niczego powyżej 48kHz .

 

Chodziło mnie raczej czy możliwe są różnice (słyszalne,a nie wydumane laboratoryjnie) na tym procku przy zastosowaniu jednego źródła (np napęd cd z wyjściem toslink i coax) wynikające z konwersji sygnału na światełko i z powrotem( w optyku jest większy jitter ,mniejsza możliwa częstotliwość próbkowania, jak sam napisałeś, z zalet brak podatności na zakłócenia) a puszczeniem sygnału po coaxialu(większa szybkość, jakość transmisji przy zastosowaniu dedykowanych kabli, zaś możliwa podatność na zakłócenia zwłaszcza w aucie).

Spotkałem się również z opinią ,że jeśli chodzi o odsłuch to:

lepsze efekty uzyskuje się na kablu coaxialnym, optyczny jest bardziej sterylny, kliniczny lub "cyfrowy". Coaxial zaś daje więcej ciepła - jest bardziej "analogowy" brzmieniem , mimo, że obie formy to transmisja cyfrowa, ale tutaj rolę łącza spełnia miganie światełka, w drugim zaś rozwiązaniu niewielki prąd.

Stąd zaciekawiło mnie czy Caskp usłyszy jakąkolwiek różnicę przy różnym sposobie podania sygnału do tego samego procka z tego samego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mnie raczej czy możliwe są różnice (słyszalne,a nie wydumane laboratoryjnie) na tym procku przy zastosowaniu jednego źródła (np napęd cd z wyjściem toslink i coax) wynikające z konwersji sygnału na światełko i z powrotem( w optyku jest większy jitter ,mniejsza możliwa częstotliwość próbkowania, jak sam napisałeś, z zalet brak podatności na zakłócenia) a puszczeniem sygnału po coaxialu(większa szybkość, jakość transmisji przy zastosowaniu dedykowanych kabli, zaś możliwa podatność na zakłócenia zwłaszcza w aucie).

 

Spotkałem się również z opinią ,że jeśli chodzi o odsłuch to:

 

lepsze efekty uzyskuje się na kablu coaxialnym, optyczny jest bardziej sterylny, kliniczny lub "cyfrowy". Coaxial zaś daje więcej ciepła - jest bardziej "analogowy" brzmieniem , mimo, że obie formy to transmisja cyfrowa, ale tutaj rolę łącza spełnia miganie światełka, w drugim zaś rozwiązaniu niewielki prąd.

 

Stąd zaciekawiło mnie czy Caskp usłyszy jakąkolwiek różnicę przy różnym sposobie podania sygnału do tego samego procka z tego samego źródła.

Usłyszy , ale raczej nie zdefiniuje .

Kabel coaxialny to w wiekszości przypadków dodatkowe polaczenie mas współpracujących urzadzeń , ktore czasami tworzy dodatkową petlę masy . Ale ludzie i tak będą pisać o roznicach w transmisji i w kablach cyfrowych :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mnie raczej czy możliwe są różnice (słyszalne,a nie wydumane laboratoryjnie) na tym procku przy zastosowaniu jednego źródła (np napęd cd z wyjściem toslink i coax) wynikające z konwersji sygnału na światełko i z powrotem( w optyku jest większy jitter ,mniejsza możliwa częstotliwość próbkowania, jak sam napisałeś, z zalet brak podatności na zakłócenia) a puszczeniem sygnału po coaxialu(większa szybkość, jakość transmisji przy zastosowaniu dedykowanych kabli, zaś możliwa podatność na zakłócenia zwłaszcza w aucie).

Podatność na zakłócenia nie oznacza jakiejś specjalnej tendencji , sygnał jest chroniony równie dobrze jak sygnał analogowy w kablach RCA .

W realnych warunkach samochodowych bardzo trudno o ile w ogóle się da, tak zakłócić sygnał , aby zaowocowało to zmianą dźwięku.

 

 

Spotkałem się również z opinią ,że jeśli chodzi o odsłuch to:

 

lepsze efekty uzyskuje się na kablu coaxialnym, optyczny jest bardziej sterylny, kliniczny lub "cyfrowy". Coaxial zaś daje więcej ciepła - jest bardziej "analogowy" brzmieniem , mimo, że obie formy to transmisja cyfrowa, ale tutaj rolę łącza spełnia miganie światełka, w drugim zaś rozwiązaniu niewielki prąd.

Moje spostrzeżenia są dokładnie przeciwne gdy chodzi o sterylność czy "temperaturę " dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...